Cep Telefonu
E-posta

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU

...
DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU
DOĞU EKSPRESİ İLE KARS
20 ŞUBAT  - 24 ŞUBAT 2023
5 GÜN 4 GECE
(THY) UÇAK İLE ANKARA GİDİŞ - KARS DÖNÜŞ
3 GECE OTEL - 1 GECE TRENDE KONAKLAMA
ANKARA - İLİÇ - ERZİNCAN - ERZURUM - SARIKAMIŞ - KARS
1. Gün
ÇORLU- İSTANBUL HAVAALANI - ANAKARA -  ANKARA GAR
Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen noktalarda buluştuktan sonra aracımıza binerek İstanbul Havaalanı için yolculuğumuza başlıyoruz.İstanbul Havalimanı iç hatlar gidiş terminalinde havayolu kontuarına bireysel check in işlemlerimiz için başvurduktan sonra İstanbul /Ankara uçağı ile Ankara`ya  hareket ediyoruz.  Ankara’ya varışımızda trenin kalkış saatine kadar bir kaç saat zamanımız olacağından gara geçmeden önce Ankamall alışveriş merkezini ziyaret ederek bu zamanı değerlendirmiş  olacağız. Ardından Ankara Gar’a giderek TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagondaki kompartımanlarına yerleşiyor ve Anadolu coğrafyasında uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz.  Konaklamamızı trende yataklı kompartımanda gerçekleştiriyoruz.
 
Konaklama: Ekspres Tren (yataklı vagon)
2. Gün
KAYSERİ-İLİÇ-KEMALİYE -ERZURUM- KARS
Tren yolculuğumuza devam ederek sabah saatlerinde Erzincan tren istasyonuna varıyor ve bizi bekleyen aracımıza geçerek, muhteşem güzellikte Erzincan Girlevik Şelalesi`ne gidiyor ve ardından Erzincan Tarihi Bakırcılar çarşısında serbest zaman veriyoruz.2,5 saatlik Erzincan gezimizin ardından trene geçerek İlerleyen saatlerde diğer bir durak noktası olan Erzurum’a gidiyoruz, trenimizin vereceği mola esnasında Erzurum merkeze giderek Osmanlı kervansaray mimarisinin şaheser örneklerinden biri olan Taşhan olarakta anılan  Rüstem Paşa Kervansarayı’nı geziyoruz. Burada başta tespih, yüzük, gerdanlık olmak üzere, onlarca çeşit hediyelik eşyanın satışı yapılmaktadır. Kervansaray gezimizin ardından yine merkezde bulunan ve yürüme mesafesinde olan Erzurum Kalesi’ni ve Yakutiye Medresesi’ni de görüp tren yolculuğumuzu tamamlamak ve konaklamamızı gerçekleştirmek üzere tren garına geri dönüyor trenimizle Kars’taki otelimize doğru hareket ediyoruz.
Böylelikle yolculuğumuz esnasında müthiş güzellikler görmemizi sağlayan tren gezimizi burada noktalamış oluyoruz.
 
Konaklama: Kars
3. Gün
KARS - SARIKAMIŞ ŞEHİTLİK-KATERİNA KÖŞKÜ- -DONMUŞ ÇILDIR GÖLÜ-KARS
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Bizi bekleyen transfer aracımızla Kars İline bağlı Sarıkamış ilçesine varıyoruz. Doğu Anadolu’da Osmanlının Ruslara karşı mücadelesinde tarih sayfalarına 22 Aralık 1915 Sarıkamış Harekâtı olarak geçen ve 80.000 üzerinde şehidimizi verdiğimiz Sarıkamış’ta ilk olarak Şehitlik Anıtı’nı görüyor, şehitliğimizi ziyaret ediyoruz. Ardından Ruslar döneminde kraliçe Katarina için yaptırılan Av Köşkü’nü ve teneke mahallesini görüyor ve sırtını Allahüekber dağlarına dayamış olan Sarıkamış’tan ayrılıyoruz.
(Dileyen misafirlerimiz Sarıkamış’ta kayak da yapabilirler) Sarıkamış gezimizin ardından
rotamızı Türkiye’nin en yüksek rakımdaki göllerinden olan ve kış döneminde buz ile kaplanması ile ünlü Çıldır Gölü’ne çeviriyoruz. Gölde belirli noktalarda buzu kırıp ağ çeken balıkçıları görüyor ve eşsiz fotoğraflar çekme şansı yakalıyoruz. Öğle yemeğimizi gölden çıkarılan sarı balık ve yöresel menüler şeklinde alıyoruz. (ekstra) Dileyen misafirlerimiz rengarenk süslemeleri ile bekleyen Atlı Kızaklar ile Çıldır Gölünde dolaşabilir.(ekstra)
Kızak turumuzun sonrasında Çıldır gezimizi tamamlıyor,
akşam yemeğimizi almak ve konaklamamızı gerçekleştirmek üzere Kars şehir merkezinde bulunan otelimize gidiyoruz.
 
Konaklama: Kars
4. Gün
KARS MERKEZ- KARS KALESİ, TAŞ KÖPRÜ, NAMIK KEMAL EVİ, FETHİYE CAMİİ, ANİ HARABELERİ, GAGİK KLİSESİ, AZİZ KRİKOR ŞAPELİ, BÜYÜK KATEDRAL(FETHİYE CAMİİ) EBU-L MENUCEHR CAMİİ
Sabah kahvaltımızın ardından Kars gezimize başlıyoruz.Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip Kars’ı gezmeye başlıyoruz,  Kars Kalesi ve Kümbet Camisi (12 havariler kilisesi), Kars Taşköprü, Ünlü şairlerimiz ‘den Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı evi görüp Kars sokaklarını keşfediyoruz. Rus Baltık mimarisinin en güzel örneklerin de biri olan  Fetiye Camii’ni (Alexander Nevski ) geziyoruz. Gezerken göreceğimiz yerler arasında İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Ebül Hasan-ı Harakani Türbesi, Eski Rus Konsolosluğu gibi bir çok tarihi mekan vardır. Tarih ve kültür kokan bu sokaklarda gezimizi tamamladıktan sonr a Kars'ın kızı Kaz'dır' sözünü doğrulayacak ilgiyi görmek üzere, hem Kaz etinin tadına bakmaya hem de Kafkas kültürünün sentezi olan meşhur yöresel yemekleri tatmak üzere öğle yemeği molası veriyoruz. (ekstra) Molamız sonrasında Ermenistan sınırında UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi'nde bulunan  1001 kiliseli şehir olarak tarihte isminden sıkça söz ettirmiş ve Ermenilere başkentlik yapmış  Ani Harabeleri’ne gidiyoruz. Burada; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Cami), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi görüyoruz.
Ani Kenti, Selçuklular döneminde de iskan edildiği için; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Cami’ni de göreceğiz ve Ani harabeleri gezimizi tamamladıktan sonra akşam yemeğimizi almak ve konaklamamızı gerçekleştirmek üzere otelimize gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Karsta bize unutulmaz bir akşam yaşatacak olan Kars Kafkas gecesine katılıyoruz (ekstra) program sonunda otelimize dönüyoruz.
 
Konaklama: Kars
5. Gün
KARS HAVAALANI-İSTANBUL-ÇORLU
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Kars havaalanına doğru hareket ediyoruz. Kars - İstanbul Türk Hava Yolları uçuşuyla İstanbul'a varıyoruz.
Havaalanında bizi bekleyen transfer aracımız ile Çorlu’ya dönüş yolculuğuna geçiyoruz.
Siz değerli misafirlerimiz ile bir başka GEZİGO turunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:
Çorlu-İstanbul Havaalanı Transferi
İstanbul - Ankara Uçak Bileti
Ankara –Kars Ekspresi Yataklı Vagon Bileti
1 Gece Yataklı Vagonda Konaklama
Erzincan Gezisi 
Erzurum Gezisi
3 Gece Otelde Konaklama
3 Sabah Kahvaltısı
2 Akşam Yemeği
Kars-İstanbul Uçak Bileti (THY ile)
İstanbul-Çorlu Otobüs Transferi
Profosyenel Kokartlı Rehber
Çevre Gezileri
Yardımcı Asistanlık Hizmeti
Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
Tüm Öğle Yemekleri
Otel Harici Alınan Tüm Yemekler
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Ücrete Dahil Olmayan Tüm Etkinlikler
Kars Kafkas Gecesi
Çıldır Gölü Kızak Gezisi
(Programda Belirtilen Tüm Ekstralar)
Tüm Kişisel Harcamalar
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
 
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: