Cep Telefonu
E-posta

Kuladokya Uşak Pamukkale Buldan Denizli Turu

...
Kuladokya Uşak Pamukkale Buldan Denizli Turu
Kuladokya Uşak Pamukkale Buldan Denizli Turu
Tarih Seçiniz:
Kişi Sayısı:
4999 TL'den başlayan fiyatlarla
Toplam: 4999 TL
Bize Ulaşın
Ulaşım

Otobüs ile

Rehber

Kokartlı Rehber 

Transfer

TUR HAREKET NOKTALARI VE SAATİ;
20:00 Çorlu Orion AVM Yanı
20:45 Tekirdağ Sahil Yolu
21:45 Malkara

KULADOKYA-UŞAK-PAMUKKALE-BULDAN–DENİZLİ TURU
4 GÜN 3 GECE
  2 GECE KONAKLAMA
 
 
 

 

1. Gün

YOLA ÇIKIŞ
Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen noktalarda buluştuktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün

KULA-KULADOKYA-UŞAK-UŞAK MÜZELERİ-ULUBEY KANYONU-BULDAN-DENİZLİ OTEL
Yolculuğumuzun sonunda ilk durağımız olan ve 'Yanmış Arazi' olarak anılan KULAya varıyoruz. Türkiye’nin en genç volkanik sahalarından birisi olan Kula volkanlarının şöhreti antik Yunan Coğrafyacısı Strabon’un “Geographica” adlı eserinde Kula’yı “Katakekaumene” olarak tarif etmesinden beri iki bin yıldır artarak devam etmektedir. Tarihi dokusunu samimiyetiyle geçmişten günümüze kadar iyi bir şekilde korumuş Manisa’nın bu kendine has ilçesinin merkezinde Osmanlı’dan kalma dükkanlar arasında dolaşarak alışverişlerinizi yapabilir ve yöreye özgü yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Daha sonra ‘’Anıt Kent’’ Kula’nın içi içe geçmiş sokaklarında keyifli bir yürüyüşle, kimi restore edilmiş yaklaşık 400 yıllık rengarenk Osmanlı evleri arasında dolaşırken tarihe tanıklık eden birbirinden güzel yapıları keşfediyoruz. Yürüyüşümüzün sonunda, Türkiye’nin ilk ve tek Unesco Jeopark’ı ilan edilen Kula Volkanik Jeopark’ı içerisinde bulunan  KULADOKYA bölgesine geliyoruz. Kapadokya’da bulunan peribacalarına benzerliğinden dolayı bu ismi alan şiddetli sağanak ve kuvvetli rüzgarların, gevşek yapılı kayaları aşındırması sonucu oluşmuş jeomorfolojik şekiller arasında dolaştıktan sonra bir sonraki durağımız olan UŞAK’a gidiyoruz. Uşak Müzesi’nde Karun Hazinelerini görüp Uşak Halı Müzesini geziyoruz ve son olarak Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi gezilerimizi yapıp; Ulubey ilçesi sınırları içerisinde, ABD deki Arizona Eyaleti sınırları içerisinde bulunan Büyük Kanyon'dan sonra dünyanın en büyük 2. uzun kanyonu olan Ulubey Kanyonu’na gidiyoruz. Bugüne kadar bilinmeyen kanyon, Ulubey Çayı ve Banaz Çayı boyunca devam eden bir ana kanyon ile buna bağlanan onlarca büyük yan kanyondan oluşmaktadır. Ulubey çayı, bütün kanyonu adeta saklı bir cennete çevirmiştir. Burada 2015 yılında kurulmuş olan 135 m2 büyüklüğündekcam seyir terasından kanyonun eşsiz görüntüsünü izliyoruz ve fotoğraf molası veriyoruz.

Bu etkileyici kanyon gezimiz sonrası dokumaları ile Dünya'ya nam salmış, aynı zamanda da tarihi dokusunu korumuş ilçelerimizden biri olan Buldan gezimize başlıyoruz. Buldan'ın önemli simgelerinden biri de Evliyazadeler Konağıdır. Daracık bir sokak içinde, bitişiğinde yine bir tarihi evle birlikte misafirlerini selamlayan konağa girer girmez kendinizi Buldan dokuması ürünlerinin içinde buluyorsunuz. Buldan'ın kuruluş yıllarına tanıklık eden bu tarihi mekan, tüm asaleti ile Buldan'a gelen misafirleri ağırlıyor. Buldan’da vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz  alışveriş yapabilir. Bu keyifli gezimiz sonrası akşam yemeğimizi almak ve konaklamamızı gerçekleştirmek üzere otelimize gidiyoruz.

 

 

3. Gün

PAMUKKALE (TRAVERTENLER-KLEOPATRA HAVUZU-HİERAPOLİS ANTİK KENTİ-APOLLON TAPINAĞI-KIZILSU) - LAODİKYA ANTİK KENTİ - CANKURTARAN (ÖĞLE YEMEĞİ TANDIR) - TEKSTİL - ONİX TAŞI ATOLYESİ – KARAYAHIT – DENİZLİ OTEL
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından doğal güzelliği ve bembeyaz, estetik görünüşüyle bizleri hayran bırakan  Pamukkale Travertenlerine gidiyoruz Travertenler yer altından çıkan şifalı sular içinde bulunan kalsiyum karbonatın çökelmesiyle önce jel halini alır, sonrasında da sertleşerek bembeyaz travertenleri oluşturur. Muhteşem Denizli manzarasına bakarak terastaki şifalı sularda yürürken eşşiz fotoğraflar çekebilirsiniz. Ardından sular altında sütunların olduğu ve eski çağlarda şifalı olarak anılan Kleopatra havuzunu geziyoruz. Sonrasında  Apollon Tapınağı ve onun yanında yer alan Cehennemin giriş kapısı olarak anılan Cin deliği’ni de görüp, ardından Anadolu’nun en büyük antik mezarlığını içinde barındıran Hierapolis Antik Kenti’ni de rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Burada göreceğimiz yerler arasında; Roma Hamamları, Gymnasium, Büyük Kilise, Antik Havuz, Apollon Tapınağı, Nymphaeuma (Anıt Çeşme), Antik Tiyatro, Sütunlu Cadde, Bizans Kapısı, Roma Zafer Kapısı, Nekropol alanları olacaktır. Antik kent gezimizi bitirip Pamukkale’nin hemen yanında bulunan bilimsel olarak çeşitli rahatsızlıklara iyi geldiği ispatlanan Kızılsu’yu ziyaret ediyoruz. Ardından Hıristiyan Tarihinin önemli bir parçası ve antik kenti Laodikya’yı göreceğiz. Laodikya ziyaretimizden sonra Cankuran’a gidiyoruz, dileyen ve kuzu tandır yiyoruz. Daha sonra tekstil alışverişi molası vereceğiz. Turumuza yarı değerli taş gurubunda olan bir Onix Taşı atölyesini ziyaret ederek devam ediyoruz. Oldukça hoş bir görünüme sahip bu taş aynı zamanda alternatif tıpta şifa amaçlı da kullanılmaktadır. Son olarak ülkemizin kaplıca bakımından en zengin yerlerinde biri olan Karayahıt’ı gezerek turumuzu tamamlıyor, akşam yemeğimizi yemek ve dinlenmek üzere otelimizde dönüyoruz.

 

4. Gün
KARACASU - AFRODİSİAS ANTİK KENTİ - ÇÖMLEK ATÖLYESİ
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından ilk olarak Karacasu ilçesini göreceğiz. İlçenin ilk adı "Yenişehir", Tanzimat’tan sonra "Karacasu" olarak değiştirilmiş. Bazı görüşlere göre, Oğuz Han’ın oğullarından biri olan Eymür aşiretine bağlı Karasu boyu, günümüzdeki kentin olduğu yerde Karasu adında bir köy kurmuştur. İlçenin pidesi meşhurdur. Pide ustaları Ege bölgesi başta olmak üzere tüm ülkeye yayılmıştır. Damak tadına düşkün olanlar yalnız bu tatları denemek için buraya gelir. Dileyen misafirlerimiz deneyebilirler. Ayrıca bardak, testi yapan seramik atölyeleri; (Kerne) deri ve demirci ustaları tanınmıştır. Bu yüzden ilçe; "deriye, demire, hamura ve çamura şekil veren memleket" diye tanıtılır. Ek olarak ilçenin Meşhur Kahve deresi başta olmak üzere turlar düzenlenen 18 yaylası vardır. İlçenin içerisinde bulunan UNESCO Dünya Mirası listesine giren Afrodisias Antik Kenti’ni göreceğiz. 1961 yılında, New York Üniversitesi adına Prof. Kenan Erim’in Kazı Başkanı olarak başlattığı Afrodisias Antik Kenti kazılarının ilk ortaya çıkması, fotoğraf sanatçısı merhum Ara Güler sayesinde olmuştur. Yolunu kaybettiği için geceyi geçirmek zorunda kaldığı Geyre köyünde, çok değerli tarihi eserlerin, köy meydanı ve köy içindeki her köşede, türlü şekillerde kullanıldığını gören Ara Güler’in çektiği fotoğrafların National Geographic dergisinde yayınlanması bu tarihi kentin keşfini sağlamıştır. Aphrodisias’ın Büyülü Dünyası ülkemizin en önemli fotoğraf sanatçılarından İzzet Keribar’ın bir proje bağlamında çektiği fotoğraflarla Afrodit’e adanmış, uygarlık tarihinin bu sıra dışı güzellikteki antik kentini yeniden gözler önüne sermiştir. Son olarak Çömlekçiliğin meşhur olduğu bu bölgede bir Çömlek Atölyesi ziyareti gerçekleştireceğiz. Yöreye özgü kırmızı renkli ve içinde zararlı kimyasalları barındırmayan toprakla üretilen çömlek yapımını da görerek turumuzu tamamlıyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktara bırakarak bir başka GEZİGO TURİZM turunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.
 
 
 
TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER
Lüks araçlar ile ulaşım
Tüm çevre gezileri
Kokartlı profesyonel rehber
Yardımcı asistanlık hizmeti
2 Gece 5* otelde y.p konaklama (sabah kahvaltısı ve akşam yemeği)
Saat 16:00-17:00 arası çay saati (kahve,kurabiye vb.)
1618 No'lu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk Gün Alınan Kahvaltı
Son Gün Alınan Akşam Yemeği
Tüm öğle yemekleri
Tüm yemeklerde alınan içecekler
Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
Tüm Kişisel Harcamalar
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: