Cep Telefonu
E-posta

Sevgililer Günü İçin Romantik Tatil Rotaları

...
Sevgililer Günü İçin Romantik Tatil Rotaları
Sevgililer Günü İçin Romantik Tatil Rotaları

Bilindiği gibi 14 Şubat tüm dünyada sevgililer günü olarak kutlanmaktadır. Bu özel günlerde eşler birbirlerine sevgilerini ifade edecek armağanlarda bulunurlar.

sevgililer günü için romantik tatil rotaları

Tüm dünyada birbirini seven çiftlerin özel günlerinden biri de sevgililer günüdür. Birbirlerini seven çiftler bu özel günde hediyeleşirler. Kırmızı güller, balonlar, gezi turları ve bunun gibi birçok seçenek ile bu günü kutlarlar. Sevgililer günü denince akla ilk kırmızı renk gelir. Tutkunun rengidir. Kırmızı güller klasikleşen hediyeler arasındadır. Çiftler bu özel günü farklı tatil beldelerinde kutlamak ister. Bunun için tercih edilen başlıca yerler vardır.

Sevgililer İçin Romantik Tatil Rotaları Neresidir?

Bazı şehir ya da ülkeler bazı şeylerin sembolü haline gelebilmektedir. Sevgililer günü için romantik bir tatil planı yapan kişilerin aklına ilk Paris gelmektedir. Tam bir romantizm mekanıdır. Her çiftin hayalidir. Eyfel Kulesi manzarasında güzel vakit geçirmek ister. 

Türkiye'de ve dünyada birçok tatil beldesi yer almaktadır. Her ihtiyaca uygun mekanlar mevcuttur. Türkiye'de romantik mekan deyince akla gelen ilk yerlerden biri de Nevşehir Kapadokya'dır. Gün doğumu ile beraber balonların havalanmasıyla muhteşem bir görüntü oluşmaktadır. 

Deniz, güneş ve kum sevenler için Antalya çok iyi bir tercih olacaktır. Antalya'nın doğa ile iç içe oluşu, denizi ve yeşili bir arada bulundurması harika bir tatil deneyimi yaşatacaktır. Hangi mevsimde giderseniz gidin ılıman iklimi ile güzel günler geçirirsiniz. Türkiye'nin en önemli tatil beldelerinden biri olan Antalya da bütçenize uygun her türden otel bulma imkanınız vardır. 

Sevgililer Gününde Yapılacak Şeyler 

Sevgililer gününde insanlar tüm stresten uzaklaşıp o günün tadını çıkarmak ister. Bu yüzden tatil rotalarını hem dinlenip hem de eğlenebilecekleri bir yere göre düzenlerler. Kısa ama eğlenceli bir tatil geçirmek isteyen biri İstanbul çevresini tercih edebilir. İstanbul yakınlarında ahşap evlerin bulunduğu tatil yerleri mevcuttur. Şehrin kalabalığından uzak sessiz ve sakin bir ortamdır. Bu özel günü huzur ile geçirebileceğiniz bir mekandır. 

Bunun yanında bilindiği gibi Sevgililer günü kış ayına denk gelmektedir. Soğuk kış günlerine kar da eşlik etmektedir. Çiftler tatil için kayak merkezlerini tercih edebilirler. Örneğin Bursa Uludağ en sık ziyaret edilen tatil yerlerinden biridir. Uludağ' da bulunan otellerde konaklayabilirsiniz. Aynı zamanda kayak yapma imkanınızda mevcuttur. 

Sevgililer Gününde İstanbul İçi Mekanlar

Sevgililer gününde uzak yerlere gidemeyen çiftler İstanbul içerisinde bazı mekanlara gidebilirler. Birçok otel ve restoran bulunmaktadır. Bunları tercih edebilirler. İstanbul' da bir çok turistlik mekan mevcuttur. Bunlardan biri de Galata Kulesi'dir. Galata Kulesi gün içerisinde birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Bu özel günde çiftlerin de uğrak noktalarından biridir. 

Sevgililer gününde çiftler Boğaz kenarındaki restoranları da tercih etmektedir. İstanbul'un enfes manzarası eşliğinde romantik bir yemek yenilebilir. Bu güzel günü bu şekilde değerlendirebilirsiniz. 

Sevgililer Gününde Yapılan Etkinlikler

Sevgililer gününde çiftler birbirleriyle vakit geçirmek ister. Bunun için ya sessiz sakin bir yer seçerler ya da eğlenebilecekleri mekanları tercih ederler. Alışveriş merkezleri bu günlere özel bazı eğlenceler düzenlemektedir. Soğuk havada dışarıda vakit geçirmek istemeyen çiftle bu yerleri tercih edebilirler. İçerisinde her şey mevcut olduğu için güzel vakit geçirilebilir. 

Sevgililer Gününde Yurt Dışı Tatil Yerleri 

Sevgililer gününde tatil yapacak çiftlerin ilk rotası genellikle Venedik/İtalya'dır. Aşkı sonuna kadar hissedebileceğiniz bir şehirdir. Suyun üzerinde sandallarla harika bir deneyim yaşayabilirsiniz. Venedik dünya miras listesinde yer alan şehirlerden biridir. Büyüleyici bir atmosfere sahiptir. 

Bir diğer romantik şehir ise Fransa/ Paris'tir. Gezilebilecek bir çok tarihi kültürel mekan mevcuttur. Fransa deyince de akla ilk Eyfel Kulesi gelmektedir. Sanatsal mimarisi ile insanı etki altına almaktadır. Bunun yanında Fransa' da bir de Aşk Köprüsü bulunmaktadır. Bu mekanlarda romantizmin doruklarına ulaşabilirsiniz. 

Ukrayna Aşk Tüneli çiftlerin gitmek isteyecekleri bir başka mekanlardan biridir. Bu tünel aslında bir demir yoludur. Demir yolunun bir kısmı sarmaşıklarla ve ağaçlarla kaplı olduğu için muhteşem bir görüntüye bürünmüştür. Yemyeşil görüntüsü ile ziyaret edilen yerler arasındadır. 

Santoron/ Yunanistan da romantik mekanlar arasında yerini almaktadır. Santoron da bulunan Santorini adası çiftlerin uğrak noktasıdır. Aşk Cenneti olarak da bilinmektedir. Sakin ve huzurlu bir tatil isteyenlerin adresidir.

Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: