Cep Telefonu
E-posta

Egenin İncisi İzmir ve Kuşadası Turu

...
Egenin İncisi İzmir ve Kuşadası Turu
Egenin İncisi İzmir ve Kuşadası Turu

 EGENİN İNCİSİ İZMİR VE KUŞADASI TURU

URLA-ÇEŞME-ALAÇATI-SAKLI KÖYLERİ KUŞADASI-EFES-ŞİRİNCE-MERYEMANA-İZMİR

2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

1. Gün

Siz değerli misafirlerimizi belirtilen noktalarda alıp turumuza başlıyoruz. İzmir'de sabah kahvaltımızı ekstra olarak alarak ilk durağımız olan Urla'ya geçiyoruz.

2. Gün

URLA-ÇEŞME-ALAÇATI-BARBAROS KÖYÜ-SEFERİHİSAR-SIĞACIK-İZMİR MERKEZ:

Kahvaltımızın ardından temiz havası, zeytini, enginarı, lezzetli deniz ürünleriyle Ege’nin güzel ilçelerinden biri olan Urla’ ya varıyoruz.Büyük şehirleri terk ederek Urla'ya yerleşenler kendi meyve ve sebzesini bahçelerinde yetiştiriyor yada Urla'ya ait on altı köyden yöresel satıcıların pazara getirdiği ürünleri alıyorlar. Bu şirin yerde Urla Çarşısı’nı geziyoruz. İzmir'in en popüler yeri olan Çeşme'de Çeşme kalesi ve kervansaray yapılarını görüyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. Oradaki fotoğraf molamızın ardından, Alaçatı’ya geçiyoruz. Arnavut kaldırımlı sokakları, taş evleri, renkli sokakları, yöresel ürünleri ve rüzgâr gülleri ilginizi çekecek yerler arasındadır. Alaçatı'da her sene nisan ayında Ot festivali düzenlenir.Renkli sokakları ve nefis akşamlara ev sahipliği yapan Alaçatı sokaklarında serbest zaman veriyoruz. Alaçatı gezimizin ardından Barbaros Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin ardından en son gezeceğimiz yer ise yöresel mimarisine, geleneklerine, göreneklerine, sahip çıktığından dolayı 2009 yılında Türkiye’de ilk Cittaslow (Yavaş Şehir) unvanını kazanmış olan Seferihisar’a gidiyoruz. Panoramik olarak Seferihisar'ı görüp Sığacık'a geçiyoruz. Burada ilk başta öğle yemeğimizi alıyoruz. Burada, Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış Osmanlı Kalesi’ni, iç kalede inşa edilmiş ve otantikliğini kaybetmemiş evleri ve sokakları yürüyerek gezeceğiz. Sakin köylerimizi doyasıya gezdikten sonra İzmir merkezde bulunan otelimize doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün

İZMİR-MERYEMANA EVİ - 7 UYURLAR MAĞARASI PANORAMİK - EFES ANTİK KENTİ - ŞİRİNCE KÖYÜ-KUŞADASI MERKEZ-İZMİR:

Sabah otelde kahvaltımızı yapıyor ve sonrasında yola çıkıyoruz. Önce İzmir Selçuk Kalesini panoramik olarak görüyoruz ve Şirince'ye çıkıyoruz. Zeytin ve asma bağları içerisinde kendine has köy dokusunu barındıran, Safranbolu mimarisine benzer evleri ve meyve şaraplarıyla ünlü, eski bir Rum köyü olan Şirince'ye ulaşıyoruz. Şirince'de serbest zamanda dileyen misafirlerimizle sabah kahvaltımızı yapıyoruz.(Ekstra). Ardından yörenin meşhur meyve şaraplarını tatmak için şarap mahzenine gidiyoruz. Tadım ve alış-verişimizin ardından Şirince'den ayrılıyoruz. Daha sonra , Hristiyanlığın en kutsal mekânlarından birisi olarak kabul edilen ve Meryem Ana’nın yaşamının son günlerini geçirdiği Meryem Ana Evi diğer ziyaret noktamız oluyor. Burada olan Havuz, Kilise ve Ayazma gezimizin ardından,100 yıldır kazılan ve henüz %10’luk bölümü çıkarılabilen Efes Antik Kenti’ni gezmeye başlıyoruz. Antik Ege Dünyası’nın en sağlam şekilde ayakta kalan kentlerinden birisi olan Efes Antik Kenti’nde; yapacağımız gezimizde Efes’teki tarihsel doku bizleri tarihin derinliklerine çekiyor. Efes gezimiz ardından, Kuran-ı Kerim’de isimleri geçen Ashab-ül Kehf (Yedi Uyurlar) Mağarasını panoramik olarak görüyoruz.Sonrasında Kuşadası bölgesine geçiyoruz. Kuşadası merkez gezimizin ardından İzmir otelimize geri dönüyoruz.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

4. Gün

İZMİR TARİHİ ASANSÖR-KONAK MEYDAN-KONAK PİER-TARİHİ SAAT KULESİ-KORDON BOYU-KEMERALTI ÇARŞISI-ÇORLU:

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında ilk durağımız olacak olan İzmir'e harekete geçiyoruz. Selçuk üzerinden geçerek İzmir merkeze varıyoruz. Orada ilk olarak İzmir'in tarihi asansörüne varıyoruz. 1907 yılında yaptırılan Tarihi asansör, birinden diğerine 155 basamakla ulaşılan iki semt arasında hızlı ve kolay ulaşım sağlama amacıyla yaptırılmıştır. Konak meydanında bulunan tarihi saat kulesini görüyoruz. Konak, İzmir’in kültür, sanat ve eğlence merkezlerinden biridir. Dileyen misafirler Konak Pier meydanında ya da Kordon Boyu'nda gezip vakit geçirebilirler. Kemeraltı Çarşısında serbest zaman veriyoruz.Öğlen saatlerinden sonra İzmir'den yola çıkıyoruz.Programımız biterken siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki GEZİGO turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler:

Lüks Otobüslerle Ulaşım
Araç içi ikramlar
Program dahilinde çevre ve şehir gezileri
2 gece Yarım Pansiyon Otelde Konaklama
Kokartlı Profesyonel Rehber
Zorunlu Seyahat Sigortası(tur boyunca)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Tüm öğlen yemekleri ve özel harcamalar
Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ'ni kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: