Cep Telefonu
E-posta

Almanya Vizesi

Almanya vizesi için Schengen bölgesinde yer alması nedeniyle Almanya dahil bu bölgedeki 26 ülkeden (Danimarka, İtalya, Belçika, Lüksemburg, Letonya, Fransa, Yunanistan, Estonya, Polonya gibi) birine seyahat edecekler, Schengen vizesine başvuruda bulunur. Bunun anlamı Schengen vizesi ile hem Almanya hem de bölgedeki diğer 25 ülke arasında geçiş yapılabileceğidir. İster kültürel geziler isterse de iş seyahatleri amacıyla olsun Almanya’ya gideceklerin, Gezigo Seyahat Acentamız ile Schengen vizesine başvuru sürecini yürütmeleri oldukça kolay. 

Almanya Vize Türleri Nedir?

Seyahat amacına bağlı olarak Almanya vize türleri genel olarak C Tipi ve D Tipi olarak iki farklı kategoriye ayrılıyor. Bunlara ek olarak Schengen transit vize türünden de bahsetmek mümkün.

Schengen C Tipi Vize

Kısa sürelidir. 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde Almanya ve diğer Schengen bölgelerinde bulunmaya izin verir. Turistik, iş ve fuar ziyaretleri, Almanya aile, akraba ve arkadaş ziyaretleri, kültürel ve sportif faaliyetler, konferansa katılım, kısa süreli öğrenim ile staj olmak üzere çeşitli sebeplerle C Tipi vizeye başvurulabilir. Türkiye’den Almanya’ya ister turistik ister ticari amaçlı olsun alınan Schengen vizesi, C Tipi bir vizedir. 

Almanya kültür turları ve balayı turları başta olmak üzere çeşitli nedenlerle yurt dışı seyahati yapacaklara, Gezigo Seyahat Acentası olarak C Tipi Schengen vize işlemlerinde yardımcı oluyoruz. Seyahatinizin sorunsuz bir şekilde sürdürülmesi ve sonlanması sürecinde her an yanınızdayız. 

Schengen D Tipi Vize

Uzun süreli ulusal vize türüdür. 90 günden daha uzun süre Almanya’da bulunmak isteyenler D Tipi vizeye başvurur. Genellikle öğrenim ve çalışma amaçlı veya aile birleşimi gibi nedenler için verilir. 

Schengen Transit Vize

Türkiye’den üçüncü bir ülkeye ulaşım için Almanya’yı transit geçiş olarak kullanmayı sağlayan vize türüdür. Bahsi geçen ülkenin, Schengen bölgesine üye olmayan ülke olması germektedir. Schengen transit vize ile Almanya Havaalanı’nı kullanarak başka bir ülkeye geçiş mümkündür. 

Yurt Dışı Turlarınız için Almanya Vizesi

Almanya’yı gezmek, burada yeme-içme dahil konaklamak ve rehber hizmetleri dahilinde eksiksiz bir seyahat planlıyorsanız, Gezigo’nun size özel hazırladığı yurt dışı tur paketlerine göz atmalısınız. Deneyimli tur ekiplerimizin yönetiminde müze ve sosyal tesisler gibi komplekslerin giriş ücretleri dahil ekonomik tur fiyatlarımız ile kapsamlı bir yurt dışı turuna hazır olun. 

Kaliteli hizmet almak ve zamandan tasarruf ederek kısa sürede geniş bir alanı gezip görmek Gezigo ile mümkün. Yurt dışı turlarınız için Almanya vizesi almaya ihtiyaç duyanların vize başvuruları ve başvuru sahiplerinin ülkeye giriş için vize işlemleri de tarafımızca yürütülmektedir. 

Gezigo Ayrıcalığı ile Almanya Vizesi

Yut dışı turu için Gezigo’yu tercih ettiğinizde paket turlarımız ile hayal ettiğinizden daha güzel ve ayrıntılı bir Almanya gezisi yapacağınıza hiç şüphe yok. Tabii turistik geziye başlamadan önce yürütülmesi gereken bir hazırlık süreci var. Gidiş-dönüş için uçak bileti satın alma, nerede konaklama yapılacağı, yeme-içme için nerelerin uygun olduğu gibi konularda detaylı bir ön araştırma şart. İşte Gezigo ayrıcalığı tam da burada başlıyor. 

Seyahat Acentası olarak Gezigo, Almanya gezisi öncesinde, sürecinde ve sonrasında ihtiyaç duyacağınız işlem, hizmet ve geri dönüş planını sizler adına planlar. Vize başvurusuna dair belge ve diğer gereklilikler için sizleri bilgilendirir; adınıza Almanya vize başvurusu yaparak, uçak biletinden konaklamaya, yeme-içme aktivitelerinden çeşitli komplekslere giriş yapma gibi her şeyi düşünür. Seçenekleri önceden belirler ve süreci en iyi şekilde yürütmenize yardımcı olur. Gezigo ayrıcalığı ile Almanya vizesi alarak, seyahat amacınıza göre söz konusu bölgede geçirdiğiniz süre boyunca en iyi hizmeti almanızı ve keyifli zaman geçirmenizi sağlıyoruz. 

Almanya vizesi başvurusunda bulunmak ve yurt dışı tur avantajlarımızdan yararlanmak için Almanya vizesi başvuru formunu doldurarak Gezigo Seyahat Acentamız ile iletişime geçebilirsiniz. İletişim bilgileriniz kullanılarak sizinle en kısa sürede irtibata geçilecektir.

Vize Başvuru Formu
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: