Cep Telefonu
E-posta

AYVALIK - CUNDA – ASSOS - KAZDAĞLARI - ADATEPE KÖYÜ - ZEUS ALTARI TURU

...
AYVALIK - CUNDA – ASSOS - KAZDAĞLARI - ADATEPE KÖYÜ - ZEUS ALTARI TURU
AYVALIK - CUNDA – ASSOS - KAZDAĞLARI - ADATEPE KÖYÜ - ZEUS ALTARI TURU

AYVALIK - CUNDA – ASSOS - ADATEPE KÖYÜ - ZEUS ALTARI

Ayvalık, Cunda Adası, Assos , Kazdağları, Zeytinli Köyü, Adatepe Köyü, Zeus Altarı

02 – 04 Haziran 2023
3Gün – 2 Gece
1 Gece ASOS BARBAROSSA OTEL KONAKLAMA FARKIYLA

1. Gün
ÇORLU-ASSOS
Siz değerli misafirlerimiz ile belirlenen noktalarda buluştuktan sonra turumuz için yola çıkıyoruz.
2. Gün

Assos - Athena Tapınağı - Otele Geçiş

Yolculuğumuz ardından sabah ekstra kahvaltı molası sonrasında Assos'a geçiyoruz. Behramkale köyünde yöreye özgü taş evleri seyirle yolumuza devam ediyoruz. Bilinen eski adı Behramkale olan Assos'ta, Aristo’nun Felsefe okulunu kurduğu Athena Tapınağı'na çıkıyoruz. Edremit Körfezinin muhteşem manzarasını seyredip Tapınak hakkında bilgiler aldıktan sonra (buradan panoramik olarak Assos limanını görüyoruz.) Assos'ta serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından otele geçiyoruz. Assos Barbarossa Hotel'de isterseniz odanıza çekilip günün yorgunluğunu atabilir, isterseniz tesis bünyesindeki otelimize 0 konumdaki özel plajda güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Assos Barbarossa Hotel, tasarımı ve mimarisiyle, huzurun yanında doğallığıyla da size hizmet vermeye hazırdır. Otelimiz, temiz ve berrak denizi ile mavi bayrak ödülü alan Kadırga Koyu’nun en güzel yerinde konumlanmıştır. Denizin içindeyken, Assos’un kendine has bitki örtüsüyle bezenmiş dağ manzarasına karşı yüzmekten çok büyük keyif alacağınızdan eminiz. Akşamüstü başlayan ve sıcaktan bunalmanızı engelleyen hafif imbat esintisi ve nem oranı düşük havası sizi kendine aşık edecektir. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3. Gün
Ayvalık - Cunda Adası - Adatepe - Zeus Altarı - Dönüş
Sabah geç kahvaltının ardından, yolunu takip ederek, AYVALIK girişinde CENNET TEPESİ’ne uğruyoruz. Burada, Ayvalık, Cunda ve Adaların muhteşem manzarasını seyrediyor ve çay kahve, fotoğraf çekimi için kısa bir mola veriyoruz. Daha sonra, taş döşeli yolları, birbirinden güzel taş evleri ve kilise kalıntıları ile şirin AYVALIK sokaklarını gezmeye başlıyoruz. Ayvalık’ın Neo-Klasik dönem mimarisini ve sarımsak taşının mimari ile uyumunu gözlemleyip, fotoğraflarımızla bu güzellikleri ölümsüzleştiriyoruz. Gezimiz esnasında, birbirinden güzel antikacılara ve sanat atölyelerine uğrayıp alışverişler yapıyoruz. İmren Pastanesinden meşhur Lor Tatlısı’ndan da almayı unutmayın! CUNDA ADASI’na giderken, Cunda’nın yeni köprüsünden, daha sonra da ülkemizin ilk Boğaz Köprüsü’nden geçiyoruz. Cunda merkezine ulaştığımızda, arnavut kaldırımlı dar sokakları, eski Rum evleri ve rengarenk kafeleriyle büyüleyici bir yer olan bu şirin adayı geziyoruz. Koç Ailesi tarafından restore edilerek, İstanbul ve Ankara’daki Rahmi Koç Müzeleri’nin devamı niteliğinde, içinde oyuncaklar ve antika arabaların bulunduğu bir müzeye çevrilen Taksiyarhis Kilisesini de ziyaret ettikten sonra, enfes balık ve mezelerden, veya çıtır bir ayvalık tostundan oluşturabileceğimiz öğle yemeğimizi almak için serbest zaman alıyoruz. sahilde yürüyüşlerimizi yapıyor ve 150 yıllık TAŞ KAHVE’de mola veriyoruz. Güzel bir günün ardından, Türk tarihi ve kültürüne dair tarih, sanat ve arkeoloji sergileri sunan ve bir aile tarafından işletilen müzeyi ilgi ile geziyoruz. Buradan ADATEPE KÖYÜ’ne geçiyoruz. Köyün hemen girişinde yol ayrımından, ZEUS ALTARI’na giriş yapıyoruz. Otobüsümüzden indikten sonra, isteyen konuklarımızla (diğer konuklarımız ADATEPE köyünde güzel vakit geçirebilirler) keyifli bir doğa yürüyüşüne başlıyoruz. Tepeye geldiğimizde alabildiğine yeşil ve maviye uzanmış Edremit, Akçay, Ayvalık, Mavi Ege ve tam karşıda Midilli Adasını göreceğimiz müthiş bir manzara sizleri karşılıyor... Burada bulunmanın mutluluğunu yaşıyor ve bol bol fotoğraf çekimi yapıyoruz. İlginç hikayeleri de rehberimizden dinledikten sonra, aynı yoldan geri dönerek, Rum ustaların elinden çıkmış, taş yapılarıyla bilenen tarihi ADATEPE KÖYÜ’ne geçiyoruz. Yemyeşil zeytin ağaçlarının arasında kaybolmuş, çoğu aslına uygun restore edilmiş taş işçiliğinin en güzel örneklerini sergileyen binalar, ahşap panjurları, taş bahçe duvarları ile çoğu butik otel olarak hizmet veren bu köyde gezintilerimizi gerçekleştiriyoruz. Çınar ağacı altında bulunan çay bahçelerinde mola veriyor ve keçi sütlü veya otlu dondurmanın tadına bakma şansına da sahip olacağız.. Doğa ile baş başa harika bir günün Çorlu’ya dönmek için yola çıkıyoruz. Siz değerli misafirlerimiz ile bir başka GEZİGO TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

  • Assos Barbarossa Otel’de 1 Gece Y.P. Konaklama
  • Lüks Otobüs İle Ulaşım
  • Çevre Gezileri
  • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
  • Zorunlu Seyahat Sigortası


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

  • Müze Ve Ören Yeri Ve Milli Park Giriş Ücretleri
  • Yolda Alınan Sabah Kahvaltıları Ve Öğle Yemekleri
  • Otelde Belirlenen Ekstralar +İçecekler+Minibar
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: