Cep Telefonu
E-posta

Çerkezköy Gezilecek Yerler

...
Çerkezköy Gezilecek Yerler
Çerkezköy Gezilecek Yerler

Çerkezköy, Tekirdağ sınırları içerisinde yer alır. Tarihi, 1887 yıllarına dayanır. Rusya ile Osmanlı Devleti arasında yapılan savaş sonrasında gerçekleşen Çerkez göçüyle oluşmuştur. Adını da bu göçten almıştır. Tarihi ve doğal güzelliklerinden dolayı sıkça ziyaret edilir. Çerkezköy gezilecek yerler hakkında araştırma yapılır.

Çerkezköy’e ulaşım; otobüs, uçak, özel araç ya da trenle gerçekleşir. En hesaplı olan yöntem, otobüstür. Halk otobüsü ya da minibüs ile yaklaşık 3 saatte İstanbul’dan Çerkezköy’e gidilebilir. Fiyatı özel ya da halk otobüsü olmasına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Uçak ile ulaşım sağlamak için iki yöntemden biri uygulanabilir. İlk yöntem İstanbul Havaalanı, ikinci yöntem ise Çorlu Havaalanı’dır. Çerkezköy’e Çorlu’dan gidilirse 36 km, İstanbul’dan gidilirse 109 km uçuş yapılması gerekir. Fiyatlar, firmaya göre değişkenlik gösterir.

Tren, Çerkezköy’de çok tercih edilen bir ulaşım aracıdır. Kapıkule - Halkalı ya da Uzunköprü – Halkalı seferleriyle ilçeye gelinebilir. Yaygın olarak kullanıldığı için 7.25 ile 21.55 saatleri arasında 16 sefer düzenlenir. Fiyatlar, mevsimlik olarak değişmektedir.

Çerkezköy’ün her yerini detaylı görmek isteyenler, ulaşım için özel araç yöntemini kullanır. Araç kiralama şirketlerinden bütçeye uygun bir araç kiralanabilir. Bu sayede Çerkezköy’ün görülmesi gereken yerleri, kısa sürede gezilebilir. İşte, merak edilen Çerkezköy gezilecek yerleri…

Namık Kemal Evi

1840 yılında dünyaya gelen ve Türk edebiyatına büyük katkılar sağlayan Namık Kemal’in evi, Çerkezköy’e 60 km uzaklıkta yer alır. Tekirdağ’ın değerleri arasında olduğu için Çerkezköy’ün tarihi yerleri arasında da sayılır. Tekirdağ evleri, bu evin mimari yapısına göre inşa edilmiştir. Namık Kemal’in evi ziyaret edildiğinde Tanzimat Dönemi’ne ait eserler, Namık Kemal’in ve ailesinin eşyaları, siyah beyaz fotoğraflar görülür. Nostalji havanın verdiği duyguyla tarih görünür hale gelir.

Uçmakdere

Çerkezköy gezilebilecek yerler araştırılırken ilçeye bağlı kalınmamalı ve çevre göz önüne alınmalıdır. Çünkü Tekirdağ tarihi, ilçeleriyle görülebilir. Uçmakdere, bunun önemli kanıtlarından biridir. Deniz ile kayalıklar bir araya gelerek muhteşem bir dans sunar. Eşsiz atmosferi görenleri kendine hayran bırakır. Çerkezköy’e 100 km uzaklıktadır. Görülmesi gereken doğal güzellikler arasında ilk sırada ter alır.

Doğal güzellikleriyle beraber üzümüyle de meşhurdur. Üzümden özel içecekler yapılır. Manzarayı seyrederken bu içecekleri tatmak, unutulmaz anlar yaşatır.

Çerkezköy Çarşısı

çerkezköy gezilecek yerler

Çerkezköy Çarşısı, ilçenin simgesi olarak kabul edilir. Bu yüzden Çerkezköy gezilecek yerler arasında ilk sıralarda yer alır. Nostalji bir havası vardır. Çevredeki insanların fotoğraf çekme çabasında olması dikkat çeker. Hediyelik eşyalar alınabilir. Tarihi kıraathanelere rastlanır. Zanaatkârlar, nostalji eserler üretir. Tarihi güzellikler incelenirken çarşıda bulunan işletmelerden kahve içilir.

Çamlıköy Kastro Sahili

Çamlıköy Kastro Sahili, Çerkezköy’e yaklaşık 65 km uzaklıkta yer alır. Tekirdağ’ın doğa harikaları arasında yer aldığı için Çerkezköy gezilecek yerler arasında da sayılır. Yeşilin ve mavinin buluştuğu bir noktadır. Sahilin bir kenarından nehir diğer tarafında deniz bulunur. Ayrıca sahile orman eşlik eder. Temiz atmosferi sayesinde Çamlıköy Kastro Sahile gelenler büyük bir huzur duyar. Yüzme sporları için de tercih edilen bir yerdir.

Tekirdağ Müzesi

Tekirdağ Müzesi, Cumhuriyet’in ilk yıllarına götürür. Cumhuriyet’in ilanından sonra Vali Konağı kullanılmıştır. Ardından restore işlemleri yapılmıştır. 1992 yılından sonra müzeye çevrilmiş ve hizmete açılmıştır. Bina içerisinden bahçeye kadar her noktası tarih kokar. Sadece Osmanlı Devleti’ne değil Roma, Helenistik ve Bizans dönemine ait eserler görülür. Bahçedeki eserlerin çoğu arkeolojiktir.

Tekirdağ Müzesi’nin iç kısmı ise farklıdır. Burada etnografik eserlere rastlanır. Tarihin birçok noktasına şahitlik etmek isteyenler, Çerkezköy’e 60 km uzaklıkta olan bu müzeyi muhakkak gezmelidir.

Rüstem Paşa Camii

Rüstem Paşa Camii, Mimar Sinan’ın eserleri arasında yer alır. Camii de dini eserler dışında tarihi görmek mümkündür. Dışarıdan fazla dikkat çekmeyen camii, içeriye girildiğinde farklı bir hava sunar. Görenleri büyüler. Bu yüzden Çerkezköy gezilecek yerler arasında sayılabilir.

Çerkezköy Tur olarak bizimle daha bir çok yeri keşfedebilirsiniz. Tek yapmanız gereken uygun tur'u seçip bizlerle iletişime geçmek.

Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: