Cep Telefonu
E-posta

Kuşadası Çeşme Alaçatı Foça Turu

...
Kuşadası Çeşme Alaçatı Foça Turu
Kuşadası Çeşme Alaçatı Foça Turu
Kuşadası Çeşme Alaçatı Foça Turu
19 – 24 Ağustos 2022
4 Gece Y.P Konaklama
"3899 TL"
1. Gün
Çorlu - Urla
Belirlenen kalkış noktalarından katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından yolculuğumuz başlıyor.
2. Gün
Urla - Necati Cuma 'nın Evi - Klazomenai Antik Kenti - Sığacık
Yolculuğumuz sonrası Yorgo Seferis, Neyzen Tevfik, Necati Cumalı ve Tanju Okan’ın memleketi olan, dünyadaki tescilli Karantina adalarından  bir tanesinin bulunduğu Urla’ya ulaşıyoruz. Urla’da ilk olarak ünlü şair, oyun ve roman yazarı Necati Cumalı’nın evini ziyaret ediyoruz. Evin yakınında yer alan Yorgo Seferidis’in doğduğu evi görüp (panoramik) fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molası sonrası otantikliğini bir nebze kaybetmemiş olan bir nevi sanat sokağı haline gelen Zafer Caddesinde yürüyüş yapıp, Tanju Okan anısına yapılmış ve içinde heykelini barındıran Tanju Okan Parkında fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında İonya bölgesinin en önemli kentlerinden biri olan Klazomenai Antik Kent kalıntılarını ziyaret edeceğiz. Burada göreceğimiz yerler arasında; fırınlar ve Anadolu’daki ilk zeytinyağı üretim tesisi olacak. Sonrasında vereceğimiz serbest zamanda dileyenler denizin keyfini çıkartabilirler. Bir sonraki rotamız ise ülkemizin ilk yavaş şehri olma özelliğine sahip Seferihisar ilçesine bağlı, daracık sokakları ve kendine özgün mimarisi, 1522’de Kanuni Sultan Süleyman’ın emriyle yapılan kalesi, masmavi denizi, yerli üretici pazarı ile meşhur Sığacık olacak. Burada verilen serbest zamanda güzel manzaralar eşliğinde fotoğraflarımızı çekip, taş evlerin arasında dolaştıktan sonra konaklama için otelimize hareket ediyoruz.
3. Gün
Kuşadası Tekne Turu (Ekstra) - Şirince Köyü
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, birbirinden güzel koylarda denize girebilmek için Kuşadası’na hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimizle limanda bizi bekleyen teknemize geçerek, turumuza başlıyoruz. Baradan, Soğuk su gibi koylarda verilen yüzme molalarıyla denizin tadını çıkarıyoruz. (Ekstra) Bu güzel ve keyifli tekne turu sonrası, İzmir’in en meşhur köyü olarak ta bilinen, meyve şarapları ve muhteşem köy dokusuyla sizleri cezp edecek, Şirince Köyü’ne gidiyoruz. Dileyen misafirlerimizle köyün meşhur meyve şaraplarının tadına bakmak için şarap evine gidiyoruz. Burada verilen serbest zamanda ise misafirlerimiz köyde dilediklerince dolaşabilir ve alışveriş yapabilirler. Serbest zamanın sonunda ise, otobüsümüzle otelimize hareket ediyoruz.
4. Gün
Foça Tekne Turu (Ekstra) - Eski Foça - Orak Adası - Fener Adası - İngiliz Koyu
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, günün ilk rotası eski adı Phokaia olan, Akdeniz foklarıyla meşhur şirin tatil bölgesi ESKİ FOÇA olacak. Otantik taş evlerin arasından dileyen misafirlerimizle bizleri bekleyen teknemize ulaşıyoruz. Ege’nin berrak sularında açılarak yüzme molası vereceğimiz yerler arasında Orak Adası, Fener Adası, İngiliz Koyu gibi yerler bulunmakta. (Ekstra) Birbirinden güzel koylarda verilen yüzme molaları sonrası, nesli tükenmekte olan Akdeniz Foklarının barınağı olan siren kayalıklarının hikayesini rehberimizden dinledikten sonra tekne gezimizi sonlandırıyoruz. Eski Foça’da verilen serbest zamanda harika fotoğraflar çekebilir veya alışveriş yapabilirsiniz. Sonrasında otelimize hareket ediyoruz.
5. Gün
Çeşme Serbest Gün - Çeşme Tekne Turu (Ekstra)
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, dileyen misafirlerimizle tarihteki 12 İon kolonisinden birisi ve antik dönemdeki ismi Erythrai olan Türk turizminin göz bebeği Çeşme ye ulaşıyoruz. Burada bizi bekleyen teknemizle gün boyu sürecek olan tekne turumuz için yolculuğumuza başlıyoruz. (Ekstra) Mavi Koy, Mercan Adası, Yeşil Koy gibi yerler yüzme molası vereceğimiz noktalar arasında bulunmaktadır. Gün boyu birbirinden güzel ve temiz koylarda verilen yüzme molaları sonrası denizin tadına doymuş olarak, teknemizden ayrılıyoruz ve otelimize geri dönüyoruz.
6. Gün
Alaçatı - Çeşme
Otelde alınan kahvaltı sonrası günümüzün ilk durağı, antik dönemde ismi Agrillia olan günümüzdeki ismiyle ALAÇATI olacak. Kendine özgü taş mimarisi, yel değirmenleri ve rüzgarı ile ünlü bu güzel kasabada vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz arnavut kaldırımlarında gezip, fotoğraflarını çekebilir. Rüzgar sörfü ile meşhur bu şirin tatil beldesinde verilen serbest zaman sonrası antik dönemdeki ismi Erythrai olan, son yıllarda Türk turizminin göz bebeği Çeşme ye ulaşıyoruz. Burada 1508 yılında ll. Beyazıt ın yaptırmış olduğu muhteşem deniz manzaralı Çeşme Kalesini ziyaret ediyoruz. Burada verilen serbest zaman sonrası, plajları ile meşhur Ilıca bölgesinde verilen serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz denizin, kumun ve sıcacık güneşin keyfini çıkartabilirler. Burada yapılan deniz molası sonrası, güzel anılar ve keyifli hatıralar ile ile buradan ayrılıyoruz ve Çorlu'a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Çorlu'da siz değerli GEZİGO Tur misafirlerimiz ile tekrar görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
Ücrete Dahil Olan Hizmetler:
*Otelde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
*Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı
*Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği
*Lüks Araçlar ile Ulaşım 
*Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
*Milli Park Giriş Ücretleri
*Otobüs içi İkramlar
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:
*Tüm Öğle Yemekleri
*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*Tüm Özel Harcamalar
*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
*Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI: 3899 TL
TEK KİŞİ : 4919 TL
0 – 2 YAŞ : ÜCRETSİZ
2 – 6 YAŞ: 2199 TL
6 – 12 YAŞ: 3049 TL
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: