Cep Telefonu
E-posta

Safranbolu Turu

...
Safranbolu Turu
Safranbolu Turu
Aktif Turlarımız
Kastamonu Küre Dağları Horma Valla Kanyonları ve Safranbolu Turu
Planlanacak Turlar
Safranbolu - Safran Çiçeği Hasadı Turu

Karabük'ün dünyaca ünlü turistik bir ilçesi olan  Safranbolu, hem yaz aylarında hem de kış aylarında yoğun bir ziyaretçi akınına uğruyor. Çin ve Japonya gibi Asya ülkelerinden özellikle Safranbolu'yu gezmeye gelen  binlerce kişi bulunuyor. Fakat Türk vatandaşları olarak bizler, UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Safranbolu'yu yeterince bilmiyor, Ankara ve İstanbul gibi metropol şehirlerimize yakın olmasına rağmen gezip görmek için geç kalıyoruz.

Türkiye'nin göz bebeği Safranbolu, Osmanlı kent mimarisini en iyi şekilde yansıtan yapıları, halen daha süren gelenek ve görenekleri, yaşam tarzı ve doğal güzellikleriyle turlar kapsamında gezilebilecek önemli turistik merkezlerimizden. Safranbolu kültür turlarıyla hangi destinasyonların gezilebileceğini, tur kapsamına nelerin dahil edildiğini, GeziGo ile ekonomik Safranbolu turlarına nasıl katılım sağlayabileceğinizi açıklıyoruz.  

Otel Konaklaması Dahil Safranbolu Turları

Safranbolu turları ayrı olarak düzenlenebildiği gibi Batı Karadeniz turlarıyla birlikte, Amasra ve Yedigöller gibi turistik yerleri içerisine alan turlarla da düzenlenebilmektedir. Tatil sürenizin uzunluğuna göre dilediğiniz herhangi bir tura katılım sağlayabilirsiniz. Safranbolu'yu gezip görmeniz için en azından 1 gece, 2 gün ayırmanız önerilir. 

GeziGo seyahat acentesi olarak Safranbolu'nun en özel yerlerini, tarihi yapılarını, doğal güzelliklerini ve kültürünü tanımanız için kapsamlı bir tur düzenliyoruz. Yılın belirli dönemlerinde düzenlediğimiz bu turlar; otel konaklaması dahil olacak şekilde konuklarımıza sunulmaktadır. 

Oteller, Safranbolu'nun en nezih noktalarında, kaliteli mekanlarda konaklamayı içermektedir. Aynı zamanda tur içeriklerine göre sabah kahvaltısı ve akşam yemeği de paketlere dahil edilmektedir. Tur içerikleri ve ekstralar hakkında bilgi edinmek için, sitemizde yer alan "İletişim" sayfasından ve anasayfada bulunan numaralar aracılığıyla müşteri temsilcilerimizle görüşme sağlayabilirsiniz.

Her Şey Dahil Safranbolu Turları

Türkiye'nin gezilecek önemli tarihi destinasyonlarından birisi olan Safranbolu, kapsamlı tur programının uygulandığı rotalardandır. Yeterli sayıda katılım sağlandığı takdirde Safranbolu'ya konforlu otobüslerle turlar düzenlenmektedir. 

Yeterli sayıda katılım olmazsa konforlu minibüslerle eğlenceli bir seyahat çerçevesinde lüks araçlarımızla ulaşım sağlamaktayız. Safranbolu her şey dahil tatil turlarımız, en ekonomik fiyatlarla müşterilerimize sunulmaktadır. Fiyatlar, tur içerikleri, turların hangi dönemlerde ve tarihlerde gerçekleştirileceği ile ilgili bilgilere ulaşmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Her şey dahil Safranbolu turları, otel konaklamasını, sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri dahil olmak üzere lüks araçlarla şehir içi ve şehir dışı ulaşımlarını içermektedir. Ulaşım, turların başladığı noktadan itibaren başlar ve tur bitiminde noktalanır. Ara duraklar ve Safranbolu'da ihtiyacınız olan tüm ulaşım hizmetleri GeziGo seyahat acentesi olarak tarafımızca karşılanır. 

Ekonomik Safranbolu Tatil Turları

İstanbul çıkışlı Safranbolu turları, Ankara çıkışlı Safranbolu turları, İzmir çıkışlı Safranbolu turları, Bursa çıkışlı Safranbolu turları ve Tekirdağ çıkışlı Safranbolu turları şeklinde kategorilere ayrılan turlar; seyahat boyunca tatil severlerin ihtiyaç duyacağı tüm özellikleri içermektedir. Ulaşım ve konaklama gibi ücretler tur paketlerine dahil edildiğinden; Safranbolu turları oldukça ekonomik bir seçenek olarak karşınıza çıkacaktır. Bayram tatillerinde, resmi tatillerde ve haftasonu tatillerinizde ekonomik Safranbolu tatil turlarını değerlendirerek; kültürel birikiminizi artırabilir, ailenizle güzel anılar biriktirebilir, bu güzide ilçenin gezilmeye değer destinasyonlarını ziyaret edebilirsiniz.

Safranbolu Turlarına Neler Dahildir?

Turların başlangıç noktası ve saati belirlendikten sonra web sayfamızdan kullanıcılarımızla paylaşılmaktadır. Belirtilen gün ve saatte, yine belirtilen konumda yolculuğumuza başlıyoruz. 

Rehberlerimiz tüm seyahat ve tur boyunca konuklarımıza destek olacak, bilgi ve birikimlerini aktaracak ve gerek gördüğü takdirde (hava şartları, vb. faktörlere bağlı olarak) programda değişiklikler yapabilecektir. Bu tarz değişikliklerden firmamız sorumlu değildir.  Safranbolu turlarında pakete dahil olan içerikler şunlardır:

  • Gidiş dönüş şeklinde lüks araçlarla ulaşım
  • Safranbolu'nun en elit mekanlarında gece konaklaması
  • Konaklanacak olan otelde sabah kahvaltısı ve  akşam yemeği
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • Araç içi paket su
  • Tur süresince profesyonel rehberlik hizmeti 

Yolculuktan sonra Safranbolu'ya ulaşıldığında, rehber eşliğinde kültürel gezimiz konuklarımızın da konforu düşünerek kapsamlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Belirli noktalarda konuklarımızın kendilerine ayırabileceği serbest zaman tanınmaktadır. Bu süre zarfında, dilediğiniz gibi şehri gezebilir, varsa yakınlarınızla görüşebilir, yöresel lezzetleri deneyebilir veya istediğiniz bir etkinliğe katılım sağlayabilirsiniz.

Safranbolu Turlarıyla Gezilecek Yerler

Safranbolu hem doğal hem tarihi hem de kültürel destinasyonlarıyla herkes için ilgi çekici noktaları bünyesinde barındırıyor. Bir müze şehir statüsündeki Safranbolu, coğrafyanın insan ile bütünleştiği, tarihi dokusunun bozulmadan günümüze kadar ulaşabildiği, kendine has mimarisi ile Batı Karadeniz'in nadir ilçelerinden birisi olarak betimlenebilir. Safranbolu'da gezilecek yerler ise şu şekilde listelenebilir:

Meşhur Safranbolu Evleri: Safranbolu denildiğinde akla ilk gelen şüphesiz dünyaca ünlü Safranbolu evleridir. Bu evlerin 600'e yakını koruma altına alınmıştır. Ahşap evlerin tümü birbirine benzemektedir ve bu da şehirde genel anlamda bir uyum yakalamıştır. Safranbolu evlerini, hanlarını ve hamamlarını ziyaret ederek geçmişe yolculuk yapabilir, harika fotoğraflar çekilebilir, eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. 

İzzet Mehmet Paşa Camii: Tamamıyla kesme taştan yapılmış İzzet Mehmet Paşa Camii, kalem işlemeleri, çok köşeli kaleme benzer minaresi ve estetik öğeleriyle bölgenin gezilmeye değer dini yapılarından birisidir. 

Yörük Köyü: Osmanlı mimarisinin en iyi  korunduğu köylerden birisi olan Yörük Köyü, Safranbolu'ya gelen ziyaretçilerin uğrak noktalarındandır. 1997'de sit alanı ilan edilen ve  11. Yy.'den günümüze kadar yapısı bozulmadan korunabilmiş olan bu naif köy,  Safranbolu evlerine benzer bir mimariye sahiptir. Köye motorlu taşıtlarla girmek yasaktır. 

Köprülü Mehmet Paşa Camii: Görkemli bir kemerli yapıdan girişi yapıla caminin avlusunda bir güneş saati bulunuyor. Köprülü Mehmet Paşa Camii ile ilgili birçok kaynakta ilginç yapılış hikayeleri bulunuyor. Camiinin, zamanın Osmanlı sadrazamı olan Köprülü Mehmet Paşa'nın Safranbolu'ya sürgün edilmesi sonrasında emri ile yapımına başlanıyor. Rivayete göre sadrazamın geldiği yer olan İstanbul'a dönüşü için bir nevi adağı olarak nitelendiriliyor. 

Tokatlı Kanyonu: Safranbolu Eski Çarşı ile Tokatlı Köyü arasında 9 km'lik uzunluğu ile dikkat çeken  Tokatlı Kanyonu, Safranbolu'da gezilmesi gereken doğal güzelliklerden birisi. Yemyeşil ağaçlarla bezenmiş çevresi, çeşitli bölgelerinden akan serin suları ve fotojenik manzarasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken destinasyonlardan. Kanyonda muhteşem manzaranın tadını çıkarabilir, doğa yürüyüşü yapabilir, çeşitli kuş türlerini gözlemleyebilir ve kanyon üzerinde düzenlenen özel etkinliklere (at biniciliği, paintball, vb.) katılabilirsiniz. 

Kristal Teras (Cam Teras): Tokatlı kanyonu üzerinde konumlanan Cam Teras, hakim manzarası ile görenleri mest eden noktalardan. Yükseklik korkusu olanlar için adrenalin dolu dakikaların yaşanabileceği bu mekan, tamamıyla cam ile kaplı bir zemin üzerine kurulu ve yerden yüksekliği 80 metre.

Hıdırlık Tepesi: Safranbolu'nun eşsiz güzelliğini farklı bir noktadan seyretmek isterseniz, mutlaka Hıdırlık Tepesi'ne gitmenizi öneririz. Burada Orhan Gazi döneminde şehzade olan Gazi Süleyman Paşa'nın kumandalarından Hıdır Bey'in türbesi yer almaktadır. 

Sipahioğlu Konağı: Safranbolu mimarisini 300 yılı aşkın süredir devam ettiren yapılardan birisi olan Sipahioğlu Konağı, gezilmesi gereken yapılardan birisi. Taş duvarları, ağaçtan oyulmuş işlemeleri ve harika mimarisiyle dikkat çeken konak, Safranbolu'nun nadide konaklarından. 

Safranbolu Tarihi Saat Kulesi: Safranbolu'da görülmeye değer tarihi unsurların sergilendiği bir mekan olan Tarihi Saat Kulesi, 1790'lı yıllarda İzzet Mehmet Paşa tarafından inşa edilmiştir. 12 metre yüksekliği olan kule, 200 yıldan uzun bir süredir çalışan ve her hafta kurulan önemli Safranbolu simgelerinden.

Safranbolu Kent Tarihi Müzesi: Safranbolu'da kale olarak bilinen bir tepede yer alan eski adıyla "Hükümet Konağı", bölgenin sosyal zenginlerini ve kültürünü yansıtan argümanlara ev sahipliği yapıyor. 1976 yılında ciddi bir yangın nedeniyle tamamıyla kullanılamaz hale gelen konak, 2000 yılında alınan bir kararla, 6 yıl süren bir restorasyon işlemine tabi tutulmuş; içerisinde Safranbolu'ya ait resmi belgeler, ses ve video kayıtları, görsel argümanlar ve eşyalar bulunan bir yapı.

Çikolata Müzesi: Mesut Kırımlı adında bir çikolata ustası tarafından kurulan Çikolata Müzesi, bölgedeki birçok yapının minyatür ölçülerdeki maketleri yer alıyor. Cam teras, mağara, çeşme, han ve köprü gibi yapılar bunlardan sadece birkaçı.

Cinci Hanı: 1645 yılında Karabaşzade Hüseyin Efendi, namı diğer Cinci Hoca tarafından inşa edilen Cinci Hanı, 300 yılı aşkın süre kervansaray olarak kullanışmış ve 20. Yy.'ın sonralarında restore edilerek bir kompleks turistik merkez haline gelmiştir.  İçerisinde otel, restoran, bar ve cafe bulunmaktadır. 

İncekaya Su Kemeri: Tokatlı Kanyonu üzerinde bulunan bu tarihi su kemeri, Sadrazam İzzet Mehmet Paşa tarafından inşa edilen yapılardan bir diğeri. Zamanla yapısı bozulan ve 18. Yy.'ın sonlarında onarılarak yeniden kullanıma açılan kemer, günümüzde yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken yapılar arasında bulunuyor. 

Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: