Cep Telefonu
E-posta

Van Tatvan İnci Kefali Göçü Turu

...
Van Tatvan İnci Kefali Göçü Turu
Van Tatvan İnci Kefali Göçü Turu
VAN TATVAN TURU
UÇAKLI
30 Mayıs - 2 Haziran
4 GÜN-3 GECE 
3 GECE ELİTE WORLD HOTEL 5* KONAKLAMA
1. Gün

VAN – AKDAMAR ADASI & KİLİSESİ –EDREMİT KIZ KALESİ– VAN URARTU MÜZESİ – VAN KALESİ TUŞBA VE VAN EVLERİ
Siz değerli misafirlerimiz ile belirlenen noktalarda buluştuktan sonra İstanbul Havaalanı’na gidiyor Van’a uçuyoruz. Van’a vardığımızda yemek kültüründe önemli yeri olan meşhur yöresel Van kahvaltısını yapıyoruz. Doğu’nun Paris’i diye bilinen Van gezimize ilk olarak bölge insanının ‘deniz’ dediği, ülkemizin en büyük gölü olan Van Gölü ile başlıyoruz. Üzerinde yapacağımız yarım saatlik tekne yolculuğuyla ulaşacağımız Akdamar Adası’nın ve Kilisesi’nin kavuşamayan âşıklarının hüzünlü hikâyesini ve Kral Gagik’in muhteşem kilisesinin tarihini öğrendikten sonra, Edremit Kız Kalesi Gezisi ve Seyir Tepesi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Öğle yemeğine geçiyoruz (ekstra). Dileyenler Van’a özgü inci kefalinin tadına bakabilirler. Öğle yemeğinin ardından Van’ın tarihi sürecini ve kültürel değerlerini öğrenmek için Van Kalesi karşısında bulunan ve ülkenin en büyük müzelerinden biri olan Van Urartu Müzesi’ni geziyoruz. Devamında bölgede büyük bir medeniyet kuran Urartuların kralı I. Sardur tarafından yaptırılan Van Kalesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Göl kıyısında muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapan Van Kalesi içerisinde Urartulara ait birçok yapının yanı sıra, çözümlemeleri yapılmış anıtsal Urartu yazıtlarını da görme imkanı bulacağız. Eski Tuşba ve Van Evleri’ni gezdikten sonra serbest zamanımızda hatıra fotoğrafı çekme ve bu görkemli manzaranın keyfini çıkarma fırsatımız olacak. Van Kalesi’ndeki gün batımının ardından gezimizi tamamlayarak akşam yemeğimizi almak ve konaklamamızı gerçekleştirmek üzere otelimize geçiyoruz.

KONAKLAMA: ELİTE WORLD HOTEL 5*

https://www.eliteworldhotels.com.tr/elite-world-van-otel.aspx

2. Gün

TATVAN-NEMRUT KRATER GÖLÜ-VAN GÖLÜ-AHLAT-SELÇUKLU MEZARLARİ VE KÜMBETLERİ-BASTON ATÖLYELERİ-ADİLCEVAZ-ERCİŞ-VAN
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Tatvan'a hareket ediyoruz. Türkiye'nin en büyük krater gölü olup, adını Babil Hükümdarı Nemrut'tan alan Nemrut Krater Gölü’nü görebilmek için Tatvan’da bizleri bekleyen minibüslere binerek tırmanışa başlıyoruz. Zirveye ulaştığımızda bir yanımızda Van Gölü, diğer yanımızda Muş Ovası, karşımızda Süphan Dağı’nın olduğu muhteşem manzara bizleri karşılıyor. Nemrut Krater Gölü turumuzda, sıcak küçük ve soğuk büyük göllerinin bir arada bulunması tek başına şaşkınlıkla birlikte hayranlık da uyandıracak ve mutlak surette ilginizi çekecektir. Bunun yanında göllerin çevresinde de onlarca kuş çeşidi ve aralarında endemik türlerin olduğu zengin bir floranın bulunması, buz mağaraları ve buhar bacası bu yeri özellikle doğa tutkunları için bir cennet haline getiriyor. Çekilen fotoğraflar ve izlenen manzaranın ardından Ahlat’a ulaşıyoruz. Anadolu’nun en büyük Müslüman mezarlıklardan biri olan Ahlat Selçuklu Mezarlığı’na gidiyoruz. Mezar taşları ait oldukları dönemdeki inanışlar hakkında da bilgi veren birer tarihi belge niteliğindedir. Anadolu Tarihi açısından oldukça önemli olan mezarlığın dışında Ahlât, manevi yönüyle öne çıkan ve yoğun biçimde ziyarete uğrayan çok sayıda kümbet ve türbeyi de barındırıyor. Selçuklu mezar taşları boyları 3 buçuk metreye ulaşan anıtsal mezar taşlarıyla dolu olan Selçuklu Mezarlığı ve çevresindeki pek çok Türk büyüğüne ait kümbetleri Emir Bayındır Kümbeti'ni, Çifte Kümbetler ve Ulu Kümbet'i ziyaret ediyoruz. Yöreye özgü imal edilen bastonları görmek için Baston Atölyesi’ne gidiyoruz. Alışveriş molası veriyoruz. Molamızın ardından Adilcevaz ve Erciş üzerinden Van’a dönerek akşam yemeğimizi almak ve konaklamamızı gerçekleştirmek üzere otelimize geçiyoruz.

KONAKLAMA: ELİTE WORLD HOTEL 5*

https://www.eliteworldhotels.com.tr/elite-world-van-otel.aspx

3. Gün

MURADİYE ŞELALESİ –ÇALDIRAN OVASI-TENDÜREK VOLKANİK DAĞI SEYRİ- İSHAK PAŞA SARAYI – AHMED-İ HANİ TÜRBESİ -AĞRI DAĞI- DOĞU BEYAZIT KAPALI ÇARŞI-VAN
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında sadece görüntüsü ile değil çevresini güzelleştiren tabiatıyla da görülmeye değer Muradiye Şelalesi’ne gidiyoruz. 18 metreden dökülen güzelliği ve çevresindeki bitki örtüsü ile meşhur olan adını Sultan 4.Murat’tan alan oldukça geniş bir alanda coşkulu bir biçimde köpürerek dökülen şelalenin keyfini yaşayabilmek için vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz bol bol fotoğraf çekebilir, şelale karşısındaki kafeteryalarda kahvelerini içebilirler. Serbest zamanımız sonrasında Çaldıran Ovası’ndan geçerken meşhur savaşın yapıldığı alanları göreceğiz. Tendürek Dağı Geçidi’nden geçerken dağın püskürttüğü katılaşmış lavları ve volkanik etkileri görebilirsiniz. Tendürek Dağları arasında yapacağımız yolculuk size dünyanın zirvesinde hissi yaşatacak. Dağı aştıktan sonra 5 bin 137 metrelik yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nın muhteşem manzarasını gün boyu izleyeceğiz. Ardından Doğubayazıt’ta Ağrı Dağı manzarasına bakan İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. Bu saray; Doğubayazıt’a 5 kilometre mesafede bir dağın yamacında Osmanlı Dönemi’nin Lale Devri’ndeki son büyük anıtı olup Doğu’nun Topkapı Sarayıdır. 1784 yılında İshak Paşa ve Çolak Abdi Paşa tarafından tamamlanan saray, Selçuklu sanatı izleri taşımaktadır. Bu sanat harikası yapı Taç kapısından, Harem Selamlık bölümlerine kadar en ince detaylarıyla düşünülmüş ve nakış nakış kayalara işlenmiş bir şaheserdir. İshak Paşa Sarayı gezimizden sonra Ahmed-i Hani Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Burası bölgede en çok ziyaret edilen türbedir. Ahmed-i Hani; 17. yüzyılda yaşamış Kürt edebiyatçı, astronom, şair, tarihçi ve İslam alimidir. Türbenin yanında sonradan bir de cami yapılmıştır. Camiyi de gördükten sonra Doğu Beyazıt’ta kapalı çarşıyı geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada alışverişlerini yapabilirler. Günün sonunda gezimizi tamamlayarak akşam yemeğimizi almak ve konaklamamızı gerçekleştirmek üzere otelimize geçiyoruz.

KONAKLAMA: ELİTE WORLD HOTEL 5*

https://www.eliteworldhotels.com.tr/elite-world-van-otel.aspx

 

4. Gün
HOŞAP KALESİ- ÇAVUŞTEPE KALESİ-ARGUMİ SAVAT VE URARTU İMALATI GÜMÜŞ MERKEZİ-VAN KEDİ EVİ-TUŞBA VAN EVLERİ
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından nehir uçurumunun üzerinde yükselen dramatik bir kale olan Hoşap Kalesi’ne gidiyoruz. Oldukça güçlü bir mimari olan bu yapıtta gezip, fotoğraflarımızı çektikten sonra Çavuştepe Kalesi’ne ulaşıyoruz. Burada 8. yüzyıldan kalma harap bir yapı olan Urartu kale-şehri Sardurihinli'nin taş temelleri arasında gezinebilir, yakınlarda bulunan mükemmel kesilmiş bazalt tapınak kalıntıları ve büyük yeraltı odalarına sahip bir sarayın kalıntılarını da görebilirsiniz. Sonrasında öğle yemeği ve dinlenme molası veriyoruz. Akabinde Argumi Savat ve Urartu İmalatı Gümüş Merkezi gezisi yapıp alışveriş molası veriyoruz. Ardından Van Kedi Evi’ne gidiyoruz. Van kedileri koruma altında olduğu için Van dışına çıkartılması yasaklanmış durumda. Bu sebepten dolayı özel alanlarda yaşatılıyorlar. Gezimizin son durağı olan Tuşba Van Evleri’ni görüyoruz. Bu keyifli gezimizi noktalayıp Van Havaalanı’na hareket ediyor ve  İstanbul uçağına binerek dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. İstanbul Havaalanı’ndan Çorlu’ya transferimizi gerçekleştiriyoruz.

Siz değerli misafirlerimiz ile başka bir GEZİGO TURİZM organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER
*Lüks Araçlar İle Ulaşım
*Program Dahilindeki Çevre Gezileri
*Van Kahvaltısı
*3 Gece ELİTE WORLD HOTEL 5* Konaklama (Oda Kahvaltı ve Akşam Yemeği )
*Akdamar Adası Tekne Ücreti
*Nemrut Krater Gölü minibüs ücreti
*Çorlu-İstanbul Havaalanı Transferi
*İstanbul-Van Uçak Bileti
*Van-İstanbul Uçak Bileti
*İstanbul Havaalanı-Çorlu Transferi
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehber
*Yardımcı Asistanlık Hizmeti
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 
TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Tüm Kişisel Harcamalar
*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
*Tüm Öğle Yemekleri
*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
*Van Oturma Gecesi
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: