Cep Telefonu
E-posta

Baştanbaşa Mısır Turu

...
Baştanbaşa Mısır Turu
BAŞTANBAŞA MISIR TURU
Sharm el Sheikh – Kahire – Hurghada
(9 Gün – 8 Gece)
1. Gün
İSTANBUL – SHARM el SHEİKH
 
İstanbul Havalimanında saat 09:00’da buluşmanın ardından bilet bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamlayarak saat 12:00’da Tailwind Havayolları’na ait TWI 7351 sefer sayılı özel uçuş ile Sharm’a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik uçuşun ardından saat 13:50’de varıyoruz. Havalimanında gerçekleştireceğimiz giriş işlemlerinin ardından Panoramik Sharm Şehir Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Barış Anıtı, Eski Şehir Merkezi, El Sahaba Camii gibi şehrin önemli yerlerini gezdikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Buggy/ATV Çöl Safarisi ve/veya Akşam Yemekli ve Şovlu Bedevi Gecesine katılabilirler
2. Gün
SHARM el SHEİKH
 
Sabah kahvaltısının ardından gününüz serbest, akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Dahab Turuna katılabilirler
3. Gün
SHARM el SHEİKH
 
Sabah kahvaltısının ardından gününüz serbest, akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Ras Mohammed Tekne ve Farsha Cafe’de Gün Batımı Gezisine katılabilirler.
4. Gün
SHARM el SHEİKH – KAHİRE
 
Sabah çok erken saatlerde odaları boşaltıp kahvaltımızı alarak (bazı otellerde kahvaltı erken saatte verilemeyeceği için otelden alınacak kahvaltı paketi ile yola çıkılacaktır) Kahire’ye doğru yola çıkıyoruz (yaklaşık 510 km). Kahire’ye varışımızda yapacağımız Panoramik Kahire Şehir Turu sırasında Nasr Mahallesi ve Heliopolis Bölgelerindeki Meçhul Asker Anıtı ve Enver Sedat Anıt Mezarı, Baron Empain Sarayı, ünlü Tahrir Meydanı, Nil nehri boyunca uzanan şehir merkezi, Kasr el Nil, Cezire Adası gibi belli başlı yerleri göreceğiz. (Not: Kahire’de genelde yoğun trafik olduğundan kaldığınız otelin bölgesi, geziye katılacak diğer misafirlerin otellerinin bölgeleri ve yoğun trafik durumuna göre sizlerin konforu için tur içeriğinde ve/veya akışında değişiklik olabilir.) Akşam yemeği Mewlana II veya Happy Dolphin restoranlarından birinde alınacaktır. Yemeğin ardından konaklama yapacağımız otele transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.
5. Gün
KAHİRE
 
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Piramitler, Müze ve Khan el Khalil Çarşısı Turuna katılabilirler. Gecenizi ise ekstra Nil’de Akşam Yemekli ve Şovlu Tekne Gezisi ile şenlendirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.
6. Gün
KAHİRE
 
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük İskenderiye veya 3 Dinin Merkezi Eski Kahire veya Sakkara Piramitleri Turlarından birine katılabilirler. Gecenizi ise ekstra Piramitlerde Işık ve Ses Gösterisi ile taçlandırabilirsiniz.
7. Gün
KAHİRE – HURGADA
 
Sabah çok erken saatlerde odaları boşaltıp kahvaltımızı alarak (bazı otellerde kahvaltı erken saatte verilemeyeceği için otelden alınacak kahvaltı paketi ile yola çıkılacaktır) Hurghada’ya doğru yola çıkıyoruz (Yaklaşık 465 km). Varışımızın ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Denizaltı Turuna katılabilirler (tura katılmak istemeyen misafirlerimize serbest zaman verilecektir). Turumuzun ardından, Panoramik Hurghada Şehir Turumuzu gerçekleştiyoruz. Yeni Hurghada ve Eski Şehir Merkezi, Al Mina Camii, Marina Bölgesi, St. Mary Kıpti Kilisesi, Balık Hali, göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Gezimiz sırasında ayrıca Mısır’daki en büyük Papirüs Sanatları Galerilerinden birisi olan Selkhet Galeri’de antik papirüslerin nasıl yapıldığını öğrenebilecek, en güzel antik papirüs örneklerini ve ayrıca İslam ve Hıristiyanlık resimlerinin papirüs üzerine uygulanmış hallerini görebileceksiniz. Turun bitimiyle beraber otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
8. Gün
HURGADA
 
Sabah kahvaltısının ardından gününüz serbest, akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Tam Günlük Öğle Yemekli Luksor turuna katılabilirler.
9. Gün
HURGADA – İSTANBUL
 
Sabah kahvaltısının ardından odaları boşaltıp rehberimizin bildireceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından
Saat 10:30’da Tailwind Havayolları TWI 7552 sefer sayılı özel uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 14:25’te İstanbul’a varışımızın ardından siz değerli misafirlerimizle bir başka gezimizde görüşmek dileğiyle vedalaşarak turumuzu sonlandırıyoruz.

EKSTRA TURLAR

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ PİRAMİTLER & MÜZE TURU & KHAN EL KHALİL-İ ÇARŞISI

Turumuz sırasında ilk durağımız Dünyanın 7 Harikasından günümüze kadar ulaşan tek eser olması ile dünyanın en çok merak edilen yerlerinden birisi olan Giza Piramitleri ve Sfenks (bölge giriş ücreti dahil piramit içine giriş ücreti dahil değildir. Piramit içine girmek isteyen misafirler konuyla ilgili tur rehberimizden detaylı bilgi alabilirler) Turumuz boyunca Giza Platosu’nun en büyük piramidi olan sayısız gizemli teknik ve mimari unsuru yansıtan Keops Piramidi’ni, tüm platoyu ayakları altına alan Panorama Tepesini, Kefren, Mikerinos ve Kraliçe ile diğer soyluların anıt mezarları olan piramitleri görüp nefis fotoğraflar çekiyoruz. Sonrasında, Kefren Mezar kompleksinin en önemli parçası olan ve mumyalama işlemlerinin yapıldığı Kefren Vadi Tapınağı’nı ve Sfenks'i (bölge girişi dahil) göreceğiz. Ardından, öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Gezimiz esnasında, Papirüs Atölyesi ve Doğal Parfüm Fabrikası ziyaretlerimiz de olacak. Sonrasında, dünyanın en ünlü ve önemli eserlerini ve üst katında dünyaca en çok ses getirmiş ve ilgi görmüş keşif olan Luksor Krallar Vadisi’nde Howard Carter tarafından keşfedilmiş olan Tutankhamon Mezarı Hazine’sini göreceğimiz Mısır Ulusal Müzesi’ni (müze giriş bileti dahil) ziyaret edeceğiz. Ulusal Müze’nin alt katında Eski, Orta ve Yeni Krallık dönemlerinin en önemli ve değerli parçalarını, lahit ve heykellerini göreceğiz. Müzenin üst katında ise eşsiz som altın parçalar, lahitler, mask ve mücevherler, kanapos küpleri, tahtlar ve Tutankhamon’un tüm diğer eşyalarını içeren olağanüstü hazinesini göreceğiz. Müze ziyaretimiz sonrası Afrika kıtasının en ünlü çarşısı olan Khan el Khalili Çarşısı'na gidiyoruz. Çarşı Amr İbn el As’la birlikte Kahire şehrinin kurucularından kabul edilen Muiz el din-Allah tarafından kurulmuş olan “Beyn-el Kasreyn” adı verilen “İki Saray arası” bölgesinin ve İslami Kahire’nin kalbinde yer alır. Dünyanın en eski ikinci medresesi olan El Ezher Medresesi adını taşıyan El Ezher Camii ve restore edilmiş haliyle Kahire’nin en güzel camilerinden Hüseyin Camii de burada yer alır. Çarşı ziyareti sırasında Hüseyin Camii’ni ziyaret edebilir, beş binin üzerinde dükkândan ve arastalardan birinde hediyelik alış-verişlerinizi yapabilir, Nobel ödüllü dünyaca ünlü yazar Necip Mahfuz’un adını taşıyan kafede veya Mehmet Akif Ersoy’un da favori mekanlarından olan Fishawi’de karkadeh, limonata, kahve veya naneli çayınızın tadını çıkartabilirsiniz.  

KAHİRE PİRAMİTLER & MÜZE & KHAN EL KHALİL-İ ÇARŞISI TURU

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ

Yetişkin Ücret             : 109 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 59 USD

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ SAKKARA PİRAMİTLERİ TURU

Mısır’ın eski başkenti Memphis’te yaşayanların gömüldüğü yer olan Sakkara Bölgesi (bölgeye giriş ücreti dahildir), özellikle tarih ve metafizik meraklılarını cezbetmektedir. M.Ö. 2620 yılında İmhotep tarafından inşa edilen Basamaklı Piramit kullanılan mastabalar ile sonraki piramitlerin inşasına ilham kaynağı olmuştur. Burada; Unas Piramitleri (bölgeye giriş ücreti dahil), Zoser Piramitleri (bölgeye giriş ücreti dahil), Titi Piramidi, Kagemni Mezarı, Sakkara Piramitleri göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi bölgedeki bir yerel restoranda alacağız.

SAKKARA PİRAMİTLERİ TURU

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ

Yetişkin Ücret             : 109 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 59 USD

 

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ 3 DİNİN MERKEZİ ve ESKİ KAHİRE

İslam, Yahudilik ve Hristiyanlığın ortak geçmiş ve ögelerine sahip olan Kahire’de üç dinin tarihine ve Kahire’nin kültürel yapısına yönelik yapılacak olan gezimizde ilk olarak Kahire Kalesi’ne gidiyoruz. Selahaddin Eyyubi Kalesi (giriş ücreti dahil), ve burada bulunan Kavalalı Mehmet Ali Paşa olarak da bilinen ve olağanüstü mimari ve süslemeleriyle ünlü Mohammed Ali Camii görülecektir. Turumuzun devamında dünyaca ses getirmiş ve görkemli Altın Geçit Töreni ile açılışı yapılmış olan ve içerisinde Luksor Yeni Krallık Dönemi en ünlü ve ihtişamlı firavun ve kraliçeleri olan II. Ramses ve diğer Ramses ailesi üyeleri, I. Tuthmosis, Hatchepsut’un eşi ve kardeşi II. Tuthmosis, Mısır tarihinin Napolyon’u olarak anılan III. Tuthmosis ve Hatchepsut mumyalarının özel koşullarda sergilendiği Medeniyet Müzesi (NMEC) gezilecektir (giriş ücreti dahil). Müzenin giriş katında ise Mısır tarihinin tamamını kapsayacak şekilde kronolojik ve tematik (tarım, mimari, dini, astronomi, matematik, tıp, kozmetik) olarak en önemli parçaları sergilenmektedir. Ayrıca, bu müzede, mumyaları da görme imkanına sahip olacaksınız. Turumuzun devamında Mısır ve Afrika kıtasının ilk camisi olan Amr ibn al-As Camii (dışarıdan), Hz.Musa’nın da vakit geçirdiğine inanılan Ben Azhar Sinagogu (dışarıdan) ve Hristiyanlar için kutsal yol üzerinde sayılan Asma (Muallak) Kilise (giriş dahil), Hristiyan'lar için büyük öneme sahip, Hz. Meryem ve Hz. İsa’nın üç ay boyunca yaşadıkları mağaranın da içinde yer aldığı Abu Serga Kilisesi (giriş dahil), Mısır Hristiyanları tarihini sergileyen Kıpti Müzesi (dışarıdan) görülecektir. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alacağız.

Not: Turumuz bol bol yürüyüş içermekte olup rahat ayakkabılar ve rahat kıyafetler giymenizi öneririz

KAHİRE 3 DİNİN MERKEZİ ve ESKİ KAHİRE TURU

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ

Yetişkin Ücret             : 109 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 59 USD

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ İSKENDERİYE TURU

İskenderiye, adını aldığı, Mısır’da bir Yunan kültür merkezi oluşturmak isteyen Büyük İskender tarafından Rodos’lu mimar Dinokrates’in hazırladığı plana göre M.Ö. 332 yılında kurulmuştur ve antik çağda Rhakotis ismiyle anılmıştır. Yaklaşık 5 milyon nüfusa sahip olan şehir, ülkenin en büyük ikinci şehridir. İskenderiye, tarihi ve kültürel değerleriyle önemli bir turistik merkezdir. Ayrıca, ülkenin en önemli limanlarından biri olarak da ekonomik olarak önem taşımaktadır. Antik Mısır döneminden kalma birçok yapı, müze ve sanat galerisi İskenderiye'de bulunmaktadır. Burada yer alan tarihi ve doğal güzellikler arasında Kayıtbay Kalesi (giriş ücreti dahil) ve Montazah Kraliyet Sarayı ve Bahçeleri, Aleviler tarafından çok önemli görülen Abu al Abbas Camii panoramik olarak göreceğimiz yerlerden sadece birkaçıdır. Mariout Gölü, dünyanın en büyük antik kütüphanesinin yerinde modern bir şekilde yeniden inşa edilmiş olan İskenderiye Kütüphanesi, dünyanın yedi harikasından birisi olan ancak sular altında kalmış olan İskenderiye Feneri’nin yeri, Stanley Köprüsü ve plaj bölgesi, Liman, Aziz Markus Katedrali ve Koleji, Fransız Lisesi, Korniş bölgesi, Özgürlük Meydanı, şehrin merkezi Saad Zaghloul Meydanı ve Salah Salem Caddesi panoramik olarak göreceğimiz yerlerdendir. Öğle yemeğimizi tur esnasında İskenderiye’nin ünlü balık restoranlarından birinde alacağız.

İskenderiye – Kahire arası mesafe: 220 km’dir. Bu gezide toplamda 450 km civarında yolculuk yapılmaktadır.

İSKENDERİYE TURU

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ

Yetişkin Ücret             : 109 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 59 USD

 

NİL’DE STANDART TEKNE GEZİSİ (MOTORLU YA DA YELKENLİ FİLİKA) – İÇECEKLER ve ATIŞTIRMALIKLAR DAHİL

Onlarca medeniyete can vermiş Nil Nehri, Kahire’nin tam da kalbidir. Nil Nehri üzerinden Kahire’nin doyumsuz manzaralarına şahit olacağınız bu keyifli gezimizde, Mısır’ın lezzetli meyveleri ve meşrubat ikramımız da olacaktır.

KAHİRE NİL’DE TEKNE GEZİSİ

(MOTORLU YA DA YELKENLİ FİLİKA)-İÇECEKLER ve ATIŞTIRMALIKLAR DAHİL

Yetişkin Ücret             : 19 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 9 USD

KAHİRE NİL’DE DELUXE TEKNE GEZİSİ

(OTANTİK FİLİKA)-İÇECEKLER DAHİL

Yetişkin Ücret             : 49 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 29 USD

PİRAMİTLER ve SFENKS IŞIK & SES GÖSTERİSİ

Gizemi hala tam olarak çözülememiş Piramitleri ve Sfenks’e doyamadıysanız, bir de gece görmenizi tavsiye ederiz. Çeşitli ışık oyunları ve ses efektleriyle unutulmaz bir gece sizleri bekliyor…

KAHİRE

PİRAMİTLER ve SFENKS IŞIK & SES GÖSTERİSİ

Yetişkin Ücret             : 49 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 29 USD

 

NİL’DE TEKNE GEZİSİ (AKŞAM YEMEKLİ ve ÖZEL GÖSTERİLİ)

Dünyanın en uzun ikinci nehri olan ve Kahire’yi ikiye ayıran Nil nehri üzerinde ışıklar içinde ayrı güzellikte olan Kahire şehrini seyretmek bir başka keyif... Lezzetli menüsü ve farklı sahne şovları ile unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. Su fiyata dahildir.

KAHİRE NİL’DE TEKNE GEZİSİ (AKŞAM YEMEKLİ ve ÖZEL GÖSTERİLİ) (STANDART)

NILE CRYSTAL – Teknemiz kısa zaman önce yenilenmiştir.

Yetişkin Ücret             : 49 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 29 USD

KAHİRE NİL’DE TEKNE GEZİSİ (AKŞAM YEMEKLİ ve ÖZEL GÖSTERİLİ) (SUPERİOR)

NILE PHARAOH – Teknemiz özellikle tasarımı ile beğeninizi kazanacak.

Yetişkin Ücret             : 79 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 49 USD

KAHİRE NİL’DE TEKNE GEZİSİ (AKŞAM YEMEKLİ ve ÖZEL GÖSTERİLİ) (DELÜKS)

NILE MAXIMTeknemiz   Marriott Otel işletmesi olup hizmet kalitesi ile ön plana çıkmaktadır.   

 Yetişkin Ücret            : 99 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 59 USD


TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ LUKSOR TURU

Binlerce yıl öncesinde yaşamış olan Firavunlar Dönemi, günümüzde dahi gizemini koruyan birçok özelliğe sahiptir. Firavunların izlerini sürebileceğiniz en önemli yerleşim yerlerinden biri ise hiç şüphesiz Yeni Krallık dönemi başkenti Luksor’dur. Hurghada'ya 360 kilometre mesafede bulunan bu şehir, tatiliniz sırasında günübirlik ziyaretleriniz için harika bir seçim olacaktır. Sabah çok erken saatlerde otelinizden hareket edip gece geç saatlerde geri döneceğiniz bu gezide Krallar Vadisi (giriş ücreti dahil), Hatchepsut Tapınağı (II. Tuthmosis, III. Tutmosis, Montuhotep Tapınakları) (giriş ücreti dahil), Memnon Anıtları, Karnak Tapınağı (giriş ücreti dahil) ve Nil Nehri gibi dünyanın en nadide tarihi ve doğal zenginliklerini detaylı şekilde gezme fırsatı bulacaksınız. Turumuz sırasında Ramesseum, El Qurna yerleşimi ve mezarları, Deir El Bahari, III. Amenhotep Tapınağı, Luksor Tapınağı, Korniş ve ünlü Kışlık Saray, yakın zamanda yeniden açılışı yapılan muhteşem Sfenks Yolu panoramik olarak görülecek diğer yerler arasındadır ve Nil Nehri üzerinde çok keyifli bir tekne turu yapılarak öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır. 

HURGHADA

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ LUKSOR TURU

Yetişkin Ücret: 129 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 79 USD

 

DENİZALTI GÖZLEM TURU

Kızıldeniz'in sularında bir denizaltı ya da cam dipli tekne ile macera yaşamaya hazır olun! Denizaltımız, sizleri rengarenk mercanları ve egzotik deniz canlılarını keşfetmek için 20 metre derinliğe kadar götürecek. Unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız.

HURGHADA

GERÇEK DENİZALTI TURU

Yetişkin Ücret             : 59 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 39 USD

HURGHADA ve SHARM

YARI DENİZALTI TURU (SEASCOPE)

Yetişkin Ücret             : 49 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 29 USD

HURGHADA ve SHARM

CAM DİPLİ TEKNE TURU STANDART

Yetişkin Ücret             : 19 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 9 USD

 

ÇÖLDE ATV-BUGGY SAFARİ TURU

Macera ve heyecan arayanlar için harika bir fırsat. Profesyonel ekibimizle, Sahra Çölünde sınırsız bir maceranın keyfini çıkarabilirsiniz. Bedevi kampında güzel anılar biriktirebilir, naneli çay eşliğinde nefes kesen manzaraların tadını çıkarabilirsiniz. Kaçırmak istemeyeceğiniz muhteşem bir deneyim.

Not 1: Bu turumuz için rahat kıyafetler ve rahat ayakkabılar, gözlük, güneş kremi, yanınızda bulundurunuz.
Not 2: Bu tur riskler barındırmakta olup, fiziksel problemler yaşayan misafirlerimizin katılmasını önermeyiz.
Not 3: Kask tur fiyatına dahildir. Dileyen misafirlerimiz için poşu, gözlük ve 1 şişe su için kişi başı 6 USD ilave olur.

SHARM ve HURGADA

ÇÖLDE ATV SAFARİ TURU

İki Kişilik ATV Fiyat  (2 kişi için toplam) : 49 USD
Tek Kişilik ATV Fiyat    : 39 USD

SHARM ve HURGADA

ÇÖLDE BUGGY SAFARİ TURU

İki Kişilik Buggy Fiyat (2 kişi için toplam) : 69 USD
Tek Kişilik Buggy Fiyat  : 59 USD

NOT: Bu geziyi Çölde Bedevi Gecesi ile birleştirmenizi tavsiye ederiz. Çok daha fazla eğleneceğinizden emin olabilirsiniz.

ÇÖLDE BEDEVİ GECESİ TURU 

Bedeviler, dünyanın en özgün toplulukları arasında yer almaktadır. Hayatlarını sıcak ve çetin çöl şartlarına rağmen sürdüren bu insanlarla birlikte, bu benzersiz deneyimi yaşayacaksınız. Gece boyunca üzerinize düşen yıldızların ışığı altında, Bedevi kültürünün derinliklerine inme fırsatı bulacaksınız. Bedevilerin size ikram edeceği yemekleri alabilirsiniz. Sonsuz kum tepeleri arasında geçirdiğiniz unutulmaz çöl macerası, hayatınız boyunca hatırlayacağınız eşsiz bir deneyim olacak.  

Not: Kişi başı 1 bardak kola, 1 bardak bedevi çayı ve 1 kapalı su, yemek fiyata dahildir.

SHARM ve HURGADA (STANDART)

Bu gezimizde standart araçlarla standart Bedevi Kampı kullanılmaktadır. Yemek ve diğer hizmet kalitesi buna göredir.

Yetişkin Ücret             : 29 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 19 USD

SHARM ve HURGADA (SUPERİOR)

Bu gezimizde kullandığımız mekân bölgenin en kaliteli Bedevi Kampıdır.
 

Yetişkin Ücret             : 39 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 29 USD

NOT: Bu geziyi Çölde Motosafari ile birleştirmenizi tavsiye ederiz. Çok daha fazla eğleneceğinizden emin olabilirsiniz.

NEVERLAND SHOW

Masalsı bir sarayda, Las Vegas Show’larına benzeyen bir gösteri izlemek ister misiniz? Siz ve sevdikleriniz için eğlence dolu saatler vaat eden bu gecede eğleneceksiniz.

Not: Limitli alkolsüz içecekler dahildir.

SHARM

NEVERLAND SHOW

Yetişkin Ücret             : 39 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 19 USD

 

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ RAS MOHAMMED TEKNE TURU

Mısır'ın güney kıyılarında bulunan Ras Mohamed Milli Parkı, Kızıldeniz'in en görkemli yerlerinden biridir. Bu muhteşem parktaki mangrov ağaçları, tuz göletleri, doğal çöl manzarası ve etkileyici sualtı hayatı, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Tam gün sürecek teknemizdeki öğle yemeği ve limitli alkolsüz içecekler eşliğinde, eşsiz sualtı ekosistemi ve zengin biyolojik çeşitlilikle dolu tüm doğal güzellikleri keşfetme fırsatı elde edeceksiniz. Tüplü dalışı yapmak isteyen misafirlerimiz önceden rehberimize bildirerek bu seçeneği de değerlendirebilirler. Gezimizin bitimiyle birlikte otelimize transfer.

SHARM el SHEİKH - TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ RAS MOHAMMED TEKNE TURU (Standart)

Bu gezimizde standart tekneler kullanılmaktadır, yemek ve tekne kalitesi buna göredir. 

Yetişkin Ücret             : 29 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 19 USD
Tüplü Dalış Ücreti       : 10 USD

SHARM el SHEİKH - TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ RAS MOHAMMED TEKNE TURU +FARSHA’DA GÜN BATIMI (Superior)

Bu gezimizde yemek ve tekne kalitesi iyidir. Tekneden indikten sonra, Sharm’a gelen herkesin mutlaka uğradığı, manzarası ve muhteşem dekorasyonu ile herkesin beğenisini kazanan Farsha Cafe’ye giderek güneşi batırıyoruz

Yetişkin Ücret             : 59 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 39 USD
Tüplü Dalış Ücreti       : 20 USD

 

Not 1: Yanınıza havlu (dilerseniz otelden temin edebilirsiniz, gözlük, mayo, güneş kreminizi yanınıza almanızı tavsiye ederiz.)
Not 2: Şnorkel, maske, palet ekipmanı fiyata dahil değildir, teknemizde dilerseniz ücret karşılığı kiralama yapabilirsiniz.
Not 3: Öğle yemeği ve teknede limitli alkolsüz içecekler fiyata dahildir.

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ DAHAB JEEP SAFARİ TURU (Standart)

Tur rehberimiz eşliğinde, Dahab’a doğru yola çıkıyoruz. Dahab’da 4X4 araçlarımıza geçerek renkli Kanyon bölgesine gidip, uçsuz bucaksız Sina Çölü’nün muhteşem atmosferinin keyfini çıkarıyoruz. Ardından, bir Bedevi yerleşimi giderek burada deve gezisi yapıyoruz. (Opsiyonel) Bir sonraki Sonrasında, Mısır’ın hippiler tarafından en çok tercih edilen bölgesi olan ve kendine has atmosferi ile daha farklı bir tatil arzulayanların tercihi olan Dahab’a dönüyoruz. Burada öğle yemeğimizi yerel bir restoranda (standart restoran/standart menü) aldıktan sonra alışverişleriniz ve denize girebilmeniz için merkezde serbest zaman veriyoruz. Turumuzun bitimiyle birlikte Sharm el Sheikh’e geri dönüyoruz.

Not: Bu gezimizde 6-8 kişilik cipler kullanılmakta olup, misafirlerimiz cipin arkasında bank sıralarında oturtulmaktadırlar. Gezinin özellikle çöl kısmında oldukça sarsıntılı seyahat edilmektedir. Ayrıca deve gezisi riskler barındırmaktadır. Fiziksel problem yaşayan misafirlerimize bu geziyi önermiyoruz. Bu gezimiz standart bir organizasyon olup, restoranlar, araçlar vs. buna göredir.

Not: Öğle yemeği fiyata dahildir.

Sharm el Sheikh-Dahab Arası Mesafe: 90 km’dir. Bu gezide toplamda 250 km civarında yolculuk yapılır.  

SHARM

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ DAHAB JEEP SAFARİ TURU (Standart)

Yetişkin Ücret             :  39 USD Ulusal Park Giriş Ücreti :  10 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret :  29 USD  Ulusal Park Giriş Ücreti:     5 USD


TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ DAHAB KOMBO TURU (Superior)

Tur rehberimiz eşliğinde, özel aracımızla otelimizden ayrılarak Kızıldeniz'in en popüler koylarından birisi olan 3 Havuz bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Bedevi çadırlarında ikramımız olan içeceklerle soluklanarak ve deniz manzarasına karşı enerji depoluyoruz. Dileyen misafirlerimiz şnorkel ile mercan resiflerin keşfine çıkabilir. Ardından, ATV turumuzla Kanyon ve Vaha gezisine çıkıyoruz ve bölgenin güzelliklerini keşfederken sırtımızı güneşe veriyoruz. Bölgeyi keşfettikten sonra, deniz kıyısında deve sırtında bir tur yapıyoruz. Hemen sonra, birlikte öğle yemeğimizi Dahab’ın en ünlü restoranlarından birisi olan deniz kıyısındaki Ali Baba’da alıyoruz (et, tavuk, balık ya da vejetaryen menülerinden seçebilirsiniz) (su fiyata dahildir). Yemekten sonra, serbest zamanınızda çarşıda dolaşıp alışveriş yapabilirsiniz. Ardından, Kızıldeniz’in Maldivler’i olarak ünlenmiş Mavi Lagun Bölgesine giderek denize girebilmeniz ve 

güneşlenebilmeniz için serbest zaman veriyoruz. (1 meşrubat, şezlong ve şemsiye fiyata dahildir)

Not 1: Şnorkel, maske, palet ekipmanı fiyata dahil değildir, gittiğimiz bölgelerde ücret karşılığı kiralama yapabilirsiniz.
Not 2: Bu turumuz için rahat kıyafetler ve rahat ayakkabılar, gözlük, güneş kremi, mayonuzu yanınızda bulundurunuz. Kaldığınız otelden plaj havlusu ödünç alabilirsiniz.
Not 3: Deve gezisi ve ATV riskler barındırmakta olup, fiziksel problemler yaşayan misafirlerimizin binmesini önermeyiz.
Not 4: Öğle yemeği ve gezi boyunca içecek ikramları fiyata dahildir.
Sharm el Sheikh-Dahab Arası Mesafe: 90 km’dir.
Bu gezide toplamda 250 km civarında yolculuk yapılır.
 

SHARM

TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ DAHAB KOMBO TURU (Superior)

Yetişkin Ücret             : 99 USD
Çocuk 2-12 Yaş Ücret : 69 USD

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
 
Tailwind Havayolları ile İstanbul/Sharm el Sheikh, Hurghada/İstanbul hattında ekonomi sınıf uçak bileti
Havalimanı Vergileri
Seçtiğiniz kategori otellerde Sharm'da 3 gece yarım pansiyon, Kahire'de 3 gece oda-kahvaltı Hurghada’da 2 gece yarım pansiyon konaklama
Kahire'de yerel restoranda alınacak 1 akşam yemeği
Programda belirtilen havalimanı/otel/havalimanı transferleri
Özel otobüs ile Sharm el Sheikh – Kahire transferi
Özel otobüs ile Kahire - Hurgada transferi
Panoramik Sharm Şehir Turu
Panoramik Kahire Şehir Turu
Panoramik Hurgada Şehir Turu
Şehirlerarası yolculuklarda kişi başı 2 adet küçük su (otobüste bulunacak)
Mısır Turlarında Deneyimli Türkçe Rehberlik Hizmeti
Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 
Yurtdışı Çıkış Fonu
Mısır Kapı Vizesi (Dilerseniz Mısır'a varışta 25 USD karşılığında kendiniz temin edebilirsiniz. Ancak, zaman zaman uzun kuyruklar oluşabilmektedir. Dilerseniz, 25 USD Vize + 15 USD Hizmet Bedeli karşılığında vizenizi adresinize kargo ile gönderebiliriz bu şekilde hizmet almak istediğinizi ve adresinizi satış görevlisine bildirmenizi rica ederiz veya İstanbul Havalimanında uçuş öncesi 25 USD + 10 USD Hizmet Bedeli karşılığında vizenizi uçağa binmeden önce yetkilimizden satın alabilirsiniz. Bebekler, anne – baba pasaportuna kayıtlı olsalar dahi vizeye tabidirler. Yeşil Pasaport ve Hususi Pasaport hamilleri vizeden muaftır.)
Ekstra Turlar
Mecburi Yerel Hizmet Bedelleri (Kişi başı yetişkinler için 80 USD, Çocuklar için 50 USD, Bebekler için 10 USD Mısır'a varışta rehberimiz tarafından toplanmaktadır)
Kişisel harcamalar
Dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
İptal Güvence Paketi (Satın alınan tur Bedelinin %10'u kadar ilave ödeme alınır. Tur hareketine 72 saat kalaya kadar turu satın alan misafire koşulsuz iptal hakkı tanır.)
Seyahat Sağlık Sigortası (bagaj kaybı, tur öncesi ve tur sırasında yaşanabilecek sağlık sorunları, vefat durumları kapsayan sigorta yaptırmanızı öneririz. Mesleki Sorumluluk Sigortası bu durumları kapsamamaktadır)BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: