Cep Telefonu
E-posta

Adım Adım Karadeniz Turu

KARADENİZ’İN BÜYÜSÜNÜ YAŞAMAYA DAVETLİSİNİZ
ADIM ADIM KARADENİZ TURU
(BATUM'LU PROGRAM)
18 - 24 AĞUSTOS  2022
7 GÜN-6 GECE
5 GECE 4/5* OTELLERDE Y.P KONAKLAMA
AMASYA - SAMSUN - ORDU - GİRESUN - TRABZON - RİZE - ARTVİN - BATUM
1. Gün

Çorlu’dan Çıkış 
Siz değerli misafirlerimiz ile belirlenen noktalarda buluşup Karadeniz yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün
Kastamonu Hükümet Konağı, Şerife Bacı Anıtı, Münire Sultan Medresesi, Nasrullah Cami, Sinop Tarihi Cezaevi, Hamsilos Köyü
Sabah saatlerinde Kastamonu’ya varıyor ve serpme kahvaltımızı alıyoruz (ekstra). Kahvaltı sonrasında Hükümet Konağı, İstiklal Savaşımızın simge isimlerinden Şerife Bacı Anıtı, Münire Sultan Medresesi, Nasrullah Meydanı, Mehmet Akif Ersoy’un vaaz verdiği Nasrullah Cami’yi ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerin sonrasında Sinop’a hareket ediyoruz. Burada öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Tarihi Sinop Cezaevi’nin hikâyesini rehberimizden dinliyoruz (tadilat dolayısıyla kapalı olabilir). Hamsilos Koyu gezisi sonrasında Samsun’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3. Gün
Ordu Boztepe, Teleferik, Giresun, Ayasofya, Atatürk Köşkü, Çay Fabrikası
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Ordu’ya doğru yol alıyoruz. Ordu’da ilk olarak kenti kuşbakışı görmek için yaklaşık 8 dakikalık teleferik yolculuğu sonrası Boztepe’ye çıkıyoruz (bakım nedeniyle kapalı açılış süresi hakkında bilgi vermiyorlar). Olağanüstü Karadeniz manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumluyoruz. Ordu şehir turumuzun ardından Giresun üzerinden Karadeniz’in incisi Trabzon’a gidiyoruz. Rehberimizin vereceği bilgilerin ışığında 4 bin yıllık geçmişiyle bölgenin en eski şehirlerinden Trabzon’da ilk olarak Ayasofya’yı geziyoruz. ‘’Kazaziye’’ sanatı ile ilgili bilgi alacağımız mekanda isteyen misafirlerimiz alışveriş yapma imkanı buluyor. Mola bitiminde Soğuksu Mahallesi’ne Atatürk Köşkü’ne gidiyoruz. Gazi Paşa’nın vasiyetini yazdığı mekânı da ziyaret ediyoruz. Ardından Çay Fabrikası gezimizi tamamlıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.
4. Gün
batum - Borçka Karagöl-Bartnala Maisur Şelaleleri-Fırtına Vadisi-Zilkale Palovit Şelalesi-Çamlıhemişin-Ayder Yaylası-Gelintülü Şelalesi
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Türkiye – Gürcistan Sarp Sınır Kapısında hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından, Gürcistan Özerk Bölgesi Adjara’nın Başkenti Batum turumuzda; İlk olarak St. Andrew Heykeli ve bir zamanlar Osmanlının Kafkaslara açılan kalesi Gonia Hisarını görüyoruz. Okaliptüs ağaçları eşliğinde, Çoruh Nehri’nin Karadeniz’e kavuştuğu nokta ve ünlü Rus edebiyatçılar Antov Çehov ile Maksim Gorki’nin yaşadığı evi görüyor, turumuza Batum Orta Cami ile devam ediyoruz. 1886 yılında inşa edilen Türk Mahallesindeki Orta Camiyi, Piazza Meydanını, St. Nicolas Kilisesini ve Abashidzade Bulvarındaki Astronomik Saatini, Medea Heykeli’nin bulunduğu Avrupa Meydanını görüyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Poseidon’un Bronz Heykelini, Neptün Meydanı ve Opera Drama Binasını görüyor, Miracies Parkta Chacha Kulesini, İspanyol Mimar Domingo Cabo tarafından tasarlanan 130 mt.lik Alfabe Kulesini, Kurban Said’in ölümsüz aşkı anlatan Ali ile Nino Heykelini, 55 mt. Yüksekliğindeki Ferris Wheel (Dönme Dolap) hayranlıklar izliyoruz. Öğle yemeği sonrasında 1881 yılında Alman Botanikçiler tarafından inşa edilen Kafkasların en büyük bulvarı Batumi Bulvardaki, Bambu Ormanını, Colonnades Anıtlarını ve Yunus Şeklindeki Evlendirme Dairesi görüyor ve Batum turumuzu tamamlıyoruz. Sarp’tan çıkışımızı yapıyor, sonrasında Karadeniz’in bakir kalmış güzelliği ile ziyaretçilerini büyüleyen Klaskur Deresi’nin ağzının kapanması ile oluşan (ekstra) Karagöl’ü, ardından da yola sanki bir tünel kurarcasına uzanan yemyeşil ağaçlar içerisinden geçerek ulaşmadan önce yolumuz üzerinde bulunan Bartnala – Maisur Şelaleleri’ni görüyoruz. Dağların arasında saklı kalmış bu heyelan set gölü sizleri büyüleyecek. Sizlere vereceğimiz serbest zaman içerisinde göl kıyısında bulunan tekneler ile gezinti yapabilir ya da göl kıyısında keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Karagöl gezimiz sonrasında öğle yemeğimizi alıyor ve Fırtına Vadisi’ne gidiyoruz. Vakit doğrultusunda isteyen misafirlerimizle (extra) Zil Kale- Palovit Şelalesi Turu yapıyoruz. Mola sonrasında 1300 metre rakımdaki Ayder Yaylası’na tırmanışımız devam ediyor. Gelintülü Şelalesi’ni görerek fotoğraflarımızı çekiyor ve otelimize yerleşiyoruz.
5. Gün
Rize Bez Atölyesi-Uzungöl- Sümela Manastırı, Ordu
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında ilk  olarak Rize Bez Atölyesi’ne gidiyoruz. “Feritiko” sanatı hakkında bilgi alıyor dileyenler alışveriş yapma imkanına sahip oluyor. Alışveriş sonrasında Uzungöl’e hareket ediyoruz. 1090 rakımlı Uzungöl’e varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl kenarında yürüyüş yapabilir, göle karşı çaylarını yudumlayabilir. Uzungöl gezimizi tamamlıyor ve öğle yemeğimizi aldıktan sonra Sümela Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. 1200 rakımlı Karadağ’ın eteklerindeki manastırı rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra Ordu’daki otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeğini otelimizde alıyoruz.
6. Gün
Yason Burnu & Kilisesi, Samsun Bandırma Vapuru-Onur Anıtı-Amasya
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Karadeniz’in yarımadalar üzerindeki tek kilisesi olan ve “Güneşin Denizde Yüzdüğü Yer” olarak bilinen Yason Burnu ve Kilisesi gezilerimizi tamamlıyoruz ve Karadeniz’in başkenti olarak anılan Samsun’a gidiyoruz. Burada Atatürk’ün Samsun’a ayak basmasında önemli rol oynayan Bandırma Vapuru’nu, şehrin simgesi haline gelen Onur Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Fotoğraflarımızı çektikten sonra günü bitiriyoruz ve Amasya’ya devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.
7. Gün
Amasya Müzesi-Şehzadeler Konağı-Hazeranlar Konağı-Beyazıd Külliyesi-Ferhat ile Şirin Heykelleri-Çorlu’ya Dönüş
Sabah kahvaltı sonrası  şehzadeler kenti Amasya’yı geziyoruz. Amasya Müzesi, Şehzadeler Konağı, Hazeranlar Konağı ve Beyazıd Külliyesi’ni ziyaret ediyoruz ve Ferhat ile Şirin’in heykellerini görüyoruz. (Bu gezi sırasında binlerce yıl Anadolu’nun bereketli topraklarını besleyen Yeşilırmak’ı da izleme imkanımız olacak). Amasya ziyaretimizi bitirerek Çorlu’ya dönüş yolculuğuna geçiyoruz.
 
Siz değerli misafirlerimiz ile bir başka GEZİGO TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
 
NOT: OTURMA DÜZENİNDE ROTASYON UYGULANACAKTIR.
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Karadeniz Bölgesi Tur programımızda bulunan Batum programı için güncel giriş şartları aşağıdaki gibidir.
Batum Giriş Şartları:
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Yeni Kimlik kartları ile giriş yapabilirler.
Eski Kimlik (Mavi veya Pembe Kimlik) ile giriş kesinlikle yapılamaz.
Ehliyet veya başka bir kart ile geçiş yapılamaz.
Tüm çocuklarda (Bebekler Dahil) kimlikte fotoğraf bulunması zorunludur.
Yabancı Uyruklu tüm misafirlerin Batum’a geçiş kurallarını kendi ülke konsolosluğundan öğrenmesi gerekmektedir.
Şu anda, Covid 19 Kapsamında Aşı Zorunluluğu ve PCR Testi kaldırılmıştır.
Anne veya Babasından ayrı katılan 18 yaş altı çocuklar için yanında bulunmayan ebeveynden noter onaylı muvafakatname alınması zorunludur. Muvafakatname tarihinin Batum Turu süresini kapsaması gerekmektedir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER 

 • Lüks Araçlar İle Ulaşım
 • Araç İçi Paket Su İkramı
 • Profesyonel Rehber Ücreti
 • Yardımcı Asistanlık Hizmeti
 • 1618 No'lu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası ( Tur Süresince )
 • 5 Gece Otel Konaklaması
 • Otellerde 5 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde 5 Akşam Yemeği

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tüm Öğle Yemekleri ve İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri
 • Ekstra Yayla Turları
 • İlk Gün Yolda Alınacak Sabah Kahvaltısı
 • Dönüş Yolunda Akşam Yemeği
 • Tüm Şahsi Harcamalar
 • Batum Turu
 • Boztepe Telefirik Ücreti
 • Hamsilos Giriş Ücreti
 • Sümela Manastırı Giriş Ücreti
 • Zil Kale & Palovit Minibüs Ücreti
 • Borçka Karagöl Minibüs Ücreti
 •  
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: