Cep Telefonu
E-posta

THY ile İsviçre Turu

Avrupa'nın Doğa Cenneti İsviçre!

THY ile İsviçre Turu
3 Gece - 4 Gün
Tüm Geziler Dahil, Ekstra Tur Ödemesi Yok!
Rhein Şelalesi Turu Dahil!
Grindelwald Turu Dahil!
Heidelberg Turu Dahil!
Lauterbrunnen Turu Dahil!
Bern - Fribourg Gölü Turu Dahil!
Brienz - Interlaken Turu Dahil!
Luzern Turu Dahil!
1. Gün
İSTANBUL - CENEVRE – LOSAN - VEVEY - MONTREAUX
İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 05.00’da buluştup, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1917 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.40’da Cenevre’ye hareket ediyor, yerel saat ile 09.50’de Cenevre’e varıyoruz. Bagaj ve pasaport işlemleri sonrası havaalanından çıktıktan sonra 4000 yıllık tarih, kültür, bilim ve doğanın birleştiği dünyadaki muazzam şehirlerden Cenevre şehir turumuza başlıyoruz Cenevre gölü, Mont Blanc Rıhtımı, Rousseau Adası, Cenevre’nin sembolü 140 metre yükselebilen Jet d’eau Fıskiyesi, İngiliz Bahçeleri ve 6.500 çiçek türünden yapılmış Çiçek Saati, savaşta mayından dolayı ayağını kaybedenlerin anısına yaptırılan 5,5 ton ağırlığında 12 metre uzunluğundaki kırık sandalyenin bulunduğu Nations Meydanı görüldükten sonra tarihi dokusunu muhafaza etmeyi başarmış, enerjik ve genç yapısını eğitim ve spor şehri özelliğine borçlu İsviçre’nin etkileyici şehirlerinden Losan ile gezimize devam ediyoruz. Lozan anlaşmasının imzalandığı Beau Rivage oteli, İsviçre’nin en çok ziyaret edilen Olimpiyat Müzesi bahçesi müzesi, Ouchy Liman Bölgesi geziyoruz. Sadece 15 dakika uzaklıktaki palmiye ağaçlarıyla ve rengarenk çiçeklerle döşeli sahilinde, Charlie Chaplin anıtının yanı sıra gölün içerisinde bulunan bronz çatal ve denizatı heykelleri ile küçük ama çok şirin kent Vevey, günün son durağı boğazlar anlaşmasıyla belleğimize yer eden, göl ve arkasında yemyeşil dağ manzarası ile farklı güzellikler sunan Montrö ile gezimizi tamamlayarak otelimize yerleşiyoruz.
2. Gün
MONTREAUX – FRİBOURG – BERN - THUN
Sabah kahvaltı sonrası ilk durağımız Holstein. İnekleri ile ünlü İsviçre’nin en kırsal kantonunun Sarine ırmağının üzerindeki Orta Çağ'dan kalma dar sokakları, şirinevleri ile büyüleyici kasabası Fribourg. Kıs abir yolculukla İsvçre’nin başkenti Orta Çağ atmosferini içinde barındıran büyülü kent Bern’deyiz.. Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki üç tarafı Aare Nehri ile çevrili, içerisinde birçok tarihi yapıyı barındıran eski şehir Altstadt, 100 metrelik kulesiyle Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki Bern Katedrali, 800 yıldır varlığını koruyan Bern’in simgesi saat kulesi, 1246 yılında inşa edilmiş hapishane kulesi Kafigturm, 220 farklı gül çeşidinin görülebileceği ve eski şehir manzarasının seyredilebileceği Rosangarden (gül bahçesi) görüldükten sonra Bern'den ayrılıyoruz. Aare Nehri üzerindeki köprüleri, güzel manzarası, zengin tarihi ve kültürü olan Thun ile bugünkü gezimizi tamamlayarak otelimize yerleşiyoruz.
3. Gün
THUN – INTERLAKEN- LAUTERBRUNNEN – GRİNDELWALD – BRİENZ- LUZERN
Sabah kahvaltısının ardından dağların tepesine kurulmuş köyler, yüzlerce metreden dökülen şelaleler, nefes kesen muhteşem manzalar, ile oksijen seviyesi yüksek mükemmel bir günde İsviçre’nin doğal cennetleri sizi bekliyor. Yemyeşil doğası, yürüyüş rotaları, yamaç paraşütü ve kano gibi adrenalin yükselten etkinlikleri ve ünlü temiz havasıyla her yıl on binlerce turisti ağırlayan Brienz Gölü ve Thun Gölleri’nin arasında cennetten bir parça İnterlaken, dağların tam ortasındaki vadiye kurulmuş dağlardan (hatta bazısı dağın içinde) akan 72 farklı şelalesi ile oldukça etkileyici bölgenin en ünlü köyü Lauterbrunnen, dünyada görülmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda olan Top Of Europe ( Avruapa’nın zirvesi) olarak bilinen ve her yıl dünyanın birçok yerinden kampçıların, kayakçıların, bisikletlilerin doğa sporu ile ilgilenenlerin akın ettiği dünyanın en güzel köylerinden, tek kelimeyle rüya gibi bir yer Grindelwald. Turkuaz renkli suyu, nefes kesen muhteşem manzarası ile gölün kıyısında İsviçre nin ahşap heykelciliğinin merkezi Brienz. Ünlü şair Alexander Dumas’ın “İsviçre bir istiridye, Luzern onun içindeki incidir” dediği Luzern. Fransız Devrimi sırasında Kral 16. Louis ve ailesini korurken şehit olan 800 İsviçre askeri anısına yapılmış Aslan Anıtı (Löwendenkmal), Kuğuların yüzdüğü gölde Kapel Köprüsü, köprünün içinde tavanlarda üçgen 100’e yakın yağlı boya resmi, bu köprüye bağlı sekizgen su kulesi ve göl boyu şehrin doyumsuz manzarası ile bugünkü turumuzu tamamlayarak bölgedeki otelimize yerleşme, serbest zaman ve konaklama.
4. Gün
LUZERN – ZÜRİH – STEİN AM RHEİN - BASEL - İSTANBUL
Sabah kahvaltısı bitimiyle dünyada yaşam kalitesi en gelişmiş şehir olan Zürih’e hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden şehir turumuz başlıyor. İkiz kuleleriyle şehrin en etkileyici yapılarından Büyük Manastır (Grossmünster), 19.yüzyıldan kalma vitraylarıyla turistlerin ilgisini çeken Fraumünster, ünlü markaların vitrinlerinin süslediği Banhoffstrasse, şehrin içinden geçen Limmat Nehri ve şehrin iki yakasını birbirine bağlayan köprüler, nehir kıyısına doğru Avrupa’nın en büyük saatine sahip kilisesi St.Peterskirche görüldükten sonra geçmişi Ortaçağ dönemine kadar uzanan, evlerin duvarları adeta resim sergisi gibi olan İsviçre’nin en ilgi çekici ve güzel kasabalarından Stein am Rhein gezimizi tamamlayarak Basel Havalimanına hareket ediyoruz. Bilet, bagaj, pasaport işlemleri sonrasında Türk Havayolları’nın TK 1926 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.05’de İstanbul’a hareket. 23:05’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Siz değerli misafirlerimizle bir başka GEZİGO TURİZM organizasyonunda tekrar bir araya gelme dileğiyle vedalaşıyoruz..
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • THY tarifeli seferi ile İstanbul – Cenevre / Basel – İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti, 
 • Havalimanı vergileri, Alan/otel /alan transferleri, şehirlerarası transferler, 
 • Luzern bölgesinde 1 gece, Thun bölgesinde 1 gece, Cenevre bölgesinde 1 gece toplam 3 gece 3* ve 4* otellerde oda kahvaltı konaklama.
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri, 
 • Zorunlu seyahat, sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.), 
 • Türkçe tur liderliği hizmeti.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • 150 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.), 
 • Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti
 • Kişisel harcamalar
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ'ni kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: