Cep Telefonu
E-posta

THY ile İspanya ve Endülüs Turu

...
THY ile İspanya ve Endülüs Turu
THY ile İspanya ve Endülüs Turu
Tarih Seçiniz:
Kişi Sayısı:
1025 Euro'dan başlayan fiyatlarla
Toplam: 1025 Euro
Bize Ulaşın
Ulaşım

Uçak ile

Rehber

Profesyonel Rehberlik 

THY ile İspanya ve Endülüs Turu
5 Gece 6 Gün
Ekstra Turlar Dahil
1. Gün

İSTANBUL - MADRİD:

İstanbul yeni havalimanı  gidiş terminali  saat 04.00’da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1857 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.05’de İspanya’nın başkenti Madrid’e hareket.  Saat 10:30 da Madrid varışımızın ardından pasaport,bagaj işlemleri sonrası Madrid şehir turumuza başlıyoruz. Madrid’in sembolü haline gelen ayı ve kocayemiş ağacı heykeline ev sahipliği yapan şehrin en hareketli meydanı Puerta del Sol, geçmişte ölüm cezasına çarptırılan suçluların idam edildiği, taç giyme törenleri ve boğa güreşi gösterilerine ev sahipliği yapan Madrid’in ünlü tarihi meydanı Plaza Mayor,  geleneksel bir pazarın aksine taze hazırlanmış tapaslar, jambonlar, zeytin, fırın ürünleri ve çeşitli lezzetleri içinde barındıran 30 dan fazla farklı satıcının oluşturduğu oldukça canlı ve kalabalık gurme pazarı  El Mercado San Miguel, ünlü İspanyol yazar Cervantes adına yaptılılmış olup yazarın en büyük yaratıcısı olduğu hikayenin kahramanlarından olan Don kişot ve Sancho Panza’nın bronz heykelleryle ünlü ayrıca meydanın en büyük simgesi 26 katlı Edificio Espana binasın bulunduğu Plaza  De Espana gezildikten sonra otelimişze yerleşme,serbest zaman. Konaklama otelimizde.

2. Gün

MADRİD – CORDOBA - SEVİLLA:

Sabah kahvaltısından sonra Cordoba ya hareket. Geçmişte farklı din ve kültürlerin mücadele verdiği bugün ise mistik atmosferi ve eşsiz harmonisi ile ziyaretçilerini adeta başka bir dünyaya davet eden Cordoba  şehir turumuzda 786 yılında inşa edilmiş olup , tuğla ve taştan yapılmış, kırmızı beyaz renkteki kemerleri ile oldukça etkileyici ihtişamlı, o kadar geniş ki sanki ucu bucağı yok gibi olan cami  UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer Cordoba Camii Romalılar tarafından milattan önce 1. yüzyılın başlarında  Guadalquivir Nehri üzerinde inşa edilmiş Roma Köprüsü (Puente Romano), rengarenk çiçeklerle bezeli muazzam bir görünüme sahip Eski Şehir Caddesi (Calleja de las Flores) gezilecek yerler arasında. Tur bitimi serbest zaman.. Cordıbadan sonraki durağımız Endülüs özerk bölgesinin sanat, kültür ve ekonomi merkezi Sevilla.  Guadalquivir Nehri’ndeki trafiği kontrol etmek için yapılmış Torre del Oro kulesi. Yapımına 1181 yılında başlanan, Vatikan ve Londra’daki Saint Paul kilisesinden sonra dünyanın 3. Büyük katedrali ve aynı zamanda en dünyanın  büyük gotik katedrali olan Sevilla Katedrali, İspanyol krallarının yaklaşık 700 yılboyunca yaşadığı Unesco  Dünya Mirası listesinde bulunan Sevilla’nın en önemli yapısı Alcazar Sarayı, İslam-Hristiyan karışımı bir mimariye sahip, çinileriyle kabartmalarıyla süslenmiş olan duvarlarından gözlerinizi alamayacağınız,  ay şeklinde mimarisi, geniş meydanı ve önünde bulunan parkı ile Sevilla’nın en önemli yerlerinden Plaza de Espana, 13.yüzyıl eseri Altın kule, , mantara benzeyen dünyanın en büyük ahşaptan yapılmış yapısı olan ve  şehrin en kalabalık yerlerinden.Metropol Parasol ile Sevilla gezimizi tamamlıyoruz. Serbest zaman. Otelimize yerleşme. Konaklama otelimizde.

3. Gün

SEVİLLA – CADIZ – RONDA - MALAGA:

Sabah kahvaltı sonrası 3100 yıllık yerleşimi olduğu düşünülen Batı Avrupa’nın en eski şehri Cadiz’e hareket ediyoruz. 18. yüzyılın İspanyol Barok ve Neoklasik tarzlarını örnekleyen Yeni Katedral(dışardan), kentin 18. yüzyıldaki ticari öneminin kanıtı olan gözetleme kuleleriyle tanınır. Kasabada toplam 129 gözetleme kulesi var ve deniz seviyesinden 45 metre yükseklikteki kıyı şeridi boyunca harika Atlantik Okyanusu manzarası sunan Torre Tavira kulesi, Tüm şehrin en işlek yerlerinden San Juan de Dios Meydanı gezildikten sonra kısa bir yolculukla  yüksek bir kayalık vadi üzerine kurulu farklı mimarisi, tarihi şehir bölgesi, köprüleri ve kendi özgü kültürüyle  ziyaretçileri büyüleyen Ronda’dayız.Beyaz badanalı uçurumun kenarına yapılmış evleri, derin kanyonu ve içerisinde uçuşan kuşları görüp de etkilenmemek mümkün değil. Arnavut kaldırımlı sokaklarında dolaşıp, köprülerin üzerinden geçerken bütün bu tarihi doku sizi büyüleyecek ve uzun yıllar hafızanızdan silinmeyecek. 1784 yılında inşa edilmiş boğa güreşi arenası Plaza de Toros, Alışveriş ve yürüyüş yapabileceğiniz ana cadde Calle la Bola (Carretera Espinel), 1793 yılında inşa edilen uçurumlar üzerine kurulu iki yakayı birbirine bağlı Puento Nuevo (Yeni Köprü), şehrin diğer iki görülmesi gereken güzel köprüsü. Puento Romano, Puento Viejo görülecek önemli yapılar arasında. Ronda turmuzu bitiminde Malaga’ya hareket. Otelimize yerleşme.Konaklama otelimizde. 

4. Gün

MALAGA – GRANADA:

Sabah kahvaltı sonrası İspanya’nın Akdeniz ruhunu en çok hissettiren, adı Picasso’yla özdeşleşen Malaga’yı  tüm güzellikleriyle keşfediyoruz. Malaga kentinin ve Akdeniz’in muhteşem manzarasını izleyebileceğiniz Gibralfaro Kalesi, Dış kısmı Barok, iç kısmı ise Rönesans stilli  Malaga Katedrali, şehir kültürünü tanımak isteyen gezginlerin uğrak yeri Larios Caddesi, zarif  demir ve cam gölgelik, mudejar kemerleri, muhteşem bir vitray pencereleri olan yerel halkın taze meyve ve sebzeler için tercih ettiği pazar olan Mercado Central de Atarazanas,Malaga’nın atmosferini ve tarihini yaşamak için harika bir yer olan Malaga Limanı,mavi bayrak ödüllü “Güneş Sahili” adıyla ünlenen Malaga’nın toplam 15 kilometre uzunluğundaki plajları görüldükten sonra Malaga’dan ayrılıyor ve İspanyol Emevilerine uzun yıllar başkentlik yapmış, Arap mimarisinin yarattığı cazibe, farklı dokulara sahip ilginç mahallelleriyle Granada’yız. Etkileyici resimleri ve freskleri ile öne çıkan Granada Katedrali, geçmişten günümüze kadar çingenelerin yaşadığı, mağara evleri ile meşhur Sacromonte mahallesi, Carmenes isimli yüksek duvarlı ve içinde asmadan, nara çeşitli meyve ağaçlarının yer aldığı, ortasında avlu olan sevimli beyaz evler ve küçük küçük meydanlarla dolu Granada içinde bambaşka bir dünya Albaicin,Arap esintilerini en net görebileceğiniz baharat, hediyelik eşya, bitki çayları, takı, giyim dükkanlarının bulunduğu La Alcaiceria (Arap Baharat Pazarı), en popüler El Hamra manzara noktası El Balcon De San Nicolas, Sadece Granada’nın değil aynı zamanda tüm Endülüs’ün göz bebeği, saray, kale ve büyüleyici bahçelerden oluşan muhteşem bir kompleks El Hamra, ile gezimizi tamamlayarak otelimize yerleşme. Konaklama otelimizde. 

5. Gün

GRANADA – TOLEDO – MADRİD:

Sabah kahvaltı sonrası hareketle Madrid yolumuz üzerindeki önemli durağımız İspanya'nın görkemli yapılarıyla büyüleyen kenti Toledo. Tarih boyunca Müslümanlara, Yahudilere ve Hristiyanlara ev sahipliği yapmış sarı taşlı evleri, daracık labirent sokakları ile tarih kokan Unesco Dünya Kültür Mirası Listesindeki İspanya’nın en güzel Orta Çağ kentlerinden Toledo yu  geziyoruz. Gotik mimarinin başyapıtı olarak kabul edilen Toledo Karedrali, Toledo’nun eski ve yeni yerleşim yerlerini birbirinden ayıran Tajo NehriEski Bisagra Kapısı, 5 kemerli mimari yapısıyla dikkat çeken üzerinden tüm şehir manzarasını gözlemlemenin mümkün olduğu San Marti Köprüsü, şehrin en merkezi noktası sayılan Zocodover Meydanı geziyor ve 70 km uzaklıktaki Madrid’e akşam üstü saatlerde varış. Serbest zaman. Otelimize yerleşme.Konaklama otelimizde. 

6. Gün

ISTANBUL MADRİD:

Sabah kahvaltıdan sonra Madrid’ deki son günümüzde Madrid’in turistik ikonlarından birini oluşturan yaklaşık 30 metre yüksekliğindeki granit giriş kapısıyla dikkat çeken   cephesi heykeller, başlıklar ve dekoratif kabartmalarla süslenmiş Puerta de Alcala, yaklaşık yüz yıl önce halka açılan, Madridlilerin nefes almak, dinlenmek, zaman geçirmek için toplandığı 130 hektarlık yeşil alan sahip adımınızı attığınız anda sokak müzisyenlerinin tınıları ve huzurlu görüntüsü sizi içine alacak muhteşem Retiro Park, adını Roma doğa tanrıçası Kibele’den alan neoklasik heykelleri ve çeşmesiyle ünlü Plaza De Cibeles (Kibele Meydanı), en tepesinde kanatlı zaferi temsil eden günümüzde Madrid şehrinin simgesi haline gelmiş olan heykelle donaltılmış Metropolis Binası görüldükten sonra havalimanına hareket. Paasaport bilet, bagaj işelmeri sonusunda THY TK 1860 sefer sayılı uçağıyla İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23:30 İstanbul’a varış. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
Türk Havayolları ile İstanbul Madrid – İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
Havalimanı vergileri
Alan/otel /alan transferleri
Toplam 5 gece oda kahvaltı konaklamalar
Programda belirtilen şehir turları
Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
Türkçe tur liderliği 
 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır)
Vize ücreti ve hizmet bedeli
Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti 
Kişisel harcamalar    
Öğle ve akşam yemekleri 
Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri 
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: