Cep Telefonu
E-posta

Kurban Bayramına Özel Üsküp Turu

...
Kurban Bayramına Özel Üsküp Turu
Kurban Bayramına Özel Üsküp Turu
Tarih Seçiniz:
Kişi Sayısı:
599 Euro'dan başlayan fiyatlarla
Toplam: 599 Euro
Bize Ulaşın
Ulaşım

Uçak ile

Rehber

Profesyonel Rehberlik

Kurban Bayramına Özel Üsküp Turu

MATKA KANYONU TURU DAHİL

16-19 HAZİRAN

1. Gün

ÜSKÜP – MATKA KANYONU:

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 08:00’de buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, saat 10:20’de Pegasus Havayolları’nın PC 351 sefer sayılı uçağıyla Üsküp`e hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile 10:50’de Üsküp ’e varış. Varışımız sonrası havalimanından ayrılış. Üsküp’a hareket ediyoruz. Üsküp’e varışımız sonrası panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın da doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan 1550 tarihli Kurşunlu Han’ı geziyoruz. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın ikinci yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk Çarşısı’nda alışveriş için serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Turumuzun bitimi ile birlikte rehberimiz eşliğinde fiyata dahil olarak gerçekleşecek olan Matka Kanyonu gezimizi gerçekleştireceğiz. Üsküp’ün batısında yer alan ve yaklaşık 500 hektarlık bir alanda bulunan Matka, Kuzey Makedonya’nın en popüler açık hava alanlarından biridir. Ayrıca içerisinde birkaç manastırında bulunduğu kanyon ülkenin en eski yapay gölüdür. Muhteşem manzaraları ölümsüzleştirdikten ve atmosferin tadına vardıktan sonra otele hareket. Dileyen misafirler için rehberimiz eşliğinde ekstra olarak gerçekleşecek olan Yemekli Makedon Gecesi Turu’nu gerçekleştireceğiz.

Otele dönüş ve konaklama.

Makendon Gecesi Turu ( Yemekli ) : 40 Euro

2. Gün

ÜSKÜP:

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Ohrid -Resne – Manastır - Kalkandelen turumuza katılabilirler. İlk olarak Ohrid’e hareket. Yol üzerinde Tetova(Kalkandelen)’ de duruyor Alaca Camiini ziyaret ediyor ve İpek yolu ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni`nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi`ni panoramik olarak görüyoruz. Arından Ohrid’e varşına istinaden Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Dileyen misafirler ekstra olarak Ohrid Gölü’nde tekne turunu gerçekleştirebilirler. ( 20 eur ) Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, St. Klement Manastırı ve St Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları, Turumuzun ardından Ohri Gölü’ne ev sahipliği yapan ve adını Kiril alfabesini bulan Aziz Clement’in öğrencisi Aziz naum’dan alan St. Naum’a giderek ünlü manastırı görecek, gölde sandal gezisi yapacağız. Ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. 

Ohrid-Resne-Manastır-Kalkandelen Turu: 50 Euro

Ohrid Gölü Tekne Turu: 20 Euro

3. Gün

ÜSKÜP:

Sabah kahvaltısı sonrası tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenleyeceği Prizren-Priştine turuna katılabilirler. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından Pristine sehir turunu panoramik olarak yapiyoruz ve ardından Sultan Murad Hudaverdi turbesini ziyaret ediyoruz. Devamında Prizren`e hareket ediyoruz. Kosova ‘ın 2. Büyük kenti olan Prizren M.Ö. 2. YY ‘a uzanan tarihi boyunca Roma, Bulgar, Sırp, Osmanlı ve Arnavutluk himayesinde kalmış ve bu farklı kültürlere ait tarihi eser ve yapılarını muhafaza etmiştir. Panoramik gezimiz esnasında göreceğimiz başlıca eserler Cuma Camii, Prizren Saat Kulesi, Aziz Spas Kilisesi, Bayraklı Camii ve Taşköprü’ dür. Prizren ‘de gerçekleştireceğimiz çevre gezisi ardından serbest zaman. Otele dönüş ve konaklama.

Prizren-Priştine Turu: 70 Euro

4. Gün

ÜSKÜP:

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Buluşma saatinde özel aracımızla havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC 352 sefer sayılı uçuşuyla yerel saat ile saat 12:05’de İstanbul'a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na yerel saat 14:30’da varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki GEZİGO gezimizde buluşmak dileğiyle…

 Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Pegasus Hava Yolları’yla İstanbul-Belgrad-İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 4* merkeze yakın otelde 3 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Üsküp şehir turu
 • Matka Kanyonu turu
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferi
 • Mesleki sorumluluk sigortası
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Program da ekstra olarak belirtilen kalemler
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Kişisel harcamalar
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ'ni kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: