Cep Telefonu
E-posta

Bulgaristan Vizesi

...
Bulgaristan Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Bulgaristan’a turistik amaçlı seyahat edebilmeleri için Bulgaristan vizesi almaları gerekir. 2007 yılında Avrupa Birliği’ne katılan Bulgaristan, Schengen üye ülkesi değildir. Pasaportunda geçerli Schengen vizesi olanlar Bulgaristan’a seyahat etme konusunda problemle karşılaşabilirler. Bu nedenle ülkeye ulaşım yapacakların Bulgaristan vizesine başvuru yapması gerekiyor. 

GeziGo seyahat acentesi olarak Bulgaristan’a kısa süreli vize almak isteyen müşterilerimizi Bulgaristan vize ücreti, Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar ve başvuru süreci hakkında bilgilendiriyoruz. Kolay Bulgaristan vizesi için doğru adımları takip etmek isterseniz firmamızla iletişime geçebilirsiniz. 

Bulgaristan Vize Başvurusu

Bulgaristan’a vize başvuruları Bulgaristan Konsolosluğu’na veya Bulgaristan Büyükelçiliği’ne yapılmalıdır. Ancak turistik amaçla gerçekleştirilmesi düşünülen seyahatlerde konsolosluğun yetkilendirdiği seyahat acenteleri aracılığıyla vize işlemleri gerçekleştirilebilir. 

Kolay Bulgaristan vizesi almak isteyenler, planlanan seyahatin turistik olduğuna dair çeşitli evrakları ve bazı fatura bilgilerini önceden hazırlamalıdır. Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi için yardım almanız gerektiğini düşünüyorsanız, GeziGo seyahat acentemizin firma yetkilileriyle görüşebilirsiniz.  Firma yetkililerimiz Bulgaristan vize başvurusu hakkında detaylı bilgilendirme yapacaklardır. 

Bulgaristan Vize Ücreti

Bulgaristan için yapılacak vize başvurularında talep edilen ücret; vize türüne, başvuru sahibinin vatandaşı olduğu ülkeye ve başvuranın yaşına bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Bulgaristan vize ücreti hakkında kişisel durumunuzu göz önünde bulundurarak kesin bilgi almak ve detayları öğrenmek için GeziGo seyahat acentemizin irtibat numaralarını kullanabilirsiniz. Bulgaristan vize başvurusu sayfamızda yer alan başvuru formunu doldurmanız halinde ise firma yetkilimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir. 

Bulgaristan Vizesi Ne Kadar Süre Geçerlidir?

Bulgaristan vizesi tek girişli olacak şekilde verilmektedir. Yani bir sonraki Bulgaristan’a yapılacak seyahat için yeni bir vize başvurusunda bulunursunuz. Turistik amaçlı Bulgaristan vizesi geriye dönük olarak 180 gün içerisinde 90 güne kadar ikamet edebilecek şekilde verilir. Daha uzun süreli seyahat düşünenler uzun süreli Bulgaristan vizesine başvurmalıdır. 

Bulgaristan Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Kısa süreli Bulgaristan vizesi başvurusunda bulunacaklar, Bulgaristan C vizesi kategorisinde işlem yaparlar. Tüm evrakları tamamlayıp, eksiksiz bir başvuru yaptıysanız Bulgaristan vize onayı almanız muhtemeldir. Başvurular en fazla 5 iş günü içerisinde sonuçlanır ancak seyahat tarihinden en az 15 gün önce Bulgaristan vize başvuru işlemleri başlatılmalıdır. Uzun süreli yani Bulgaristan D vize türünde yapılacak başvuruların sonuçlanması ise 45-60 iş gününü bulabilir.

Bulgaristan Vizesi ile Diğer Avrupa Ülkelerine Gidilir Mi?

Bulgaristan Avrupa Birliği üyesi olmasına rağmen Romanya ve Hırvatistan gibi henüz Schengen bölgesine dahil değildir. Bu nedenle Bulgaristan turistik vize ile Schengen vizesine dahil olan diğer Avrupa ülkelerine giriş yapılamıyor. Çok girişli Bulgaristan vizesi olanlar ise Romanya, Hırvatistan ve Karadağ ülkelerine giriş yapabilirler.  

Pasaportunda geçerli Schengen vizesi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, dilerlerse öncelikle Schengen vizesine başvuru yaptıkları ülkeye gittikten sonra Bulgaristan’a giriş yapmayı deneyebilirler. Ancak Schengen vize başvurusunu başka bir ülkeye yaptıktan sonra direkt Bulgaristan’a giriş yapılmak istenilmesi, vizenin yanlış kullanımını beraberinde getirecektir. Bu durum ileriki vize başvurularını olumsuz etkileyebilir. Herhangi bir hataya yer vermeden başvuru yapmak için firmamızı arayarak Bulgaristan vizesi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.  

Bulgaristan Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Bulgaristan vizesi başvuru formu, ülkeye yapılan seyahat amacına uygun bir şekilde doldurulmalıdır. Turistik seyahat yapacaklar önceden yapmış olduğu rezervasyona dair bilgileri forma eksiksiz olarak eklemelidir. 

Aile, akraba veya arkadaş ziyaretleri amacıyla vize başvurusu yapılacaksa formda davet mektubu ile birlikte davet eden kişinin iletişim adresleri ile kişisel bilgilerine yer verilmelidir. Ticari/iş seyahatlerinde de kurum daveti gerekir. 

Bulgaristan vizesi başvuru formunun eksik bir şekilde doldurulması süreci uzatır veya yeni bir başvuru yapmanızı gerektirebilir. İlk kez Bulgaristan vizesi alacaksanız veya turistik turlara katılmak amacıyla vize talebinde bulunacaksanız, GeziGo firmamızın tecrübeli danışmanlarına destek talebinde bulunabilirsiniz. Unutmayın ki, süreci doğru yönetmek adına güvenilir bir firmadan yardım almak zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Ayrıca size özel Bulgaristan turistik turlarımız hakkında da bilgi alabilirsiniz. Detayları görüşmek için firmamızın başvuru formunu doldurmanız veya diğer iletişim adreslerimizi kullanmanız yeterli olacaktır. 

Vize Başvuru Formu
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: