Cep Telefonu
E-posta

THY ile Alsace Noel Pazarları Turu

...
THY ile Alsace Noel Pazarları Turu
THY ile Alsace Noel Pazarları Turu
Tarih Seçiniz:
Kişi Sayısı:
759 Euro'dan başlayan fiyatlarla
Toplam: 759 Euro
Bize Ulaşın
Ulaşım

Uçak ile 

Rehber

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

THY ile Alsace Noel Pazarları Turu

3 Gece - 4 Gün

Ekstra Turlar Dahil

1. Gün

İSTANBUL- ZÜRİH– BASEL – MOULHOUSE

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 05.30’da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1907 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.55 da Zürih’e hareket ve yerel saat ile 10.10’de Zürih’e varış. Bagaj, pasaport geçiş işlemlerimizden sonra otobüsümüzle  dünyada yaşam kalitesi en gelişmiş şehir olan Zürih’e hareket ediyoruz. Her yıl Noel yaklaştığında, İsviçre’nin en büyülü şehirlerinden biri olan Zürih, bir başka büyülü döneme dönüşüyor. Şehrin tarihi merkezi Sechselautenplatz’da kurulan Noel Pazarı, şehrin güzelliklerini ve tarihini keşfetmek isteyen herkes için mükemmel fırsatlar sunuyor. Parlak ışıklarıyla Noel zamanı bambaşka bir havaya bürünen şehir; kocaman bir yılbaşı ağacı, yerel içkiler ve soğuk havasına rağmen içinizi ısıtan sıcacık yeni yıl ruhu ile ziyaretçilerine büyüleyici bir ortam sunuyor.. Zürih gezimiz sonrası İsviçre'nin en güzel şehirlerinden  Basel'deyiz. 2021 yılında European Best Destinations tarafından Avrupa'nın en iyi Noel pazarı seçilen şehrin Noel pazarları kurulan Barfüsserplatz ve Münsterplatz meydanlarını gezerek bugünkü turumuzu tamamlayarak Alsace bölgesindeki otelimize hareket. Otele yerleşme. Otelde konaklama. 

2. Gün

ALSACE NOEL PAZARLARI EGUİSHEİM- KAYSERBERG- REQUEWİHR – COLMAR - MOULHOUSE

Sabah kahvaltı sonrası ilk olarak Colmar’a sadece 10 dakıka uzaklıktaki  Alsace’nin birbirinden güzel şirin kasabalarından Alsace bölgesinin en iyi şaraplarının üretildiği, ayrıca Alsace bölgesinin en büyük çeşmelerinden St.Leon Çeşmesi’nin bulunduğu Equisheim’i geziyoruz. 2013 yılında Fransa’nın en güzel köyü seçilen Eguisheim Orta Çağ dokusu üçgen çatılı rengarenk evleri, çiçeklerle süslenmiş sokakları, çevresindeki uçsuz bucaksız üzüm bağlarıyla Alsace rotasının olmazsa olmaz duraklarından biri. Bir sonraki durak Orta Çağ döneminden kalma surları, sardunyalı yarı ahşap evleri, Alsace vadisinin vazgeçilmezi Kayserberg, hemen yanı başında büyülü tepeleri, üzüm bağları, Alsace usulü ahşap, beton karışımı birbirinden değişik güzel evleriyle, birçoklarına göre Alsace bölgesindeki en güzel köy Riquewihr.  Daracık sokaklarında size gülümseyen renkli evleri, çiçekleri ve büyülü ambiyansı şarap tadımı yapacağınız olağan üstü kafe ve restoranlarıyla Riquewihr keşfedilmeye değer olağan üstü bir yer. Günümüzün son durağı Alsace bölgesinin turizm başkenti Colmar.  Rengarenk binaları, aslında Venedik’te olduğundan çok daha dar ve kısa kanallarıyla kelimenin tam anlamıyla bir peri masalını andıran Colmar’ın en ünlü bölgesi “Küçük Venedik” (Petite Venice). Küçük Venedik’e yaklaşırken karşımıza çıkan gotik mimarinin özelliklerini taşıyan eski gümrük binası Koifhus, Rhein Nehri boyunca 1200’lü yıllardan kalmış pencere ve balkonlarından çiçekler sarkan rengarenk tarihi binalar, etkileyici Saint Martin Kilisesi, Mısır Çarşısına benzer oldukça ilgi çekici kapalı çarşı Marche Couvert, Rönesans döneminden kalma şimdilerde restoran olarak kullanılan, asık suratlı kafa  figürleriyle  kasabadaki en ünlü yapılardan Maison des Têtes yani Kafalar Evi, 1200’lü yıllarda inşa edilmiş heybetli yapısıyla Dominicains kilisesi, 1537’den günümüze iki katlı  sekizgen yapısı ile Colmar’ın en ünlü evlerinden Pfister evi görüldükten sonra Noel evlerini çılgınca süsleyen Colmarlılar resmen şov yapıyor! Colmar’ın Noel pazarlarında tahta kulübelerde enfes kokulu yiyecek, içeceklerin, yetenekli ellerden çıkma süsleme ve hediyeliklerin sergilendiği birer mini dünya var. Colmar’ın Noel pazarlarında serbest zaman. Geceleme bölgedeki otelimizde.

3. Gün

MOULHOUSE -FREİBOURG – STRASBOURG MOULHOUSE

Sabah kahvaltısından sonra Almanya’nın güneşi en bol üniversite şehri Freiburg’a hareket. Varışa istinaden yapılacak şehir turumuzda “Bächle“, yani yolların kenarında yer alan toplam uzunluğu 15.5 km ile tüm eski şehri kaplayan küçük kanalcıklar, 116 metre yüksekliğindeki kulesiyle nerede olursanız olun görebileceğiniz Freiburger Münster (Katedral), şehirde sizi en çok şaşırtacak dünya mutfağından envayi çeşit yemeğin bulunduğu bir cennet Markthalle (Kapalı Pazar), Noel pazarlarının kuruldığu  büyük meydan Münsterplatz, eski ve yeni belediye binaları Rathausplatz, üzerinde pek çok hediyelik eşya dükkanı, mağaza zinciri, kafe ve restoranın olduğu Kaiser Joseph Caddesi, şehrin buluşma noktası Augustiner Platz, ile Freiburg gezimizi sonlandırarak sonrası Avrupa’nın ikinci siyasi başkenti Strasburg’a hareket ediyoruz..  Orta Çağ’dan kalma Alsace evlerin arasındaki Strasbourg’un en çok fotoğrafları çekilen bölgesi Petit France (Küçük Fransa), Petit France in başlangıcındaki 14. yüzyılın başında inşa edilmiş kapalı köprüler Ponts Couverts. Pont Couverts bölgesinin çok güzel fotoğraflarını çekebileceğiniz 17.  yüzyılın başlarında yapılmış Vauban Barajı, tarihi yapıları, Arnavut kaldırımlı dar sokakları ile Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Strasbourg’un merkezi diyebileceğimiz Grande Ile. Sonrasında dünyanın en yüksek 6. kilisesi ve gotik mimarinin en güzel eseri kabul edilen Notre Dame, şehrin en ünlü yapılarından Kammerzelli Evi görüldükten sonra şehrin dört bir yanında kurulan 30 metre yüksekliğinde Avrupa’nın en yüksek Noel ağacıyla Noel Pazarlarının en büyüğü Place Kléber’deyiz. Avrupa'daki en eski Noel pazarı olan Christkindelsmärik, ilk kez 1570'de Strasbourg'da düzenlendi. O günden bugüne, Alsace geleneğini otantik, sıcak ve cömert bir sunum ile sürdüren Strasbourg’un üst üste defalarca “Noel Başkenti” seçilmesine şaşmamak gerek! Gezdikçe göreceksiniz ki Strasbourg’a boşuna “Noel’in Başkenti” denmiyor. Strasburg Noel pazarları gezimiz sonrası otelimize dönüş.Konaklama otelimizde.

4. Gün

MOULHOUSE – HEİDELBERG - STUTTGART – ISTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası Neckar Nehri kenarında, Orta Çağ’dan kalma Almanya’nın tartışmasız en güzel ve romantik şehirlerinden Heidelberg hareket ediyoruz. Heidelberg turumuzda Avrupa’nın sadece yayalar için ayrılmış olan en uzun caddesi ünvanına sahip, 1,5 km’lik uzunluğuyla şehrin kalbinin attığı rengarenk Noel pazarları kurulduğu Hauptstrasse geziyoruz.  ortasında bir Herkül heykeli ve çeşme bulunan Marktplatz Meydanı, Neckar Nehri tarafından ikiye ayrılmış, üzerinde bulunan 200 metre uzunluğunda ve 7 metre genişliğindeki  tablo güzelliğinde bir görünüm sergileyen Eski Köprü, bazı yerleri yıkılmış olsa da görkemli ve görmeye değer, şehrin olağanüstü manzarasını seyredebileceğiniz, sırtını yeşil ormana dayayan Heidelberg Kalesi(dışardan, kale içi hariç) görüldükten sonra verilecek serbest zaman sonrası  Stuttgart’a hareket. Havaalanına hareket ediyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK1706 sefer sayılı uçuşu ile saat  18.50’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.50’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Zürih / Stuttgart – İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti, 
 • Havalimanı vergileri,
 • Alan/otel /alan transferleri,
 • Otellerde 3 gece oda kahvaltı konaklamalar
 •  Programda belirtilen panoramik şehir turları
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
 • Türkçe tur liderliği 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır)
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti 
 • Kişisel harcamalar 
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: