Cep Telefonu
E-posta

Uçaklı Doğu Akdeniz Turu

UÇAKLI DOĞU AKDENİZ TURU
(PAMFİLYA-KİLİKYA)
19 – 23 EYLÜL 2022
4GECE 5GÜN (Y.P KONAKLAMA)
ANTALYA-ALANYA-ANAMUR-SİLİFKE-MERSİN-TARSUS-ADANA-ANTAKYA(HATAY)
 
1. Gün


ANTALYA- AŞAĞI DÜDEN ŞELALESİ- KALEİÇİ-ASPENDOS-PERGE ANTİK KENTİ
Siz değerli misafirlerimizle belirtilen noktalarda buluştuktan sonra İstanbul Havaalanı’na transferimizi gerçekleştiriyoruz. Antalya’ya uçuyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüze yerleştikten sonra, AŞAĞI DÜDEN ŞELALESİ’ne hareket ediyoruz. Düden Çayı’nın 40 m yükseklikten Akdeniz’le buluştuğu doğal güzelliği görerek, fotoğraflarımızla bu anları ölümsüzleştiriyoruz. Daha sonra, Antalya’nın en güzel semtlerinden bir tanesi olan LARA’ yı panoramik görerek, ANTALYA’ da şehir turuna çıkıyoruz. ANTALYA KALEİÇİ’ nde tarihi sokaklarını rehberimiz eşliğinde keyifle gezip, serbest zaman veriyoruz. Ardından, Türkiye’de en iyi korunmuş antik tiyatrolardan biri olan ve muhteşem bir mimariye sahip ASPENDOS TİYATROSU’ nu gezmeye gidiyoruz. Rehberimizin bilgilendirmeleri eşliğinde gezimizi tamamlayıp, rotamızı Pamfilya bölgesinin en güzel kenti PERGE’ ye çeviriyoruz. Perge Antalya il merkezine 15 km uzaklıkta Aksu ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Perge son yıllarda yapılan arkeolojik kazılarda ortaya çıkan eserleriyle tarih severleri çok fazla heyecanlandıran kentlerimizin başında gelmektedir. Ne denli zengin bir kent olduğunu, aristokrasisinin ve sanat anlayışının ne kadar yüksek olduğunu ziyaretimiz esnasında sizlerde keşfetme şansına sahip olacaksınız. On bin kişilik stadyumu, ihtişamlı kent kapıları, kutsal alanları, devası hamamları, tiyatrosu, sonu bir türlü görünmeyen sokakları, süs havuzları ile çağının çok çok ötesinde bir kent olan PERGE’ yi rehberimiz anlatımlarıyla geziyoruz. Perge ziyaretimizin ardından,  ANTALYA’ da otelimize geçiyoruz.  Akşam yemeği otelde aldıktan sonra, isteyen konuklarımız ANTALYA şehir merkezine çok yakın olan otelimizden, merkeze inip yürüyüşler yapabilir ve gönüllerince eğlenebilirler.

2. Gün
 
SİDE-SİDE ANTİK KENTİ-MANAVGAT ŞELALESİ-ALANYA-DAMLATAŞ MAĞARA-KIZILKULE-ANAMUR
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, ülkemizin önde gelen turizm merkezlerinden biri olan SİDE’ye geçiyoruz. Tarih ve denizin bir araya geldiği SİDE ANTİK KENT’te, Antik Tiyatro, Agora, Side Arkeoloji Müzesi ve Apollon Tapınağı’nda rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz.  Apollon Tapınağı'nın denize kıyısında olması sebebiyle, çok güzel fotoğraf ve video çekimleri yapabilirsiniz. Daha sonra SİDE ÇARŞI’nda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Buradan yönümüzü bir doğa harikası  olan MANAVGAT ŞELALESİ’ne  çeviriyoruz. Muhteşem bir doğa manzarasına sahip olan şelalede, huzur verici keyifli anlar geçiriyoruz. Tekrar otobüsümüze biniyor ve ALANYA’ya hareket ediyoruz. Burada  DAMLATAŞ MAĞARASI’nı ve Alaaddin Keykubad’ın adına kurulan ALANYA’daki Selçuklu varlığının simgesi KIZILKULE’yi geziyoruz. Alanya gezimizi tamamlayıp, manzaralı bir yolculukla ANAMUR’a varıyoruz. ANAMUR’da yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3. Gün
 
SİLİFKE-AYA THEKLA KİLİSESİ-GÖKSU KÖPRÜSÜ-NARLIDERE-ÜÇ GÜZELLER MOZAİK MÜZESİ-CENNET CEHENNEM MAĞARASI-ASTIM DİLEK MAĞARASI-ZEUS TAPINAĞI ve KİLİSESİ- KANLI DİVANE ANTİK KENT-KIZ KALESİ-KORYKOS ÖREN YERİ-MERSİN
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, muz bahçeleri arasında yaptığımız yolculukla MAMURE KALESİ’ni panoramik gözlemleyerek SİLİFKE’ye varıyoruz. Burada Hıristiyanlıkta çok önemli yer olan AYA THEKLA Yeraltı Kilisesi’ni rehberimiz eşliğinde geziyor,  SİLİFKE KALESİ’ni,  tarihi GÖKSU KÖPRÜSÜ’nü  görüyoruz. Sonrasında lagos balığı ve kaya koruğu turşusu ile ünlü, NARLIKUYU BELDESİ’ne geçiyor ve ÜÇ GÜZELLER MOZAİK MÜZESİ (restorasyon çalışmaları tamamlanırsa) gezebilme şansına sahip olacağız. Diğer ziyaret noktalarımız olan dünyaca bilinen CENNET–CEHENNEM MAĞARASI’nı, ASTIM DİLEK MAĞARASI’nı ZEUS TAPINAĞI ve KİLİSESİ’ni gezmek üzere serbest zaman veriyoruz. Turumuzun devamında hikayesini rehberimizden dinlerken büyüleneceğiniz, günümüzde hala akustiğinin çok iyi olması sebebiyle konserlere ev sahipliği yapan ama ilk olarak 3’üncü yüzyılda kurulmuş olan KANLI DİVANE ANTİK KENTİ’ne gidiyoruz. Burada o dönem suçluların atıldığına inanılan ölüm çukurunu, kaya rölyefleri, Hristiyanlığın kabulü sonrasında işlevselliği değişen çeşitli dini yapıları, ölüm kulesini ve antik dönem mezar kalıntılarını ve diğer anıtsal eserleri geziyoruz. MERSİN’in simgelerinden olan meşhur KIZ KALESİ’önünde hatıra fotoğraflarımızı çekip, deniz kıyısında bulunan ve KORYKOS ÖREN YERİ’ni panoramik olarak görerek, Hitit dönemiyle başlayıp, Helenistik, Roma, Bizans ve Ermeni dönemleriyle devam eden tarihsel süreci hakkında rehberimizin bilgilendirmelerini dinliyoruz. Mersin sahil turu, BALIKÇI BARINAĞI ve LİMAN turumuzu gerçekleştirip,MERSİN’ otelimize yerleşiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde
4. Gün
TARSUS-ESHAB-I KEYF-NUSRAT MAYIN GEMİSİ-KLEOPATRA KAPISI-ST.PAUL KUYUSU-DANYEL PEYGAMBER MAKAMI-KIRK KAŞIK BEDESTENİ-TARSUS ŞELALESİ-ROMA MEZARLARI-ADANA-TAŞ KÖPRÜ-SABANCI MERKEZ CAMİİ-ULU CAMİİ-BÜYÜK SAAT KULESİ-SİNEMA MÜZESİ-KAZANCILAR ÇARŞISI
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, ünlü Romalı komutan MARCUS ANTONİUS ile KLEOPPATRA arasında aşkın yaşandığı yer olan TARSUS a hareket ediyoruz. Tarsus’ta gezimize bütün kutsal kitaplar da adı geçen YEDİ UYURLAR MAĞARASI (ESHAB-I KEHF) ile başlıyoruz. Eshab-ı Keyf diye adlandırılan ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hıristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilen Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıtmir’e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan mağarayı ziyaret ediyoruz. Mağaradaki gezimiz sonrası, Çanakkale Savaşlarında vermiş olduğu hizmetle tüm dünyanın dikkat kesildiği NUSRAT MAYIN GEMİSİ’ni, Mısır'ın ünlü kraliçesi Kleopatra'nın sevgilisi Romalı General Antonius ile Tarsus'da buluşmak üzere geldiklerinde şehre girdikleri kapı olan KLEOPATRA KAPISI’nı (Liman Kapısı) HZ. İSA’nın Havarilerinden ST.PAUL KUYUSU’nu ve Danyal Peygamber Makamını ziyaret ediyoruz. Tarihi ve kültürel dokusuyla ilgi çeken Tarsus Evleri’ni rehberimiz eşliğinde gezerek Tarsus'un tarihsel birikiminin kanıtlarını gözlemliyoruz. Sonrasında, Tarsus' un en önemli tarihi yapılarından biri olan KIRK KAŞIK BEDESTENİ’ni geziyor ve BERDAN ÇAYI üzerinde, 5 metrelik yükseklikten dökülen TARSUS ŞELALESİ ve ROMA MEZARLARI’nı  görerek, bir diğer gezi noktamız olan   ADANA’ya hareket ediyoruz  SEYHAN BARAJ GÖLETİ etrafında otobüsümüzle gezintimizi yapıp, şehrin simgesi olan Taş Köprü`yü   fotoğraflıyor ve Türkiye`nin  en büyük 2.ci camii olma özelliğine sahip olan SABANCI MERKEZ CAMİ’ni ziyaret ediyoruz. .Turumuzun devamında, Adana Ulu Camii, Büyük Saat Kulesi, Sinema Müzesi diğer göreceğimiz yerler arasındadır. Kazancılar Çarşısı’na geldiğimizde alışveriş için serbest zamanı veriyoruz. ADANA’da OTEL’e yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
5. Gün
İSKENDERUN-HATAY(ANTAKYA)-NECMİ ASFUROĞLU ARKEOLOJİ MÜZESİ-ARKEOLOJİ VE MOZAİK MÜZESİ-ST.PIERRE KİLİSESİ-ANTAKYA EVLERİ-HABİBİ NECCAR CAMİİ-UZUN ÇARŞI-HARBİYE ŞELALELERİ
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, ADANA’ya veda ediyor ve  BELEN GEÇİDİ’ nden Büyük İskender’in kurmuş olduğu 63 şehirden biri olan İSKENDERUN’ u panoramik olarak görerek, rehberimizin bilgilendirmeleriyle ÇAN, EZAN, HAZZAN sesinin birlikte duyulduğu kent HATAY’a (Antakya) ulaşıyoruz. Önce Antakya kent merkezinde yapılan bir otel inşaatının kazıları sırasında ortaya çıkan arkeolojik kalıntıların yerinde korunarak sergilendiği Dünyanın en büyük tek parça mozaiği’nin bulunduğu Necmi Asfuroğlu Arkeoloji Müzesi’ni  geziyoruz. Bu büyüleyici ve etkileyici  müze ziyaretimiz sonrasında, Akdeniz ve Hatay mutfağının lezzetlerini  tadacağımız yöresel yemeklerden oluşan öğle yemeğimizi almak üzere mola veriyoruz. Ardından ARKEOLOJİ ve MOZAİK MÜZESİ Hristiyanlık kelimesinin ilk defa kullanıldığı ST. PIERRE KİLİSESİ, şehri ikiye ayıran ve mitolojik hikâyelerde ORONTES (ASİ) Nehrini gözlemleyerek eski Antakya Evlerinin bulunduğu sokakta yürüyüşler yapıyoruz. Daha sonra, HABİBİ NECCAR CAMİİ’ ni görüp, UZUN ÇARŞI gezilerimizi yapıyor ve çarşıda sizlere nefis Antakya Künefesi tatmak üzere serbest zaman veriyoruz. Akşamüzeri  HARBİYE ŞELALELERİ’nde mola vererek ruhumuzu dinlendiriyoruz. Daha sonra akşam yemeğimizide tekrar yöresel lezzetlerden alarak, tarih, doğa, lezzet, kültür dolu bu harika turumuzu sonlandırıyoruz. Unutulmaz anılarımızla HATAY Havalimanı’na geçiyor ve İstanbul`a hareket ediyoruz. Siz değerli konuklarımızla bir başka GEZİGO  seyahatinde uluşmak üzere vedalaşıyoruz.
 
TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER
-Lüks Araç İle Ulaşım
-Profesyonel Rehberlik Hizmeti
-Yardımcı Asistanlık Hizmeti
-1618 No’lu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası
-Gidiş Dönüş İstanbul Havaalanı Transferi
-İstanbul-Antalya Uçak Bileti
-Hatay-İstanbul Uçak Bileti
-4 Gece 4/5* Otelde Konaklama
-Otelde 4 Öğün Kahvaltı
-Otelde 4 Öğün Akşam Yemeği
 
TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
-İlk Gün Sabah Kahvaltısı
-Son Gün Akşam Yemeği
-Tüm Öğle Yemekleri
-Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
-Tüm Şahsi Harcamalar
-Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
 
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: