Cep Telefonu
E-posta

THY ile Hollanda Turu

THY ile Hollanda Turu

ÖZGÜRLÜKLER ÜLKESİ'NE YOLCULUK
4 Gece - 5 Gün
Oda Kahvaltı Konaklama
Bütün Ekstra Turlar Sadece Gezigo'da Dahil!
Marken - Volendam Turu Dahil
Zaanse Schans Turu Dahil
Giethoorn Turu Dahil
Rotterdam – Delft – Lahey - Scheveningen Turu Dahil
1. Gün
İSTANBUL – KÖLN – AMSTERDAM
İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 05.00’da hazır buluştuktan sonra, bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayolları’nın TK 1671 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:50 de Köln’e hareket ediyoruz ve yerel saat ile 10.05’da Köln’e varıyoruz. Bagaj ve pasaport işlemleri sonrası havaalanından çıktıktan sonra yapacağımız Köln gezisinde yılda 6 milyon turist çeken, 632 yılda tamamlanmış, Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki muhteşem Köln Dom Katedrali, katedralin hemen yanında Rhein nehri üzerinde bulunan genç aşıkların üzerine sevdiklerinin adını yazdıkları ve rengarenk asma kilitlerle renklendirdiği Hohenzollern Köprüsü, yine nehrin hemen kıyısında  Köln’ün meşhur birası ve ulusal içeceğini tadabileceğiniz şehrin en canlı yeri Alstadt Bölgesi görüldükten sonra Amsterdam’a hareket. Öğleden sonra akşam üstü saatlerinde özgürlükler şehri Amsterdam’a varış. Detaylı şehir gezimizi daha sonraki günler yapacağımızdan otobüsümüzle Amsterdam’ın ilgi çekici yerlerini, limanlarını, gizli mücevherleri ve en güzel yerleri genel olarak görüp Amsterdam’ın kalbi şehrin merkezi Dam Meydanında sizlere serbest zaman veriyoruz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşmek üzere giriş yapıyoruz.
2. Gün
AMSTERDAM – GİETHOORN – AMSTERDAM
Sabah kahvaltı sonrası ‘Hollanda'nın Venedik'i olarak da anılan araba kullanmanın yasak olduğu gürültüsüz Dünyanın en güzel köylerinden Giethoorn için yola çıkıyoruz. Masal kitaplarındaki gibi aralarına yemyeşil ağaçlar, rengârenk çiçekler serpiştirilmiş, yaklaşık 180 civarında köprünün yer aldığı Giethoorn da sizleri botlarla kanal turu yapmak, ördekleri beslemek, hobbit evleri arasında gezinmek, dar sokaklarda kaybolmak ve parklarda sere serpe dinlenmek, huzur verici atmosferi yaşamak için serbest bırakıyoruz. “Gerçek olamayacak kadar güzel, keşke burada yaşayabilseydim ? “ diyerek şirin, sevimli Giethoorn’dan ayrılarak Amsterdam’a hareket ediyoruz. Öğlen saatlerinde Amsterdam’a varışımızı takiben yapacağımız şehir turunda  Amsterdam Kraliyet Sarayı, De Bijonkorf Alışveriş Merkezi, Madame Tussauds (balmumu müzesi dışardan ), 14. yüzyıldan kalma Nieuwe Kerk ve Hollanda tarihinde önemli bir yeri olan Ulusal Anıtı ile şehrin nabzını ölçebileceğiniz hareketli ve popüler Dam Meydanı, eşsiz ve etkileyici bir koleksiyona sahip müzelerden içlerinde en ünlüsü Rijkmuseum’un bulunduğu Muzeumplein, gündüzleri mimarisi ile göz kamaştıran kanal evlerini görmek, sokaklarında tur atmak için de çok sayıda turistin ziyaret ettiği akşamları kırmızı odaları ile bambaşka atmosfere bürünen Kırmızı Fener Mahallesi (Red Light District), Amsterdam’ın en eski, en ünlü en turistik nokralarından Jordaan, şehrin gece hayatı ile ünlü meydanı Leidseplein, heykelleriyle dikkat çeken her zaman canlı, hareketli  adını Hollandalı ünlü ressam Rembrandt van Rijn’den alan Rembrandtplein Meydanı. Son olarak Amsterdam’ın en kalabalık alışveriş merkezlerinden 750 metrelik  dünyaca ünlü markaların bulunduğu Kalverstraat caddesi ile turumuzu tamamlıyoruz. Serbest zaman sonrası otelinize transfer ve serbest zaman. Geceleme için otelimize dönüyoruz.
3. Gün
AMSTERDAM – MARKEM – VOLENDAM – ZAANSE SHANS – AMSTERDAM
Sabah kahvaltısının ardından yemyeşil kırlar üzerindeki ineklere, kuzulara selam vererek Marken – Volendam turuna başlıyoruz. İlk olarak dar yolları, pencereleri çiçeklerle süslü rengârenk evleri, düzenli bahçeleri ve evlerin önünden geçen küçük kanalları, en önemli simgeleri tahta ayakkabılarıyla gerçek bir masal diyarı Markem’i geziyoruz. Daha sonra sadece 20 dakika uzaklıkta denizdeki yelkenlileri, deniz kenarında çiçeklerle süslenmiş geleneksel Flemenk mimarisinde yapılmış ahşap evleri, sahil boyunca sıralı kafe ve hediyelik eşya dükkanları, Picasso ve Renoir gibi ünlü ressamların bir süre yaşadığı adı “doldurulmuş baraj” anlamına gelmekte olan peynirle ilgili her şeyi bulabileceğiniz şirin Volendam kasabası ile  ile turumuzu  tamamlayarak kendinizi 17. yüzyılda hissedebileceğiniz Hollanda'nın masalsı yel değirmeni köyü Zaanse Sahns’a hareket ediyoruz. Koruma altına alınmış 13 adet aktif yel değirmeni ve 35 adet tarihi evden oluşan adeta bir açık hava müzesi  Zaanse Schans gezimiz sonrası öğleden sonra Amsterdam’dayız. Rehberimizin yönlendirmesi ile serbest zamanınızda Amsterdam’da yapacak birçok aktivite var. Amsterdam’ın en güzel yerlerini görme fırsatı bulacağınız Amsterdam Kanal turları, Hollanda’nın Ulusal Sanat Galerisi Rijksmuseum, Amsterdam gezilecek yerler arasında en huzur veren yer ve parkların da en güzeli Vondelpark, buket buket laleler, lale soğanları, magnetler, klampen ve diğer Hollanda’ya dair hediyelik eşyaları bulabileceğiniz Çiçek Pazarı sizleri bekliyor. Akşam saatlerinde otelimize dönüş. Geceleme için otelimize dönüyoruz.
4. Gün
AMSTERDAM – ROTTERDAM – DELFT- LAHEY- SCHEVENİNNGEN -AMSTERDAM
Kahvaltı sonrası Hollanda’nın mimari başkenti olarak bilinen en büyük ikinci şehri Rotterdam’a hareket ediyoruz. Gezimizde sadece Rotterdam’ın değil, muhtemelen dünyanın en sıradışı  mimari  örneklerinden ahşaptan yaratmış Küp Evler, küp evlerinin karşısında devasa mimarisi ve ilginç renkleriyle göze çarpan kapalı pazar yeri Markthall, Rotterdamlıların ‘Swan’ yani kuğu olarak isimlendirdiği çarpıcı bir mühendislik başarısı zarif Erasmus Köprüsü, 14. yüzyılda inşa edilmiş yüzlerce yıllık bir geçmişe sahip turistlerin ve yerlilerin buluşma noktası Oude Haven (Eski Liman), II. Dünya Savaşından şehirde sağ kalmış tek Orta çağ yapısı aynı zamanda Gotik mimarinin kusursuz bir örneği olan Laurenskerk (Büyük Rotterdam Kilisesi), Rotterdam’ın en güzel tarihi binalardan Hotel New York görüldükten sonra verilecek serbest zaman sonrası mavi beyaz porselenleri ile ünlü Delft’e hareket ediyoruz. 109 metre uzunlukta kuleleriyle ziyaretçilerin ilişini çeken Nieuwe Kerk kilisesi. Etrafına dizilmiş tarihi yapılarıyla turistik çok güzel yürüyüş yolu The Old Channel, harika kanal manzarasıyla ziyaretçileri büyüleyen Oostpoort ( Doğu Kapısı) ile Delft’den sonraki durağımız Hollanda’nın idari merkezi Lahey( Den Haag) kent merkezinin en zarif yeri  Plein, Hollanda’nın yönetim merkez binalarının bulunduğu Binnenhof görüldükten sonra son durağımız plajları, sahil kenarı yürüyüş yolu, iskelesi, feneri ve kocaman kumarhaneleri olan büyük otelleri ile ünlü Hollanda’nın tek kıyı bölgesi Scheveningen.  Gezimiz sonrası Amsterdam’a dönüş. Amsterdam’da serbest zaman. Geceleme için otelimize dönüyoruz..
5. Gün
AMSTERDAM – KÖLN - İSTANBUL 
Kahvaltı sonrası 4 günlük Amsterdam gezimizi her yıl yaklaşık 10 milyon ziyaretçi ağırlayan yeşillikler ve ağaçlarla çevrelenmiş, göletlerinde kuğular ve ördeklerin gezindiği, şehrin içinde Hollanda‘nın en ünlü, Amsterdam‘ın da en büyük şehir parkı  eşssiz Voldenpark'ı ziyaret ederek sonlandırıyor ve Köln’e hareket ediyoruz. Köln havalimanına varışımız sonrası bilet, bagaj, pasaport işlemleri sonucunda THY nın TK 1676 sefer sayılı uçağıyla saat 19:20 de İstanbul’a hareket yerel saat ile saat 23:35 de İstanbul’a varıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir sonraki GEZİGO TURİZM organizasyonunda tekrar bir araya gelme dileğiyle vedalaşıyoruz..
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
  • Türk Havayolları ile İstanbul –  Köln / Köln – İstanbul parkurunda uçak bileti ve havalimanı vergileri,  
  • Alan/otel /alan transferleri ve şehirlerarası transferler,  
  • 3* - 4* otellerde toplamda 4 gece oda kahvaltı konaklamalar,  
  • Programda belirtilen şehir turları 
  • Türkçe tur liderliği hizmeti
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • 150 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.), 
  • Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti 
  • Kişisel harcamalar, 
  • Öğle ve akşam yemekleri, 
  • Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri.  
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ'ni kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: