Cep Telefonu
E-posta

Kapadokya Turu

Tarih Seçiniz:
Kişi Sayısı:
TL'den başlayan fiyatlarla
Toplam: TL
Bize Ulaşın
Ulaşım

Otobüs ile

Rehber

Profesyonel Rehberlik

KAPADOKYA TURU
2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
1. Gün
Siz değerli misafirlerimiz ile belirlenen noktalarda buluştuktan sonra Kapadokya turumuz için yola çıkıyoruz.
2. Gün
Tuz Gölü-Ağaçlı Tesisleri-Kapadokya-Ihlara Vadisi-Narlıgöl Krater Gölü-Kaymaklı Yer altı Şehri-Üç Güzeller-Asmalı Konak-Turasan Şarap Fabrikası:
 
Sabah saatlerinde Kapadokya’ya varmadan önce Aksaray üzerinden Tuz Gölü’ne gidiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz fotoğraf çekebilir ya da kısa bir yürüyüş yapabilirler. Kısa molamızın ardından Aksaray’da bulunan Ağaçlı Tesisleri’nde kahvaltımızı keyifle yapıyoruz (ekstra). Devamında turumuza başlamak için Kapadokya Bölgesi’ne gidiyoruz. İlk olarak doğa ve tarihin dünyada en güzel bütünleştiği yer olan Kapadokya Bölgesi’ni gezmeye başlıyoruz. Bu bölgede coğrafi olaylar Peribacaları’nı oluştururken tarihi süreçte insanlar da bu peribacalarının içlerine evler, kiliseler ve manastırlar oymuş, bunları fresklerle süsleyerek binlerce yıllık medeniyetlerin izleri günümüze taşımıştır. Bir yandan bu doğa harikasını seyrediyoruz, diğer yandan ise Hasan Dağı’nın eteklerinden geçerek Selime Köyü’nde bulunan Selime Katedrali’ni panoramik olarak görüyoruz. Ardından sadece Kapadokya Bölgesi’nin değil, dünya üzerindeki kanyonlar arasında da önemli bir yere sahip olan Ihlara Vadisi’ne varıyoruz. Vadiyi çevreleyen kayaçların kolay yontulmasıyla oluşturulmuş yüzlerce kilise ve kaya oyma mekanlarıyla vadiyi dünyanın en önemli kültür ve medeniyet merkezlerinden biri haline getirmiştir. Rehberimiz Ihlara Vadisi hakkında bilgi verdikten sonra Melendiz Çayı kenarında su sesiyle keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşün ardından Kapadokya Bölgesi’nin tek krater gölü olan Narlıgöl Krater Gölü’ne geçiyoruz. Göl gezimizin ardından Hititler Dönemi’nde yapılmış ve 8 kattan oluşan, tüf kayalara oyulmuş Kaymaklı Yer altı Şehri’ni ziyaret ediyoruz. Bir topluluğun geçici olarak yaşayabilmesi için gerekli barınma şartlarına uygun olan bu mekan hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz ve yer altı şehrini geziyoruz. Bu büyüleyici atmosferden ayrıldıktan sonra öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında Unesco Dünya Mirasları arasında yer alan Kapadokya’da en çok fotoğraf çekilen yerlerin ilk sırasında bulunan Üç Güzelleri’ni ziyaret ediyoruz. Nice efsaneye konu olmuş Üç Güzeller peribacalarında dileyen misafirlerimiz fotoğraf çekebilir ya da hediyelik ve hatıralık eşya alabilirler (ekstra). Burada geçirdiğimiz keyifli dakikaların ardından 2000’li yılların en popüler dizilerinden biri olan Asmalı Konak’a geçiyoruz. Peribacalarını ziyaret edenlerin uğramadan geçmediği Asmalı Konak, müze olarak hizmet vermektedir. Müzede dizi oyuncularının kullandığı eşyalar, dizinin çekildiği odalar ve muhteşem avlusu bulunuyor. Dileyen misafirlerimiz konağın avlusunda çay içebilir ya da fotoğraf çekebilirler. Sonrasında Kapadokya’nın en güzel üzümlerinin şaraba dönüştürüldüğü nefis şarap mahzeni Turasan Şarap Fabrikası’na uğruyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada şarapların tadına bakabilir ya da şarap alışverişi yapabilirler (ekstra). Günün sonunda konaklama için otelimize geçiyoruz. Otelde yiyeceğimiz akşam yemeğinden sonra Kapadokya’da bulunan ve mağaraların içine oyulmuş eğlence mekanlarında Türk Gecesi’ne katılıyoruz (ekstra).
3. Gün

Güvercinlik Vadisi-Ortahisar (Panoramik)-Göreme Açık Hava Müzesi-Göreme Seyir Terasları-Aşıklar Vadisi-Uçhisar Kalesi:

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından rengarenk balonların gökyüzünde nazlı nazlı süzüldüğü görüntülerle bilinen Kapadokya Bölgesi’ni gezmeye devam ediyoruz. Rotamızı Güvercinlik Vadisi’ne çeviriyoruz. İlgi çeken tarihi ve geçmişten günümüze kadar vadiye adını veren güvercinlerin efsanesini rehberimizden dinliyoruz. Güvercinlik Vadisi’nin ardından zengin tarihi ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Ortahisar’ı panoramik olarak görüyoruz. Devamında manastır eğitim sisteminin başlatıldığı yer olarak kabul edilen Göreme Açık Hava Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Göreme Açık Hava Müzesi’nde Kızlar ve Erkekler Manastırı, Aziz Basil Kilisesi, Elmalı Kilise, Aziz Barbara Kilisesi, Yılanlı Kilise, Karanlık Kilise, Çarıklı Kilise ve Tokalı Kilise bulunmaktadır. Rehberimizden açık hava müzesi hakkında bilgiler alıp müzeyi dolaştıktan sonra rotamızı Göreme Seyir Terasları’na çeviriyoruz. Burada bulunan restoran ve kafelerde oturup hem büyüleyici manzarayı izleyebilir hem de hatıra fotoğrafı çekebilirsiniz. Seyir tepesi molamızdan sonra "Beyaz Atlar Ülkesi" olarak da bilinen ve muazzam güzelliğiyle ilgi odağı haline gelen Aşıklar Vadisi’ne geçiyoruz. Burada vereceğimiz molanın ardından Erciyes ve Hasan Dağı’nın birlikte görülebileceği tek yer olan Uçhisar Kalesi’ne gidiyoruz. Kaleye Roma Dönemi’nden beri oyularak içine çok sayıda oda, ev, sığınak, depo, sarnıç, mezar, mahzen yapılmış ve Arap akınlarına karşı önemli bir savunma noktası olmuştur. Üzerinde saldırganlara karşı savunma amaçlı kullanılan büyük taş gülleler bulundurulmuştur. Kaleyi gezdikten sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize dönüyoruz.

4. Gün
Paşabağı Vadisi (Rahipler Vadisi)-Avanos-Çanak Çömlek Atölyesi-Hacı Bektaş-i Veli Türbesi-Çorlu’ya Dönüş:
 
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından turumuza devam etmek ve dönüş yoluna geçmek için otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak Paşabağı Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Paşabağı Vadisi, ülkemizin vitrininde her zaman kendine yer bulan manzaralarıyla en gözde turistlik noktalardan biri. Rahipler Vadisi olarak da bilinen bu vadi, bir zamanlar Hristiyan din adamları tarafından inzivaya çekilme ve korunma amaçlı kullanılmıştır. Kapadokya Bölgesi’nde eşsiz güzellikte olan mantar görünümlü peribacalarının yer aldığı Paşabağı Vadisi, aynı zamanda peribacalarının nasıl oluştuğunun ve nasıl son şekillerini aldığını en iyi gözlemleyebileceğimiz yerlerden birisidir. Dileyen misafirlerimiz peribacalarının arasından geçen yolda yürüyüş yapabilir, vadinin güzelliklerini fotoğraflayabilirler. Ardından şekil şekil peribacalarının hayalgücünüze göre isim bulduğu mistik bir doğa parçası olan Devrentler’i görüyoruz. Peribacaları ve devrentleri gördükten sonra Nevşehir’in güzel ilçelerinden biri olan Avanos’a gidiyoruz. Ülkemizin en uzun akarsuyu olan ve adını taşıdığı kırmızı renkten alan Kızılırmak’ın kenarında kurulu olan ilçe; çanak çömlekçilik sanatının yanı sıra romantik gondol ve kano turları ile de adını duyurmuştur. Dileyen misafirlerimiz burada kano ve gondol turlarına katılabilir (ekstra) ya da manzaranın keyfini çıkarabilirler. Avanos gezimizin sonrasında Kapadokya Bölgesi’ne özgü toprakla üretilen Çanak Çömlek Atölyesi’ne geliyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada bir tezgahın başına oturup çömlek ustasının yardımıyla kendi elleri ile kendi çömleğini yapma imkanı bulabilirler. Atölyede geçirdiğimiz keyifli dakikaların ardından rotamızı Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda ve Anadolu’nun Türkleşmesinde büyük etkisi olan Hacı Bektaşi Veli’nin türbesine çeviriyoruz. Bektaşiler tarafından bu tarikatın öğretilerinin çıktığı ve tüm dünyaya yayıldığı merkez olarak kabul gören Hacı Bektaşi Veli Türbesi, uluslar arası önem taşıyan bu inanç sistemiyle doğrudan ilgili olması ve bu inanç sisteminin ritüel ve sembollerinin türbe mimarisi ve iç tasarımında kullanılması nedeniyle Dünya Miras Listesi’ne aday olarak gösterilmiştir. Rehberimizden türbe hakkında bilgi aldıktan ve türbeyi gezdikten sonra Hacı Bektaşi Veli’den ayrılıyoruz. Çorlu’ya dönmek için yola çıkıyoruz.
 
Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki GEZİGO TURİZM organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
ÜCRETE DAHİL HİZMETLER
-Lüks araçlarla ulaşım
-Araç İçi Paket Su
-2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama (Sabah Kahvaltısı+Akşam Yemeği)
-Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
-1618 No’lu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
-İlk Gün Sabah Kahvaltısı
-Son Gün Akşam Yemeği
-Öğle Yemekleri ve Tüm İçecekler
-Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
-Tüm Ekstra Aktiviteler
-Türk Gecesi
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ'ni kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: