Cep Telefonu
E-posta

Çorlu Gezilecek Yerler

...
Çorlu Gezilecek Yerler
Çorlu Gezilecek Yerler

Çorlu, Tekirdağ’ın il merkezine 40 km uzaklıktadır ve Marmara Denizi kıyısında bulunmaktadır. Çorlu ilçesi, tarih boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir yer alarak bugün hala ev sahipliği yaptığı medeniyetlerin izlerini korumaktadır. 

Tarihi ve turistik açıdan zengin olan Çorlu pek çok tarihsel simgeye ev sahipliği yapmaktadır. Çorlu için bir gezi planı yapanlar ve Çorlu’yu merak edenler için gezilecek yerler neresi? Bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz?

Hazırsanız başlayalım.

çorlu gezilecek yerler

Olimpos At Çiftliği / Olimpos Event Garden

Geniş bir alan içerisinde tasarlanmış at çiftliğinde hayvan dostlarımız bağ kurmak isteyebilirsiniz. İçerisinde bulunan kafe ve restoranda doğa içerisinde özel bir yemek yiyebilir, kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Pazar günleri kahvaltı için tercih edebileceğiniz, doğanın tadını çıkarabileceğiniz bir alandır. 

Farklı deneyimlere açık olanlar için fırsatları ile Olimpos At Çiftliği biniş dersleri de vermektedir. Burada bir gün geçirmek bile sizin için unutulmaz bir deneyim olacaktır. 

Çorlu Kalesi 

Çorlu Kalesi merkeze 2 km uzaklıkta bulunan tarihi bir yapı olarak Hıdırağa mevkiindedir. Bizans İmparatorluğuna uzanan Çorlu Kalesi’nin kalıntıları, halen izlerini korumaktadır. Şehri Avrupa ve Balkanlar tarafından gelebilecek olası saldırılar için koruma amacı ile yapılan yapının eski adı ise “Tzirallum Kalesi” dir. 

Thzolus Antik Kenti 

Yapımı M.Ö 1000 yıllara kadar dayanan antik kentin adı Çorlu’nun eski adı olan Thzolus’tur ve inşasının ardından Persler tarafından ele geçirilmiştir. İlerleyen zaman içerisinde ise M.Ö IIII. yüzyılda Büyük İskender’in işgali altında kalmıştır. MÖ 169 senesinde ise Roma egemenliğine girdiği görülmektedir. Günümüzde kalıntılardan ibaret olan alanda kent yapılarının temelleri görülmektedir. 

Atatürk Orman Korusu 

Atatürk Orman Korusu doğa ile buluşmak için en ideal alanlar arasındadır. Çorlu merkeze 6 km uzaklıkta bulunan orman için dolmuş ve otobüsler ile ulaşım sağlanabiliyor. Orman içerisinde yürüyüş ve piknik yapma imkanı bulunuyor. 

Heykel Meydanı - Hükümet

Kentin merkezinde bulunan alan, şehrin yeşil kısımlarından olup kafe ve restoranlar açısından zengin bir hizmet sağlamaktadır. Her zaman kalabalık olan meydanda eski tarihi evler bulunmaktadır. Fotoğraf makineniz ile keyifli bir yolculuğa çıkabileceğiniz bir meydan olarak, değerlendirmeniz gereken bir alandır. 

Çorlu Muhacir Evi 

Tarihi Çorlu Evi olarak da ada sahip olan Çorlu Muhacir evi 150 yıllık bir tarihe sahip olan ahşap bir yapıdır. Rum bir hekimim evi olan ev, bir müze olarak halka açık bir hizmet vermektedir. Bu tarihi evde; Çorlu halkına ait kültürel tarihi eşyalar, yöresel geleneksel kıyafetler, belgeler ve fotoğraf sergilenmektedir. 

Tekirdağ Müzesi 

Cumhuriyet’in ilk yıllarına tanıklık eden Tekirdağ Müzesi zengin koleksiyonu ile kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Helenistik Dönem’den Osmanlı’ya kadar uzanan bir yolculuğun izlerini bulabileceğiniz müze Çorlu’ya 42 km uzaklıktadır. 

Rakoczi Müzesi

Rakoczi Müzesi II. Frenc Rokaczi anısına açılmıştır ve 1931 - 1932 yıllarında gerçekleştirilen restorasyonlar ile içerisinde Rakoczi’nin kişisel eşyaları, tabloları ve dönemsel belgeler yer almaktadır. 

Namık Kemal Evi

Türkiye’nin değerli vatan şairleri arasında yer alan Namık Kemal anısına açılan ev Tekirdağ’ın tarihi evlerinin mimarisine uyum içerisinde tasarlanmıştır ve içerisinde şaire ait eşyalar sergilenmektedir. Vatan şairinin evi Çorlu’ya ortalama 38 km mesafe uzaklıktadır.

Çorlu Belediye Plajı

Yaz aylarında yoğun talep gören belediye plajı Olimpos At Çiftliği’ne yakın bir konuma sahiptir ve şehir merkezine ise 20 km uzaklığa sahiptir. Belediye plajına dolmuşlar ile ulaşım gerçekleşmektedir. 

Marmara Ereğlisi 

Marmara Ereğlisi Tekirdağ’ın kendine has denizinin tadını çıkarabileceğiniz, uzun kıyı şeridi ile mutlaka ziyaret etmeniz ve görmeniz gereken bir yer.

Çorlu Tur firması olarak yılın her vakti yurtiçi ve yurtdışı turlar düzenliyoruz. Birlikte keyif alacağımız turlar hakkında bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: