Cep Telefonu
E-posta

Hobbit Evleri İle Masal Diyarı Olan: Kartepe - Ormanya

...
Hobbit Evleri İle Masal Diyarı Olan: Kartepe - Ormanya
Hobbit Evleri İle Masal Diyarı Olan: Kartepe - Ormanya

Gezip görülmeye değer doğal alanlar herkesin merak konusudur. Kocaeli belediyesine bağlı, Darıca Millet Bahçesi Hobbit evleri de bu kapsamda görülmeye değer. 2019 yılında Diyarbakır’da şehit olan Er Gökhan Hüseyinoğlu anısına yapılan park aynı adı taşımaktadır. Dinlenme ve eğlenme alanı olarak düzenlenen park içinde bulunanlar arasında en çok dikkat çeken Hobbit Evleridir.

Hobbit Evleri İle Masal Diyarı Olan: Kartepe - Ormanya

1500 kişi kapasiteli Amfi, çocuk parkı, piknik alanı, 15 Hobbit evi, bebek bakımı odası bulunan parkta otopark ücreti alınmaktadır. Ayrıca otopark sorunu yaşamak istemeyenlerin erken saatlerde gelmesi önerilmektedir. Hobbit evleri ve Kartepe - Ormanya masal diyarı ziyaretçilerini beklemektedir. Yılın her döneminde farklı güzellikler sunan parkta yaz aylarında deniz keyfi yapabilirsiniz. 

Hobbit Evi Nedir?

Hobbit evleri, yuvarlak kapılı, ahşaptan inşa edilen ve kapısının yarısı toprak altında bulunan özellikler taşımaktadır. Kocaeli Gebze’ de bulunan sahil parkı Millet Bahçesi olarak tanınmaktadır. Gezi meraklılarının günübirlik ziyaret edebileceği ender yerlerden biridir. Hobbit evleri masallar ve filmlerden esinlenerek yapılmış, eşsiz güzellikte turistlerin beğenisine sunulmuştur.

Sevimli ve şirin yapılarıyla Hobbit evleri fotoğraf meraklılarının odak noktaları olmaktadır. Geizgo.com sitesini ziyaret ederek siz de bu keyifli geziyi takviminize alabilirsiniz. İster aileniz ister arkadaşlarınızla gidebileceğiniz sahil parkı, muhteşem konumuna rağmen yiyecek içecek bakımından son derece makul fiyatlıdır. Hobbit evleri ve Kartepe, Ormanya’yı da gezinize dahil ederek muhteşem görüntüler çekebilir.

Oksijene doyabilirsiniz. Türkiye sınırları içinde bulunan 3. Hobbit köyü olarak tanınan bölge eşsiz doğasıyla gezginleri büyülemektedir. Hafta sonları oldukça kalabalık olan Hobbit Evleri ve Kartepe- Ormanya gezisine katılabilmek için mutlaka rezervasyon yapılmalıdır. Plajı, iskelesi ve uzun bisiklet yoluyla her yaştan ve zevkten insana hitap etmektedir.

Kartepe & Ormanya Nerede?

Kartepe, Ormanya adı verilen masal diyarı doğal yaşam alanları, vahşi hayat Rehabilitasyon alanı, hayvanat bahçesi gibi alanlardan oluşmaktadır. Ziyaretçilerinin gözlerini kamaştıran güzelliklere sahip Kartepe Ormanya/ Hobbit Evlerinin mutlaka görülmesi gerekmektedir. Hobbit Evleri dekoratif amaçlı olarak inşa edilmiştir ve içine giriş yasaktır.

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bulunan Hobbit evleri, sabah 05: 00 ile akşam 22: 00 saatleri arasında gezilebilmektedir. Pek çok şekilde ulaşım sağlanabilecek parka, özel araçla gidilebilir. E-5 ve TEM üzerinden 40 dakika gidilebilir. Eskihisar feribot iskelesinden yürünebilmektedir.

Hobbit Köyü olarak bilinen mesire yerinde piknik masaları, kamelyalar bulunmakta fakat mangal ve semaver yasaktır. Tenis kortu, basketbol sahası, WC, çocuk parkları bulunmaktadır. Hobbit evleri ziyareti ücretsizdir. Otopark ise ücretlidir, sorun yaşamak istemeyenler erken saatleri tercih etmelidir.

Hobbit Evlerinde Konaklama

Ormanya Tabiat parkı içinde bulunan Hobbit evleri konaklamaya uygun yapılmamış olup, dekoratif amaçlı yapılmıştır. Fotoğraf meraklılarının ayrılamadığı Hobbit evlerine giriş yasaktır. Kamelyalarda, piknik masalarında keyifli zamanlar yaşayabilir çayınızı içebilirsiniz. Yiyecek içecek alınabilecek Kafe bulunmakta, yenilerinin açılması için çalışmalar devam etmektedir.

Fakat arzu edenler yiyecek içeceğini yanında taşıyabilmektedir. Kartepe- ormanya doğal yaşam parkı içinde bulunan Hobbit evleri masallardan fırlamış gibidir. Yuvarlak kapıları yarısı toprak altında kalmış hissiyle ziyaretçilerini büyülemektedir. Göz alıcı güzellikleri her yaştan insanın gidip görmesi şiddetle tavsiye edilmektedir.

Gezigo.com sitesine internet erişimi sağladıktan sonra tüm detayları öğrenerek katılabilirsiniz. İstanbul'dan günübirlik gezilebilecek yerler arasına dahil edebilir, en kısa sürede gidip görebilirsiniz. Hobbit evleri özellikle çocukların çok sevdiği özellikte yapılardır. Ahşaptan üretilerek dekoratif olarak ziyaretçilerin beğenisine sunulmuştur.

Hobbit evleri BKM ekibi tarafından film çekimine de konu olmuştur. Gezi meraklıları ve fotoğraf çekmeyi sevenler için emsalsiz kareler yakalamak çok kolaydır. Neredeyse başını çevirdiğin her yerde yakalanmak istenen kareler bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: