Cep Telefonu
E-posta

Antalya Gezilecek Yerler

...
Antalya Gezilecek Yerler
Antalya Gezilecek Yerler

Antalya'daki görülecek yerler, çok sayıda doğal ve insan yapımı mimari anıtlarla temsil edilmektedir. Zengin bir tarihe sahip, pitoresk, ilginç birçok eser bulunmaktadır. Antalya'ya sadece bir plaj tatili için gitmiyorsanız, tatil beldesindeki en iyi atraksiyonlar hakkındaki incelememizi okuyun. Daha sonra nereleri ziyaret etmeniz gerektiğini ve nerelerin sizin için daha uygun olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

Antalya denilince akla ilk gelen uzun kumsalları ve dünyanın her yerinden yatların demirlediği Eski Liman'dır. Ancak, bu şehrin tüm ilginç yerleri bu kadarla sınırlı değildir. Şehir, eğitim veya gezi amaçlı bir tatil için mükemmeldir. Antalya şehrinde görülecek ve yapılacak gerçekten çok fazla alternatif bulunuyor.

antalya gezilecek yerler

Antalya Arkeoloji Müzesi

Şehrin en ünlü cazibe merkezlerinden biri! Konyaaltı Caddesi’nde çok turistik bir bina bulunmaktadır. Müze 7 bin m²'lik bir alanı kaplamaktadır. Açılışı Nisan 1985'te gerçekleşti. Sergiler 13 sergi salonuna ayrılmıştır. Onların arasında:

  • Antik Kültür Salonu;
  • Mozaik Salonu
  • Prehistorik Salon;
  • Sikke Salonu;
  • Doğa Tarihi Salonu.

Hadrian Kapısı

İkinci en çok ziyaret edilen cazibe merkezi Hadrian Kapısı'dır.

Adresi: Barbaros, 07100 Muratpaşa/Antalya.

130 yılında Roma imparatoru Hadrian onuruna inşa edilmiş yüksek bir zafer kapısıdır. İki sütunlu cephe, üç giriş kemeri, dört dikme kule içerir. Yapının yüksekliği 8 m'dir. Kemer, Antalya'nın Eski kısmına geçiş görevi görmektedir.

Hıdırlık Kulesi

Roma İmparatorluğu (MS II. Yüzyıl) zamanlarının binası, şehir körfezinin güney kesiminde inşa edilmiştir. Sarı bir davul şeklindedir. Eski bir kare kaide üzerinde durmaktadır. Geçmişte, 13,5 m uzunluğa sahip kule, günümüze ulaşamayan sivri altın bir kubbe ile süslenmiştir. Tarihi bu bina daha önceleri deniz feneri olarak da hizmet vermiştir.

Diğer efsanelere göre, bir savunma yapısı veya bir mezardı. Ücretsiz olarak çatı katına çıkabilir ve tesisin ve denizin muhteşem manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Kale duvarlarının yakınında yürüyüş yapın, bölgenin farklı açılardan fotoğraflarını çekin. Muhteşem resimler elde edeceksiniz.

Antalya Eski Liman

Bu liman, Antalya şehrinin en güzel manzaralarından biri! Günün her saati ve ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz. Kaleiçi'nin merkezinde yer alır ve buranın kalbidir. Antalya'nın eski limanından ilk olarak MÖ 2. yy'da bahsedilmiştir. 1988'de büyük bir yenileme yapıldı. Liman her zaman kalabalıktır: yerel amatör sanatçılar hemen kıyıda resimler yapar, canlı müzik çalar, hediyelik eşyalar ve sokak yemekleri satılır. Türk kültürünü ve yaşam tarzını deneyimlemek için harika bir yer!

Düden Şelaleleri

Bu meşhur doğa harikası, yüksekliği 40 m'ye kadar ulaşan bir şelaleler topluluğudur. Şelalelerin alt kısımlarından gözlemleyerek doğal çekiciliğe hayran olabilirsiniz. Şelaleler Düden Nehri tarafından oluşturulmuştur. Şelaleden akan su Düden Nehri’nden gelmektedir. Gerçekten güzel bir yer, mutlaka ziyaret edin!

Konum olarak şelaleler, Eski Mahallesi olarak adlandırılan yere yaklaşık 10 km uzaklıktadır. Otobüsle ulaşılabilir.

KL 08 otobüsü, Konyaaltı bölgesinden her 15 dakikada bir hareket eder.

Rehberli turlara katılma şansınız da bulunmaktadır.

Tünektepe Dağı

Bu, iğne yapraklı ağaçlarla cömertçe büyümüş, pitoresk sarp bir dağdır. Türkçe adı "tepe" anlamına gelir. Antalya merkezden 15 km güneybatıda yer almaktadır. Dağ deniz seviyesinden 605 m yüksekliğe kadar uzanır. Bu, tüm Türkiye'deki en iyi görüntüleme platformlarından biridir! Burada deniz ve dağ manzarası bulunmaktadır.

Üst kısımlarında geleneksel Türk mutfağı için uygun fiyatlı bir kafe var. Tunektepe'nin eteğinde Sarı Su parkı bulunur. İçinde çocuk oyun alanları, barbekü alanları, binlerce yaprak dökmeyen ağaç ve çalı bulacaksınız. Piknik için harika bir yerdir!

Eğer siz de muhteşem Antalya’nın bu muhteşem güzelliklerini keşfetmek istiyorsanız, gezigo.com size Çerkezköy Tur firmaları arasında en iyi hizmeti sunabilir!

Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: