Cep Telefonu
E-posta

Yeni‌ ‌Nesil‌ ‌Tatil‌ ‌Stili:‌ ‌Günübirlik‌ ‌Turlar‌ ‌

...
Yeni‌ ‌Nesil‌ ‌Tatil‌ ‌Stili:‌ ‌Günübirlik‌ ‌Turlar‌ ‌
Yeni‌ ‌Nesil‌ ‌Tatil‌ ‌Stili:‌ ‌Günübirlik‌ ‌Turlar‌ ‌

Yeni yerler keşfetmek isteyen ancak yeterli vakti olmayanlar ve haftanın yorgunluğunu bir tatil molası vererek geçirmek isteyenler için günübirlik turlar en uygun seçenek olabiliyor. 

kapadokya

Günübirlik turlar adından da anlaşılacağı üzere konaklamasız olduğundan aynı gün gezinizi tamamlayarak evinize dönebilirsiniz. Genellikle şehre yakın bölgelere düzenlendiğinden kısa süre içerisinde gidilmek istenen noktaya ulaşım sağlanarak bölgenin en ünlü yerlerinin gezilmesi amaçlanır. Bu bazen tarihi, bazen kültürel bazense doğa gezileri olabilir. 

Ne Tür Günübirlik Turlar Bulmak Mümkün?

Günübirlik turlar hafta içi veya hafta sonlarında düzenlenebildiği gibi bayram, yılbaşı ve sömestr gibi dönemlere özel de düzenlenebiliyor. Sunulan seçeneklerin fazla olması sayesinde günübirlik tur paketleri arasından kendinize uygun olanını bulma şansınız vardır.  

Kısa tatilleri eğlenceli anlara dönüştürmek isteyenler için hazırlanan günübirlik turlara seyahat severler tarafından oldukça ilgi duyuluyor. Bayram ve yılbaşı gibi tatillerde yurt içi turlar kadar yurt dışı turları tercih edenler de var. 

Tarihi, yöresel lezzet, kültürel, kayak, sanat, doğa veya fotoğraf gibi çeşitli günübirlik turları arasından seçim yapmak da mümkün. İlginizi çeken herhangi bir gezi için tur şirketlerinden hizmet alabiliyorsunuz. Tur şirketleri ayrıca birkaç tur seçeneğini bir arada sunan seçenekler de hazırlayabiliyor.

Günübirlik turların konaklamasız olduğunu söylemek mümkün ancak hafta sonunu gezip eğlenerek geçirmek isteyenlere özel 1 veya 2 gece konaklamalı hafta sonu turları düzenlenebiliyor. Böyle bir durumda tur şirketleri konaklama, yeme-içme gibi ihtiyaçları sundukları hizmete dahil etmektedirler.

Günübirlik Gidilebilecek Tur Fırsatları

Daha önce görmediğiniz yerleri görmek, yeni arkadaşlıklar edinmek ve yoğun iş temposundan uzaklaşmak için günübirlik tur fırsatları keyifli zaman geçirmeniz için bir fırsattır. Çünkü günübirlik turlar bazen yakın şehirlere bazen de yaşadığınız şehrin hiç görmediğiniz yerlerine giderek unutulmaz bir tatil yapabilmenizi sağlar. 

Günübirlik tur fırsatlarını değerlendirerek İstanbul Adalar turu, Kırklareli-İğneada turu, Şile-Ağva-Polonezkey ve Saklıgöl turu, Bozcaada turu, Üsküdar-Kuzguncuk-Beylerbeyi turu gibi gezip görmekten haz alacağınız yerler arasından tercihte bulunabilirsiniz.

Bunların yanı sıra Kapadokya turu, Yedigöller turları, Kartepe turu, Odunpazarı turu ve Sazova Parkı turu gibi Türkiye’nin eşsiz güzelliklerini kısa sürede gezip görebileceğiniz günübirlik tur fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. 

Hangi Günübirlik Tur Seçilmeli?

Günübirlik turlara katılım yapmak isteyenler için çeşitli seçenekler bulunuyor. Bunlar arasından seçim yapmak tamamen katılımcının tercihine bağlıdır. Tur şirketleri sanat turlarından, kültür turlarına; doğa turlarından, fotoğraf turlarına kadar birbirinden farklı günübirlik turlar düzenlemektedir. 

Düzenlenen günübirlik turlardan hangisine seçeceğinize karar verirken ilgilerinizi ön planda tutabilir veya tur şirketlerinin her bir günübirlik tur için çizdiği rotayı inceleyerek tercihinizi yapabilirsiniz. Bazı turlar tekne ile ulaşım sunarken bazıları ise doğa yürüyüşünü içeren turlar olabilir. Bu tür ayrımları da göz önünde bulundurabilirsiniz. 

Hangi günübirlik tura karar verirseniz verin, gezip göreceğiniz yerlerin eşsiz güzelliği ve tur şirketlerinin sunduğu avantajlar ile evinize dinlenmiş ve kendinizi iyi hissederek döneceğinizden emin olabilirsiniz. 

Günübirlik Tur Fiyatları Nasıldır?

Günübirlik turlar hem zaman hem de fiyatları bakımından oldukça avantajlı bir seçenektir. Arkadaşlarınızla, ailenizle veya tek başınıza yapacağınız günübirlik turlar, minimal tutarlarla zamanınızı değerlendirebileceğiniz en avantajlı tatil fırsatıdır. 

En az maliyet ile keyifli bir tatil geçirmek isteyenler, tur şirketlerinin erken rezervasyon seçeneklerini değerlendirebilir. Ekonomik ve avantajlı bir tatil için online rezervasyon kolaylığı sağlayan tur şirketlerini de tercih edebilirsiniz.

Günübirlik Turlara Katılmanın Avantajları

Günübirlik turlara katılmak, katılımcılar açısından pek çok konuda avantaj sağlar. En önemlisi şüphesiz tek bir turlar birçok farklı destinasyonu görme imkanı sunması. Sayabileceğimiz diğer avantajları ise şu şekilde listelenebilir:

  • Rehber eşliğinde yapıldığından, gezilecek ve görülecek destinasyonlar hakkında bilgi sahibi olunur. Özellikle kültürel ve tarihi mekanların nasıl ve kim tarafından yapıldığı, ne gibi özelliklere sahip olduğu, zaman içerisindeki değişimleri, vb. konularda kapsamlı detaylar edinilebilir.
  • Turlara tek başına katılabileceğiniz gibi arkadaşlarınızla veya yakınlarınızla katılabilirsiniz. 
  • Çalışanlar için yalnızca hafta sonunu veya resmi tatilleri değerlendirmek mümkündür. Sınırlı süreli tatiller için oldukça verimli bir gezi planına dahil olabilirsiniz.
  • Tek başına gitmekle turlarla birlikte gitmek arasında, maliyet olarak aşırı bir fark bulunmaktadır. Turlar, toplu olarak katılımcıları bir yerden farklı bir yere götürdükleri için ulaşım maliyetleri minimize edilir. Benzer şekilde yeme-içme ücretleri, destinasyonlara giriş-çıkış ücretleri, vb. konularda toplu olarak satın alım gerçekleştirdikleri için son derece ekonomiktir.
  • Günübirlik turlarla birden çok destinasyonu görebilirsiniz. Özel anılar biriktirebilir, fotoğraflar çekilebilir, ailenizle veya arkadaşlarınızla güzel zaman geçirebilirsiniz. 
  • Hemen her bölgeye ve şehre turlar düzenlenmektedir. Fakat söz konusu günübirlik turlar olduğunda, turların başlangıç konumu, gidilecek olan konuma en çok 400-500 km uzaklıkta olmalıdır. Aksi durumda aynı gün içerisinde gidip gelmek mümkün olmayacaktır.
  • Günübirlik gezi turlarının süresi 24 saatle sınırlı olduğu için iş planınız olumsuz etkilenmez. İşinize vereceğiniz tek bir günlük ara ile farklı şehirleri gezebilirsiniz. 
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: