Cep Telefonu
E-posta

İstanbul’da Huzur Veren Bir Yer: Atatürk Arboretumu

...
İstanbul’da Huzur Veren Bir Yer: Atatürk Arboretumu
İstanbul’da Huzur Veren Bir Yer: Atatürk Arboretumu

İstanbul’da huzur veren yerler arasında ilk sırada Atatürk Arboretumu yer almaktadır. Sık sık ziyaret edilen bu yer oldukça güzel bir ambiyansa sahiptir.

İstanbul’da huzur veren yerler bakımından pek çok yer bulunan bir şehirdir. Oldukça kültürel ve tarihi bir mirasa ev sahipliği yapmakta olan bu şehirde Atatürk Arboretumu tabiat içinde konumlanmış olması nedeniyle oldukça iyi bir huzur mekanı olmaktadır. İstanbul’un biraz dışında konumlanmış olmakta olan bu Atatürk Arboretumu, binlerce tür bitki ve ağaca da ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda da yemyeşil bir doğası bulunan bu mekan huzurlu ve keyifli de keyifli bir gün geçirmek isteyenlerin sıklıkla tercih edebileceği huzurlu bir yerdir. 

Atatürk Arboretumu

Atatürk Arboretumu Nerede?

İstanbul ülkemizin en kalabalık ve de yoğun olduğu illerin başında yer almaktadır. bu bakımdan da İstanbul’da yaşayanlar için tatil günlerinde kaçamak yapacak ve huzurlu vakit geçirecek yerler arayışı var olmaktadır. Bu bakımdan da Atatürk Arboretumu sık sık tercih edilen ve kaliteli vakit geçirmek için gidilen mekanlar arasında yer almaktadır. Her mevsim için gezilmeye ve görülmeye değer olan bu yer İstanbul’un Sarıyer ilçe sınırları içinde, Bahçeköy-Kilyos Karayolu üzerinde yer almaktadır. Tarihi geçmiş olarak ise 1949 yılına dayanmaktadır. 

Atatürk Arboretumu Fotoğraf Çekimi

Atatürk Arboretumu fotoğraf çekimi için de İstanbul’da en sık tercih edilen mekanlar arasında yer almaktadır. Doğanın içinde olan bu yerde profesyonel fotoğraf çekimi yapmak isteyenler tarafından talepler söz konusudur. Ziyaret saatleri 8.30 ila 20.00 olan bu mekanın kış ayında ziyaret saatleri değişiklik göstermektedir. Atatürk Arboretumu fotoğraf çekimi için randevu alınması gerekmektedir. Ayrıca fotoğraf çekim ücreti de vezneye ödenmelidir. Telefon ile randevu almak için de Atatürk Arboretumu aranarak bu işlem yapılabilir ve gerekli olan bilgilendirmeler alınabilir. 

Atatürk Arboretumu’na Nasıl Gidilir?

Sarıyer Bahçeköy’de yer alan Atatürk Arboretumu’na nasıl gidilir sorusu buraya gezmek, fotoğraf çekimi yaptırmak isteyenler tarafından sıklıkla sorulan sorular arasında yer almaktadır. Özel araç ile veya da İETT otobüsleri ile ulaşımın sağlanabildiği Atatürk Arboretumu için İETT 42HM Bahçeköy-Hacıosman, Rumelihisarüstü Boğaziçi Üniversitesi Arıköy, 153 Bahçeköy-Sareyer, 42HM Bahçeköy-4.Levent Metro, 42 Bahçeköy-4.Levent Metro, 42T Bahçeköy-Taksim hatlarını kullanarak Atatürk Arboretumu’nun önüne kadar gitmeniz mümkün olmaktadır. Özel aracıyla ulaşım sağlamak isteyenler için de kapalı otopark olanağı sunulmaktadır. 

Atatürk Arboretumu’nun Genel Özellikleri

  • Zengin Bitki Türleri

Çeşitli ağaç ve de bitki türü bakımından bu mekan oldukça zengindir. Soğanlı bitki bakımından da koleksiyonu olan bu yerde tüylü kartopu, florida kızılcığı, Amerikan lale ağacı, mamut ağacı, adaçayı yapraklı laden, kırmızı çiçekli at kestanesi, maymun çıkmaz ağacı, peruka çalısı gibi çeşitli bitki türlerini barındırmaktadır. 

  • Tarihi Mekan

1926 yılında Osmanlı döneminden kalma olan ilk fidanlık da burada yer almaktadır. bu bakımdan da bu fidanlığı ziyaret etmek için de ziyaretçiler buraya gelmektedirler. 

  • Doğa Harikası

Doğası bakımından İstanbul gibi kalabalık olan bir şehirde nefes almak için oldukça ideal olan bu yer doğa severler tarafından da oldukça rağbet gören ve de ziyaret edilen mekanlar arasında ilk sırada yer almaktadır. İstanbul’da doğayla iç içe mekanlar bakımından Atatürk Arboretumu oldukça zengin bir yerdir. 

  • Fotoğraf Çekimi Olanağı

Düğün, nişan gibi organizasyonlar için öncesinde veya sonrasında yapılan fotoraf çekimi için artık dış mekanlar her mevsim talep görmeye başladı. İstanbul’da fotoğraf çekimi yapılacak yerler arasında ilk sıralarda burası da yer almaktadır. 

Çorlu çıkışlı turlar ile günübirlik turlar arasında yer alan İstanbul gezilerinizi keyifli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için hemen bizlere ulaşabilirsiniz.

Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: