Cep Telefonu
E-posta

Kış Tatilinde En İyi 10 Adres

...
Kış Tatilinde En İyi 10 Adres
Kış Tatilinde En İyi 10 Adres

Kış mevsiminde karın ve bembeyaz görüntünün süslediği orman manzaralı, dağ manzaralı bölgeler, strese ve yoğun şehir karmaşasına keyifli bir mola vermeyi sağlar. Kış aylarında hem yakın tatil bölgeleri hem de kış turizmi ile ünlenen bölgelerde tatil yapmak güzel bir seçenek olacaktır. Son yıllarda Türkiye’de de kış tatili oldukça yaygınlaşmaya başlamıştır. 

kış tatilinde en iyi 10 adres

Kış tatili deyince akla ilk gelen yerler Kayseri, Bursa, Erzurum gibi kış sporlarının uygulandığı şehirlerdir. Dört mevsim farklı doğal güzellikler sunmakta olan Bolu Abant gibi şehirleri de kış tatili için tercih edilebilir. Son yıllarda oldukça popülerleşen Doğu Ekspresi ile kar manzarasının muhteşem görüntüsünün keyfini çıkarırken, birden fazla bölgeyi ziyaret edebilirsiniz. Kış tatilinde en iyi 10 adresi gezigo.com olarak sizler için listeledik. 

1- Kapadokya 

Masalsı bir şehir olan Kapadokya, peri bacaları, yer altı şehirleri ve doğa manzaraları ile herkesin mutlaka görmesi gereken doğal güzelliklere sahiptir. Mağara içinde bulunan otellerin romantik konseptleri, tarihi konakların konforlu ve de manzaralı olan odaları özellikle kış mevsiminde huzur dolu tatil yapmanıza olanak tanır.

2- İstanbul-Ağva 

İstanbul’a yaklaşık 110 km. mesafede yer almakta olan Ağva; dere kenarında bulunan dinlenme tesisleri, yeşilliği, güzel sahili, ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkıyor. Özellikle hafta sonu sakin bir kış tatili ve kafa dinlenecek bir yer denildiği zaman ilk akla gelen ve İstanbulluların en çok tercih ettiği tatil beldelerinden birisi konumundadır. 

Ağva’ya gelindiğinde yapılabilecek popüler aktiviteler arasında çevre koylara tekne turları, derede tekne gezintisi, trekking ve doğa yürüyüşü, dere kıyısında yaz kış su sporları, kano, deniz bisikleti, ormanda yürüyüşler, koşu, bisiklet ve avcılık başta gelir.

3- Kars - Sarıkamış 

Doğu ekspresi ile bir yolculuğa çıkarak, kar manzaraları ve kayağa Sarıkamış’ta doymak eşsiz bir deneyim olacaktır. Sarıkamış hem Sarıçam ormanlık alanları hem de kayağa elverişli pistiyle kış tatili yapmak isteyenler için doğru adres. Doğu ekspresi ile manzaralar izlenerek yolculuk yapılabileceği gibi bir saatlik uçak yolculuğu ile de Kars'a ulaşım mümkündür. 

4- Bolu - Abant, Yedigöller 

Yedigöller bölgesi, kış mevsiminde hem günübirlik geziler yapabilecek hem de kar manzaralarının tadının konforlu otellerde çıkarılabilecek destinasyonlardan biridir. Yedigöller aslında bir milli parktır. Bolu il sınırları içerisinde bulunan bu milli parkta, yeşilin her tonunun görülebileceği sımsıkı orman ve birbirinden güzel 7 adet heyelan gölleri bulunur. 

5- Bursa - Uludağ 

Türkiye'de orman, kış, dağ denilince akla ilk gelen adreslerden biri Uludağ'dır. Uludağ hem profesyonel kayakçılar hem de amatör kayakçılar için oldukça elverişli pistlere sahiptir.

6- Sakarya - Sapanca 

İstanbul'a yakın olması sebebi ile kış aylarında tercih edilen bir diğer bölge Sapanca'dır. Göl manzarası eşliğinde keyifli kahvaltılar yapılabilecek olan Sapanca'da bungalov evler de oldukça tercih edilir.

7- Erzurum - Palandöken 

Türkiye'de kış tatili için en güzel yerlerden biri olan Erzurum dünyaca ünlü kayak merkezlerine ev sahipliği yapar. Kış sporları için oldukça elverişli pisleri bulunur. Palandöken'de bulunan oteller de ziyaretçilere konaklama hizmeti sunmaktadır.

8- Kayseri - Erciyes 

Pastırmasıyla ünlü olan Kayseri İç Anadolu bölgesinin en güzel illerinden bir tanesidir. Gerek ulaşım kolaylıkları gerekse gezilecek çok fazla yer olması sebebi ile mutlaka görülmesi gereken şehirlerdendir. Erciyes Dağı'nda bulunan kayak merkezleri ise kış sporları için olanak sunar. 

9- Kastamonu - Ilgaz 

Ilgaz kış tatili için sakin yerlerden biridir. Kayak yapmak için oldukça elverişli bir yer olan Ilgaz Dağı ziyaretçilerden tam not alır. Ilgaz Milli Parkı çok zengin bitki örtüsü ve çevresinde bulunan görülmeye değer tarihi değerlere sahiptir. 

10- Rize - Ayder Yaylası 

Yazın yemyeşil kışın ise bembeyaz olan Karadeniz doğal güzellikleriyle bilinen Türkiye'nin en güzel bölgelerinden biridir. Rize Ayder Yaylası bu konuda çok sayıda otel seçenekleri ile ve eşsiz Karadeniz lezzetlerinin deneyimlenebileceği bir destinasyondur. Ayder Yaylası'nda Revize edilmiş ahşap evlerin önünde fotoğraf çekilebilir, hediyelik eşyalar satın alınabilir.

Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: