Cep Telefonu
E-posta

Sevgililer Gününe Özel THY ile Alsace ve Colmar Turu 

...
Sevgililer Gününe Özel THY ile Alsace ve Colmar Turu 
Sevgililer Gününe Özel THY ile Alsace ve Colmar Turu 
Sevgililer Gününe Özel THY ile Alsace ve Colmar Turu 
 3 Gece - 4 Gün
Ekstra Turlar Dahil
1. Gün
İSTANBUL- STRASBURG – KAYSERBERG - COLMAR:
 

İSTANBUL - ZÜRİH -SCHAFFHAUSEN - RHEİN ŞELALESİ - ZÜRİH – LUZERN - COLMAR

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 05.30’da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1455 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.25 da Strasburg’a hareket ve yerel saat ile 10.35’de Strasburg’a varış. Bagaj, pasaport geçiş işlemlerimizden sonra Strasburg havalimanından otobüsümüzle Avrupa’nın ikinci siyasi başkenti Strasburg’a hareket ediyor ve çok kısa bir yolculuk sonrası Strasburg şehir turumuza başlıyoruz. Orta Çağ’dan kalma Alsace evlerin arasındaki Strasbourg’un en çok fotoğrafları çekilen bölgesi Petit France (Küçük Fransa), Petit France in başlangıcındaki 14. yüzyılın başında inşa edilmiş kapalı köprüler Ponts Couverts. Pont Couverts bölgesinin çok güzel fotoğraflarını çekebileceğiniz 17. yüzyılın başlarında yapılmış Vauban Barajı, tarihi yapıları, Arnavut kaldırımlı dar sokakları ile Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Strasbourg’un merkezi diyebileceğimiz Grande Ile. Sonrasında dünyanın en yüksek 6. kilisesi ve gotik mimarinin en güzel eserikabul edilen Notre Dame, şehrin en ünlü yapılarından Kammerzelli Evi, nehir kenarında modern tarzıyla dikkat çeken Avrupa Parlamentosu, gerek sosyal hayat gerekse alışveriş olanakları bakımından zengin bir profil sergileyen günün her saati hareketli kent merkezindeki en büyük meydan Place Kleber, Strasburg gezimiz sonrası Orta Çağ döneminden kalma surları, sardunyalı yarı ahşap evleri, Alsace vadisini panoramik gözlemleyebileceğiniz manzara seyir tepesiyle Kayserberg’i görüp günümüzün son durağı Alsace bölgesinin turizm başkenti, Fransa’nın saklı cenneti Colmar’a hareket Ediyoruz. Otelimize yerleşme, serbest zaman. Konaklama otelimizde.

2. Gün

COLMAR – EGUİSHEİM- REQUEWİHR – COLMAR:

COLMAR – EQUİSHEİM- KAYSERBERG- REQUEWİHR – COLMAR

Sabah kahvaltı sonrası ilk olarak Colmar’a sadece 10 dakıka uzaklıktaki Alsace’nin birbirinden güzel şirin kasabalarından Alsace bölgesinin en iyi şaraplarının üretildiği, ayrıca Alsace bölgesinin en büyük çeşmelerinden St.Leon Çeşmesi’nin bulunduğu Equisheim’i geziyoruz. 2013 yılında Fransa’nın en güzel köyü seçilen Eguisheim Orta Çağ dokusu üçgen çatılı rengarenk evleri, çiçeklerle süslenmiş sokakları, çevresindeki uçsuz bucaksız üzüm bağlarıyla Alsace rotasının olmazsa olmaz duraklarından biri.Hemen yanı başında büyülü tepeleri, üzüm bağları, Alsace usulü ahşap, beton karışımı birbirinden değişik güzel evleriyle, birçoklarına göre Alsace bölgesindeki en güzel köy Riquewihr. Daracık sokaklarında size gülümseyen renkli evleri, çiçekleri ve büyülü ambiyansı şarap tadımı yapacağınız olağan üstü kafe ve restoranlarıyla Riquewihr keşfedilmeye değer olağan üstü bir yer. 
Günümüzün son durağı Alsace bölgesinin turizm başkenti Colmar. Rengarenk binaları, aslında Venedik’te olduğundan çok daha dar ve kısa kanallarıyla kelimenin tam anlamıyla bir peri masalını andıran Colmar’ın en ünlü bölgesi “Küçük Venedik” (Petite Venice). Küçük Venedik’e yaklaşırken karşımıza çıkan gotik mimarinin özelliklerini taşıyan eski gümrük binası Koifhus, Rhein Nehri boyunca 1200’lü yıllardan kalmış pencere ve balkonlarından çiçekler sarkan rengarenk tarihi binalar, etkileyici Saint Martin Kilisesi, Mısır Çarşısına benzer oldukça ilgi çekici kapalı çarşı Marche Couvert, Rönesans döneminden kalma şimdilerde restoran olarak kullanılan, asık suratlı kafa figürleriyle kasabadaki en ünlü yapılardan Maison des Têtes yani Kafalar Evi, 1200’lü yıllarda inşa edilmiş heybetli yapısıyla Dominicains kilisesi, 1537’den günümüze iki katlı sekizgen yapısı ile Colmar’ın en ünlü evlerinden Pfister evi görüldükten sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz serbest zamanda bir Alsace Colmar klasiği olan şehrin içindeki nehir “Küçük Venedik” (Petite Venice) de son derece keyifli tekne turu yapabilir, sevimli turistik düldül tren ile Colmar’ı baştan başa gezebilir, birbirinden farklı güzel hediyelik eşyaların satıldığı caddde de alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Konaklama otelimizde

3. Gün

COLMAR – FREİBURG – SCHAFFHAUSEN RHEİN ŞELALASİ - ZÜRİH -LUZERN:

COLMAR – FREİBIURG – STRASBURG

Sabah kahvaltısından sonra Almanya’nın güneşi en bol üniversite şehri Freiburg’a hareket. Varışa istinaden yapılacak şehir turumuzda “Bächle“, yani yolların kenarında yer alan toplam uzunluğu 15.5 km ile tüm eski şehri kaplayan küçük kanalcıklar, 116 metre yüksekliğindeki kulesiyle nerede olursanız olun görebileceğiniz Freiburger Münster (Katedral), şehirde sizi en çok şaşırtacak dünya mutfağından envayi çeşit yemeğin bulunduğu bir cennet Markthalle (Kapalı Pazar), büyük meydan Münsterplatz, eski ve yeni belediye binaları Rathausplatz, üzerinde pek çok hediyelik eşya dükkanı, mağaza zinciri, kafe ve restoranın olduğu Kaiser Joseph Caddesi, şehrin buluşma noktası Augustiner Platz, şehirde sakinliği sevenlerin meydanı Adelhauser Platz, şehrin en keyifli kafe, bar ve bira bahçelerini görebileceğiniz Gerberau ile Freiburg gezimizi sonlandırarak İsviçre’ye geçiş yapıyoruz. Her yıl milyonlarca turistin, 150 metre genişlikte ve 23 metre derinlikte Rhein Nehri’nin çılgın sularını görmek için Schaffhausen’e akın ettiği müthiş etkileyici Avrupa’nın en büyük şelalesi Rhein Şelalesi’nin büyüleyici atmosferi ve ihtişamıyla sizi baş başa bırakıyoruz. Daha sonra dünyada yaşam kalitesi en gelişmiş şehir olan Zürih’e hareketediyoruz. Zürih gezimizde ikiz kuleleriyle şehrin en etkileyici yapılarından Büyük Manastır (Grossmünster), 19.yüzyıldan kalma vitraylarıyla turistlerin ilgisini çeken Fraumünster, muazzam akustiğe sahip 19. yüzyılın sonlarında kurulmuş Opera Binası, ünlü markaların vitrinlerinin süslediği Banhoffstrasse, şehrin içinden geçen Limmat Nehri ve şehrin iki yakasını birbirine bağlayan köprüler, nehir kıyısına doğru 8,7 metrelik çapıyla Avrupa’nın en büyük saatine sahip kilisesi St.Peterskirche görüldüken sonra verilecek serbest zaman sonrası otelimize hareket. Otelimize yerleşme ve konaklama.

4. Gün

LUZERN – STRASBURG – ISTANBUL:

STRASBURG - HEİDELBERG -STUTTGART - ISTANBUL

Sabah kahvaltısından sonra ünlü şair Alexander Dumas’ın “İsviçre bir istiridye, Luzern onun içindeki incidir” dediği ülkenin kültür ve sanat merkezi Luzern’e hareket ediyoruz. Fransız Devrimi sırasında Kral 16. Louis ve ailesini korurken şehit olan 800 İsviçre askeri anısına yapılmış Aslan Anıtı (Löwendenkmal), Kuğuların yüzdüğü gölde üzeri kapatılmış, etrafı çiçekle örülmüş romantikşehrin simgesi ve en can alıcı yapısı Kapel Köprüsü, köprünün içinde tavanlarda üçgen 100’e yakın yağlı boya resmi, bu köprüye bağlı sekizgen su kulesi, 14’üncü yüzyıldan kalma Rahip Meclisi binası. ve dört kantonun sınırları içinde kalan Luzern Gölüboyunca şehrin doyumsuz manzarası görüldükten sonra İsviçrelilerin “Gururlu Şehir” adını verdiği Luzern de serbest zaman sonrası Strasburg havalimanına hareket. Bilet, bagaj ve paraport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1458 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.55’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 00.05’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
Türk Havayolları ile İstanbul –  Strasbourg/ Strasbourg – İstanbul parkurunda uçak bileti ve havalimanı vergileri,  
Alan/otel /alan transferleri ve şehirlerarası transferler,  
Belirtilen kategori otellerde toplamda 3 gece oda kahvaltı konaklamalar,  
Programda belirtilen şehir turları 
Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.), 
Türkçe tur liderliği hizmeti
 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
150 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.), 
Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (20 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz. Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz.), 
Vize Başvuru Hizmet Ücreti (İstanbul 160 € / İzmir-Ankara 180 €)
Kişisel harcamalar, 
Öğle ve akşam yemekleri, 
Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri.  

BİLGİLENDİRME

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.  Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.  Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 

Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 

Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir.  İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 

Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur.  Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 

Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir.  Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır.  Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır.  Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 

Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.  Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız.  Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.

Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir. Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur. İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır. BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.

Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: