Cep Telefonu
E-posta

Eskişehir Beypazarı Turu

Tarih Seçiniz:
Kişi Sayısı:
3850 TL'den başlayan fiyatlarla
Toplam: 3850 TL
Bize Ulaşın
Ulaşım

Otobüs ile

Rehber

Profesyonel Rehberlik

Eskişehir Beypazarı Turu

1 Gece 2 Gün

1. Gün

Siz değerli misafirlerimizi belirtilen noktalardan alarak turumuza başlıyoruz. Osmanlı mimarisinin özelliklerini ve yaşayış şekillerini ince bir çizgide yaşatan, evleri ile ünlü belde BEYPAZARI’nı gezmeye başlıyoruz. SULUHAN olarak da bilinen NASUH PAŞA HANI’nı, Beypazarı'nın tarihi ile ilgili makale, kalıntı ve eserlerin sergilendiği KENT TARİHİ MÜZESİ’ni, Türkiye'nin ilk uygulamalı kültür müzesi olan  YAŞAYAN MÜZE’yi ve Beypazarı'nın tarihi sokağı Alâaddin Sokak gezilerimizi yapıyoruz. Kurşunlu Camii, İncirli Camiini dışardan görerek, GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI’na geçiyor ve telkâri tekniği ile üretilen gümüş takıları alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Ayrıca yerel halkın kurduğu standlarda,  Beypazarıkurusu, erişte, tarhana, cevizli tatlı sucuk, havuç lokumu gibi yöresel ürünlerden satın alabilirsiniz.  Turumuzun devamında, yamaçlarına oyulmuş mağaralar ve İnözü Deresi boyunca uzanan görsel zenginliği son derece etkileyici İNÖZÜ VADİSİ’ne gidiyoruz. Bu güzel vadide manzara seyrimizide gerçekleştirerek BEYPAZARI’na veda edip akşam konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.  

2. Gün

Turumuzun 2.gününde Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Eskişehir’ in en büyük parklarından biri olan, SAZOVA BİLİM SANAT VE KÜLTÜR PARKI’ nı gezmeye gidiyoruz. Parkta Korsan Gemisi ve Nuh’ un Gemisi’ nin yanı sıra 25 bin metrekarelik bir gölet, park çevresinde dolaşan Buharlı Mini TrenÇocuk oyun alanları, Hayvanat Bahçesi, Anfitiyatro’ yu, Sualtı Dünyası (akvaryum), Masal Şatosu gibi birçok yeri görüyoruz. Ardından TARİHİ ODUN PAZARI MAHALLESİ’ne geçiyor, restore edilmiş şehir konaklarını ve evlerini görüyoruz. Her biri birer tarih olan ve o eski yaşantıyı gözlerimizin önünde canlandıran tarihi konaklar arasında dolaşırken kendinizi Osmanlı döneminin içersinde hissedeceksiniz. Rehberimizin anlatımları ve fotoğraf çekimlerimizi tamamlayarak, Türkiye’nin ilk ÇAĞDAŞ CAM SANATLARI MÜZESİ’ni ziyaret ediyoruz. Burada birçok sanatçının eserlerini görme şansına sahip olacaksınız. Daha sonra, ATLIHAN’da Eskişehir el sanatlarının en önemli örneklerinden olan LÜLETAŞI çeşitlerini görmeye gidiyoruz. El sanatları çarşısında alışveriş için serbest zaman takiben, şehrin en güzel yapılarından biri olan tarihi  KURŞUNLU KÜLLİYESİ’ni, Yılmaz Büyükerşen'in Eskişehir'e kazandırdığı BALMUMU HEYKELLERİ MÜZESİ’ni geziyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından şehir merkezine geçiyoruz. Modern görünümlü şehrin kafelerini, köprülerini, vilayet konağını, belediye binasını ve heykellerle süslü caddelerini görerek, PORSUK ÇAYI’nda isteyen konuklarımız (ekstra) GONDOL GEZİSİ ile Venedik havasınıBOT GEZİSİ ile,  Amsterdam havasını  yaşayabilirler. Daha sonra, Eskişehir’in akciğeri olan  KENT PARK’a gidiyoruz. Yaz aylarında denize gidemeyen kent halkının deniz keyfini yaşayabilecekleri yapay plaj, iki açık yüzme havuzu, bir yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, oyun grupları, restoranlar,  gölet, at binme alanları, gül bahçeleri, spor alanları, heykel ve anıtları, kültür sanat etkinlikleri için açık alanları, eğlence ve dinlenme mekânları ile Eskişehir’in önemli bir sosyal yaşam alanlarından biri olan KENT PARK’ı geziyoruz. Gezimizin ardından otobüslerimizde yerimizi alıyor geri dönmek için yola koyuluyoruz. Bir başka GEZİGO turumuzda görüşmek üzere.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:
Otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama ( sabah kahvaltısı+ akşam yemeği )
Rehberlik Hizmetleri
Lüks araçlarla ulaşım
Araç İçi Paket Su
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
İlk Gün Sabah Kahvaltısı veSon Gün Akşam Yemeği
Tüm Öğle Yemekleri 
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar 
Tüm Özel Harcamalar  
Ek Hizmet Bedelleri (Müze ören yeri girişleri, Özel İdare ve belediye işletmeleri vb.)
Müze Kart (Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ'ni kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: