Cep Telefonu
E-posta

Muğla Gezilecek Yerler

...
Muğla Gezilecek Yerler
Muğla Gezilecek Yerler

Muğla gezilecek yerler bakımından oldukça zengin olan doğal güzellikleri ile büyüleyici bir atmosfere sahip, Türkiye’nin nadide güzelliklerine ev sahipliği yapan bir yer olarak her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır. 

Çeşitli aktivitelerin, hareketli gece hayatının, eğlenceli faaliyetlerin merkezlerinden olan Muğla kesinlikle görmeniz gereken bir yer olarak bu yazımızda gezilmesi gereken yerlerini sizler için derlediğimiz keyifli bir yazı da güzelliklerini sizlere sunuyor! 

Eşsiz Güzellikleri ile Muğla’yı tanımaya hazır mısınız? 

Cevabınız evet ise başlayalım. 

Dalaman Çayı 

Muğla’nın göz bebeği olan turkuaz rengi ile çat 230 metre uzunluğa sahip ve Marmaris ile Fethiye’nin ortasında bulunmaktadır. Koçaş Dağı’ndan Ege Denizi’ne dökülen çayda rafting yapma imkanı bulunmaktadır ve kusursuz manzarası ile ziyaretçilerini beklemektedir. 

Saklıkent Kanyonu 

Muğla’nın en doğal yeri olarak ifade edilen kanyon 30 kilometre uzunluğa sahiptir. Bu uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun kanyonu olarak düşünülebilir. Henüz yeni keşfedilen kanyon çevresinde bulunan işletmeler de keyifli vakit geçirebilir ve manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Gökçeler Kanyonu ve İncirliin Mağarası 

Gökçeler Kanyonu içerisinde bulunan mağara, Türkiye’nin en büyüleyici doğal mağaraları arasında yer almaktadır. Doğa aşıklarının mutlaka ziyaret etmesi gereken bu alan etrafında da dilerseniz yürüyüşe çıkabilirsiniz. Dinlenme alanlarında doğanın tadını çıkarabilirsiniz. 

Turgut Şelalesi 

Turgut Şelalesi Muğla halkının ve turistlerin ilgisini çeken büyüleyici bir doğa harikası olarak 6 metre yüksekliğe sahip olan bir şelaledir. Cip safari turları ile doğa yürüyüşleri ile bu alanın ayrıca tadını çıkarabilirsiniz. 

Azmak Nehri

Akyaka'nın doğu bölgesinden itibaren 3 kilometreye kadar uzanan nehrin 10 metre derinliğe sahiptir. En çok ziyaretçi akınına uğrayan alanda doğa ile iç içe bir kahvaltı veyahut akşam yemeği yiyebilir, nehirde bulunan tekneler ile gezilere katılabilirsiniz.

Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi mutlaka duymuş olduğunuz bir doğal güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Cennetten bir köşe olarak anılan vadi yerli ve yabancı turistlerin göz bebeğidir. Kamp yapmak için ideal olan alan da tekne turlarına katılabilirsiniz. 

Sultaniye Kaplıcaları

Ülkemizin sahip olduğu en değerli kaplıcalardan olan Sultaniye Kaplıcaları Türkiye’de bulunan en yüksek radyoaktivitesi bulunan kaplıcadır. Cilt hastalıkları için şifa bulmak adına tercih edilen alanda yürüme engeli olan bireyler için 21 günlük bir tedavi uygulanmaktadır. Bu kaplıyacı şifa bulmak adına birçok turist ziyaret etmektedir. 

Likya Yolu

Doğa yürüyüşü için mükemmel bir tercih olan Likya yolu Türkiye’nin en uzun yürüyüş rotasına sahipken dünyada ise 10. sıraya sahiptir. Geçmişte Likyalıların ticaret yolu olan yürüyüş yolu şimdilerde Trekking yapmak isteyenlerin hayali olan bir rotaya sahiptir. Yolun çevresinde Simena, Lmyrna, Olympos, İdyros, Phalesis gibi antik kentler mevcuttur. 

Sedir Adası

Diğer adıyla Kleopatra adası Marmaris’ten 15 kilometre uzaktadır ve Ege Denizi’nin tadını çıkarmak isteyen turistlerin uğrak noktasıdır. Bu ada Mısır Kraliçesi Kleopatra ile Marcos Antonius’un aşk yaşadığı ada olarak tarihe geçmiştir. Kendine has güzelliklere ve mavi tonlara sahip olan ada Muğla’da mutlaka görmeniz gereken doğal bir güzelliktir. 

Kızlan Yel Değirmenleri

Datça doğal güzellikleri ile dikkat çeken bir yer olarak badem ve zeytin ağaçlarıyla bezenmiş bir yerdir. Kızlan Yel Değirmenleri Kızlan köyünde bulunmaktadır. 1900’lü yıllardan itibaren köyün simgesel varlığı değirmenlerden 6 adet bulunmaktadır. 

Can Yücel’in Evi

Şair Can Yücel Datça’da yaşamıştır ve ünlü şairin değerli eserlerini yarattığı bu ev sayısız turist tarafından ilgi görmektedir. Görmeniz gereken bu alan kütüphane gibidir.

Labranda Antik Kenti

Labranda Antik Kenti, Milas ilçesine 16 kilometre uzaklıkta bulunan kesinlikle görmeniz gereken bir antik kenttir. Adını eski bir savaş aracından alan antik kent, yüzlerce turistin akınına uğramaktadır. 

Euromos Antik Kenti

Milas’tan 10 kilometre uzakta olan bu antik kent, meşhur Zeus Tapınağı’na ev sahipliği yapmaktadır. Antik kentin içerisinde tapınağın yanı sıra sur, tiyatro, hamam gibi kalıntılar bulunmaktadır. 

Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: