Cep Telefonu
E-posta

Konya Şeb-i Arus Turu

Hz.Mevlana’ nın 750. Vuslat Yıldönümü

KONYA ŞEB-İ ARUS TURU

08 - 10 Aralık 2023
2 GÜN 1 GECE
1. Gün
ÇORLU - KONYA
Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen noktalarda buluştuktan sonra Çorlu'dan ayrılarak yaklaşık 800 yıl önce bütün alemi  "Yine gel, yine gel, her ne olursan ol yine gel. İster kâfir, ateşe tapan, putperest ol yine gel. Bizim bu dergâhımız ümitsizlik dergâhı değildir, yüz defa tövbeni bozmuş olsan da yine gel."  diye çağıran Sultan'ül-Ûlema Hz Mevlana'yı anmak için, Konya’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz.
2. Gün
ALÂEDDİN CAMİİ – İNCE MİNARE – KARATAY MEDRESESİ – ŞEMS TÜRBESİ – MEVLANA MÜZESİ
Konya’ya varıyoruz ve Büyük İslam Düşünürü ve Mutasavvufu Hz. Mevlana'nın Vuslat Yıldönümü anma törenleri dâhilindeki Mevlevi Törenlerini izlemek üzere salona gidiyoruz. Semazenlerin ve izleyenlerin kendinden geçtiği Sema Töreninin (ekstra) ardından 1.Alâeddin Keykubat'ın tamamladığı Alâeddin tepesi üzerindeki Alâeddin Camii çevresinde yapılan tur ile gezimize başlıyoruz, devamında Anadolu Selçuklu devri çini işçiliğinde önemli yeri bulunan, Mevlana Celaleddin Rumi ile yoldaşı Şems-i Tebriz'inin ders verdikleri Karatay Medresesi Çini Eserler Müzesini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında Selçuklu Sultanlarından 2. İzzettin Keykavus devrinde Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından hadis ilmi okutturulmak üzere yaptırılan İnce minare Medresesi (Taş ve Ahşap Eserler Müzesini) ziyaret ediyoruz. Öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz.(ekstra). Molamız sonrası Mevlana Müzesinin hemen arkasında Üçler Türbesi ve 16 Dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Harda), Selimiye Camii, Mevlana Hazretleri ve babası Sultan-ül Ulema Bahaddin Veledin bulunduğu Mevlana Türbesi, Mevlevi Giysileri, Müzik Aletleri, Sofra Düzeni, Mevlevi Dergâhı, Nisan Tası, El Yazma Eserler ve Çile Haneler gibi bölümleri geziyoruz.
Mevlana'yı Mevlana yapan içindeki ışığı ateşleyen Şems-i Tebriz Türbesi ziyaretlerini takiben, Koyunoğlu Etnografya Galerisi gezimizi yapıyoruz. Otelimize dönüp ve bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi alıyoruz. 
3. Gün
SİLLE – AYA ELENA KİLİSESİ – MERAM – ATEŞBAZ VE TAVUS BABA TÜRBELERİ – KELEBEK VADİSİ- ÇİÇEK BAHÇESİ – AZİZİYE CAMİİ
Sabah kahvaltı sonrası belirtilen saatte hareket ile ilk olarak Konya'nın en ilginç yerlerinden biri olan Sille'ye gidiyoruz. Sille'nin sizlere ilk çağrıştırdığı şey Kapadokya olacaktır. Özellikle volkanik kayaç yapısı ve tüm yamaca hâkim mağaralar kendinizi Kapadokya'da sanmanıza sebep olacaktır. Burada bulunan Aya Elena Kilisesi gezimizi yapıyoruz. Sille Konakta vereceğimiz çay kahve molasının ardından Konya'nın doğası en güzel yerlerinden biri olan Meram Bağları ve Mevlana Hazretleri'nin devamlı ziyaret ettiği zamanın bilgini ve psikoloğu I. Alâeddin Keykubat Devrinde Konya'da ölmüş olan Şeyh Tavus Mehmet-el Hindi'ye ( TAVUS BABA ) ait olan cami ve türbeyi geziyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi almak üzere Konya'ya dönüyoruz. Dilerseniz yöreye özgü meşhur etli ekmeğin tadına bakabilirsiniz. (ekstra). Yemekten sonra ziyaret edeceğimiz mekân ise çeşitli türlü kelebek türlerini barındıran Türkiye’deki ilk kelebek müzesine gidiyoruz, müze gezimizin ardından eşsiz güzellikte çiçekler ile özenle dizayn edilmiş çiçek bahçesini gezip programımızı tamamlıyor bizi bekleyen aracımıza binerek Çorlu’ya dönüş yolculuğuna geçiyoruz.
Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki GEZİGO TURİZM organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
*Lüks otobüsler ile ulaşım
*1 Gece Y.P (Oda+Kahvaltı ve Akşam Yemeği) Konaklama
*Kokartlı Profesyonel Rehberlik Hizmeti
*Yardımcı Asistanlık Hizmeti
*1618 No'lu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası(Tur Süresince)
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*İlk Gün Sabah Kahvaltısı
*Son Gün Akşam Yemeği
*Tüm Öğlen Yemekleri
*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*Müze Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
*Tüm Kişisel Harcamalar
*Sema Gösteri Bileti
 
 
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: