Cep Telefonu
E-posta

Kurban Bayramına Özel Doğu Karadeniz Maçahel ve Batum Turu

...
Kurban Bayramına Özel Doğu Karadeniz Maçahel ve Batum Turu
Kurban Bayramına Özel Doğu Karadeniz Maçahel ve Batum Turu
Kurban Bayramına Özel
Doğu Karadeniz Maçahel ve Batum Turu
Pegasus HY ile 5 Gece 
1. Gün
Rize - Fırtına Vadisi - Tar Deresi - Ayder Yaylası - Avusor Yaylası - Huser Yaylası:

İstanbul yada Sabiha Gökçen Havalimanından sabah kalkışlı uçuş ile Rize’ye doğru hareket ediyoruz Rize havalimanı çıkışında rehberiniz ve aracınız sizleri beklemektedir. Karşılamanın ardından Fırtına Vadisine doğru yola çıkıyoruz Fırtına Deresi eski adıyla Peruma, Doğu Karadeniz'de yer alan akarsulardan birisi olup, Kaçkar Dağları'nın Karadeniz'e bakan yamaçlarındaki derelerin birleşmesi ile oluşmuştur. Çay bahçeleri içerisinden geçen, üzerindeki kemer köprülerle süslü Fırtına Deresi, raftinge elverişli parkurlara sahiptir. Bu bilgilendirmeyi rehberimizden aldıktan sonra  doğanın güzelliğini izleyerek zipline etkinliği yapıyoruz. Ardından Türkiye’nin en uzun şelalesi olan Tar Deresi Bulut Şelalesine doğru yolumuza koyuluyoruz. Yaklaşık 1-1.5 saatlik yolculukla Tar Deresine varıyoruz. Buradan 20-25 dakika yürüyüşle tar deresi boyunca doğanın eşsiz güzelliği ve derenin verdiği şırıltı sesinin huzuru eşliğini sonucunda Bulut şelalesine ulaşıyoruz. Vereceğimiz kısa bir mola sonrası Ayder Yaylasına doğru yolumuza koyuluyor ve yaklaşık 20 dakika sonra Ayder Yaylasına varıyoruz. Serbest öğle yemeğimizi yiyip gezintimizi yaptıktan sonra 1 saatlık yolculukla  Avusor Yalasına varıyoruz. Burada bizleri Kaçkar, Altıparmak ve Marsis dağları muhteşem doğası ve görkemiyle bizleri karşılıyor. Bizde onlara tulum ve horanla geldiğimizi haykırıyoruz. Horonumuzu oynayıp, doğaya karşı çaylarımızı içtikten sonra Huser yaylasına doğru yola çıkıyor ve 45 dakikalık yolculuğumuz sonunda yaylamıza varıyoruz. Burada sis denizi oluşumu bekeleyip günü güzel bir manzarayla sonlandırarak fırtına vadisinde konaklayacağımız otelimize doğru dönüşümüze başlıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolcuğumuzdan sonra otelimize varıp akşam yemeğimizi yedikten sonra otelimizin personelleri ile tulum ve horon keyfine zamanımızı ayırabiliriz.

• Kahvaltı : Fırtına Vadisi ( Ekstra ) 
• Öğle Yemeği : Ayder Yaylası  (Ekstra )  
• Akşam Yemeği : Otelimizde Alınmaktadır. 
• Konaklama : Mosa Bungalow

2. Gün
Pokut ve Sal Yaylası - Şenyuva Köyü - Zil Kale - Palovit Şelalesi - Rafting:

Muhteşem Karadeniz doğasına karşı uyandıktan sonra sabah erken saatte otelden ayrılıp Pokut Yaylasına doğru hareket ediyoruz Yaklaşık 1.5-2 saat sürecek yolculuğumuzda tur boyunca olduğu gibi karadeniz müzikleriyle bir yanda doğayı seyrederek bir yandan da araç içinde eğlenerek pokut yaylasına ulaşıyoruz. Pokut yaylasının muhteşem kahvaltısıyla güne başlayıp enerjimizi depoladıktan sonra. Burada yaklaşık 1-1.5 pokutun huzur veren doğasını tulum eşliğinde siz değerli misafirlerimizle zaman geçiriyoruz. Tabiki de karadenize gelipte horon oynamadan olmaz. Bilmiyorum diye kesinlikle bir bahane kabul etmiyoruz. Çünkü tur boyunca size eşlik eden tur görevlimiz size 5 dakikada horon oynamayı öğretiyor olacak. Keyifli vakit geçirdikten sonra Sal yaylasına orman yürüyüşü ve söylediğimiz güzel karadeniz müzikleri eşliğinde varıyoruz. Pokutun yanı sıra Sal yaylası daha düz bir yayladır. Burada elektrik direklerinin olmadığını farkedeceksiniz bunun nedeni de doğanın güzelliği bozulmasın diye elektrik hatları toprak altından geçmektedir. Önemli bir bilgi daha bidiğiniz üzere 2000 rakım üzerinde ağaç yetişmez ama pokut yaylası ve sal yaylası bu özelliği ile de büyüleyici bir doğası vardır. Fotoğraf molası ve manzarayı gördükten sonra yolumuza koyuluyoruz. Şenyuva köyüne indikten sonra dileyen misafirlerimiz burada kahve içip dileyen misafirlerimiz sevdaluk köprüsünde fotoğraf çekilebilir . Buradaki kısa molamızın ardından Zilkaleye ulaşmak için yola çıkıyoruz. Burada bir mola verip, turumuzun tarih ve doğayla birleşen kalemizi karadeniz hatıralarımıza ekleyip mis gibi Karadeniz çayı içtikten sonra Türkiye’nin debisi en fazla olan şelalelerden biri olan Palovit Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 10-15 dakikalık yolculuğumuzdan sonra Palovit Şelalesi’nin muhteşem görüntüsü ile karşı karşıya geliyoruz. Dileyen üst kısımdan fotoğraf çekerken dileyende ahşap merdiven eşliğinde şelalenin yanına kadar inebilir. Ufak bir uyarı debisi yüksek olduğu için hızlı bir şekilde akan palovit şelalesinin yakınında fotoğraf çekilmek için yağmurluk bulundurmanız gerekmektedir. Yoksa birazcık ıslabilirisiniz. 2. Günümüzü de dolu dolu ve en eğlenceli şekilde geçirirken süprizi sona saklayıp sizi adrenalinin yüksek olduğu Rafting yapacağınız alana getiriyoruz. Dilyen misafirlerimiz fırtına vadisinin güzelliği eşliğinde profosyonel ekiplerin eşliğinde rafting yapabilir dileyen misafirlerimizde vadiye karşı çayını içebilir. Günümüzü burada bitirip otelimize varmak için yola çıkıyoruz Akşam yemeği için otelimize yerleşiyoruz.

• Kahvaltı : Otelde 
• Öğle Yemeği : Çinçiva ( Ekstra ) 
• Akşam Yemeği : Otelimizde Alınmaktadır. 
• Konaklama : Mosa Bungalow

3. Gün
Batum - Artvin : 

Muhteşem Karadeniz doğasına karşı bir sabah daha uyandıktan sonra sabah kahvaltısını erken saatte yapıp Batum’a hareket etmek için yolculuğumuza  başlıyoruz. 2 saatlik yolculuğun ardından Sarp sınır kapısına varıp güvenlik işlemlerini geçtikten sonra Batum Turuna başlamak için aracımızla buluşuyoruz , Gürcistan'ın özerk cumhuriyeti Acara'nın başkenti olan Karadeniz kıyısındaki liman kentini gezmeye başlıyoruz, ilk durağımız döviz ofisi oluyor Gürcistan’da harcanacak kadar Türk lirasını Gürcü Larisine çeviriyoruz. Daha sonra 2. Yüzyılda Roma kenti haline dönüştürülmüş  Batum Gonio Kalesini ziyaret ediyoruz ve Okaliptüs ağaçlarının arasından Batum'a  doğru hareket ediyoruz. Rehberimizden bölge iklimi ve coğrafi yapısı ile ilgi bilgiler diledikten sonra, Batum merkeze vardığımızda isteğe bağlı öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından dünyanın en büyük botanik bahçelerinden biri olan Batum Botanik Bahçesini ziyaret ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz ve şehir merkezine dönüp  şehir merkezinde bulunan Batum’um tek ayakta kalan camisi Orta Camiyi ziyaret ediyoruz daha sonra Batum’um en güzel meydanlarından bir tanesi olan Piazza Meydanı gezimizi gerçekleştirip sırasıyla Avrupa Meydanı, Tiyatro Binası, Batum Bulvarını görüyoruz daha sonra  dinlenmek için serbest zaman veriyoruz. Ardından dizilerde sıkça gösterilen Kurban Said’in başyapıtı olan Ali ve Nino heykelini görüyor ve Batum Turunu tamamlıyoruz ve Türkiye’ye doğru yola çıkıyoruz, yolumuz üzerinde varsa  Işıklı su gösterilerini izleyip sınır kapısına ulaşıyoruz çıkış işlemlerinin ardından günümüzü burada bitirip otelimize varmak için yola çıkıyoruz Akşam yemeği için otelimize yerleşiyoruz.

• Kahvaltı : Otelimizde  
• Öğle Yemeği : Batum Merkez ( Ekstra ) 
• Akşam Yemeği : Otelimizde Alınmaktadır. 
• Konaklama : Mosa Bungalow

 

Batum Turu'nda Mutlaka Yenmesi Gerekenler 
• Haçapuri (Batum'a geldiğinizde denemeniz gereken en ünlü yiyeceklerden birtanesidir.) 
• Hinlal (Gürcü Mantısı Olarak bilinir , bizim mantılara göre oldukça büyüktür) 
• Gürcü Gazozu (Farklı meyve aromalarıyla yapılan farklı gazlı bir içecektir en beğenilenleri Armut Suyudur) 
• Gürcü Peyniri (Gürcistanın Peynirleri çok meşhurdur, meşhur yemeklerinde sıkça kullanırlar Gürcistan Pazarlarında veya Restoranlarda rastlanabilir) 
• Cevizli Patlıcan (İnce ince dilimlenen patlıcanın üzerine ceviz ve baharatla kaplanıp yağda kızartılıyor gürcülerin özel mezelerindendir) 

Batum Turunda Mutlaka Yapılması gerekenler 
• Şehir içinde yürüyüş yapmak 
• Sahil boyu bisiklete binmek 
• Gürcü Mutfagının tadına bakmak 
• Armut suyu içmek 
• Yazları denize girmek 

4. Gün
Artvin - Borçka Karagöl - Maçahel - Maral Şelalesi:

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası yaklaşık 2 saatlik yolculukla Borçka Karagöl’e ulaşıyoruz.1450 rakımlı bölgede bulunan ve 19.yy da toprak kayması sonucu Klaskur deresinin önü kapanmasıyla oluşan Borçka Karagöl’de dileyen misafirlerimizle göl etrafında tam tur bir doğa yürüyüşü gerçekleştiriyoruz. Yürüyüşe katılmayan misafirlerimizde göl kenarında bulunan Çay ocağından aldığı semaveri muhteşem göl manzarasında yudumlayabilir. Kargöl’de yapılan yürüyüş ve fotoğraf molasının ardından  Maçahele  geçmek için yola koyuluyoruz. Dünyada çok ender olarak görülen, ülkemizin tek biyosfer sahası olarak kayıtlara geçen ve ekosistemi ile bilim insanlarını hayrete düşüren Maçahel’i ziyaret ediyoruz. Kafkas arılarının gen kaynağı olan, yayla turlarının olmazsa olmazı Maçahel, sizin de notlarınız arasına yazacağınız güzide köşelerimizden olacak. Camili, Efeler, Düzenli, Uğurlu, Kayalar ve Maral köylerinden oluşan bu bölge Avrupa ve Asya’nın tek ılıman iklim yağmur ormanlarına ev sahipliği yaptığından turumuzun yıldızı haline geliyor. Maçahel’de alacağımız öğle yemeği sonrası nefes kesen serinlikteki Maral Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Kısa bir yürüyüş sonrası Türkiye’nin en yüksekten düşen şelalesini (65 mt.) görmüş olacağız.  Ücretsiz soğuk su masajı hizmeti vermekte olan şelaleden faydalanmak isteyenler 15 dakika sürecek dik bir inişin ardından şelalenin döküldüğü noktada suya girebilirler (suya girmek için mayonuzu ve şortunuzu yanınızda bulundurmayı unutmayalım aksi taktirde giysilerinizle girmek zorunda kalacaksınız). Girmek istemeyenler şelale manzarası eşliğinde çayını yada kahvesini yudumlayıp doğanın keyfini çıkardıktan sonra adeta doğanın tam merkezinde kurulu olan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğini otelde aldıktan sonra dinlenmeye çekiliyoruz.   

• Kahvaltı: Otelimizde Alınmaktadır.  
• Öğle Yemeği: Karagöl & Maçahel (Ekstra)  
• Akşam Yemeği: Otelimizde Alınmaktadır. 
• Konaklama: Maçahel Green Off Hotel vb.

5. Gün
Şavşat - Tibeti Kilisesi - Yavuz Köy - Düz Köy - Şavşat Karagöl:

Maçahel’in harika doğasına uyandıktan sonra yöresel köy kahvaltısını otelimizde alarak bu eşsiz manzaralı yere veda ediyoruz. Adeta Cennetten bir köşe olan Şavşat bölgesine doğru hareket ediyor güzergah boyunca farklı doğal güzelliklerin keyfini çıkarıyoruz. Yaklaşık üç saatlik yolculuğumuzun ardından Şavşat’a varıyoruz. Şavşat’ın en önemli özelliği merkezden hangi yöne giderseniz gidin veya rastgele bir yolu takip edin mutlaka hoşunuza gidecek, doğal veya yerel özellikleri ile sizi büyüleyecek bir yere ulaşmanızdır. Şavşat’ı ufakça gezindikten sonra doğal güzelliklerinin keyfini çıkarmak için doğa fotoğrafçılarının da uğrak yeri olan Yavuz köy ve Düzköy köyleri ne doğru turumuza devam ediyoruz. Yavuz köy seyir terasında verilecek fotoğraf molasının ardından bölgede öğlen yemeği alacağımız restoranımıza hareket ediyoruz. Yöresel lezzetleri tadacağımız bu restoranda dinlenme şansı buluyoruz. Turumuzun ikinci yarısında ilk olarak bölgenin el değmemiş güzelliklerinden olan ve kartpostallara resim olan Şavşat Kaagöl’ü geziyoruz. Bir heyelan gölü olan Şavşat Karagöl hepimizi büyülüyor. Şavşat Karagöl’ün ardından yazılı kaynaklardan edinilen bilgilere göre; 899-914 yılları arasında, bölgede egemen olan Bagratlı ( Gürcü Krallıklarından) prenslerden, Aşut Koh tarafından yaptırılmış olan Tibeti kilisesine gidiyoruz. Tibeti kilisesi yaklaşık 10.yy dan beri ayakta duran tarihi eserlerimizden bir tanesi olup ayrıca Manastır faaliyetinde de bulunmuştur , 17.yy dan itibaren faaliyetlerini durdurmuştur. Burada rehberimiz tarafından alacağımız bilgilendirme ve fotoğraf molasının ardından uzun süren yolculuğumuz ile artık doğayla iç içe olan otelimize geçerek dinlenmeye ve akşam yemeğimizi otelde almaya gidiyoruz. Yemeğimizin ardından istirahat ediyoruz.

• Kahvaltı: Otelimizde Alınmaktadır.  
• Öğle Yemeği: Şavşat (Ekstra)  
• Akşam Yemeği: Otelimizde Alınmaktadır. 
• Konaklama: Yeşilvadi Hotel Şavşat Vb. 

6. Gün
Artvin - Rize - Sürmene - Trabzon:

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz. Rize’nin Çayeli ilçesinde bulunan ve bir çok çay reklamı çekimleri yapılan Haremtepe (çeçeva) köyünü ziyaret ederek set halinde özenle dikilen çay bahçesini fotoğraflıyoruz. Bu eşsiz manzarayı fotoğrafladık sonra yolumuza devam edip güzergahımız üzerinde yer alan Rize bezleri yapımını canlı olarak göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz Tekpa Rize Bezi Atölyesi'ne gidiyoruz. Rize bezinin en büyük özelliği vücutta ki teri çekip vücudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından Sürmene' ye özgü Sürmene bıçaklarının yapımı görmek ve dileyen misafirlerimizin bıçak alışverişini yapabileceği Sürmene Bıçakçısı'na gidiyoruz. Ayrıca bölgenin önemli geçim kaynaklarından Çay üretiminin nasıl yapıldığı göreceğimiz İki Çay Fabrikasına doğru yola çıkıyoruz. Burada çeşitli çay yapım tekniklerini görerek alışveriş için sizlere mola veriyoruz. Ardından Altındere Milli parkına yönelerek Sümela Manastırına hareket ediyoruz. Sümala manastırı geziminden sonra uçuş saatimizin yaklaşmasıyla başka turlarımız da görüşmek dileğiyle sizleri havaalanına transfer ediyoruz.  Trabzon Havalimanından İstanbul yada  Sabiha Gökçen Havalimanına uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 

• Kahvaltı: Otelimizde Alınmaktadır.  
• Öğle Yemeği: Lale restoranda (Ekstra)  
• Akşam Yemeği: Bu gün akşam yemeği bulunmamaktadır. 
• Konaklama: Bu gün konaklama bulunmamaktadır. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • İstanbul Sabiha Gökçen - Rize / Trabzon - İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Gidiş - Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti 
 • Zorunlu Seyahat Sigortası 
 • Araç İçi Çeşitli İkramlar 
 • Size Özel Araçlar ile Gidiş Dönüş Ulaşım 
 • Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri 
 • Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri 
 • Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 
 • Otellerde Alınacak 5 Kahvaltı ve 5 Akşam Yemeği 
 • Araçların Feribot, Milli Park, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler 
 • Kişisel Harcamalar ve Ekstra Hizmetler 
 • Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri 
 • Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri 
 • Otellerde Kullanılan Ekstra (Telefon, Mini Bar…) Hizmetler 
 • İlk Gün Kahvaltı, Tüm Öğle Yemekleri ve Son Gün Akşam Yemeği 

BİLGİLENDİRME

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.  Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.  Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 

Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 

Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir.  İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 

Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur.  Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 

Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir.  Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır.  Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır.  Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.  Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 

Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.  Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız.  Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.

Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir. Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur. İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır. BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.

Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: