Cep Telefonu
E-posta

Ramazan Bayramına Özel THY ile Normandiya ve Paris Turu

...
Ramazan Bayramına Özel THY ile Normandiya ve Paris Turu
Ramazan Bayramına Özel THY ile Normandiya ve Paris Turu
Ramazan Bayramına Özel THY ile Normandiya ve Paris Turu
4 Gece 5 Gün
Ekstra Turlar Dahil 
1. Gün

İSTANBUL – GİVERNY CLAUDE MONET BAHÇESİ VE EVİ- ROUEN:

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 05.00’da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1821 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:00 de Paris’e hareket. Yerel saat ile 09:40 da Paris Charles De Gaulle Havalimanına varış. Bagaj ve pasaport işlemleri sonrası havaalanından çıktıktan sonra Normandiya sınırlarına girdiğimiz de ilk ziyaret yerimiz Giverny’de dillere destan bahçesiyle herkesin ilgisini çeken Claude Monet’nin Evi ve bahçesi.  Empresyonizm denince akla ilk gelen isimlerden Claude Monet’nin yaşadığı, en güzel eserlerini yaptığı ev, nilüferler ve çiçeklerle cennete dönüştürdüğü yapay göllü harika bahçesinde gezerken Monet tablolarında dolaşıyormuş hissini yaşayacaksınız. C.Monet’in evinin ziyareti bittikten sonra Giverny’den sadece bir saat uzaklıkta  Seine’ nehri üzerine kurulmuş ve sokakları tarih kokan Rouen’e hareket ediyoruz. Fransa’nın ulusal kahramanı Jeanne d’Arc’ın yakıldığı her köşesinde Orta Çağın tarihi dokusunu yansıtan Rouen’de görülecek yerler; Şehrin sembolü 14.ncü yüzyıldan kalma Notre Dame Catedrali,  şehrin kalbinin attığı Vieux–Marche meydanı, vitraylı penceleleriyle ilgi çeken Sainte-Jeanne-d’Arc kilisesi, şehrin en önemli sembol yapılarından Gros Horloge (Büyük Saat Kulesi) görülüp Seine nehri kenarından şehrin her iki yakasını seyrettikten sonra otelimize yerleşme, serbest zaman. Konaklama otelimizde. 

2. Gün

ROUEN – ETRETAT – HONFLEUR- DEUVİLLE- TROUVİLLE SUR MER – CAEN:

Sabah kahvaltı sonrası gezimize mütevazı bir balıkçı köyü iken çakıl taşlı plajlarının güzelliği, muhteşem falezleriyle ünlü şirin bir kasabaya dönüşen Etretat ile başlıyoruz. Etretat’ın doğal güzelliğini deneyimlemek, muhteşem falez manzarasını seyretmek için kayalıklara yorucu olmayan bir yürüyüş yapıyoruz. Normandiya gezimizde belki de en fazla fotoğraflanacak yer olan Etretat gezimiz sonrası son derece iddialı bir mimariye sahip, göz alıcı modern, ünlü Normandiya Köprüsünden geçerek Normandiya kıyılarındanki en görkemli kentlerden Honfleur’e hareket ediyoruz. 600 yıllık ahşap-kagir kilisesiAğaç Çan Kulesi, yatların bağlandığı Normandiya’nın en büyük limanlarından tarihi Vieux Bassin, limanı çevreleyen birbirinden güzel Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’nde ki 6-7 katlı tarihi evler, iskele boyunca sıralanmış restaurant, cafe, mağazaların yarattığı canlı ve güzel atmosferli Honfleur gezimizi tamamladıktan sonra sadece 20 dakikalık yolculuk sonrası varış yerimiz ‘Normandiya  sahillerinin kraliçesi’ lakabını fazlasıyla hak eden Paris’in Riviera’sı, Deauville.  Şehir merkezinde Norman, Art Nouveau ve Baroque tarzında çok özenilerek inşa edilmiş evler, sahile indiğimizde sonu görünmeyen deniz ve kumsal, plajda  Hollywood yıldızlarının isimlerinin yazılı olduğu mavi beyaz boyalı kabinler, lüks oteller, kumarhanesi, sahile canlılık katan yürüyüş yoluyla  Deauville sahilinin harika atmosferi sizi bekliyor. Deauville’in hemen yanı başında daha mütevazi popüler tatil beldesi Trouville görüldükten sonra gezimizin bugünkü son durağı II. Dünya Savaşı sırasında tamamen yıkıldıktan sonra yeniden inşa edilen aşağı Normandiya'nın başkenti Caen. Avrupa'nın en büyük ortaçağ anıtlarından 1060 yılında inşa edilen şehrin sembolü Caen Şatosu (dışardan görülecek) hemen karşısın da eski ahşap binalardaki restoranlarıyla turistlerin uğrak noktalarından Le Vaugueux Mahallesi, 15. yüzyıldan kalma güzel, gösterişli Notre Dame Kilisesi, Caen'in en eski caddelerinden geçmişin atmosferi Rue Froide görüldükten sonra otelimize yerleşme. Serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3. Gün

CAEN MEMORIAL MÜZE- ARROMANCHES VE OMAHA BEACH ÇIKARMA PLAJLARI - BAYEUX- AVRANCHES:

Sabah kahvaltı sonrası sizleri oldukça etkileyecek ikinci dünya savaşını ve Normandiya Çıkarmasını anlatan Caen Memorial Müzesini geziyoruz. Müze gezimiz sonrası ilk olarak ikinci Dünya Savaşında dünyanın kaderini değiştiren Normandiya çıkarma plajlarından müttefik kuvvetlerine lojistik destek sağlayan yapay limanın inşa edildiği Arromanches'in D-Day çıkarma plajı (Gold Beach) geziyoruz.  Askeri teçhizat kalıntılarının hala görülebildiği Arromanches plajından sonra savaşın kaderinde çok önemli rol oynayan D-Day Çıkarma Sahili'nin en büyüğü, en ünlüsü olan en kanlı savaş sahnelerinin yaşandığı Omaha Beach’i geziyoruz. Hemen yanı başında Normandiya çıkarması sırasında ölen 9387 askerinin anısına oluşturulmuş beyaz mermerden mezar taşlarının kusursuz dizilişiyle çok etileyici bir manzara sunan Colleville-sur-Mer de ki kompleksi gezdikten sonra Bayeux’a hareket ediyoruz.  Gotik ve Normandiya mimarisinin en güzel örneklerini barındıran Bayeux de ünlü devasa katedral görülüp verilecek serbest zaman sonrasında Mont Saint Michel yakınlarında bölgede konaklama yapacağımız otele hareket ediyoruz. Akşam üstü saatlerde otelimize yerleşme.Konaklama otelimizde.

4. Gün

AVRANCHES – MONT SAİNT MİCHEL – SAİNT MALO – PARİS:

Sabah erken kahvaltı sonrası Paris’teki Eyfel Kulesi’nden sonra Fransa’nın en fazla turist çeken gelgit olayının etkisiyle oluşan dünyanın en ilginç yeri Mont Saint Michel deyiz. Anakaradan epey uzakta kalan ve denizin içinden yükseliveren bu muhteşem granit kütle ölmeden önce görülmesi gereken yerler listesindeki yerini fazlasıyla hak ediyor. UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilen adada 60'tan fazla bina, tarihi anıt olarak korunuyor. İçinde gezerken Orta Çağı yaşayacağınız manastırda otel,restaurant, cafe, dükkânların olduğu, incik boncuktan yerel ürünlere hemen her şeyin satıldığı turist kaynayan taş merdivenli dar sokaklar, manastırın üst katlarına çıktığınızda çarpıcı, panoramik Normandiya sahil manzarası size vaktin nasıl geçtiğini fark ettirmeyecek çok keyifli anlar yaşatacak. Mont Saint Michel den ayrılığımızı takiben yaklaşık 1 saat sonra ünlü korsanlarının ve denizcilerinin memleketi olarak bilinen 6. yüzyıldan kalma yapısıyla ülkenin önemli turistik merkezlerinden biri olan Saint Malo’ dayız. Saint Malo’nun en etkileyici özelliği tarihi şehir merkezinin çevresini tamamen surlarla çevrili olması. Surların üzerinde yapacağımız gezide hem şehrin hem de okyanusun manzarası sizi büyüleyecek. Daha sonra granit taşlardan yapılmış tarihi evlerin arasındaki dar sokakları gezip dolup taşmakta olan turistik kafeler, barlar ve restoranlarda verilecek serbest zaman sonrası romantizm, sanat ve aşkın başkenti Paris’e hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Paris otelimize yerleşme.Otelimizde konaklama.

5. Gün

PARİS- İSTANBUL:

Sabah kahvaltısının Paris şehir turumuza başlıyoruz. Eiffel Kulesi’nin hemen önünde kuleye karşı güzel bir fotoğraf çekilmek isteyenler tarafından sıkça tercih edilen Paris’in en ünlü parklarından Champ de Mars,1887 ile 1889 yılları arasında Gustave Eiffel tarafından Fransız Devrimi’nin 100. yıl kutlamaları için yapılan, Paris denilince ilk akla gelen, yalnız Paris’in değil dünyanın en ünlü sembolik yapılarından Eiffel Kulesi ( kule çıkışı dahil değildir.) yine Eiffel Kulesi’nin karşısında Sen Nehri kıyısında gündüzleri turistleri, hediyelik eşya satıcılarını ve patencileri ağırlayan, geceleri de ışıklandırılan Eiffel Kulesi’ni izleyenlerle dolu, yüksek sütunlu kanatlarıyla günümüzdeki bir çok müzeye ev sahipliği yapan Trocadero Meydanı dünyanın en büyük döner kavşaklarından, tam 12 caddenin birleşim noktası, en üst katına çıkarak muhteşem Paris manzarasını seyredebileceğiniz Zafer Takı (Arc de Trimophe), birbirinden lüks moda markalarının mağazalarına, kafe ve restoranlara, sinemalara, turistik dükkanlara ev sahipliği yapan, dünyanın en bilindik ve lüks bulvarlarından Şanzelize Caddesi (Champs-Élysées) gezisinden sonra Charles De Gaulle havalimanına hareket. Bilet, bagaj pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1826 sefer sayılı uçağı ile 16.10’da İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 20:20 ’te Istanbul Yeni Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
Türk Havayolları ile İstanbul – Paris İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
Havalimanı vergileri
Alan/otel /alan transferleri
3* ve  4*  Otellerde 4 gece oda kahvaltı konaklamalar
Programdaki tüm şehir turları. Claude Monet evi ve bahçesi girişi, Cane Müze girişi
Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
Türkçe Tur liderliği. 
 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
Yurt dışı çıkış fonu 
(Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.)

Vize ücreti ve hizmet bedeli

Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti 
Kişisel harcamalar
Öğle ve akşam yemekleri
Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: