Cep Telefonu
E-posta

Büyük Britanya Turu

Tarih Seçiniz:
Kişi Sayısı:
1850 Euro'dan başlayan fiyatlarla
Toplam: 1850 Euro
Bize Ulaşın
Ulaşım

Uçak ile

Rehber

Profesyonel Rehberlik

Büyük Britanya Turu THY ile 7 Gece
(Ekstra Turlar Dahil)
1. Gün
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 05:00’da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1979 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:55’da Londra’ya hareket. Yerel saat ile 10.00’da Londra’ya varışımızın ardından özel otobüsümüzle otobüsümüz ile Londra şehir turuna başlıyoruz.  1837’den beri İngiliz Kraliyetinin resmi adresi ve aynı zamanda devlet yönetiminin merkezi olarak kullanılan Buckingham Sarayı, Birleşik Krallık’ta hem politikanın kalbinin attığı,hem de zamanında kraliyet ailesine ev sahipliği yapan Westminster Sarayı (Parlamento Binası),Yalnızca Londra’nın değil bulunduğu coğrafyanın da en önemli yapılarından 96 metre uzunluğa sahip saat kulesi Big Ben ve hemen yanı başında tarihi 1862 yılına kadar uzan üzerinden muhteşem Londra manzarasının keyfini çıkarabileceğiniz harika fotoğraflar çekebileceğiniz Westminster Köprüsü. 135 metre yüksekliği 120 metre çapıyla Londra’nın en yüksek panaromik gözlem noktası dönme dolap London Eye, Londra’nın en önemli eğlence ve alışveriş mekânlarına ev sahipliği yapan ünlü  Picadilly Meydanı, tarih boyunca birçok kültürel ve siyasi olaya tanık olmuş  dünyaca ünlü Trafalgar Meydanı ile ilk günkü Londra gezimizi tamamlıyoruz ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz serbest zamanda insanlık tarihinin 2 milyon yılından fazlasına tanıklık eden bir koleksiyona sahip dünyanın en prestijli müzelerinden British Museum ve Orta Çağ’dan 20. yüzyıla varan bir zaman diliminde Avrupa’da ortaya konulan resim sanatının en önemli örneklerini bir arada bulabileceğiniz National Gallery’i ücretsiz olarak ziyaret edebilir, birbirinden zengin çeşidin olduğu mağazalarda alışveriş yapabilir. Serbest zaman sonrası otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.
2. Gün
Sabah kahvaltısından sonra Londra şehir turumuza devam ediyoruz. 142 hektarlık bir alana yayılan bisikletten, biniciliğe birçok aktivitenin yapıldığı, yeme içme alanlarının olduğu şehrin en büyük ve en işlek kraliyet parkı Hyde Park, Thames Nehri’nin üzerinde yer alan Londra’nın en önemli sembol yapılarından Tower Bridge (Kuleli Köprü), mimari ve tasarım olarak dünyanın en iyi yapıları arasında kabul edilen muhteşem güzelliğiyle dünyanın her yerinden Londra’ya gelen ziyaretçilerin uğrak noktası kentin en önemli tarihi yapılarından Tower of London (dışardan görülecektir.), Londra’nın en büyük dini yapısı hem Piskoposluk merkezi hem de en çok turist çeken noktalarından Aziz Paul Katedrali , Daha Sonra Oxford turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. akademic yaşamın yanı sıra doğası, güzel restoranları, yayımcılıktan sağlığa dinamik endüstriyel yapısı, bin yıllık gelenekleri, Thames Nehri ile eskiden olduğu kadar güzel ve cazip Oxford kentini ziyaret ediyoruz. Ardından akşam saatlerinde otelimize dönüş. Serbest zaman. Geceleme otelimizde
3. Gün
Sabah kahvaltısından Londra’dan ayrılış. UNESCO Dünya Mirası Listesi‘nde yer alan, doğal kaynakları, tarihi ve mimarisiyle Birleşik Krallık’ın en popüler destinasyonlarından Bath yolculuğumuza başlıyoruz. Kente ismini veren Roma banyoları, 150 metre uzunluğunda, yarım daire şeklinde inşa edilmiş ve zamanın zengin ve ünlü kişilerine ev sahipliği yapmış şehrin sembolü haline gelen güneş ve ayı temsil eden The Circus  ve Royal Crescent, en ünlü İngiliz yazarlarından Jane Austin hayatından kesitler de içeren  muhteşem Bath manzarasına sahip Austin Center ziyaretinden sonra Galler’in  başkenti Cardiff’e hareket. Cardiff şehir turumuzda 2000 yıllık bir tarihe sahip olan Cardiff kalesi, Cardiff’in kalbinin attığı yer Deniz Kızı İskelesi, opera, bale, müzikal vb. etkinliklerin yapıldığı Millennium Binası. Eski bir kale burucunu andıran ve birçok etkinliğe ve konferansa ev sahipliği yapan Pierhouse görülecek yerler arasındadır. Cardiff gezimiz sonrasında serbest zaman. Otelimize yerleşme. Konaklama otelimizde.
4. Gün
Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından Avon üzerinden Stratford’a hareket ediyoruz. Nehir kıyısında yeşillikler arasındaki tarihi evlerin büyüleyiciliğinin yanı sıra tarihi Stratford-upon-Avon kanalının çevrelediği 16. ve 17. yüzyıllardan kalma tarihi bir dokuya sahip olan kasabada, dünyanın en ünlü oyun yazarı Shakespeare'in ayak izlerini takip ederek ahşap evler arasında zaman yolculuğuna çıkacaksınız. Bir sonraki durağımız surlarla çevrili birçok uygarlığa da ev sahipliği yapmış İngiltere'nin en çok turist çeken bölgeleri arasında yer alan Doğal güzellikleri ve tarihiyle ön plana çıkan Chester, Şehrin en önemli simgeleri arasında bulunan Chester Katedrali, Chester'in sembollerinden Eastgate Saati, tursitler tarafından yoğun ilgi gören M.S. 70-80 arasında ahşaptan inşa edilip 100 yıl sonra kumtaşından yeniden inşa edilmiş Chestre şehir surları görüldükten sonra sanayi, eğitim, spor ve bilim gibi pek çok alanda öncü olma niteliği taşıyan kozmopolit yapısıyla öne çıkan, dünyaca ünlü üniversiteleri, müzeleri ve sanat galerileri ile kültür severlerin gözde rotaları arasında yer alan Manchester’deyiz. 14. yüzyılda inşa edilmiş İngiltere’nin en büyük katedrali Manchester Katedrali, şehrin sembolleşmiş değerleri arasında diğer adıyla "Düşler Sahnesi" olarak tanımlanan Manchester United maçlarının oynandığı 76.000 kişilik Old Trafford stadyumu(dışardan). Manchester’ın en işlek caddesi Market Street, dünyanın en büyük futbol müzesi olan Ulusal Futbol Müzesi ile Manchester gezimizi tamamlayarak St.Helens’e transfer, otele varış ve odalara yerleşme. Geceleme otelinizde.
5. Gün
Sabah kahvaltısından sonra Denizcilik Tarihi ve zengin sanatsal kültürüyle öne çıkan,Liverpool şehir turumuz için otelimizden ayrılış. Liverpool gezimizde avlu şeklinde tasarlanmış Deniz Müzesi, Efsanevi müzik grubu The Beatles Müzesi nin de içinde bulunduğu Mersey Nehri’nin hemen kıyısında yer alan UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Albert Dock . Pier Head bölgesinde yer alan Royal Liver Building ,  Liverpool şehrinin sembolü olan yeşil renkli, yarı karabatak ve yarı kartal olan mitolojik kuş figürü olan Liver Bird  dünyanın 5. büyük katedrali ve dünyanın en ağır çanlarına sahip Liverpool Katedrali (dışarıdan), şehrin alışveriş merkezi Church Street, şehrin göbeğinde yer alan bir çeşit açık hava müzesi gibi bir alışveriş merkezi Liverpool One görüldükten sonra yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası tarihi Romalılara dayanan,  Avrupa’da tarihsel yapıların en iyi korunduğu İngiltere’nin en güzel kentlerinden biri olan York kentine varış. Dünyadaki en etkileyici katedrallerden biri olan York Minster, Romalılar tarafından inşa edilmiş ve eski York şehrini tamamen çevreleyen antik şehir surları, küçük ve tarih kokan ara sokaklarındaki birçok butik, dükkan, çay salonları ve publarıyla canlı hareketli Shambles Market, Kuzey İngiltere’nin sembolü Clifford Kulesi ile York gezimizi tamamlıyoruz verilen serbets zaman sonrası yaklaşık 1 saat sonra UNESCO Dünya Mirası Alanı olan eski şehir merkezi, Crook Hall, Kingsgate Köprüsü, Elvet Köprüsü ve Belediye Binası dahil olmak üzere 600 listelenmiş binaya sahip Durham şehir gezimizı de yaptıktan sonra  Washington da ki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
6. Gün
Sabah kahvaltısından sonra İskoçya’nın başkenti masalsı bir Orta Çağ şehri Edinburgh’a hareket. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan Edinburgh şehir turunda eski bir volkan kalıntısı üzerine inşa ettirilmiş Edinburgh Kalesi (dışarıdan), kentin tarihi kısmının en önemli yerlerinden her metresinde kentin geçmişine ışık tutan ayrıntılarla karşılaşacağınız şehrin kalbinin attığı yer Royal Mile (Kraliyet Yolu), mimarisiyle dikkat çeken Holyrood Palace, dünyanın farklı yerlerine özgü manzaralarla karşılaşabileceğiniz Edinburgh Botanik Bahçesi, Viskinin damıtılma teknikleri, farklı üretim türleri, viski yapımında kullanılan ekipmanlar hakkında bilgileri bulabileceğiniz The Scotch Whisky Experience, şehrin önemli tarihi yapılarından St Giles Katedrali, Edinburgh’un gözde alışveriş bölgelerinden Princes Street, şehri ayaklarınızın altında doya doya izleyebileceğiniz muhteşem manzarasıyla Calton Hill, Dünyada bir yazara adanmış en büyük anıt olma özelliği taşıyan Scott Monument, kentte en fazla fotoğraf çekilen yer olma özelliği taşıyan Harry Potter temalı birçok Mekanla karşılaşacağınız Victoria Street, Edinburgh gezimizi tamamlayıp verilen serbest zaman sonrasında Falkrik’e hareket.Falkrik turumuzda endüstriyi simgeleyen yaklaşık 30 metre yüksekliğinde metalden yapılmış at başı heykelleri The Kelpies , Forth ve Clyde Kanalıyla Union Kanalını bağlayan bir dönen tekne asansörü Falkirk Wheel görüldükten sonra Falkrik’ten ayrılarak bugünkü son ziyaret noktamız İskoçya’nın 2.nci büyük şehri Glasgow’dayız. Tarihi yapısıyla baş döndüren yapılardan Glasgow Üniversitesi. İçinde sergilenen eserler kadar tarihi binasıyla da gezginleri cezbeden Kelvingrove Sanat Müzesi (dışardan) Glasgow'un kalbi Buchanan Caddesi, tüm İskoçya'nın ve Avrupa'nın en güzel eserlerinden şehrin sembol yapılarından Glasgow Katedrali, şehrin kalbinin attığı yer olan George Meydanı görüldükten sonra serbest zaman otelimize yerleşme. Konaklama otelimizde.
7. Gün
Sabah kahvaltısından sonra. Glasgow’dan ve otelimizden ayrılış. Cairnryan’dan feribotumuza biniş. 2,5 saatlik feribot yolculuğumuz sonrasında Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast’a varış. Belfast şehir turumuzda yüzyıl İngiliz mimarisinin en güzel bir örneklerinden City Hall Belediye Binası, Şehrin merkezi denilebilecek Donegall Square, etkileyici Aziz Anne Katedrali, Kraliçe Victoria’nın eşinin anısına yapılmış Albert Memorial Clock, Belfast’ın kapalı Pazar Yeri St.Georges Market,  ziyaretçilerine eşsiz manzara sunan 1862 yılında yapılmış Belfast Kalesi, 1604 yılına kadar uzanan bir geçmişe sahip  St George’s Market ziyaretinin ardından konaklama yapılacak Naas’a hareket. Otelimize yerleşme, konaklama.
8. Gün
Sabah kahvaltısından sonra. Dublin şehir turu için otelimizden ayrılış. Dublin şehir turumuzda kentin tarihi açıdan kalbi sayılan Dublin Kalesi, Sülket. Patrick’s Cathedrali, Avrupa’nın duvar ile çevrili en büyük kent parkı olma özelliği taşıyan içinde serbestçe dolaşan büyük bir alageyik sürüsüne ev sahipliği yapan Phoenix Parkı, Victoria döneminden bu yana kentteki en popüler alışveriş caddesi konumunda olmayı sürdüren Grafton Street, O’Connell Caddesi’nin tam ortasında mızrağı andıran şekli ve 120 metrelik yüksekliği ile caddeye çok farklı bir görünüm kazandıran Monument of Light ile Dublin gezimizi tamamlayıp verilen serbest zaman sonrasında Dublin havalimanına transfer, Bagaj,bilet  ve pasaport işlemlerinin ardından THY tarifeli seferi TK 1978 ile saat 16:50’de İstanbul Havalimanına hareket ediyoruz.Yerel saat ile 23:15 İstanbul’a varış ve turumuzun sonu..
NOT: 14-21 Haziran Britanya turumuzda 14 Haziran İstanbul – Londra uçuşu nosu TK 1985 saat 13:10 Istanbul Londra hareket, Londra 15:05 varışdır.Dönüş saati aynıdır.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 
Türk Havayolları ile İstanbul – Londra / Dublin – İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
Havalimanı vergileri
Alan/otel /alan transferleri ve şehirlerarası transferler
Belirtilen kategori otellerde toplamda 7 gece oda kahvaltı konaklama
Cairnryan – Belfast arası feribot ile yolculuk
Panaromik Şehir Turları: Londra, Bath, Cardiff, Stratfrod Upon Avon, Chester, St Helens,Manchester, Liverpool, York, Durham, Washington, Edinburgh, Falkirk, Glasgow, Cairnryan, Belfast, Dublin
Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
Türkçe tur liderliği hizmeti.
 
 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 
150 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.)
240 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli (vize detaylarını sorunuz)
Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (30 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz. Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz.)
Kişisel harcamalar
Öğle ve akşam yemekleri
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: