Cep Telefonu
E-posta

Karadenizde Gezilecek Yerler

...
Karadenizde Gezilecek Yerler
Karadenizde Gezilecek Yerler

Ülkemizde eşsiz yeşil doğası ile ünlü olan Karadeniz bölgesi; gezilecek yerler açısından son derece geniş bir alana sahip olmaktadır. Bu da seyahat tutkunu olan kişilerin iştahını kabartmaktadır. Yemyeşil doğasından tutun, tarihi yapılarına kadar doğudan batıya Karadeniz'de gezilecek olan yerler için ömrünüzü harcamanız gerekir.

Karadeniz’De Gezilecek Yerler

Türkiye'nin en doğal cennetine yolculuk yapmak isteyen kişiler bu bölgeye gezi planlaması yaparken, planlı bir yol haritası çizmelerinde fayda vardır. Şelaleler, köşkler, manastırlar, göller ve kanyonlar derken son derece eşsiz bir gezi rotası hazırlamak Karadeniz bölgesi gezisinde son derece önemli bir yere sahip olmaktadır.

Karadeniz'de Gezilecek Yerler Artvin

Doğu Karadeniz gezisinde en önemli yer Artvin olmaktadır. Burada kale, köprü, heykel gibi insan yapımı olan birçok tarihsel inşaları görebilir ve şehrin doğasını da keşfedebilirsiniz. Eşsiz doğası ile Artvin, Karadeniz turuna çıkan herkesin rotasını ilk çevirdiği yer olmaktadır. Artvin'in gezilecek yerlerine bakacak olursak;

Şavşat Karagöl en popülerler gezilecek yerler arasında yer alıyor. Sahara Karagöl Milli Parkı içinde bulunan Karagöl, doğal oluşumu ile tabiat güzellikleri içinde yer alıyor. Borçka'da bulunan Borçka Karagöl de Şavşat Karagöl kadar meşhurdur.

60 ton ağırlığa ve 22 metre yüksekliğe sahip, Artvin Atatürk Heykeli, Atatürk'ün Dumlupınar'da kayaların üzerinde yürüdüğü anı canlandırmaktadır. Dünyanın en büyük Atatürk heykeli olarak da önemli bir yere sahip olmaktadır.

Bunun yanında; Kafkasör, Artvin Kalesi, Rabat Kilisesi, Muratlı Cami, Ferhatlı Kalesi, Artvin Kültür Evi, Porta Manastırı da gezilebilecek olan başka yerler olmaktadır. 

Yeşilin Cenneti Rize ve Trabzon

Karadeniz'in çok önemli bir parçası olan Rize de gezinizde görmeniz gerek yerlerdendir. Rize'de yaylalar, kaleler ve daha birçok önemli güzellikler bulunmaktadır.

Bunlar; Ayder yaylası, Rize kalesi, Pokut yaylası, Atatürk Evi Müzesi, Ciha kalesi, Deli Göl, Kulaber Köprüsü, Şimşirli Köyü Cami şeklinde sıralanan gezinizde mutlaka görmeniz gereken yerler olmaktadır. 

Karadeniz bölgesinde en kalabalık şehirlerden biri olan Trabzon eşsiz doğal güzellikleri ile eski dönemlere, çağlara ve yüzyıllara ait birçok farklı tarihe sahiptir. Yeşilinin her tonuna sahip olan Uzungöl Karester Yaylası çok eşsiz bir güzelliğe sahiptir. 

Altındere Vadisi Milli Parkı ve Sümela Manastırı da gezilecekler listesinde en başta yer alan yerler arasındadır. Çalcamili Tabiat Parkında sayısız kuş türü barınmakta ve eşsiz bir manzara seyri sunmaktadır.

Karadeniz Şehirlerinde Gezilecek Yerler 

Karadeniz'de gezilecekler listesi oldukça fazla ve geniş bir aralığa sahip olmaktadır. Bu açıdan tüm iller genelinde gezilecek olan önemli yerleri listelemek daha doğru olacaktır. Karadeniz'de Osmanlı kent dokusunun yansıtıldığı Safranbolu Evleri de Karabük'te yer almaktadır. Belki de gezinize en çok gitmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır. Hem mimari yapısı hem de doğal güzellikleri ile kişileri cezbeden bir atmosferi olmaktadır. 

Gezinizde Karadeniz sahilinden itibaren giderek şehir şehir dolaşacak olursak; gezilebilecek birçok farklı yer bulunmaktadır. 

Giresun ilimizde; Kümbet Yaylası, Gölyanı Yaylası, Sis Dağı, Kuzalan Şelalesi, Sağrak Gölü, Giresun Müzesi gezilebilecek olan en önemli yerler olmaktadır. 

Ordu İlimizde yer alan; Paşaoğlu Konağı, Etnografya Müzesi, Çambaşı Yaylası, Çamaş Kanyonu, Karaoluk Şelalesi, Ünye Müze Evi ve Ünye Kalesi gezi planlarınızda görmeniz gereken yerler. 

Samsun ilinde; Bafra Müzesi, Amazon Köyü, Ladik Kayak Merkezi, Tekkeköy Mağaraları, Şahinkaya 

Sinop ilinde; Boyabat Kalesi, Akgöl, Bazalt Kayalıkları, İnaltı Mağarası, Sinop Arkeoloji Müzesi, Terelek Kaya Mezarı, Tarihi Cezaevi 

Zonguldak ilinde; Cehennemağzı Mağaraları, Kent Ormanı, Gazi Alemdar Gemisi Müzesi, Filyos (Tios), Kapuz Plajı, Orhangazi Cami gezilecek yerler listesinde yer almaktadır.

Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: