Cep Telefonu
E-posta

Uçaklı İlk Uygarlıklardan Bugüne GAP Turu

...
Uçaklı İlk Uygarlıklardan Bugüne GAP Turu
Uçaklı İlk Uygarlıklardan Bugüne GAP Turu
UÇAKLI İLK UYGARLIKLARDAN BUGÜNE GAP TURU
-------------------------------------------------------------
13 – 17 MAYIS 2024
5 GÜN - 4 GECE
4 GECE Y.P KONAKLAMA
İstanbul - Diyarbakır / Gaziantep - İstanbul Uçuşları Dahil
 
1. Gün
ÇORLU- İSTANBUL HAVAALANI-DİYARBAKIR HAVAALANI-DİYARBAKIR-ULU CAMİİ-CAHİT SITKI TARANCI EVİ-KENT SURLARI-MARDİN KAPI-KEÇİ BURCU-10 GÖZLÜ KÖPRÜ (DİCLE KÖPRÜSÜ)-MİDYAT-MİDYAT KONUK EVİ-MARDİN: 
 
Siz değerli misafirlerimizle belirtilen noktalarda buluştuktan sonra İstanbul Havaalanı’na transferimizi gerçekleştiriyoruz. Diyarbakır’a uçuyoruz. Diyarbakır Havaalanı’nda bizi bekleyen rehberimiz ve aracımızla buluşup kahvaltıya gidiyoruz (ekstra). Kahvaltımızın ardından turumuza Artuklular Dönemi’nden beri bölgenin en önemli şehirlerinden olan Diyarbakır ile başlıyoruz. İlk olarak İslam Âlemi’nin Anadolu’da beşinci Cami-i Kebir’i olan Ulu Cami ziyaret ediyoruz. İçerisinde taş işçiliği ve ahşap boyama sanatlarının ince zevklerini görebileceğimiz bu güzel eseri gezdikten sonra “Yaş otuz beş, yolun yarısı eder” şiiriyle tanıdığımız Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi’ne geçiyoruz. Her mevsim için ayrı kullanım alanları yaratılan bu güzel evde bölge sivil mimarisinin ince örneklerine rastlıyoruz. Müze gezimizin devamında panaromik olarak dünyanın ayakta kalmış en uzun ikinci surları olan kent surlarından Mardin Kapı’yı, Keçi Burcu’nu ve 10 Gözlü Köprü (Dicle Köprüsü) ile beraber Dicle Havzası’nı görüyoruz. Diyarbakır gezimizin ardından Midyat’ta giderek Midyat Konuk Evi’ni ziyaret ediyoruz. Rehberimizden gümüş işçiliği hakkında bilgi alıyoruz ve alışverişlerimizi yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği için otelimize yerleşiyoruz.
 
KONAKLAMA: RAMADA PLAZA by WYNDHAM / MARDİN
2. Gün
DARA ANTİK KENTİ - BEYAZ SU MESİRE YERİ - MİDYAT:
 
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Doğu'nun Efes'i olarak adlandırılan Dara Antik Kentine hareket ediyoruz. Tarihte Yukarı Mezopotamya'nın en önemli yerleşim yerlerinden birisi olan Dara Antik Kentinde; Su Sarnıçları, Tarihi Taş Ocağı ve Mezarlığı görüyoruz. Antik kent gezimizin ardından Nusaybin üzerinden Beyazsu'ya hareket ediyoruz. Beyazsu, Mardin’in kurak ve ağaçsız coğrafyasında, serin ve berrak suyu, yöreye özgü ağaçları ve yeşilliği ile vaha gibidir. Su kenarında içeceğimiz çay ve kahvelerimizin ardından Mor Gabriel Manastırına geçiyoruz. Süryanilerin Midyat’taki metropolit merkezi olan bu mekânı gezdikten sonra Midyat Merkeze geçiyoruz. Midyat'ta vereceğimiz yemek molasının ardından Midyat Konuk Evi’ni, Midyat Mağaraları’nı geziyoruz. Rehberimiz tarafından Midyat'a özgü, gümüş işleme sanatı olan telkariden yapılmış hediyelik eşyaları ve takıları almanız için çarşılarda serbest zaman veriyoruz ve Mardin’e dönüyoruz.
Akşam sizler için hazırladığımız reyhani gecesine geçiyoruz(ekstra)
 
KONAKLAMA: RAMADA PLAZA by WYNDHAM / MARDİN
3. Gün
ŞANLIURFA-BALIKLI GÖL-HALİL-ÜL RAHMAN CAMİİ-AYN ZELİHA GÖLÜ-GÜMRÜK HAN-SIRA GECESİ:
 
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından peygamberler şehri Şanlıurfa’ya geliyoruz. Tarihin sıfır noktası olarak kabul edilen Göbeklitepe’ye geçiyoruz. Şaşırtıcı anıtsal mimarisiyle 2018 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Göbeklitepe hakkında bilgiler aldıktan sonra   yaklaşık 4300 yıllık yazılı tarihi ile birçok açıdan önemli bir yere sahip olan Harran ile turumuza devam ediyoruz.  Harran’a geldiğimizde İslamiyet Dönemi’nin ilk üniversitesi olarak bilinen Harran Üniversitesi’ni, Cennet Cami olarak da bilinen Ulu Cami’yi, daha önce bulunduğu yerde Sabii tapınağının olduğundan bahsedilen Harran Kalesi'ni, Harran Höyüğü’nü panoramik olarak görüp bindirme tekniğinde yapılmış ve külah biçimindeki Harran Konik Kubbeli Evleri’ni gezeceğiz. Ardından  Balıklı Göl’ü, Halil-ül Rahman Camii’ni, Ayn-Zeliha Gölü’nü ziyaret ediyoruz. Günün yorgunluğunu atmak üzere Gümrük Han'da serbest zamanda veriyoruz. Bu sürede yöresel tatlar, dokumalar ve diğer alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Harran gezimizi tamamladıktan sonra Urfa kültürünün önemli bir parçası olan Sıra Gecesi (ekstra) programı düzenliyoruz.
 
KONAKLAMA: NEVALİ HOTEL / ŞANLIURFA
http://www.nevalihotel.com/ 
4. Gün
ADIYAMAN-KAHTA-CENDERE KÖPRÜSÜ-NEMRUT DAĞI- ATATÜRK BARAJI- HALFETİ-RUM KALE:
 
Otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra Nemrut Dağı’na doğru yola koyuluyoruz. Milli parkta araçlarımızdan ayrılarak zirveye doğru yürüyüşe geçiyoruz. Dünyanın en yüksek tümülüsüne vararak doğu ve batı teraslarında tanrı heykellerini görüyoruz. Ardından Atatürk Barajı ile devam ediyoruz. Atatürk Barajı ziyaretimiz ve serbest zamanımızda çay kahve ile müthiş manzaranın tadını çıkartıyoruz. Turumuzda Rumkale’ye doğru yol alıyoruz. Bizleri bekleyen teknemizle Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan siyah güller diyarı Halfeti'ye doğru yol alıyoruz. Halfeti tekne turumuzdan sonra konaklama ve akşam yemeği için Gaziantep`de otelimize yerleşiyoruz.
 
KONAKLAMA: SHİMALL OTEL /GAZİANTEP
https://www.shimallhotel.com/
5. Gün
GAZİANTEP-ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ-ESKİ ANTEP KALESİ-BAKIRCILAR ÇARŞISI:
 
Otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra otobüsümüze binerek Gaziantep’e geldiğimizde ilk durağımız dünyanın en zengin mozaik müzelerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi. Birbirinden değerli nadide eserleri bünyesinde barındıran müzede ziyaretlerimizi yaptıktan sonra meşhur Gaziantep lezzetlerini tatmak için etin lokum olduğu bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası eski Antep’i geziyoruz. Tarihi Kalesi’ni görüyoruz ve devamında bakırcılar çarşısında serbest zaman veriyoruz. Program sonrasında Gaziantep Oğuzeli Havalimanına giderek turumuzu tamamlıyor ve İstanbul’a uçuyoruz. İstanbul Havaalanı’nda bizi bekleyen aracımız ile Çorlu'ya transferimizi gerçekleştiriyoruz.
 
Siz değerli misafirlerimiz ile bir başka GEZİGO TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:
-Lüks Araç İle Ulaşım
-Profesyonel Rehberlik Hizmeti
-Yardımcı Asistanlık Hizmeti
-1618 No’lu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası
-Gidiş Dönüş İstanbul Havaalanı Transferi
-İstanbul-Diyarbakır Uçak Bileti
-Gaziantep -İstanbul Uçak Bileti
-4Gece 4/5* Otelde Konaklama
-Otelde 4 Öğün Kahvaltı
-Otelde 3 Öğün Akşam Yemeği
 
TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
-İlk Gün Sabah Kahvaltısı
-Son Gün Akşam Yemeği
-Tüm Öğle Yemekleri
-Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
-Tüm Şahsi Harcamalar
-Halfeti Tekne Turu
-Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
-Nemrut Dağı Minibüs Ücreti
-Sıra Gecesi (Şanlıurfa)
-Mardin Reyhani Gecesi
-Göbekli Tepe Minibüs Ücreti
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: