Cep Telefonu
E-posta

THY ile İspanya, Bask, Portekiz Turu

...
THY ile İspanya, Bask, Portekiz Turu
THY ile İspanya, Bask, Portekiz Turu
Tarih Seçiniz:
Kişi Sayısı:
1215 Euro'dan başlayan fiyatlarla
Toplam: 1215 Euro
Bize Ulaşın
Ulaşım

Uçak ile

Rehber

Profesyonel Rehberlik

THY İLE İSPANYA , BASK, PORTEKİZ TURU 

 7 Gece 8 Gün

Ekstra Turlar Dahil

1. Gün
İSTANBUL – MADRİD:

İstanbul yeni havalimanı  gidiş terminali  saat 04.00’da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1857 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.05’de İspanya’nın başkenti Madrid’e hareket. Saat 10:30 da Madrid varışımızın ardından pasaport,bagaj işlemleri sonrası Madrid şehir turumuza başlıyoruz. Madrid’in sembolü haline gelen ayı ve kocayemiş ağacı heykeline ev sahipliği yapan şehrin en hareketli meydanı Puerta del Sol, geçmişte ölüm cezasına çarptırılan suçluların idam edildiği, taç giyme törenleri ve boğa güreşi gösterilerine ev sahipliği yapan Madrid’in ünlü tarihi meydanı Plaza Mayor,  geleneksel bir pazarın aksine taze hazırlanmış tapaslar, jambonlar, zeytin, fırın ürünleri ve çeşitli lezzetleri içinde barındıran 30 dan fazla farklı satıcının oluşturduğu oldukça canlı ve kalabalık gurme pazarı El Mercado San Miguel, ünlü İspanyol yazar Cervantes adına yaptılılmış olup yazarın en büyük yaratıcısı olduğu hikayenin kahramanlarından olan Don kişot ve Sancho Panza’nın bronz heykelleryle ünlü ayrıca meydanın en büyük simgesi 26 katlı Edificio Espana binasın bulunduğu Plaza De Espana, Madrid’in kalbinin attı cadde Gran Via ( Büyük Yol) gezilip verilecek serbest zaman sonrası otelimize yerleşme, konaklama otelimizde. 

2. Gün
İSTANBUL – MADRİD – TOLEDO - MERİDA:

Sabah kahvaltı sonrası Madrid  gezimize devam ediyoruz,  Madrid’in turistik ikonlarından birini oluşturan yaklaşık 30 metre yüksekliğindeki granit giriş kapısıyla dikkat çeken   cephesi heykeller, başlıklar ve dekoratif kabartmalarla süslenmiş Puerta de Alcala, yaklaşık yüz yıl önce halka açılan, Madridlilerin nefes almak, dinlenmek, zaman geçirmek için toplandığı 130 hektarlık yeşil alan sahip adımınızı attığınız anda sokak müzisyenlerinin tınıları ve huzurlu görüntüsü sizi içine alacak muhteşem Retiro Park, adını Roma doğa tanrıçası Kibele’den alan neoklasik heykelleri ve çeşmesiyle ünlü Plaza De Cibeles (Kibele Meydanı) ile Madrid gezimizi tamamladıktan sonra yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrası  İspanya'nın görkemli yapılarıyla büyüleyen kenti Toledo’dayız. Tarih boyunca Müslümanlara, Yahudilere ve Hristiyanlara ev sahipliği yapmış sarı taşlı evleri, daracık labirent sokakları ile tarih kokan Unesco Dünya Kültür Mirası Listesindeki İspanya’nın en güzel Orta Çağ kentlerinden Toledo yu  geziyoruz. Gotik mimarinin başyapıtı olarak kabul edilen Toledo Karedrali, Toledo’nun eski ve yeni yerleşim yerlerini birbirinden ayıran Tajo Nehri, Eski Bisagra Kapısı, 5 kemerli mimari yapısıyla dikkat çeken, üzerinden tüm şehir manzarasını gözlemlemenin mümkün olduğu San Marti Köprüsü, şehrin en merkezi noktası sayılan Zocodover Meydanı da gezildikten sonra Merida’ya hareket. Akşam saatlerinde Avrupa'nın en iyi korunmuş Roma kalıntılarından bazılarına ev sahipliği yapan Merida’ya varış. Konaklama Otelimizde.

3. Gün
MERİDA - LİSBON:

Sabah kahvaltısının ardından Merida panoramik turumuzda şu ana kadar ayakta kalabilmiş en uzun Roma köprüsü Puente Romano Köprüsü, UNESCO Dünya Mirası listesideki Diana Tapınağı, 1. yüzyılda inşa edilmiş antik mimarisiyle göz kamaştıran Romalılardan kalma su kemerini görüldükten sonra renkli ve eğlenceli şehirleriyle Portekiz’e geçiş yapıyoruz. Öğleden sonra kaşiflerin şehri Lizbon’dayız. Avrupa’nın en uzun asma köprüsü 23 Nisan Köprüsü,  Tagus Nehrinin kenarında şehrin en önemli eserlerinden; Üzerinde Prens Henry dışında aralarında Vasco de Gama ve Macellan gibi isimlerin de olduğu 30 önemli kâşifi tasvir eden heykellerin bulunduğu Kaşifler Anıtı, 1514 -1520 yılları arasında inşa edilmiş Gotik tarzı mimarisindeki zarif ayrıntılarla ziyaretçilerini büyüleyen Belém Kulesi, uzunca bir süre denizcilere yardım eden keşişlere ev sahipliği yapan şehrin en önemli tarihi yapılarından Jerónimos Manastırı, denizden Lizbon’a açılan bir kapı olarak nitelendirilen Praca do Comercio (Ticaret Meydan), her zevke ve yaşa hitap eden mağazalar, yerel lezzetlerin sunulduğu kafeler, çiçekçiler, performanslarıyla size keyif dolu anlar yaşatacak sokak sanatçıları ile dolu nehire paralel uzanan araç trafiğine kapalı Rua Augusta, mimari harikasıysa Baixa ile Bairro Alto’yu birbirine bağlayan Santa Justa Asansörü, tarihi şahsiyetleri ve mitolojik karakterleri tasvir eden Rua Augusta Takı, çevresi çok sayıda anıt ve tarihi yapıyla çevrili Pedro IV (Rossio) Meydanı gezildikten sonra serbest zaman. Otelimize yerleşme. Geceleme Lisbon Otelimizde. 

4. Gün
LİSBON – SİNTRA – CABO DE ROCA – CASCAİS – ESTORİL – LİSBON:

Sabah kahvaltısı sonra 30 dakika mesafedeki Portekiz’in en mistik ve romantik atmosfere sahip yemyeşil tepelerini süsleyen tarihi yapıları ile Sintra kasabasına hareket. UNESCO Dünya Mırası listesine sokulmuş tarihi anıt ve binalarıyla Sintra da en çok dikkat ve ilgi çeken konumu ve mimarisiyle meşhur Palacio Pena (Pena Sarayı), kasabanın Old Town (eski şehir)  bölgesinde kalan ve 10. yüzyıla tarihlenen National Palace (Ulusal Saray – Şehir Sarayı), ayin kuyusu ve yerin altında bulunan tünellerle ilginç Quinta da Regaleira görüldükten sonra sadece 20 dakıka mesafedeki okyanus kenarına vuran sert dalgalarıyla Avrupa’nın en batı noktası olan Cabo da Roca dayız. Bir sonraki durak 19. yüzyılda Portekiz sosyetesinin yaptırdığı lüks villalarla önem kazanmış hala Avrupa aristokratlarının vazgeçilmezi Lizbon’un en turistik sayfiyesi Cascais, ve okyanus kıyısında pek çok spa,  thermal otel, casino, gece klüpleri, golf sahaları ile Lisbon un eğlence ve sayfiye yeri Estoril ile gezimizi tamamlayarak Lisbon’a geri dönüyoruz. Öğleden sonra Lisbon gezimize devam ediyoruz. Fado’nun ve gece hayatının merkezi sokakları neredeyse her akşam karnaval atmosferine bürünen Bairro Alto, daracık sokaklardan, birbirine bitişik penceresiz evlerden ve bir o kadar güzel sokaklardan oluşan Lisbon’un nostaljik ve hüzünlü bir bölgesi Alfama, Alfama’nın zirvesinde ise şehrin çok güzel manzarasını gözlemleyeceğiniz Lizbon’un en eski kalelerinden São Jorge Kalesi görüldükten sonra serbest zaman. Otelimizde konaklama. 

5. Gün
LİSBON – PORTO:

Kahvaltı sonrası Portekiz’in büyüleyici liman şehri Porto’ya hareket. Öğle saatlerinde Avrupa’nın romantik güzel şehri Porto gezimize başlıyoruz. Bizans dönemine ait eşsiz tarihi yapıtlar ve mimari kalıntılar ile çevrelenmiş olan Avenida dos Aliados (Aliados Meydanı), Şehrin ilk Barok kiliselerinden olan 6 katlı yapıtın 75,6 metre yüksekliğinde ana cephesini, ağır motifler ve girintili alınlıklar çevrili Igreja dos Clérigos (Clerigos Kilisesi) 385 metre uzunuğunda 44 metre yükseklğindeki,  modern ışıklandırma sistemi sayesinde akşamları şehre ayrı bir atmosfer kazandır Porto’nun en önemli simgesi Luis I Köprüsü, seramik ve vitray döşemeleriyle adeta göz kamaştıran  şehrin en eski ve en dikkat çekici yapıtlarından Porto Katedrali, göz alıcı mimari dokusuyla gelen turistleri etkilemeyi başaran Palácio da Bolsa (Borsa sarayı), benzersiz tasarımlarıyla sizi büyüleyici bir dünyaya sürükleyen Porto şehrinin en görkemli yapıtlarından olan Igreja de Sao Francisco (San Francisco Kilisesi), 763 yılından günümüze değin turistik çekiciliğini sürdüren Torre dos Clerigos, Orta Çağ tarihini yansıtan pek çok tarihi binanın yer aldığı, limanda irili ufaklı teknelere rastlanan, gece hayatının en renkli haraketli bölgesi  Cais da Ribeira,  modern kafeleri, cıvıl cıvıl renklere boyanmış evleri, hediyelik eşya satan küçük sevimli mekanları sayesinde şehrin dinamiğini tutan ,günün 24 saati eğlencenin ve canlılığın hakim olduğu Ribeira Meydanı, mavi çinili fayanslarla eşsiz bir sanat galerisi niteliğinde tamamına işlenmiş Bento istasyonu,  şehrin ve ülkenin karakteristik yapısını gözler önüne seren Pazar Bolhao Market ve dünyaca ünlü mağazaların, nefis tatlar sunan kafelerin ve hediyelik eşya satan şirin dükkanların çevrelediği cadde Rua de Santa Catarina Tur bitimi otelimize yerleşme ve serbest zaman. Konaklama otelimizde. 

6. Gün
PORTO – BRAGA – GUİMARES – LEON:

Sabah kahvaltısının ardından Minho bölgesinin tarih kokan şehirlerinden Braga ve Guimares için hareket ediyoruz. Sadece 1 saatlik bir yolculuktan sonra Portekiz’in en güzel şehirlerinden ülkenin dinsel merkezi olarak kabul edilen Braga’dayız. şehrin tarihi merkezine giriş niteliğindeki kemer Arco de Porta Nova, 1893 yılında inşa edilen ülkenin en büyük ve önemli kiliselerinden  şehrin tepe noktalarından birinde inşa edilen hem mimari yapısıyla hem de şehrin muhteşem manzarasının seyredilebilecek Bom Jesus Kilisesi (Dağların İsa’sı Kilisesi), Tarihi 13. yüzyıla dayanan kentin en eski katedrali Se Katedrali,  çeşmeler ve haçlı yapılarla eski ve yeni şehri birbirine bağlayan çevredeki cafelerle ziyaretçilerin çok keyifli zamanlar geçirebildiği  Braga’nın en önemli noktalarından Praça da República' (Cumhuriyet Meydanı), görülmeye değer, rahatlatıcı Santa Barbara Bahçesi gezildikten sonra  “Portekiz uyruğunun doğduğu yer” veya “beşik kent” olarak anılan orta çağ yerleşiminin son derece iyi korunmuş otantik bir örneği olduğu için 2001 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Guimaraes‘deyiz. 10. yüzyılda yapılmış şehrin anıtsal ve simgesel yapısı Guimarães Kalesi ve hemen yanında yer alan Bragança Dükleri Sarayı (Paço dos Duques de Bragança),15-19. yüzyıla ait heykellerle bezeli cephesiyle Nossa Senhora da Oliveira Kilisesi ve Santa Clara Kilisesi, eski şehrin kalbindeki hoş bir meydan olan Largo da Oliveira (Zeytin Ağacı Meydanı), Orta Çağdan kalma çeşitli mimari harikalara ev sahipliği yapan şehrin kültürel ve tarihsel dokusunu en iyi yansıtan Rua De Santa Maria sokağı gezildikten sonra Fransız Gotik tarzı Katedrali ve vitraylarıyla ünlü Leon’a yola çıkıyoruz. Varışı takiben yapacağımız şehir turunda Katedral, Hostal de San Marcos, Gaudi’nin erken dönem eserlerinden Casa Botine görüldükten sonra otelimize yerleşme.Konaklama otelimizde.

7. Gün
MADRİD LEON - BURGOS – SAN SEBASTİAN:

Sabah kahvaltıdan sonra zengin tarihi, gotik mimarisiyle ziyaretçilerini kendine hayran bırakan Burgos’ a hareket ediyoruz. Leon özerk bölgesinin tarihi başlenti Bugos’da Meryem Ana’ya ithafen 1221 yılında Gotik tarzda inşa edilmiş Burgos Katedrali ve Cartuja De Milaflores manastırı, Koruma ve eski şehre girişe izin veren devasa kemer, Santa Maria KapısıArco de Santa Maria ve Plaza Del Mio Cid gezildikten sonra öğleden sonra deniz, doğa, gastronomi, sanat ve tarihin iç içe geçtiği İspanya’nın incisi San Sebastian şehrindeyiz. Oldukça uzun altın rengi kumsalı, turkuaz denizi ve güzel bir sahil şeridine sahip La Concha koyu, şehrin tarihi dokusunu sonuna kadar yansıtan fotoğraf tutkunları için de en ideal gezi noktalarında Old Town bölgesi, dar sokakları ve canlı atmosferi ile ünlü her zaman cıvıl, cıvıl Plaza de la Constitucion meydanı, eski şehir merkezi Parte Viejo, yaya sahil yolu Paseo Nuevo, Görkemli duruşu, büyüleyici iç dizaynı ile İspanya’nın en ünlü dini yapılarından San Sebastian Katedrali. Ve son olarak son olarak San Sebastian ın tepeden muhteşem nefes kesici manzarası için Monte Igueldo tepesine çıkıyor ve San Sebastian gezimizi tamamlayarak Bask bölgesindeki otelimize giriş yapıyoruz. Konaklama otelimizde. 

8. Gün
BİLBAO – İSTANBUL:

Sabah kahvaltı sonrası Nervión Irmağı’nın ağzında yer alan Bilbao’da gezimizin ilk durağı şehrin turizm faaliyetlerinin kalbi, dünyanın en güzel binalarından biri olarak kabul edilen Guggenheim Müzesi, (dışardan görülecektir). Şehrin en görkemli ve en eski mimari yapısı olan Santiago Katedrali,rengarenk tarihi evleriyle turistlere kucak açan herkesin ilgi odağı haline gelmiş “Eski Kent” olarak da bilinen Casca Viejo yani Yedi Cadde,simetrik neoklasik yapısıyla dikkat çeken Plaza Nueva, tepedeki ve duvarlardaki vitraylar çok güzel bir görünüm veren Avrupa’nın en büyük kapalı marketi Mercado de Libera,  Bilbao’ya can veren nehir üzerindeki en ünlü köprülerin başında gelen Zubizuri Köprüsü ve son olarak birçok ticari ve devlet binalarının yanı sıra, şehirdeki en kaliteli restoranlara, kafelere ve alışveriş mağazalarına ev sahipliği yapan Gran Via caddesi  ile Bilbao gezimizi tamamladıktan sonra, belirlenen saatte Bilbao Havalimanına hareket.Bilet, bagaj, pasaport işlemleri sonucunda THY nın TK 1318 sefer sayılı uçağıyla İstanbul’ a hareket, yerel saat ile 23:30 İstanbul’a varış.Turumuzun sonu.. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

Türk Havayolları ile İstanbul Madrid / Bilbao İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti 

Havalimanı vergileri 

Alan/otel /alan transferleri 

Madrid 1 gece , Medira 1 gece, Lisbon 2 gece, Porto 1 gece, Leon 1 gece, Vitoria Gastiez 1 gece  toplam  gece 4* ve 3* otellerde oda kahvaltı konaklamalar 

Programda belirtilen şehir turları 

Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır) 

Türkçe tur liderliği     

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır) 

Vize ücreti ve hizmet bedeli 

Covid 19 kapsamlı Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti 

Kişisel harcamalar

Öğle ve akşam yemekleri 

Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri  

BİLGİLENDİRME:
 
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: