Cep Telefonu
E-posta

BEYPAZARI ESKİŞEHİR TURU

Tarih Seçiniz:
Kişi Sayısı:
TL'den başlayan fiyatlarla
Toplam: TL
Bize Ulaşın
Ulaşım

Otobüs ile 

Rehber

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Transfer
TUR HAREKET SAATİ VE NOKTALARI:
00:00 Tekirdağ Sahil Yolu
00:40 Çorlu Eski Kız Meslek Lisesi Arkası
00:45 Çorlu Orion AVM Yanı
01:15 Silivri
BEYPAZARI - ESKİŞEHİR TURU
15 - 18 Haziran  2023
4 GÜN - 3 GECE
1 GECE BEYPAZARI 1 GECE ESKİŞHİR  KONAKLAMA
Bağevinde Yemekli Eğlence Dahil !
1. Gün
Çorlu’dan Hareket:
Siz değerli misafirlerimiz ile belirlenen noktalarda buluşup Beypazarı`na hareket ediyoruz.
2. Gün

Sabah saatlerinde İstanbul - Adapazarı - Bilecik üzerinden rotamızı Ankara’nın Beypazarı ilçesine çeviriyoruz. Sabah, uygun bir tesiste kahvaltımızı aldıktan sonra Beypazarı gezimize başlıyoruz. Ankara'nın kuzeybatısında bulunan Beypazarı, Anadolu’nun en eski uygarlıklarının birbiri ardına hakimiyet kurduğu bir bölgede, son olarak Osmanlıların egemen olduğu, Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan yerleşim merkezlerinden biridir. Geleneksel konutları, tarihi çarşısı, han, hamam, cami, türbe, çeşme gibi yapıları, sokak ve meydanlarıyla tarihi kent dokusu açık hava müzesi niteliği taşımaktadır. Öncelikle şehrin bu büyüleyici atmosferini panoramik olarak görebileceğimiz Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyor ve yüksek bir noktadan fotoğraflama imkânı buluyoruz. Ardından, geleneksel Osmanlı el sanatlarını görebileceğimiz dokuma atölyeleri, kilim atölyesi, nakış ve kök boya ile gümüş atölyelerinin bir arada bulunduğu Beypazarı Halk Eğitim Merkezi El Sanatı Atölyeleri'ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında, Osmanlı yapılarının süslediği sokaklardaki tarihi atmosferi yaşamak için keyifli bir yürüyüş turu gerçekleştiriyoruz. Meşhur Havuç Heykeli’ni fotoğraflıyor, şehrin kalbinin attığı Alaaddin Sokak’ı ve Sulu Han’ı (Nasuh Paşa Hanı) görüyoruz. Türkiye’nin ilk uygulamalı kültür müzesi olan Yaşayan Müze’ye devam ediyoruz. 20. yy.da inşa edilmiş tipik bir Osmanlı Türk evinde hizmet veren Yaşayan Müze’de, ebru ve hat sanatı, ıhlamur baskı, Türk kültüründe kahve, Türk Masalları anlatımı ile Karagöz ile Hacivat Oyunu gibi sanat ve aktiviteler uygulanmaktadır. Buradaki ziyaretimiz sonrasında Beypazarı’na has çeşitli el sanatlarının üretildiği ve satıldığı dükkanların bulunduğu İmaret Meydanı’nı ve telkâri tekniği ile üretilen gümüş takıları görebileceğimiz Gümüşçüler Çarşısı’nı görüyoruz. Alacağımız serbest zamanda, yerel halkın kurduğu standlarda, Beypazarı kurusu, erişte, tarhana, cevizli tatlı sucuk, havuç lokumu gibi yöresel ürünlerin alışverişini yapabilir, 40 katlı Beypazarı ev baklavası ve havuç suyunun tadına bakabilirsiniz. Günümüzün devamında, Beypazarı’na 3,5 km uzaklıkta bulunan ve İnözü Çayı’nın aşındırmasıyla meydana gelmiş İnözü Vadisi’ne devam ediyor ve bir doğa harikası olan vadiyi görüp fotoğraflıyoruz. Akşam yemeğimizi Bağevinde yöresel tatlar eşliğinde muhteşem bir fasıl ile eğlenerek alıyoruz. 

3. Gün

Sabah kahvaltısını açık büfe şeklinde otelimizde aldıktan sonra Beypazarı’ndan ayrılarak, Beypazarı’nın 150 km güneybatısında bulunan Eskişehir’e devam ediyoruz. Müzeler ve parklar kenti olan Eskişehir’deki ilk gezi noktamız Kent Park olacak. 300.000 m2`lik alana kurulu, Porsuk Çayı`ndan yapay olarak oluşturulan plajıyla adından söz ettiren ünlü Kent Park ziyaretimiz sonrasında Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ne devam ediyoruz. Eskişehir Belediye Başkanı ve heykeltraş Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in Eskişehir’e kazandırdığı ve dünyanın pek çok ülkesinde bulunan “Madam Tussaud Müzesi’nin Türkiye’deki ilk örneği olan müzede, tarihi kişiler ile yerli ve yabancı ünlü 200 kişinin heykeli yer almaktadır. Buradaki keyifli ziyaretimizin ardından ülkemizin ilk cam müzesi olan Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’ne devam ediyor ve cam sanatçılarının eşsiz eserlerin, gördükten sonra, Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde bulunan Osmanlı konakları arasında gerçekleştireceğimiz yürüyüş ile adeta zamanda yolculuk yapıyoruz. Akabinde, şehrin en önemli ve anıtsal Osmanlı eseri olan Kurşunlu Camii ve Külliyesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Yavuz Sultan Selim ve Kanuni Sultan Süleyman’ın saltanatlarında devlet adamlığı yapmış olan Çoban Mustafa Paşa tarafından 1517 yılında inşa ettirilmiş külliyedeki gezimizin ardından Eskişehir Mevlevihanesi`ni ve Eskişehir`in simgesi haline gelmiş Lületaşı Müzesi`ni gezme olanağı buluyoruz. Akabinde el sanatları ve çeşitli hediyelik eşyaların satıldığı Atlı Han’da serbest alışveriş molamızı alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz Met helva, Sorkun Çömleği, leblebi kurabiyesi, cevizli&haşhaşlı ekmek, lületaşı, cam ve tezhip eserler gibi şehre özgü ürünlerin alışverişini yapabilirler. Günümüzün devamında Odunpazarı Modern Müze’ye hareket ediyoruz. Dünyaca ünlü Japon mimar Kengo Kuma’nın tasarımı olan ve özgün mimarisiyle göz dolduran müzede, yerli ve yabancı sanatçıların birbirinden ilginç modern sanat eserleri sergilenmekte. Ziyaretimiz sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra, Eskişehir’i panoramik olarak fotoğraflayacağımız Şelale Park olarak adlandırılan seyir noktasına çıkıyoruz. Sonrasında, tarihi atmosferinin yanında modern şehircilik anlayışının Anadolu’daki en güzel örneği olan Eskişehir’in çağdaş yüzünü görmek için, şehrin ortasından geçen Porsuk Çayı üzerinde keyifli bir tekne turu (ekstra) yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz tekne turuna alternatif olarak Venedik gondollarında gondol turu yapabilirler. Turumuzda, üniversite şehri olarak da bilinen kentin genç nüfusunun vakit geçirdiği cafeler, heykeller, geniş bulvarları görüyor ve şehri yaşıyoruz. Akabinde kente veda etmeden önce Sazova Bilim Parkı`na devam ediyoruz. Eskişehir`in, Sazova Mahallesi`nde, 400 bin metrekare alana kurulu olan Sazova Bilim-Sanat ve Kültür Parkı`nda; yeşil alanların çevrelediği 25 bin metrekarelik bir gölet, buharlı mini tren, çocuk oyun alanları, bilim ve deney müzesi, konser alanları, amfitiyatro gibi rekreasyon alanları bulunmaktadır. Bizler burada alacağımız serbest zamanda, hayvanat bahçesiniDisneyland Şatosu’na benzeyen ve parkın en gözde noktalarından biri olan Masal Şatosu’nu, Atlas Okyanusu’nu aşan May Flower gemisinin birebir ölçülerinde kopyası olarak yapılan Korsan Gemisi’ni, Nuh’un Gemisi’ni, Eti Sualtı Dünyası’nı, İstanbul’daki Miniatürk’e benzeyen Türk Dünyası Şaheserleri Parkı’nı görme imkanı buluyoruz. Ardından Eskişehir’den ayrılarak Kütahya üzerinden geri dönüş yolculuğumuza başlıyor ve bir başka GEZİGO TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
-Lüks Araç ile Ulaşım
-Tüm Çevre Gezileri
-Araç İçi Paket Su İkramı 
-1 Gece Beypazarı Oda Kahvaltı Konaklama 
-1 Gece Eskişehir Yarım Pansiyon Konaklama 
-Kokartlı Profesyonel Rehberler
-Yardımcı Asistanlık Ücreti
-1618 No'lu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
-Bağevinde Yemekli Eğlence 
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
-İlk Gün Sabah Kahvaltısı
-Son Gün Akşam Yemeği
-Tüm Öğle Yemekleri
-Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
-Ekstra Belirtilen Tüm Programlar
-Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
-Tüm Kişisel Harcamalar 
-Porsuk Çayı Tekne Ücreti
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: