Cep Telefonu
E-posta

Ramazan Bayramına Özel THY ile İspanya Turu

...
Ramazan Bayramına Özel THY ile İspanya Turu
Ramazan Bayramına Özel THY ile İspanya Turu
Ramazan Bayramına Özel THY ile İspanya Turu
7 Gece 8 Gün
Ekstra Turlar Dahil
1. Gün
İSTANBUL – BILBAO – VİTORİA GASTEIZ:
 
İstanbul yeni havalimanı  gidiş terminali  saat 06.00’da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1315 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.15’de Bask bölgesinin başkenti Bilbao’ya hareket.Saat 11:35 de Bilbao varışımızın ardından pasaport,bagaj işlemleri Bask bölgesininen büyük şehri eşsiz bir kültürel kimliğin temsilcisi Bilbao ya hareket ediyoruz.. Nervión Irmağı’nın ağzında yer alan Bilbao’da gezimizin ilk durağı şehrin turizm faaliyetlerinin kalbi, dünyanın en güzel binalarından biri olarak kabul edilen Guggenheim Müzesi, (dışardan görülecektir). Şehrin en görkemli ve en eski mimari yapısı olan Santiago Katedrali, rengarenk tarihi evleriyle turistlere kucak açan herkesin ilgi odağı haline gelmiş “Eski Kent ” olarak da bilinen Casca Viejo yani Yedi Cadde, simetrik neoklasik yapısıyla dikkat çeken Plaza Nueva, tepedeki ve duvarlardaki vitraylar çok güzel bir görünüm veren Avrupa’nın en büyük kapalı marketi Mercado de Libera,  Bilbao’ya can veren nehir üzerindeki en ünlü köprülerin başında gelen Zubizuri Köprüsü ve son olarak birçok ticari ve devlet binalarının yanı sıra, şehirdeki en kaliteli restoranlara, kafelere ve alışveriş mağazalarına ev sahipliği yapan Gran Via caddesi  ile Bilbao gezimizi tamamladıktan sonra sadece 1 saat uzaklıktaki Vitoria Gastiez e hareket ediyoruz. Geçmişi 1181 yılına kadar uzanan bir Orta Çağ şehri Vitoria Gasteiz’de Santa Maria Karedrali, Plaza de Virgin Blanca ve Florida Park görüldükden sonra daki otelimize yerleşme konaklama otelimizde. 
2. Gün

VİTORIA GASTEIZ - SAN SEBASTİAN – PAMPLONA - ZARAGOZA:

Sabah kahvaltısının ardından dili ile Donastia olarak anılan, deniz, doğa, gastronomi, sanat ve tarihin iç içe geçtiği İspanya’nın incisi San Sebastian şehrindeyiz. Oldukça uzun altın rengi kumsalı, turkuaz denizi ve güzel bir sahil şeridine sahip La Concha koyu, şehrin tarihi dokusunu sonuna kadar yansıtan  fotoğraf tutkunları için de en ideal gezi noktalarında Old Town bölgesi,   dar sokakları ve canlı atmosferi ile ünlü her zaman cıvıl, cıvıl Plaza de la Constitucion meydanı, eski şehir merkezi Parte Viejo, yaya sahil yolu Paseo Nuevo, La Concha plajı son olarak San Sebastian ın tepeden muhteşem nefes kesici  manzarası için Monte Igueldo tepesine çıkıyoruz. San Sebastian gezimiz sonrası TV’de izlediğimiz boğaların insanları sokaklarda kovaladığı dünyaca ünlü San Fermin  festivalinin yapıldığı, orta çağdan izler taşıyan sokakları, tarihi binalarla çevrelenmiş caddeleri, güzel ve yeşil parkları, içinden geçen serin nehriyle  ünlü özerk Navarra bölgesinin başkenti Pamplona’ yı geziyoruz. Şehrin en canlı ve güzel yeri Old Town, en canlı meydanı şehr in kalbi Plaza del Castillo, mimarisiyle dikkat çeken Pamplona Belediye Binası görüldükten sonra  konaklama yapacağımız Zaragoza’daki otelimize hareket akşam saatlerinde otelimize yerleşme konaklama otelimizde.

3. Gün

ZARAGOZA – BARCELONA:

Sabah kahvaltı sonrası Barcelona’dan Aragon Özerk Bölgesinin başkenti ve aynı zamanda en kalabalık kenti Zaragoza'ya hareket ediyoruz. Şehrin en önemli tarihi ve turistik yerlerinden  Ebro Nehri’nin kıyılarını süsleyen şehrin en ikonik simgelerinden tarihi 17. ve 18. yüzyıla kadar uzanan Basicilica del 
Pilar
, hemen yanında Ebro Nehri gününümüzde Aragon Parlamentosu’nun genel merkezine ev sahipliği yapan popüler turistik cazibe merkezlerinden Aljafería SarayıÜçüncü Binyıl Köprüsüünlü ressam Goya’nın heykeliMagdalena Kulesi görüldükten sonra Barcelona’ya hareket .Öğleden sonra  Barcelona’ya varışın  takiben. Barcelona turumuzda tapas barların, restoranların olduğu şehrin can damarı, en hareketli yeri Plaza De Catalunya, gündüzleri turistler kadar kentin yerlilerinin de  keyifle yürüdüğü, geceleri bir eğlence ve parti alanına dönüşen Barcelona’nın en ünlü bulvarı, enerji, sanat, hoşgörü insanı sarhoş eden bir atmosferin olduğu La Rambla Caddesi,caddenin sonunda üzerinde Kristof Kolomb heykeli, envai çeşit meyve,sebze, deniz ürünü, et ürünleri satıldığı renkli La Boqueria Pazarı grörülüp verilecek serbest zaman sonrası Barcelona otelimize yerleşme. Konaklama otelimizde. 

4. Gün

BARCELONA:

Sabah kahvaltı sonrası Barcelona turumuza başlıyoruz. Barcelona’nın sembolü olan şehrin manzarasında göğü delercesine yükselen kuleleri ile La Sagrada Familia Kilisesi (dışarıdan), Olimpiyat tesislerinin bulunduğu 210 metre yükseklikte hakim manzarasıyla Mont Juic Tepesi, boğa güreşlerinin yapıldığı "arena" olarak tasarlanmış, havuz suyunun ışık ve müzikle olan dansını seyredenleri büyüleyen Magic Fountains (La Font Magica) nın bulunduğu Plaza Espana, Masmavi berrak suları ve ince kumları ile Barcelona nın meşhur plajı Barceloneta,  Gaudi’nin muhteşem mimari eserlerinden Casa Milo, Casa Batilo, ( her ikiside dışardan görülecek), etrafı sarı binalar ve altlarında restoranlarla çevrili, içerisi palmiye ağaçları ve Gaudí’nin tasarladığı sanat eseri sokak lambalarıyla donatılmış şehrin en güzel ve en fotojenik meydanlardan Plaça Reial, şehrin sembolik yapılarından Barcelona Katedrali, antik ve Roma Dönemi’nden kalma onlarca tarihi yapıyı bir arada görebileceğiniz şehrin en popüler restaurant, cafe, gece klüpleriyle ünlü Gothic Quarter (Gotik Mahallesi),  içerisinde meyve, sebze, et ve balık ürünleri, bitki ve çiçek çeşitleri ile içecek ve hazır yiyeceklerin satıldığı, İspanya   alışveriş kültürünü deneyimleyebileceğiniz, yerel halkın alışkanlıklarını görebileceğiniz ülkenin en ünlü kapalı pazar yeri olarak bilinen Mercat de La Boqueria'yı gezdikten sonra şehrin buluşma noktası Catalunya Meydanında  sizi serbest bırakıyoruz. Serbest zamanda UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan şehrin masal yeri  olarak kabul edilen Barselona’nın tepeden izlenebileceği şehrin en büyük, en gösterişli ve en güzel parklarından Park Guell (ücretli), turistik canlı ve kalabalık cadde La Ramblas, dünyaca ünlü kilise Sagra Familia (ücretli), 19.yüzyıldan kalma pazar yeri La Boqueria, şehrin kalbi Catalunya Meydanı, Plaça Reial  de vakit geçirebilirsiniz. Akşam saatlerinde o telimize dönüş. Konaklama otelimizde 

5. Gün

BARCELONA – VALENCİA:

Sabah kahvaltı sonrası Valencia için yola çıkıyoruz. Öğleden sonra modern ve tarihi mimarinin etkileyici bir uyum oluşturduğu harika şehir Valencia’dayız. Valencia’nın kalbinin attığı en işlek meydanı Plaza del Ayuntamiento,gotik, Barok ve Neo-klasik dönemlerin izini taşıyan büyüleyici mimarisiyle hayranlık uyandıran  Valencia Katedrali, Valencia’nın altın çağının en güzel anıtı La Lonja de la Seda, tam karşısında Valencia’nın en ünlü pazarı Mercado Central (Merkez Pazar), çok sayıda tarihi ve turistik cazibe merkezine ev sahipliği yapan eski şehir bölgesi  Barrio del Carmen, yerel halkın ve turistlerin buluşma yeri olarak tercih ettiği  Yerel  halkın ve turistlerin buluşma yeri olarak tercih ettiği bu tarihi meydan, birbirinden güzel tarihi binalarla çevrili. Yerel halkın ve turistlerin buluşma yeri olarak tercih ettiği birbirinden güzel tarihi binalarla çevrili tarihi meydan  Plaza de la Virgen, asırlık mimari yapılar, birbirinden  lezzetli İspanyol yemekleri sunan restoranlar, barlar ve cafelerle dolu eski kent meydanı Plaza de la Reina,  Son teknoloji kullanılarak yapılan kültürel ve bilimsel sergilere adanmış Avrupa’nın en etkileyici Bilim ve Sanat Şehri adı verilen kompleks, şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan bir kilometre boyunca uzanan geniş bir altın kumsalıya  Malvarrosa Plajı gezildikten sonra otelimize yerleşme, serbest zaman. Konaklama otelimizde. 

6. Gün

VALENCİA – MADRİD:

Sabah kahvaltıdan sonra İspanya’nın başkenti  Madrid’e hareket. Öğleden sonraki Madrid gezimizde; Madrid’in sembolü haline gelen ayı ve kocayemiş ağacı heykeli’ne ev sahipliği yapan şehrin en hareketli meydanı Puerta del Sol, geçmişte ölüm cezasına çarptırılan suçluların idam edildiği, taç giyme törenleri ve boğa güreşi gösterilerine ev sahipliği yapan Madrid’in ünlü tarihi meydanı Plaza Mayor,geleneksel bir pazarın aksine taze hazırlanmış tapaslar, jambonlar, zeytin, fırın ürünleri ve çeşitli lezzetleri içinde barındıran 30 dan fazla farklı satıcının oluşturduğu oldukça canlı ve kalabalık gurme pazarı El Mercado San Miguel ile bugünkü gezimizi tamamlıyoruz. Verilen serbest zaman sonrası otelimize yerleşme.Konaklama otelimizde.

7. Gün

MADRİD:

Sabah kahvaltı sonrası Madrid gezimize devam ediyoruz. İlk olarak dünyanın en önemli ve prestijli boğa güreşi arenası Plaza De Toros De Las Ventas, Madrid’in turistik ikonlarından birini oluşturan yaklaşık 30 metre yüksekliğindeki granit giriş kapısıyla dikkat çeken  cephesi heykeller, başlıklar ve dekoratif kabartmalarla süslenmiş Puerta de Alcala, yaklaşık yüz yıl önce halka açılan, Madridlilerin nefes almak, dinlenmek, zaman geçirmek için toplandığı 130 hektarlık yeşil alan sahip adımınızı attığınız anda sokak müzisyenlerinin tınıları ve huzurlu görüntüsü sizi içine alacak muhteşem Retiro Park, adını Roma doğa tanrıçası Kibele’den alan neoklasik heykelleri ve çeşmesiyle ünlü Plaza De Cibeles (Kibele Meydanı), en tepesinde kanatlı zaferi temsil eden günümüzde Madrid şehrinin simgesi haline gelmiş olan heykelle donaltılmış Metropolis Binası ünlü İspanyol yazar Cervantes adına yaptırılmış olup yazarın en büyük yaratıcısı olduğu hikayenin kahramanlarından olan Don Kişot ve Sancho Panza’nın bronz heykelleriyle ünlü ayrıca meydanın en büyük simgesi 26 katlı Edificio Espana binasın bulunduğu Plaza  De Espana ve son olarak Madrid’in kültür, sanat ve alışveriş dünyasının kalbi Gran Via Caddesi ile bugünkü gezimizi tamamlıyoruz. Serbest zaman. Geceleme otelimizde.  

8. Gün

MADRİD- ISTANBUL:

Sabah kahvaltı sonrası serbest zamanı 8000 küsür üzerinde esere ev sahipliği yapan bir o kadar kadarda taslak çizime ve 1000 den fazla heykel ve tarihi objeyi barındıran 200 yaşındaki dünyaca ünlü Prado Müzesi, yine daha çok İspanyol sanatına odaklanmış Picasso ve Dalí’nin birbirinden değerli eserlerini 
görebileceğiniz Reina Müzesi ziyaret edebilir alışverişin kalbi Gran Via'da değerlendirebilirsiniz. Belirlenen saatte Madrid Havalimanına hareket.Bilet, bagaj, pasaport işlemleri sonucunda THY nın TK 1910 sefer sayılı uçağıyla İstanbul’ a hareket, yerel saat ile 23:30 İstanbul’a varış.Turumuzun sonu.. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
Türk Havayolları ile İstanbul Bilbao / Madrid İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti 
Havalimanı vergileri 
Alan/otel /alan transferleri 
Toplam 7 gece 4* ve 3* otellerde oda kahvaltı konaklamalar 
Programda belirtilen şehir turları 
Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır) 
Türkçe tur liderliği   
 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır) 
Vize ücreti ve hizmet bedeli 
Covid 19 kapsamlı Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti 
Kişisel harcamalar
Öğle ve akşam yemekleri 
Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri  
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: