Cep Telefonu
E-posta

Otobüslü Güney İtalya ve Sicilya Turu

...
Otobüslü Güney İtalya ve Sicilya Turu
Otobüslü Güney İtalya ve Sicilya Turu
Tarih Seçiniz:
Kişi Sayısı:
639 Euro'dan başlayan fiyatlarla
Toplam: 639 Euro
Bize Ulaşın
Ulaşım

Otobüs ile 

Rehber

Profesyonel Türkçe Rehberlik 

OTOBÜSLÜ GÜNEY İTALYA VE SİCİLYA TURU


9 Gece 10 Gün
 
Selanik – Igoumenitsa – Bari – Taranto – Alberobelle – Lecce – Catania – Taormina – Palermo – Mesina – Calabria – Napoli – Pompei – Sorrento – Positano – Ravello – Amalfi – Salerno – Matera – Kalambaka – Kavala
 
1. Gün

Siz değerli misafirlerimizle belirtilen noktalarda buluştuktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. İpsala sınır kapısına varıyoruz. Burada yapacağımız pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından yolculuğumuza devam ediyoruz.

2. Gün
Selanik – Igoumenitsa
 
Sabah saatlerinde Nea Karvali’de serbest olarak alacağımız kahvaltının ardından Selanik’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Selanik varışımız ile beraber yapacağımız panoramik tur sırasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasındadır. Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanik'in cafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp cafelerde Yunanistan'ın meşhur kahvesi Frape'nin tadına bakıyoruz. Şehir turunun ardından serbest zaman. Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Igoumenitsa Limanına hareket Yapılacak gümrük işlemlerini takiben grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve hareket. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.
Sabah Kahvaltısı        : Nea Karvali’de serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Öğle Yemeği               : Selanik’te serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği           : İgumenitca’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri             : Euro
Rota                            : İpsala Sınır Kapısı – Nea Karvali (186 km), Nea Karvali – Selanik (163 km), Selanik – İgumenica (323 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 672 km
Gemiye Giriş Saati     : Tahmini: 22:30
3. Gün
Bari (Birindisi) – Taranto (Alberobello – Lecce)
 
Sabah Bari (Brindisi) limanına varışımız sonrası Taranto’ya doğru hareket ediyoruz.  Dileyen misafirlerimiz ekstra Alberobello turuna katılabilirler (35 Euro). Alberobello Trullo adı verilen koni çatılı evleriyle ünlüdür. Bu evlerin kökeni, 16. yy.’a dayanmaktadır. Kralın koyduğu ağır vergilerden kaçmak amacıyla bu ilginç yapılar ortaya çıkmıştır. Alberobello’ya varışımızın ardından Unesco Dünya Mirasları listesinde olan Alberobello Kasabasında kilit taşlı mantar evler göreceğiz. Sonrasında İtalya'nın güneyinde Puglia Bölgesi'nde ayni ismi taşıyan ve liman şehri olan  Taranto’ya varıyoruz. Varışımız ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu sonrası otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz Güney İtalya’nın Floransası olarak bilinen ekstra Lecce turuna katılabilirler (45 Euro) Barok mimarisi ile ünlü ve İtalyanların misafirperver halkının yaşadığı şehir olarak bilinen Lecce’ye hareket ediyoruz.  Lecce şehir turumuzda Santa Croce Bazilikası, antik şehir merkezi, Duomo Meydanı, Sant’Oronzo meydanı ve Napoli Kapısı görülecek yerler arasındadır. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 
Sabah Kahvaltısı        : Gemide serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Öğle Yemeği               : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği           : Taranto’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri             : Euro
Rota                            : Bari – Alberobello (55 km), Alberobello – Taranto (46 km), Taranto – Lecce (214 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 315 km
Otele Giriş Saati         : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 21:30
4. Gün
Taranto – Catania
 
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Catania’ya doğru hareket ediyoruz. Sicilya bölgesinin en önemli şehirlerinden olan, birçok anıta ve doğal güzelliklerine ev sahipliği yapan Catania’ya varışımız sonrası şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Duomo, Fontana dell’Elefante, Cumhuriyet Meydanı (Piazza Repubblica) ve Etna Caddesi görülecek yerlerden bazılarıdır. Tur sonrası serbest zaman. Serbest zamanın ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.
 
Sabah Kahvaltısı        : Otelde dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği               : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği           : Catania’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri             : Euro
Rota                            : Taranto – Catania (481 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 481 km
Otele Giriş Saati         : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 21:30
5. Gün
Catania – Palermo (Etna Yanardağı – Taormina)
 
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Etna Yanardağı ve Taormina ekstra turuna katılabilirler (55 Euro). Turumuzda Avrupa’nın tek faal yanardağı olan Etna Yanardağı’nın görülmesinin ardından Sicilya’nın en güzel kıyı kentlerinden olan Taormina’ya geçilecektir. Tauro Dağı’nın eteklerinde bulunan bu kentte Yunan – Roma tarzı tiyatronun görülmesinin ardından alışveriş için serbest zaman. Serbest zamanımız sonrasında otelde kalan misafirlerimizi alarak Palermo’ya doğru hareket ediyoruz. Palermo’ya varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Cappella Palatina, San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Normanni Sarayı, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 
Sabah Kahvaltısı        : Otelde dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği               : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği           : Palermo’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri             : Euro
Rota                            : Catania – Taormina (54 km), Taormina – Palermo (275 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 329 km
Otele Giriş Saati         : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 21:30
6. Gün
Palermo – Messina – Calabria (Cafelu)
 
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası sonrası Mesina’ya doğru hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Cefalu turuna katılabilirler (35 Euro). Turumuzda Tiran Denizi kıyısında yer alan şirin balıkçı kasabası Cefalu’da 12.yüzyıl tarihi katedral, balıkçılar kapısı ve şehrin özgün sokaklarında geçireceğimiz vakit ardından Mesina’ya devam ediyoruz. Varışımızı takiben panoramik Messina şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Carmine Kilisesi, Messina Katedrali, Orione Çesmesi, Santissima Annunziata dei Catalani kilisesi ve Messina astronomik saati görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası limana hareket ediyoruz. Messina boğazını geçerek konaklama için Calabria bölgesine hareket ediyoruz. Varışımızla beraber otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 
Sabah Kahvaltısı        : Otelde dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği               : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği           : Calabria’da serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri             : Euro
Rota                            : Palermo – Mesina (227 km), Messina – Calabria (200 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 427 km
Otele Giriş Saati         : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 21:30
7. Gün
Calabria – Napoli (Pompei)
 
Sabah kahvaltısı sonrası Napoli’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuzda, 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Pompei turuna katılabilirler (55 Euro) Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei, M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmış. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, Fauna Evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer alıyor. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 
Sabah Kahvaltısı        : Otelde dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği               : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği           : Napoli’de serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri             : Euro
Rota                            : Calabria – Napoli (323 km), Napoli – Pompei (25 km), Pompei – Napoli (25 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 373 km
Gemiye Giriş Saati     : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 17:30
8. Gün
Napoli (Amalfi Kıyıları)
 
Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Amalfi Kıyıları turuna katılabilirler (95 Euro). Turumuzda yüksek sarp kayalıklarından nefes kesen manzarası ve denize hâkim renkli, sevimli köyleri, kıvrımlı ve dik yolları, süslü bahçeleri ve turkuaz suları ile İtalya’nın en güzel kıyı şeridi olan Amalfi Sahilleri'ni görme imkanı yaşıyoruz. Ayrıca zıtlıklarıyla beraber tüm güzelliklerini sergileyen güney ve kuzey İtalya panoramasını görme şansını da yakalıyoruz. Gezimize İtalya'nın en romantik şehirlerinden biri olan Sorrento ile başlıyoruz. Yemyeşil sokakları ve çiçeklerle dolu meydanlarıyla Sorrento büyüsüne kapılıp, Positano üzerinden Ravello'ya geçiyoruz. Bütün evler üst üste konulmuş gibi görünen bu şehrin her yerini limon bahçeleri kaplıyor. Panoramik olarak ziyaret edeceğimiz Positano’da resim için vereceğimiz serbest zamanında ardından öğle yemeği ve alışveriş için Ravello’ya hareket ediyoruz. Serbest zamanın ardından, Amalfi’ye yola çıkyıoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda Amalfi’nin güzel sokaklarında gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 
Sabah Kahvaltısı        : Otelde dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği               : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği           : Napoli’de serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri             : Euro
Rota                            : Napoli – Sorrento (49 km), Sorrento – Positano (16 km), Positano – Ravello (23 km), Ravello – Napoli (56 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 144 km
Otele Giriş Saati         : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 21:30
9. Gün
Napoli – Salerno – Bari (Birindisi)
 
Sabah kahvaltısı sonrası Salerno’ya hareket ediyoruz. Avrupa’nın en güzel kıyı şehirlerinden biri olarak kabul edilen Salerno’ya varışımız sonrası panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turu esnasında Ortaçağ Kiliseleri, şık şarap barları, butikleri ve ağaçlarla kaplı sahil şeridinin keyfini çıkaracağız. Doyumsuz manzarası ve büyülü atmosfere sahip Salerno’da verilecek serbest zaman sonrası Bari (Brindisi) limanına hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yapılacak gümrük işlemlerini takiben grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve akşam saatlerinde hareket. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.
 
Sabah Kahvaltısı        : Otelde dahil olarak alınacaktır
Öğle Yemeği               : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği           : Gemide serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri             : Euro
Rota                            : Napoli – Salerno (54 km), Salerno – Bari (243 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 297 km
Gemiye Giriş Saati     : Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 17:30
10. Gün
İgoumenitsa – (Kalambaka) – Kavala – İstanbul
 
Sabah saatlerinde limana varışımız sonrası Kavala’ya hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra Kalambaka (Meteoara) turuna katılabililer (35 Euro). Yunanistan’ın Kapadokyası olarak kabul edilen  ve yerden 200 mt. Yükseklikte olan günümüzde de faal olarak görevlerine devam eden Manastırlar Bölgesi Kalambaka’ya yolculuk. Burada Rahiplerin seneler önce kayaları oyarak yaptıkları manastırlar içindeki yaşamlarına tanık oluyor ve manastırları geziyoruz. Ardından Kavala’dan panoramik olarak geçerek mola veriyoruz.Sonrasında İpsala sınır kapısına varış. İşlemlerin ardından Türkiye topraklarında devam eden yolculukla Tekirdağ üzerinden İstanbul başlangıç noktalarına varış ile program sonu.
 
Sabah Kahvaltısı        : Gemide serbest olarak alınacaktır
Öğle Yemeği               : Gün içinde serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Akşam Yemeği           : Yolda serbest olarak alınacaktır (Fiyata dahil değildir)
Para Birimleri             : Euro
Rota                            : Igumenitca – Kalambaka (168 km), Kalambaka – Kavala (378 km), Kavala – İpsala Sınır Kapısı (192 km), İpsala Sınır Kapısı – İstanbul (292 km)
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 1030 km

Ekstra Turlar Hakkında: 

Tüm turlara katılım halinde ekstra tur paket fiyatı kişi başı 355€ yerine 270€’dur !!!

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
Programda Belirtilen Ulaşım Hizmetleri
Igoumenitsa – Bari(Brindisi) Arası Feribot Yolculuğu.
Bari(Brindisi) - Igoumenitsa Arası Feribot Yolculuğu.
Taranto Veya Çevresi 3,4* Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
Catania Veya Çevresi 3,4* Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
Palermo Veya Çevresi 3,4* Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
Calabria Veya Çevresi 3,4* Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
Napoli Veya Çevresi 3,4* Otellerde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
Selanik, Taranto , Catania , Palermo , Mesina , Calabria , Napoli , Salerno , Kavala Panoramik Şehir Turları
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri.
Programda Belirtilen Panoramik Şehir Turları
Araç İçi Limitli Su İkramı
Tüm Otoban Check-Point Ve Otopark Ücretleri
Gümrük Vergileri
 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
Vize Ücreti Ve Servis Bedeli
Yurtdışı Çıkış Vergisi (150 TL)
Seyahat Sağlık Sigortası 
Ekstra Turlar (Tüm Turlara Katılım Halinde Ekstra Tur Paketi Kişi Başı 355€ Yerine 270€’Dur)
Şehir Konaklama Vergileri (Kişi Başı 30 Euro)
Müze, Ören Yeri Vb. Giriş Ücretleri
Öğle Ve Akşam Yemekleri
Rehber Tarafından Organize Edilen Ekstra Turlar
Tüm Kişisel Harcamalar
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: