Cep Telefonu
E-posta

Datça Badem Çiçeği Festivali Turu

...
Datça Badem Çiçeği Festivali Turu
Datça Badem Çiçeği Festivali Turu

Badem Çiçeği Festivali

 Marmaris - Datça Turu

16-18 şubat 1 Gece Yarım Pansiyon Marmaris Konaklamalı

 

1. Gün

Çorlu - Tekirdağ - Çanakkale - İzmir - Marmaris

Belirtilen noktalardan hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün

Marmaris - Eski Datça - Can Yücel'in Evi ve Sokağı - Badem Çiçeği Festival Alanı

Turumuz Çanakkale - İzmir güzegahını takiben sabah saatlerinde marmaris yakınlarında kahvaltımızı yapıyoruz ( ekstra ). Kahvaltı sonrasında rehberimizin bilgilendirme amaçlı anlatımları eşliğinde Eski Datça'ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Kızlan mevkiindeki Tarihi Yel Değirmenleri (panoramik) gördükten sonra kültürel değerlerini yitirmemiş olan Hızırşah köyüne hareket ediyoruz. Köyün girişinde bulunan beylikler döneminden kalmış olan tarihi cami ziyaret ettikten sonra eski okul binasında kurulan ipek dokuma atölyesini ziyaret ederek dokumalar hakkında bilgi alıyoruz. Köylü kadınların dokuduğu ve başka yerde bulamayacağınız ipek dokuma el işlerini alabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Ardından adı Can Yücel ile özdeşleşmiş Eski Datça'ya varıyoruz. Eski Datça'da taş binalar arasında yürürken Can Yücel'in evini de görüyoruz. Köy kahvesinde kahve molamızın ardından Badem Çiçeği Festivalinin düzenlendiği Yeni Datça'ya gidiyoruz. Çeşitli etkinliklerle geçireceğimiza keyifli anların ardından Marmaris'te bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

3. Gün

Marmaris - Akyaka Belediyesi - Azmak Çayı - Gökova Körfezi - Sakar Geçidi - Gevens Köyü - Belen Kahvesi - Bozöyük Köyü - Çanakkale - Tekirdağ - Çorlu

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası eski Türk filmlerinin çekildiği mekanlardan biri olan devasa ağaçlarıyla çevrili eski Marmaris yolunda Aşıklar Yolunda fotoğraf molası vereceğiz. Sırtını yemyeşil dağlara, eteklerini masmavi sulara yaymış sessiz, huzur dolu, sakin şehir ünvanına sahip olan Akyaka'ya ulaşıyoruz. Yaptığı ev ile ulaslararası Ağa Han mimarlık ödülünü kazanan Nail Çakırhan Evini ziyaret ediyoruz. Sonrasında ağaçlar ve sazlıklar arasından süzülerek Gökova Körfezi'ne akan doğal bir akvaryum gibi olan Kadın Azmak'ında hava şartları müsait olursa bir motor turu yapacağız (Ekstra). Koruma altına alınan bu bölge kahverengiyle yeşilin ahenginin olağanüstü olduğu, yaz ortasında bile suyun sıcaklığının 8 dereceyi geçmemesi, şiirsel güzellikteki su altı manzarası, balıkları, kaplumbağları üzerinde süzülen ördekleri sizleri kendisine hayran bırakacak. Sokakları arasında kısa bir gezintinin ardından Gökova Körfezi'nin eşsiz manzarası eşliğinde Sakar geçidini geçerek ormancı türküsünün çıkış noktası olan Gevenes köyü Belen kahvesinde çay ve kahve molası vereceğiz. Çay molamızın ardından ise Muğla'nın Yatağan ilçesine bağlı köylerden biri olan kültürel yapısını korumuş sakin, tipik bir Ege köyüdür. Taş evleri, ormanlık alanları, su kaynakları ve kültürel yapısı ile görülmeye değer köylerden biridir. Bozöyük yakın bir zamana kadar pek fazla bilinmeyen bir köyken dizi ve filmleri burada sıkça çekilmesi üzerine merak uyandırmıştır. Köyde Baba Ocağı, Dondurmam Gaymak, Dürüye'nin Güğümleri, Ümmü'nün Türküsü, Dabbe, Sürgün İnek ve Güzel Köylü dizi ve filmleri çekilmiştir. Bu dizi ve filmlerde köyde yaşayanlarda figuran veya oyuncu olarak bu dizi ve filmlerde bulunmuşlardır. Burada verdiğimiz serbets zamanda yöresel köy ürünleri alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Alışverişlerinizin ardın İzmir - Çanakkale - Tekirdağ - güzergahını kullanarak dönüş yoluna geçiyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki Gezigo turunda tekradan görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks Araçlar İle Ulaşım
 • Araç içi İkramlar
 • 1 Gece Otel Konaklaması
 • 1. Gün Akşam Yemeği
 • 2. Gün Sabah Kahvaltısı
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
 • Program Dahilindeki Çevre Gezileri
 • Yurt İçi Seyahat Sigortası ( Tur Süresince )

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Programda Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Ören Yeri Girişleri
 • 1. Gün Sabah Kahvaltısı
 • 2. Gün Akşam Yemeği
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: