Cep Telefonu
E-posta

Yüzme Molalı Kuşadası Çeşme Alaçatı Turu

...
Yüzme Molalı Kuşadası Çeşme Alaçatı Turu
Yüzme Molalı Kuşadası Çeşme Alaçatı Turu
Tarih Seçiniz:
Kişi Sayısı:
TL'den başlayan fiyatlarla
Toplam: TL
Bize Ulaşın
Ulaşım

Otobüs ile

Rehber

Profesyonel Rehberlik

YÜZME MOLALI KUŞADASI ÇEŞME ALAÇATI TURU
iZMİR- KUŞADASI- DİLEK YARIMADASI - ŞİRİNCE- ŞİRİNCE- ÇEŞME - ALAÇATI- ESKİ FOÇA - TEKNE TURU - BERGAMA
2 Gece - 3 Gün
 
1. Gün

Siz değerli misafirlerimiz ile belirlenen noktalarda buluştuktan sonra turumuza başlıyoruz.

2. Gün

ŞİRİNCE - KUŞADASI DİLEK YARIMADASI - YÜZME MOLASI - ZEUS MAĞARASI:

Turumuz, İzmir’e yolculuk ile başlıyor. İlk olarak şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'ye hareket ediyoruz. Şirince'de (Ekstra) yapacağımız yöresel köy kahvaltısının ardından şirin köyümüzü geziyoruz. Eski Rum ustaların yapmış olduğu evler arasında gezerken yöresel ürünleri alabilirsiniz. Şirince köyü ziyaretinin ardından Kuşadası, Güzelçamlı üzerinden Dilek Yarımadası Milli Parkına hareket ediyoruz.  Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı; dünyada bir örneği daha olmayan, bir yandan Akdeniz’den Kafkasya’ya kadar kıyılarda yayılım gösteren neredeyse tüm bitkilerin doğal olarak bir arada görüldüğü botanik bahçesi, yırtıcı kuşları ve vahşi hayvanlarıyla bir doğal kara alanı ve onu çevreleyen sualtı zenginlikleri, diğer yandan da dört ayrı tertemiz koyları ile bir doğa harikası. Burada verdiğimiz yüzme molasının ardından milli parkın girişinde Zeus Mağara'sında kısa bir mola veriyoruz. Kaya içerisinde doğal bir gölet görünümünde olan mağarada fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında otelimize hareket ediyoruz. (Yüzme Molasını otele girmeden vereceğimiz için Plaj çantanızı tur öncesinde yanınıza ayrıca almanızı rica ederiz.)

3. Gün

İZMİR - KORDON - SEFERİHİSAR - ÜRETİCİ PAZARI - ÇEŞME - ALAÇATI YÜZME MOLASI:

Turumuz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından başlıyor. İzmir Konak Meydanı’ndan panoramik olarak, Kordon, Saat Kulesi, Hükümet Konağını görerek, iki cadde arasında ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla yaptırılan Tarihi Asansör Bölgesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Tarihi Asansöre çıkmak için kullanacağımız sokak İzmirli şarkıcı Dario Moreno’nun evini de barındıran tipik İzmir evlerini görebileceğimiz Dario Moreno Sokağı olacak. Bu sokakta kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra İzmir’i yukardan seyredebileceğimiz Tarihi Asansöre çıkıyoruz. Molamızın bitiminde yöresel mimarisine, geleneklerine,  göreneklerine, sahip çıktığından dolayı 2009 yılında Türkiye’de ilk Cittaslow (Yavaş Şehir) unvanını kazanmış olan Seferihisar'a gidiyoruz. Seferihisar'da bazı dizi filmlerin çekildiği Sığacık’ı geziyoruz. Burada, Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış Osmanlı Kalesi’ni, iç kalede inşa edilmiş ve otantikliğini kaybetmemiş evleri ve sokakları yürüyerek geziyoruz. Sonrasında Çeşme’ye hareket ediyoruz. Gezimize Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı görüyoruz. Sonrasında  serbest zaman veriyoruz. Ardından Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Alaçatı Pazarında, yerel ürünlerin ve hediyelikleri alabilmeniz için  serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda öğle yemeğimizi de yedikten sonra Ilıca’ya geçerek halk plajında yüzme molası (şezlong, şemsiye ekstra) veriyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında dönüş yoluna geçiyoruz. 

4. Gün

ESKİ FOÇA - TEKNE TURU - BERGAMA - AKROPOL - KOZBEYLİ KÖYÜ:

Turumuz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, ilk olarak Eski Foça'ya hareket ediyoruz. İlk önce merkezde kısa bir gezinti yapıyoruz. Bu gezinti ile taş evler ile süslü sokaklarını, arnavut kaldırımlarını ve limandaki balıkçı teknelerini görüyoruz. Sahildeki çay molamızın ardından isteyen misafirlerimiz ile Foça Tekne Turuna (EKSTRA) çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saat süren tekne turumuz sırasında göreceğimiz yerler ise; Fener Adası, Orak Adası, Fransız Koyu olacaktır. Tekne turumuzun bitiminde Mübadele yerleşimi olan Kozbeyli Köyü`ne hareket ediyoruz. Taş evleri, eski yapıları, huzurlu ve sakin yaşamı, etkileyici camisi ile ziyaretçilerini ağırlayan bu köyde kısa bir çevre gezisi yaparak meşhur Şakir`in Yerinde Dibek Kahvelerimizi yudumluyoruz. Pergamon Antik Kenti ziyaretimizi gerçekleştirmek üzere “yukarı şehir” anlamına gelen Akropol’e gidiyoruz. Ardından, Hristiyanlık için kutsal kabul edilen “Yedi Kilise’ den birisi olan ve adını inşasında kullanılan yapı taşının renginden alan Kızılavlu’yu panoramik  olarak görerek bizleri Akropole çıkartacak olan teleferik istasyonuna ulaşıyoruz (EKSTRA). Kısa bir teleferik yolculuğu ardından, Roma öncesi döneme ait saray ve su sarnıçları gibi Helenistik kalıntıların yanı sıra, kentin tepesine bir taç gibi yerleştirilmiş olan Trajan Tapınağı’nı, parşömen kâğıdının ilk kez kullanıldığı, İskenderiye’den sonra dünyanın ikinci büyük kütüphanesini, antik dünyanın en dik tiyatrolarından biri olan Bergama Tiyatrosunu geziyor ve Helenistik çağın en ünlü heykeltıraşlık eserlerinden biri olup bugün orijinalinin Berlin Pergamon Müzesinde sergilendiği Zeus Sunağı’ nın bulunduğu yerde, hüzünlü hikâyesini rehberimizden dinliyoruz. Antik kent gezimizin ardından dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Bir başka GEZİGO organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalara bırakarak sizlerle vedalaşıyoruz. 

Seyahate Dahil Olan Hizmetler:
*  Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama                        
*  Turizm Belgeli Otobüsler İle Ulaşım
*  Prontotour Güvencesi
*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti                                                        
*  2 Sabah Kahvaltısı                                   
*  Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 
Seyahate Dahil Olmayan Hizmetler:
*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*  Tüm Özel Harcamalar
* Tüm Öğle Yemekleri
* Plajlarda Kullanılacak Olan Şemsiye ve Şezlong vb. Eşyalar     
*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar                                                                                               
*  Müze Giriş Ücretleri
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: