Cep Telefonu
E-posta

Selanik Drama Kavala Turu

...
Selanik Drama Kavala Turu
 Selanik Drama Kavala Turu
Noel Pazarlarında Alışveriş İmkânı

***KESİN HAREKETLİ***
1. Gün

Siz değerli misafirlerimizle belirtilen noktalarda buluştuktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. İpsala sınır kapısına varıyoruz. Burada yapacağımız pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından yolculuğumuza devam ediyoruz.

2. Gün
Selanik ve Noel Pazarı
 
Sabah saatlerinde Via Egnatia otoyolunu takip ederek Kavala yakınlarında yer alan Nea Karvali kasabasına geliyor ve orda sabah kahvaltımızı alıyoruz (Kahvaltı için çorba, kahvaltı tabağı ve börek alternatifleri mevcuttur. Tur fiyatına dahil değildir). Burada meşhur Kavala kurabiyelerinin de tadına baktıktan sonra Yunanistan’ın Atina’dan sonra ikinci büyük şehri olan Selanik’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Selanik’e varışımızla birlikte. Aziz Dimitrus kilisesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ev , Rotonda kilisesi , Zafer Takı , Egnatia Caddesi ve bu dönemde noel pazarına dönüştürülen Venezulos Meydanı ,  Aristo Caddesi ve Dev Noel Ağacı ile dekor edilmiş Aristo meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Selanik şehir turumuzu tamamladıktan sonra otelimize hareket ediyor ve dinlenmeye geçiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Yunan Tavernası turuna katılabilirler (45 Euro). Limitli içecekli Yunan mezeleri ve yemeklerini tadabileceğiniz buzuki ve Yunan müziği eşliğinde eğlenceye doyacağınız bu gecenin ardından otelimize transfer. Geceleme oteli
3. Gün
Kavala – Drama – (Porto Lagos) – İstanbul
 
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp bagajlarımızla otelden ayrılıyoruz ve Kavala şehir merkezine doğru yolumuza devam ediyoruz. Kavala şehir merkezine varışımızın ardından sırası ile Kavala Limanı, Panagia Sokakları , eski Osmanlı evleri , Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi , imaret , Pargalı İbrahim Paşa  Camii  ve kent meydanına kurulan Noel pazarı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Kavala Turumuzun ardından Drama’ya doğru yolumuza devam ediyoruz.  Yaklaşık 40 dakikalık yolculuğun ardından 551 yıl Osmanlı himayesinde kalmış olan Doğu Makedonya bölgesinin en büyük şehri Drama şehrine varıyoruz. Osmanlı döneminden günümüze halen şehir parkı olarak kullanılan parkta her yıl belediye çalışanları ve gönüllüler tarafından kurulan masalsı ‘’Oneiroupolis’’ (Dreamland ) programının etkinlikleri çocukları ve yetişkinlikleri peri masallarına taşıyor. Rehberimizin vereceği serbest zamanda masalsı bir yolculuğa çıkıyor ve meydanda kurulan Noel Baba Evi, peri masalı evi, elflerin atölyeleri ve maceralar evi gibi alanları görerek Drama programını tamamlıyoruz ve sonrasında yol üzerinde ekstra olarak yapılacak olan Porto Lagos’a devam ediyoruz (Tüm grubun katılımı ile gerçekleştirilecek olup 5 Euro ekstra ücreti vardır). Vistonida gölü üzerine kurulmuş masalsı havadaki bu 2 küçük kiliseyi görüyor ve tatlı anılarla Yunanistan’a veda ederek Kipi Sınır Kapısına doğru yolumuza devam ediyoruz. Gümrük işlemleri ve duty free alışveriş molası sonrasında Türkiye’ye geçiyor ve Türk tarafında ki pasaport işlemlerinin ardından ülkeye giriş yapıyor ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

Hareket Tarihleri

DBL PP

SNG

3 – 12 Yaş

0 – 2 Yaş

08.12.2023 STOP

99,00 EUR

139,00 EUR

89,00 EUR

ÜCRETSİZ

15.12.2023

99,00 EUR

139,00 EUR

89,00 EUR

ÜCRETSİZ

22.12.2023

99,00 EUR

139,00 EUR

89,00 EUR

ÜCRETSİZ

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • Lüx Otobüsler ile gidiş dönüş ulaşım.
 • Selanik’te 3* otellerde 1 gece oda kahvaltı konaklama.
 • Tur Programında Belirtilen tüm çevre ve Şehir turları
 • Rehberlik ücreti ve sınır geçiş masrafları

TUR ÜCRETLERİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

 • Yurtdışı çıkış fonu 150 TL
 • Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Yurt dışı seyahat sigortası 15 Euro
 • Ekstra Turlar
 • Program dışı geziler
 • Şahsi harcamalar
 • İlk gün yolda alınan kahvaltı
 • Öğlen ve akşam yemekleri Yemekleri ve yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Şehir ve Otel Vergileri (Kişi başı 5€ olarak araç içerisinde rehbere ödenir)
 • Schengen Vizesi ve Hizmet bedeli
BiLGiLENDiRME 

- Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi(Çok Girişli) Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
- Haftalık turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup , sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez. Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 1 gün konaklama zorunluluğu vardır.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 
- Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişilik yapabilirler.
- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
-Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur EMC Tur tarafından bildirilecektir.
-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce EMC Tur tarafından bildirilecektir.
-Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce EMC Tur tarafından bilgi verilecektir
- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından EMC Tur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
- Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan EMC Tur sorumlu tutulamaz.
-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel EMC Tur tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
- Tura katılım için EMC Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden EMC Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
- EMC Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. EMC Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna 
Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega 
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: