Cep Telefonu
E-posta

Kuzey Ege Turu

KUZEY EGE TURU

4 Gece Otel Konaklamalı

 5 Gece 6 Gün

1. Gün

Siz değerli misafirlerimizi belirtilen duraklardan alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün

Yapacağımız yolculuk sonrası sabah saatlerinde Gelibolu yarımadasına ulaşıyoruz.  Gelibolu yarımadasına ulaşıyoruz. 1914 yılında başlayan toplam 57,263 askerimizin şehit olduğu Çanakkale Savaşının izlerini görme fırsatı bulacağız. Çanakkale Şehitler Abidesi, Alçıtepe Köyü, 57.Alay Şehitliği, Conk Bayırı göreceğimiz yerler arasında olacaktır. Şehitlik ziyaretimizin ardından feribot yolculuğu ile Çanakkale şehir merkezine geçiyoruz. Buradan hareket ile  Hisarlık Tepe mevkiinde yer alan, Homeros’un yazmış olduğu Ilyada ve Odessa destanlarına konu olan, Truva savaşının geçmiş olduğu Truva Ören yerine ulaşıyoruz. Burada yapılan anlatımlarla birlikte savaşı tekrar yasayarak, Truva Antik Kentine veda ediyor ve konaklama ve akşam yemeği otelimize geçiyoruz.

3. Gün

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Bozcaada’ya doğru yol alıyoruz. Ezine ilçesi Geyikli iskelesine ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz feribotla yolculuk sonrası  Bozcaada’daki ilk durağımız Cenevizliler tarafından yaptırıldığı bilinen Bozcaada Kalesi olacak. Panoramik olarak göreceğimiz Bozcaada Kalesi’nden, yapılan anlatım ve çekilen fotoğraflar sonrası, Eski Rum Mahallesi (Cumhuriyet) ve Eski Türk Mahallesinin (Ali Bey mahallesi) ara sokaklarında dolaşarak geçmiş Bozcaada yaşamının izlerini görüyoruz. Gezimizin ardından dileyen misafirlerimiz serbest zaman diliminde Ayazma plajına giderek denize girebilirler, dileyen misafirlerimiz ise serbest zamanda Bozcaada’nın meşhur reçellerini ve kurabiyelerini alabilir ayni zamanda Bozcaada üzümlerinden üretilen şaraplarından tadabilirler. Serbest zaman sonrası, bu şirin adadan ayrılarak tekrar feribotla ulaşacağımız Geyikli iskelesinden hareketle birlikte Behramkale Köyü içerisindeki Aristo’nun felsefe okulu açtığı ve Bizans döneminin piskoposluk merkezi olan Assos’a ulaşıyoruz. Rehberimizin vereceği bilgiler eşliğinde; Akropol, Athena Tapınağı, surlar, sarnıçlar, banyo odalarını görüyoruz. Behramkale Köyü içerisinde verilen serbest zamanın ardından otelimize doğru yola çıkıyoruz. Aksam yemeğimiz Çanakkale'de bulunan otelimizde.

4. Gün

Bugün, misafirlerimizin isteğine göre düzenlenecek.

1) Arzu eden misafirlerimiz otelimizde kalarak dinlenerek geçirebilirsiniz.

2) Arzu eden misafirlerimizle de  Kaz Dağları’nda Jeep Safari yapmak için rehberimiz eşliğinde otobüsümüzle Akçay'a hareket ediyoruz. Buradan bineceğimiz jeepler ile dünya üzerinde Alp Dağlarından sonra en fazla oksijen barındıran, antik dönemde IDA Dağı olarak adlandırılan Kaz Dağlarına doğru hareket ediyoruz. Dağa tırmanışta doğal yollar bize eşlik ederken ilk durağımız milli park giriş kapısı olacak, seyir tepesinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında bir sonraki durağımız Sahin Deresi Kanyonu. Buradaki dağin yukarısından vadi tabanına inen oksijeni hemen fark edecek, fotoğraf molası sırasında temiz havayı ve çam kokusunu içinize çekeceksiniz. Buradan Kaz dağlarında çıkan büyük yangından kurtulabilmiş Ağlayan Çam'a ulaşıyoruz. Ağlayan Çam’ın hikâyesini rehberimizden dinledikten sonra dağdan akmakta olan kaynak suyunun Çoban Çeşmesi’nde tadına vardıktan sonra yüzme ve yemek molası verecek olduğumuz 1100 metre yükseklikteki Dere Çatı mevkiine varıyoruz. Yüzmek isteyen misafirlerimiz burada bulunan dağin buz gibi sularının oluşturduğu doğal göletlerde atabilir. Buradaki programımızın ardından tekrar binerek otobüsümüze doğru hareket ediyoruz ve aksam saatlerinde otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

5. Gün

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Ayvalık şehir merkezi ve kordonunu panoramik olarak görerek Çamlık mevkiinde bulunan Şeytan Sofrasına varıyoruz. Burada rehberimizden Şeytan Sofrasının hikâyesini dinledikten sonra fotoğraf ve çay kahve içmek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından dileyen misafirlerimizle teknemize binmek üzere Ayvalık şehir merkezine hareket ediyoruz. (Ekstra) Teknemize bindikten sonra Hakkı Bey yarımadası ve Cunda adasını panoramik olarak görüp Pınar Adası, Kara Ada, Maden Adası, Ortunç Koyu, Hamam Koyu, İncirli adası gibi koylarda yüzme molası veriyoruz. Tekne turumuzun ardından Cunda adasında teknemizden iniyoruz. Rum evlerinin arasından geçerek Taksiryarhis Kilisesini panoramik olarak fotoğraflayıp, aşıklar tepesine ulaşıyoruz ve serbes zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından otelimize doğru hareket ediyoruz.

6. Gün

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında güzel orman dokusunun içerisinde bulunan Adatepe Köyüne ulaşıyoruz. Köy meydanında verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz köyün içerisinde dolaşarak güzel fotoğraf kareleri yakalayabilir. Serbest zaman sonrasında Adatepe’de bulunan Zeytinyağı müzesini ziyaret ediyoruz burada dileyen misafirlerimiz zeytinyağı alışverişi yapabilirler. Müze gezisinin ardından Tahta Kuşlar Etnografya Galerisini ziyaret ediyor ve  geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak başka bir GEZİGO organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 
Lüks Araçlar İle Ulaşım 
Çevre Gezileri
Rehberlik hizmetleri
Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
Programda belirtilen son gün aksam yemeği Tüm Öğle Yemekleri
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Müze kart – (Turizm ve Kültür Bakanlığı’na bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)
Müze ören yeri giriş ücretleri
Ayvalık tekne turu
Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Tüm Özel Harcamalar

BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ'ni kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: