Cep Telefonu
E-posta

Marmaris Fethiye Ölüdeniz Turu

...
Marmaris Fethiye Ölüdeniz Turu
Marmaris Fethiye Ölüdeniz Turu
18 - 24 EYLÜL 2022
7GÜN 6GECE
5 GECE Y.P KONAKLAMA
2 GECE FETHİYE 3 GECE MARMARİS
1. Gün
Çorlu-Muğla
 
Siz değerli misafirlerimiz ile belirlenen noktalarda buluştuktan sonra Marmaris Fethiye Ölüdeniz Turu için yola çıkıyoruz.
2. Gün
XANTHOS ANTİK KENTİ - HARPYLER ANITI - TLOS ANTİK KENTİ - YAKAPARK - SAKLIKENT - FETHİYE
Yapılan gece yolculuğu sonrasında, sabah saatlerinde yolda verilen serbest kahvaltı molası sonrası ilk durağımız, Antik çağlarda Likya bölgesine başkentlik yapmış ve Senatoda 3 oyla temsil edilen Eşen Çayı kenarına kurulmuş bir antik şehir olan XANTHOS ANTİK KENTİ olacak. Burada Xanthos tarihi hakkında bilgi alıp günümüze kadar iyi koruna gelmiş Tiyatro Binasını, Harpyler Anıtını, Likya tipi mezarlarını, Agora'sını görüyoruz. Geçmişe dair yaptığımız bu etkileyici yolculuk sonrası,  Akdağlar'ın eteklerinde bulunan, buz gibi kaynak suları ve yeşilliklerin içinde cennetten bir köşe YAKAPARK’a gidiyoruz. Eşsiz doğasıyla, temiz çam kokusunu içimize çekerek yol üzerinde bulunan TLOS’u geçerek ulaşacağımız Yakapark'ta, öğle saatlerinde yenen ve soğuk dağ sularında lezzetlenen alabalıkların tadı hafızalardan silinmeyecek. Sonrasında otobüsümüz bizleri, Türkiye nin en önemli kanyonlarından biri olan SAKLIKENT’e ulaştıracak. Burada dileyen misafirlerimiz gökyüzünde olmanın zevkini ZİPLİNE (Ekstra) ile yaşayabilirler. Saklıkent Kanyonu’na giriş yapıp, kanyon içinde kayaların altından çıkan buz gibi sularda serinleyip bu keyifli anları fotoğraflayarak otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.
3. Gün
TAM GÜN 12 ADALAR TEKNE TURU (Ekstra)
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası 12 ADALAR TEKNE TURU’na katılmak için bizi bekleyen teknemize biniyoruz. Tekne turumuzda Fethiye-Göcek koylarının birbirinden güzel adalarını görüp, akdenizin kokusunu içimize çekerek, Yassıcalar Adası, Göcek Adası, Kızılada, Akvaryum Koyu, Domuz Adası, Tersane Adası, Zeytinli Ada vb koy ve adalarda yüzme molaları veriyoruz .Bu güzel turun sonunda sahile geri dönerek otelimize ulaşıyoruz.(Öğle yemeği: balık veya tavuk+makarna+salata) Tam Gün Tekne Turu Öğle Yemeği ve Ulaşım Dahil 
4. Gün
BELCEKIZ-ÖLÜDENİZ - DALYAN - KAUNOS KRAL KAYA MEZARLARI - CARETTA CARETTA - İZTUZU PLAJI - MARMARİS
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, Babadağ'ın hemen eteğinde bulunan BELCEKIZ plajına ulaşıyoruz.  Bu plajın devamı niteliğindeki Türkiye’nin en eşsiz denizlerinden ÖLÜDENİZ’de sizlere serbest zaman veriyoruz. Dünyanın sayılı plajlarından olan Ölüdeniz’de turkuaz suların keyfini çıkarttıktan sonra DALYAN'a ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos’un hikâyesini rehberimizden dinleyerek kaya oyma KRAL MEZARLARI’nı görüyoruz. Sonrasında nesilleri tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarının Türkiye'deki en ünlü yumurtlama alanı İZTUZU plajına gidiyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takip ederek otobüsümüze ulaşıyoruz. (2.MAVİ YOLCULUK). Dalyan’dan ayrılarak otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği otelimize. Arzu eden misafirlerimizle Marmaris Kaleiçi ve barlar sokağında  eğlence bizleri bekliyor.(Ekstra) 
 
5. Gün
SERBEST GÜN - JEEP SAFARİ TURU (EKSTRA) - MARMARİS TEKNE TURU (EKSTRA)
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası misafirlerimize 2 seçenek sunuyoruz:
1.Seçenek: JEEP SAFARİ Turu (Ekstra) Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, otelimizin önüne yanaşan Jeeplere binerek gün boyu sürecek olan bir adrenalin deposu, JEEP SAFARİ’ye başlıyoruz. İlk durağımızda verilen brifing ve çekilen fotoğrafların ardından Off-Road yapacağımız Değirmenyanı parkuruna giriyoruz. Parkurumuzun bir etabında su tabancaları kiralayarak,  marmaris jeep safari turlarının vazgeçilmezi, oldukça eğlenceli bir aktivite olan su savaşı yapıyoruz. Bu aktivite birçoğumuzu çocukluk yıllarımıza götürecek. Muhteşem bir doğanın içerisinde dere yataklarının içerisinden geçerek mola yerine ulaşıyoruz. Mola ardından Hisarönü mevkini takiple yüzme molası vereceğimiz Orhaniye sahilinde bulunan KIZKUMU Plajına ulaşıyoruz. Dünyada bir benzeri olmayan, binlerce yıllık bir jeolojik süreçle oluşmuş denizin içinde yaklaşık 650 m’lik bir sete sahip Kızkumu’nda kendimizi serin sulara bırakıyoruz. Yüzme molası ardından öğle yemeklerimizi almak için dere kenarındaki Turgut Köyü’ne gidiyoruz. Sonrasında Sığla ağaçlarının altında, jeeplerle şelaleye ulaşarak, fotoğraflarımızı alıp buradaki büvetlerde serinliyor, tekrar jeeplere binerek  güzel manzaralardan geçerek otelimize ulaşıyoruz.
JEEP SAFARİ Turu Öğle Yemeği Dahil  .  Öğle Yemeği ( balık, köfte veya tavuk ana sıcak seçmeli+salata )
2.Seçenek:  Marmaris TEKNE TURU (Ekstra) Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası dileyen misafirlerimizle tekne turuna katılmak için limana hareket ediyoruz . Gün boyu Marmaris Körfezinin eşsiz koylarında güneşleniyor, denize giriyoruz. Amos koyu, Fosforlu Mağara, Balık Çiftliği, Kumlubük, Akvaryum yüzme molaları vereceğimiz koylar arasında .Akşamüstüne doğru tekrar marinaya dönerek otelimize ulaşıyoruz.  
TEKNE TURU OGLE YEMEĞİ DAHİL   Öğle Yemeği: Tavuk+Makarna + Salata
6. Gün
AKYAKA - AZMAK ÇAYI - GÖKOVA TEKNE TURU - SEDİR ADASI - KLEOPATRA PLAJI - LACİVERT KOY - AŞIKLAR YOLU
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan, AKYAKA Beldesine varıyoruz. Buradan GÖKOVA TEKNE TURU için teknemize biniyoruz. Jacques Cousteau'nun “Dünya'nın cenneti” dediği Gökova'nın el değmemiş koylarını gezmeye başlıyoruz. Gelibolu Adası, Cleopatra Plajı, Sedir Adası,  İncekum, Lacivert Koy vb. yüzeceğimiz koylar arasında  (3.MAVİ YOLCULUK) .Bu güzel turun sonunda Akyaka beldesine geri dönüyoruz. Burada verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz muhteşem flora ve faunaya sahip Azmak Çayı'nı fotoğraflayabilir. Akyaka’dan ayrılıp Okaliptus ağaçları altında fotoğraflar çekebileceğimiz AŞIKLAR YOLU’na varıyoruz. Verilen fotoğraf molasından sonra otele dönüş. Akşam yemeği  otelimizde. 
7. Gün
DATÇA - BALIKAŞIRAN  - ESKİ DATÇA - CAN YÜCEL EVİ- YENİ DATÇA - KUMLUK PLAJI - ŞİRİNCE KÖYÜ
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Datça yarımadasının en dar noktası, Ege ve Akdeniz’i aynı anda görebileceğimiz Balıkaşıran'dan  geçerek  ESKİ DATÇA’ya ulaşıyoruz. Eski Datça’nın Taş evlerle süslü sokaklarında yürüyerek ünlü şairimiz CAN YÜCEL sokağa ulaşıyoruz. Can Yücel’in çok sevdiği ve son yıllarını geçirdiği EVİ dışarıdan görerek, yine Can Baba’nın sağlığında her gün gittiği Orhan'ın KÖY KAHVESİ'nde çay-kahve molası veriyoruz. Verilen serbest zamanda Eski Datça’nın güzel sokaklarını fotoğraflıyoruz. Ardından YENİ DATÇA’ya geçerek KUMLUK PLAJI'nda yüzme molası veriyoruz. KORDONU ve ÇARŞISI'nı gezebilmemiz için verilen serbest zaman sonrası otobüsümüze binerek Muğla, Çine, Aydın üzerinden akşam yemeği molamız için zeytin ve asma bağları içerisinde kendine has köy dokusunu barındıran, Safranbolu mimarisine benzer evleri ve  meyve şaraplarıyla ünlü eski bir Rum köyü ŞİRİNCE'ye ulaşıyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımlarla köy sokaklarında yürüyerek yörenin meşhur meyve şaraplarını tatmak için şarap mahzenine gidiyoruz. Tadım, alış-veriş ve serbest zaman ardından geri dönüş için yola çıkıyoruz. İzmir-Manisa-Balıkesir üzerinden Çorlu'ya ulaşıyoruz ve bir başka GEZİGO Tur organizasyonunda buluşmak dileği ile misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:
- Lüks Araçlar İle Ulaşım
- Araç İçi İkramlar
- 5 Gece Yarım Pansiyon (sabah kahvaltısı+akşam yemeği) Konaklaması
- Dalyan Tekne Turu
- Gökova Tekne Turu
- Profesyonel Kokartlı Rehberli Hizmeti
- Program Dahilindeki Çevre Gezileri
- Yurt İçi Seyahat Sigortası (Tur Süresince)
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
- Tüm Öğle Yemekleri
- Tüm Yemeklerde Alınacak İçecekler
- Tüm Özel Harcamalar
- Programda Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Organizasyonlar
- Müze Girişleri
 
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: