Cep Telefonu
E-posta

Hafta Sonu Rotası: Abant & Gölcük & Yedigöller

...
Hafta Sonu Rotası: Abant & Gölcük & Yedigöller
Hafta Sonu Rotası: Abant & Gölcük & Yedigöller

Hafta sonu rotanızı belirlediğiniz noktada istikametiniz Bolu da yer alan Abant Gölü, Gölcük Gölü ve Yedigöller her açıdan son derece eşsiz bir gezi yaşatacaktır. Hem doğaya hem de temiz havaya doyacaksınız. Aynı zamanda harika manzara görseli ile göz alıcı bir gezi deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır. 

Hafta Sonu Rotası: Abant & Gölcük & Yedigöller

Abant Gölü Eşsiz Güzellikleri 

Abant Gölü gezinizde; meşe, dişbudak, köknar, kavak, çam, gürgen ve kayın ağaçlarının, dağdaki çiçeklerin ve meyveli bitkilerin içinde huzur bulacağınız ve bol bol oksijen alacağınız bu alanda yürüyüşlerimizi gerçekleştiriyorsunuz. Her mevsim ayrı bir güzelliği olan Abant Gölü muhteşem doğa manzaraları ile bol bol fotoğraf çekmenize neden olacaktır.

Abant gölü harika kuşların, yemyeşil doğanın ve eşsiz manzaranın yer aldığı çok huzur verici bir yer olmaktadır. Abant gölü hem yaz hem de kış gölü olarak, çok harika bir manzaraya sahip olmaktadır. Yemyeşil dağları ve tertemiz havası ile gezi yapılacak olan en iyi yerler arasında yer almaktadır. Hafta sonu gezilebilecek olan en iyi seçenekler arasında yer almaktadır.

Doğa Harikası Gölcük Gölü

Abant gölünden sonra, gezilecek olan diğer bir yer de Gölcük Gölü olmaktadır. Hem yeşillikler içindeki manzarası hem de yeşil doğa ve harika güzellikte gölü ile seyir teraslarında izleyebileceğimiz çok güzel bir görüntüye sahip olmaktadır. Cennet gibi güzel doğaya sahip olan Gölcük Gölü çok eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Bu bölgede harika manzara fotoğrafları çekip, bol bol yürüyüş ve gezintiler yapabilirsiniz.

Yemyeşil ağaçların ve bu ağaçların göle verdiği renkler ile harika bir görünüme sahip olan Gölcük Gölü huzur ve mutluluk için tercih edilebilecek en doğru yerdir. Bu şekilde hem seyre doyacak hem de keyifli zamanlar geçireceksiniz. Bol çeşitli olan ağaçların bol çeşitli renkleri, gölün kenarında yer alan konuk evinin yalnız ve muhteşem görüntüsü harika fotoğraf çekimleri için çok iyi olanaklar sunmaktadır.

Aynı zamanda bisiklet, golf arabası, ginger tarzı araçları kiralayıp, gölün etrafında gezintiye çıkabilirsiniz. Göl etrafında yer alan tek yapı şeklinde olan ve Gölcük Gölü' nün hemen kıyısında yer alan ev asıl olarak, Devlet Konuk Evi olmaktadır. Orman Bakanlığına bağlı bulunan bu ev bir nevi özel bir misafirhane de olmaktadır.

Bu misafirhanede de üst düzey devlet yöneticilerinin konaklayabileceği belirtilmektedir. Gölcük gölünün etrafında konaklayabilmek için Gölcük Kır Evleri bulunmaktadır. Bungalov tipi olan bu Gölcük’ün tam içinde bulunmakta ve Bolu merkeze de 10 dakika uzaklıktadır.

Harika Manzaraya Sahip Yedigöller 

Hafta sonu gezinizde Yedigöller Parkı gidilmesi gereken en önemli yerlerden biri olmaktadır. Milli park bünyesinde; Büyükgöl, Küçükgöl, Nazlıgöl, Seringöl, Deringöl, İncegöl ve Sazlıgöl şeklinde 7 göl bulunmaktadır. Bu yerlerde gökkuşağı renklerine benzeyen rengarenk ağaçlarla kaplı bu ortam karşınıza çıkmaktadır.

Genelde bu kadar güzel bir ortamda, piknik yapılarak, keyifli saatler geçirilebilir. Sonbaharda kızıl, ilkbaharda da yeşil renkte bin bir tona bürünen Yedigöller sunduğu muhteşem manzarası ile doğa ile baş başa kalmanızı sağlıyor. Bu alanlarda yapılan yürüyüşler, tüm yorgunluğunuzu atmanıza, bol bol oksijen almanızı sağlıyor. 

Yedigöller Milli Parkı, aynı zamanda bilimsel incelemeler ve araştırmalar için de çok kuvvetli bir altyapıya sahip olmaktadır. Pek çok sayıda bitki türüne sahip olan milli park, yurdumuzun da en güzel ve karışık doğal ormanlarına sahip olmaktadır.

Kayın, gürgen, kızılağaç, meşe, akçaağaç, kavak, karaağaç, fındık, titrek kavak, ıhlamur, köknar ve dişbudak ağaçları da yüksek boyları ve düzgün gövdeleri ile eşsiz bir güzellik yaratmaktadır. Bunun yanında porsuk gibi nesli azalan bitki türleri de bulunmaktadır. 

Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: