Cep Telefonu
E-posta

Yunanistan Vizesi

...
Yunanistan Vizesi

Diğer Schengen ülkelerinde olduğu gibi Yunanistan da turistik geziler için Schengen vize şartlarını uygulamaktadır. Yunanistan vizesi almak için gerekenler, başvuru süreci, vize ücretleri, en fazla ne kadar kalınabileceği, vb. konularda bilgi almak ve tüm vize sürecini profesyonel danışmanlar aracılığıyla gerçekleştirmek isterseniz acentemizle iletişime geçebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Almanın Kolay Yolu

Zorlu vize sürecini en kolay şekilde tamamlamak için GeziGo firma yetkilisi tarafından destek alabilirsiniz. Danışmanlarımız vize için gerekli olan mali ve mesleki evrakları, şirket sahipleri için gerekenleri, vize sponsor evrakları, vize ücretleri, vb. konularda bilgi verecektir. Yunanistan vizesi almanın en kolay yolu GeziGo ile kolay bir başvuru gerçekleştirebilirsiniz. 

Yunanistan Vize Evrakları

Vize başvuru sürecinde ilgili makamlara iletilmesi gereken çok sayıda evrak bulunuyor. Bu evrakların güncel olması, yetkili makamlar tarafından temin edilmesi ve istenilen süreçte sunulması önemlidir. Seyahat acentemiz, seyahat amacınıza uygun olarak hangi tür evrakların nasıl temin edilmesi gerektiği ve belgelerin hangi özellikte olması gerektiği ile ilgili müşterilerine kapsamlı bilgi iletmektedir. Buna göre Yunanistan seyahat tarihleri de belirlenerek şu tür evraklara ihtiyaç duyulmaktadır.

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Güncel ve geçerli bilgilerin bulunduğu Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı
 • Nüfus Kayıt Örneği: İkamet adresinin ve aile bireylerinin belirtildiği bir belge.
 • Pasaport: Son 10 yıl içerisinde alınmış olan, fotoğraf güncel fiziksel özellikleri yansıtan, başvuru sahibinin en az 3 ay daha kullanım süresi bulunan pasaport.
 • Yunanistan Vize Başvuru Formu: Schengen vizesinin geçerli olduğu diğer ülkelerin vizesinde olduğu gibi Yunanistan Başkonsolosluğu veya Yunanistan Konsolosluğu’nun değerlendireceği bir başvuru formu. 
 • Biometrik Fotoğraf: Yunanistan’a seyahat edecek Türk vatandaşlarının güncel halini ortaya koyan bir biometrik fotoğraf. 
 • Vize Talep Dilekçesi: Bu dilekçe ile seyahat boyunca karşılaşacağınız masrafların hangi kaynaktan karşılanacağı ve seyahat tarihleri belirtilir. 
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Sigortada 30.000 Euro tutarında bir poliçe bulunmalı, uluslararası seyahat gereklilikleri karşılamalı ve seyahat süresi boyunca geçerli olmalı.
 • Rezervasyon Bilgileri: Vize işlemlerinden önce mutlaka rezervasyon bilgileri (konaklama, gidiş dönüş uçak bileti, vb.) yer almalıdır. 
 • Vize Ücreti Dekontu: Yunanistan vizesini hangi amaçla aldığınıza bağlı olarak vize ücreti değişir ve ilgili ücretin yatırıldığını gösteren bir ücret dekontu bulunmalıdır.

Yunanistan Turistik Vize için Gerekli Evraklar

Son ayları kapsayan güncel olarak kullanılan ve aktif olan banka hesap dökümleri Yunanistan’a yapılacak olan turistik seyahat öncesinde temin edilmesi gereken evraklardan birisidir. Başvurunun olumlu olarak değerlendirilebilmesi için hesapta en az 5.000 TL tutarında bir bakiyenin bulunması önerilir. Maaş bordrosunda ise yine son 3 ayı kapsayan ödemeler yer almalıdır. 

Ayrıca Yunanistan turistik vize başvurularında farklı gelir türlerine ait belgeler de eklenebilir. Örneğin kira gelirini gösteren dekontlar, kira sözleşmesi, tapular, ruhsatlar, vb.

Eğer turistik vizeyi iş ile ilgili seyahat nedenleriyle almak istiyorsanız; bu durumda çalışanlardan veya şirket sahiplerinden istenen belgeleri, eğitim amacıyla turistik vize almak istiyorsanız, öğrenci belgesi, vb. evrakları temin etmeniz gerekiyor. Yaş, meslek, öğrencilik durumu gibi detaylar için GeziGo seyahat acentesi olarak bizimle iletişime geçebilir, destek talep edebilirsiniz. Temin edilmesi gereken belgeler şu şekilde olabilir:

 • Şirket Belgeleri: Seyahat edecek kişinin işe giriş belgesi, maaş bordrosu (son 6 aylık süreci kapsayan ıslak imzalı). Şayet işe yeni giriş yapılmışsa, bir önceki işyerinden alınan maaşların dekontları.
 • İşveren Yazısı: Şirket tarafından antetli bir kağda yazılması gereken bir evraktır. Vize alacak kişinin mesleği, seyahat sürecindeki görevi, izin tarihleri, maaş bilgisi ve seyahat sonunda işe devam edip etmeyeceği.

Yunanistan turistik vizesini eğitim amacıyla almak isteyenler, öğrenci belgelerini dosyalarına eklemelidir. 12 yaşından küçükler için parmak izi talep edilmemektedir. 18 yaşından küçük Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, anne babası veya kardeşinden kimlerle seyahat ettiğine bağlı olarak her bir fert için başvuru formu hazırlanmalıdır. Yalnız başına Yunanistan’a seyahat edecekse noter onayı olan bir muvafakat name temin edilmelidir. 

Vize Başvuru Formu
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: