Cep Telefonu
E-posta

İran Turu

İRAN TURU
8 Gün - 7 Gece
'7 Gece Konaklama'
Tebriz - Tahran - İsfahan - Şiraz - Yezd - Hoy

1. Gün

ÇORLU – İSTANBUL HAVALİMANI - VAN - HOY - ŞEMSİ TEBRİZİ - TEBRİZ - ŞAH GÖLÜ
Siz değerli misafirlerimiz ile belirlemiş olduğumuz noktalarda buluştuktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. İstanbul Havalimanı’ndan Van uçuşumuzu gerçekleştiriyor ve ardından aracımıza yerleşerek İran’a doğru hareket ediyoruz. Kapı köy sınır kapısı ( 90 km ).Kapı koy Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra İran Razi Sinir Kapısında Bizleri Karşılayan Rehberimiz ve bekleyen Aracımıza binerek İran Hoy bölgesine geçiyoruz. Hoy’da Şemsi Tebriz’i kabri ve doğduğu şehri ziyaret ediyoruz. Hoy Panoramik turu bitiminde yerel restoranda öğle yemeği sonrası Tebriz’e hareket. Sofiyan ’da vereceğimiz molada Yöresel İran Çay İkramı. 2018 yılında İslam Kültür Başkenti seçilen Tebriz’e giriş. Tebriz, İran’da Doğu Azerbaycan Eyaleti’nin yönetim merkezi olan İran’ın kuzey batısındaki en büyük şehridir. Nüfusunun % 99 Azeri Türklerin oluşturduğu şehirde Türkçe konuşup anlaşabilirsiniz. Örf, adet ve el sanatlarıyla birçok ortak yanımızı keşif edeceksiniz. Tebriz’de El Gölü ( Şah gölü ) Gezisini Yaptıktan Sonra Serbest zaman. Akşam Yemeği ve Tebriz’de Konaklama.

 

Tebriz’de Akşam Konaklama Tebriz Otel 4*

 

Öğlen yemeği : Hoy veya Sofiyan’ da serbest olarak alınıyor.

Ekstra Akşam yemeği : Tebriz ’de serbest olarak alınıyor. Ekstra

Konaklama : Tebriz Otel 4 * / Tebriz

Rota : Çorlu – İstanbul Havalimanı (100 km)

İstanbul Havalimanı - Van Uçakla (1 saat)

Van - Kapı koy sınır kapısı (90 km)

Kapı koy ( Razi ) sınır kapısı ( 65 )

Hoy – Tebriz ( 150 )

 

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 405 km. 6 - 7 Saat

2. Gün

TAHRAN – ŞAH SAADABADN SARAYI - GÜLÜŞTAN SARAYI - MÜCEVHER MUZESİ – ŞİRAZ
Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Tahran Turumuza devam ediyoruz. Unesco’nun da koruma altına almış olduğu Gülistan Sarayı gezisi. Günümüzde müze olarak kullanılan bu sarayın inşasına Türk Safevi hanedanından olan I. Tahmasp zamanında başlanmış ve zamanında İran Türk hanedanı Kaçar Hanedanı’nın şahlarının ikametgâhı olarak kullanılmıştır. Pehlevi Hanedanı döneminde resmi törenler ve yabancı heyetlerin üyelerinin ikameti içinde kullanılmıştır. Saadabad Sarayı turumuz için hareket ediyoruz. Şah Saadabad Sarayı Kaçarlar ve Pehlevi Hanedanı tarafından 3000 dönümlük arazide yapılan bu kompleksin 1800 dönümünü doğal orman, pınarlar, yer altı su şebekeleri ve bahçeler oluşturmaktadır. İran Ulusal Mücevher Müzesi Gezisi. İran'ın başkenti Tahran'da yapacağımız panoramik şehir turunda sonra. Şiraz’a Uçakla Hareket. Geshm Air Saat : .. .00 da Otelimize Transfer, Akşam yemeği. Serbest zaman. Şiraz’da Konaklama.

*Şiraz’da Akşam Konaklama. Persepolis 4.5* Otel.

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen yemeği : Tahran’da Serbest olarak alınıyor. Ekstra
Akşam yemeği : Şiraz ’da serbest olarak alınıyor. Ekstra
Konaklama : Persepolis 4.5* Otel / Şiraz
Rota : Tahran Merkez ( 50 km ) Tahran – Şiraz Uçakla (1.15 dk.)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 50 km

3. Gün

ŞİRAZ – EREM BAHÇESİ – HAFİZ - ŞİRAZİ & SADİ TÜRBELERİ - KERİM HAN KALESİ
Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Tam gün. Güllerin, şairlerin ve aşkın şehri Şiraz’ı dolaşacağız. Unesco ‘nün Dünya miraslar listesinde Erem Bahçesi Gezisi. Bir zamanların saltanat kenti Şiraz Hafız’ın, Sadi’nin, Hacı Kirman’ının şehridir. Öğle yemeği. Kerim Han Keles’iyle birlikte, zengin çarşısı, Saray’ı Müşir bedesteni, Vekil Sarayı, renkli cam bezemeleriyle Naser al Molk Camii, Şii geleneğinde büyük bir yeri olan Ali – IbnTürbesi, Kuran Kapısı, İran ünlü şairi Hafız Şiraz-i’nin, Sadi Türbesini ve Sivil mimari örneği olan Narencistan’ı vakit yettiğince görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman. Akşam yemeği. Şiraz da konaklama.

*Şiraz’da Akşam Konaklama. Persepolis 4* Otel

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen yemeği : Şiraz’da Serbest olarak alınıyor. Ekstra
Akşam yemeği : Şiraz’da serbest olarak alınıyor.Ekstra
Konaklama : Persepolıs 4.5* Otel / Şiraz
Rota : Şiraz Merkez ( 50 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 50 km

4. Gün

PERSEPOLİSE - NAKS -I RÜSTEM – PASARGARD - KUROŞ’UN MEZARI - YEZD - ATEŞ TAPINAĞI
Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Sabah erken saatte Kahvaltı sonrası Şiraz’dan ayrılarak Yezd’e doğru yola çıkıyoruz.( 440 Km ) 5 saat. Şiraz’ın 50 Km Uzaklığında İran’ın En Önemli Tarihi Yer Olan Perse polise hareket. UNESCO Dünya Mirası Listesi’n deki Perse polis ( That I Cemşid ) antik kenti uygarlığının başlıca eserlerinden biri. Nakş-ı Rüstem gezisi. İran’da bir arkeolojik yer Nakş- ı Rüstem, İran'ın Fars eyaletin de bulunan Persepolis'ten 12 km kuzeybatıda bulunan bir arkeolojik sitedir. Fars mitolojisi kahramanı Rüstem'i tasvir ettiği düşünülen, anıt mezarların altlarındaki Sasani oymaları sebebiyle Nakş-ı Rüstem "Rüstem'in Resmi“denilmiştir. Çarpıcı kabartmalar ve mezar kalıntıları arasında gezinirken geçmiş yaşamların izlerine tanık olacağız. Yol üzerinde UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ'ndeki     Pasargard Antik Kenti Geziyoruz. Pers İmparatorluğu’nun kurucusu Kuroş’un mezarının görülmesinden sonra yerel bir lokantada Öğle yemeği. Yezd’e hareket. Değme Mezarı ( Sessizlik Kuleleri ) Gezisi. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Yezd'in mahallelerinde yürüyüş. Dünyanın en büyük kerpiç kentlerinden olan Yezd’de yapacağımız Panoramik şehir turunda sonra halen faal olarak ibadet edilen Ataş Behram Zerdüşt Tapınağını gezisi olacaktır. Zerdüşt dininin en önemli ibadet yerlerinden biri olan Ateş Tapınağı’nda 1500 yılı aşkın süredir yanan bir ateş bulunmaktadır. Serbest zaman. Akşam yemeği. Yezd de konaklama.*Yezd’ de Akşam Konaklama. Arg 5* Otel


Kahvaltı :
Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen yemeği :
Pasargard da Serbest olarak alınıyor. Ekstra
Akşam yemeği :
Yezd’ de serbest olarak alınıyor. Ekstra
Konaklama :
Arg – Safaieh 5* Otel / Yezd
Rota :
Şiraz – Yezd ( 440 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 440 km 5 saat

5. Gün

YEZD - RUZGAR KULELERİ - ESKİ ŞEHİR - MEYBOD KENTİ - İSFAHAN - NAKŞ-I CİHAN MEYDANI - 33 GÖZLÜ KÖPRÜ (KEMERLİ)
Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Kahvaltı sonrası. Sabah erken saatte. Yezd’ de eski çağlarda buzdolabı olarak kullanılan Kerpiç Evleri ziyaret ediyoruz. Dar sokakları, binaları ve türbeleri ile sizlere İran kültürünü en güzel şekli ile yansıtacak olan bu şehri ziyaretimiz sonrasında yolculuğumuza devam ediyoruz. Yezd’de yapacağımız panoramik şehir turunda ise Emir Çakmak Meydanı, Mescid-i Cuma Camisi, eski mahalleleri, rüzgar kulelerini, Saat Vakit Mahlesi Meydani ve Fehadan Mahallesi vakit yettiğince görülecek yerler arasındadır. Unesco’nun da dünya miraslar listesine aldığı Devlet-Abad Bahçesi Gezisinden sonra. Yezd’den ayrılarak İsfahan’a doğru yola çıkıyoruz. Yezd İsfahan 310 km. 4 saat. Isfahan’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuz sırasında İslam öncesi döneme ait önemli eserlerin bulunduğu Meybod Kenti’ni ziyaret ediyoruz dünyanın en eski şehirlerinden kabul ediliyor. Meybud panoramik gezide; Narin Kalesi, Güvercin Kulesi, Su sarnıcı ve tarihi Meydud Kervansarayı’nda ise öğlen yemeği molasi veriyoruz. İsfahan’da Unesco'nun da dünya miraslar listesine aldığı Nakş-ı Cihan Meydanı'na geçiyoruz. Nakş-ı Cihan ''Dünya'nın Resminin Meydanı'' ya da ''Şah'ın Meydanı'' olarak anılırken İran'da çoğunlukla İmam Meydanı olarak bilinir. Meydanda Safavilerden kalma Ali Kapı Sarayı ve Şeyh Lütfullah Camilerini panoramik olarak görüyor ve fotoğraflamak için mola veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından yine Unesco'nun dünya miraslar listesinde bulunan Mescid-i Cuma'yı ziyaret ediyoruz. Mescid-i Cuma Pers mimarisinde en uzun minareli olarak inşa edilen yapılardan biridir. Dünyanın en büyük avlusu Nagş-e Cehan Meydanı’nda, Kapalıçarşı’da ve Zayende Nehri boyunca yürüyüşler yapacağız. Şehrin gecesini Zayende Nehri kıyısında yaşayacağız. 33 Gözlü Köprü ( kemerli ) , Hacı Köprüsü, Allahverdi Han Köprüsü veya yaygın adıyla Si-o-se Pol, İran'ın İsfahan kentinde bulunan bir kemer köprüdür. Köprü, İsfahan'daki 11 köprüden biri olup. 297.76 metre uzunluğu ile Zayenderud'un en uzun köprüsüdür. Yerel bir lokantada akşam yemeği. Serbest zaman. İsfahan da konaklama.

*İsfahan’da Akşam Konaklama. Venüs 4* Otel.

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen yemeği : Meydud Kervansarayı’nda Serbest olarak alınıyor. Ekstra
Akşam yemeği : İsfahan’da serbest olarak alınıyor. Ekstra
Konaklama : Venüs 4*Otel / İsfahan
Rota : Yezd – İsfahan ( 310 km ) İsfahan Merkez ( 20 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 330 km. 5 saat

6. Gün

TEBRİZ – KAPALI ÇARŞİ – ŞEHRİYAL KABRİSTANI – GÖK MESCİDİ – ARK TAHRAN - AZADİ MEYDANI
Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Tebriz turumuza devam ediyoruz. Cuma Mescidi, Ark ve Gök Mescidi Gezisi. Türk Edebiyatının Büyük Şairlerinden Şehriyarın Kabrinin Bulunduğu Makberetüş - Şuera ( Şairler Kabristanlığı ) Ziyareti. Öğle yemeği. Tebriz Kapalı Çarşısı En Büyük Kapalı Alışveriş Merkezi Olarak Kabul Edilen ve bir Kilometrekare Büyüklüğünde İçinde Küçük Çarşıların ve 20 Kervansarayın Bulunduğu Tarihi Çarşı. Ortadoğu ve dünyanın en büyük kapalı çarşılarından birisi olan yapıdır. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınmıştır. Tebriz’in meşhur binlerce dükkandan oluşan Kapalı Çarşısında antikacılardan, yöresel bitkilere, nadide el işlerinden ve Tebriz’in ipek halılarına uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Serbest Zaman. Aliş veriş. Akşam      … Air Saat :….. .00 Uçağı İle Tahran’a Hareket. Tahran’a varış. Tahranda. Azadi Meydanı Gezisi. Akşam Yemeği ( İran Yöresel Müzikli Restoran ) Serbest zaman. Tahran’da Konaklama.

*Tahran’da Akşam Konaklama. Azadi – Esteghbal 5* Otel

 

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğlen yemeği : Tebriz’de serbest olarak alınıyor. Ekstra

Akşam yemeği :  Tahran’da serbest olarak alınıyor. Ekstra.

( İran Yöresel Müzikli Restoran Ekstra )

Konaklama : Azadi – Esteghbal 5* Otel / Tahran

Rota : Tebriz - Tahran – Uçakla ( 45 Dk. ) Tahran Merkez: ( 20 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : Tahran’da 20 km

7. Gün

İSFAHAN – ÇEHEL ( 40 ) SÜTUN SARAYI - NAKŞ-I CİHAN MEYDANI
Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası tam gün Sabah saatlerinden başlayarak İsfahan’ı gezmeye devam edeceğiz. ilk durağımız İsfahan'ın kalbi olarak anılan Çehel Sütun Sarayı. Safevi şahı I. Abbas tarafından içine Çehel Sütün'u da ( 40 ayaklı ) alan geniş bir saray ve botanik bahçeler kompleksinin bir parçası olarak inşa ettirilmiştir. Aynı zamanda şahın eğlencesi ve kabul törenlerinde kullanılmak amacıyla yaptırılmıştır. Çehel Sarayı gezimizin ardından Yerel bir lokantada öğle yemeği. Öğleden sonra İsfahan’da göreceğimiz yerler arasında Şeyh Lütfullah Camii ve Şah Camiyi ziyaret ettikten sonra Kapalı Çarşıyı, Ermeni Mahallesi, Vank kilisesi, İsfahan’ın meşhur Müzik Müzesi’ni, Çaharbağ Mesire Alanı, Selçuklu dönemi şaheseri İsfahan Cuma Camisi, Abbasi Kervansarayı, Azadi Çayhanesi,4 Bahçeli Cad, Salanan Minareler, 8 cennet sarayı, ve Charbagh Caddesi vakit yettiğince görülecek yerler arasındadır. Nakş-ı Cihan Meydanı' tekrar geziyoruz. Tarihi Kapalı Çarşı’da verilecek serbest zamanda. İran halıları hakkında bilgi alabileceğiniz halı mağazasına gidiyoruz Acem halısı olarak da bilinen İran halıları, dünyada kabul gören en kıymetli halılardandır. Birçok farklı yöre ve dönemlerde dokunmuş İran halıları mevcuttur. ( Kashan, Tebriz, Isfahan ve Heriz ).Alış veriş serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama İsfahan'da.

*İsfahan’da Akşam Konaklama. Venüs 4* Otel.

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen yemeği : İsfahan ’da Serbest olarak alınıyor. Ekstra
Akşam yemeği : İsfahan’da serbest olarak alınıyor. Ekstra
Konaklama : Venüs 4*Otel / İsfahan
Rota : İsfahan Merkez ( 50 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 50 km

8. Gün

TEBRİZ – HOY – RAZİ ( KAPI KOY ) SINIR KAPISI – VAN – İSTANBUL HAVALİMANI – ÇORLU
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Türkiye’ye Dönüş için çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. İsfahan Havalimanına Transfer. Mahan Air Saat : 09.00 Tebriz’e uçuyoruz. Tebriz’de Hava alanında bizi karşılayacak aracımızla Van’a doğru hareket ediyoruz. ( 305 km ) 5 Saat. Hoy Razi ( Kapı köy ) Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Van bölgesine geçerek Havalimanına gidiyoruz. Van – İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirdikten sonra aracımıza  geçiyor ve Çorlu’ya doğru hareket ediyoruz. Çorlu’ya varışımızda siz değerli misafirlerimizi belirtilen noktalara bıkakarak başka bir Gezigo turunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Konaklama : Dikkat bu gece otel konaklaması yoktur

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen yemeği : Van’da Serbest olarak alınıyor. Ekstra
Akşam yemeği : Yoktur
Konaklama : Dikkat bu gece otel konaklaması yoktur
Rota : İsfahan – Tebriz Uçakla (1.30 dk.)
Tebriz – Hoy - Razi ( Kapi köy ) sınır Kapsı ( 215 km )
Kapı köy sınır kapısı – Van ( 90 km ) – Tebriz - Van 6 saat.
Van – İstanbul Havalimanı Uçakla (1 saat)
İstanbul Havalimanı – Çorlu (100 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 405 km

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER;
- 7 gece 4* 5* Yıldızlı ve Butik Otellerde konaklama ( Oda Kahvaltı )
- Uçuşlar 5 Tane (İstanbul - Van - Tebriz – Tahran - Tahran - Şiraz - İsfahan - Tebriz - Van - İstanbul )
- Araçla Tüm Transferler ve Ulaşım Hizmetleri. ( Acente İkramları )
- Rehberlik Hizmeti ( Türkçe )
- Türkiye Zorunlu Seyahat sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;
- Yurt Dışı Çıkış harç pulu,
- Öğle ve Aksam Yemekleri,
- Müzeler, Ören yerleri giriş Ücretleri
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: