Cep Telefonu
E-posta

Gökçeada Turu

...
Gökçeada Turu
Gökçeada Turu
Aktif Turlarımız
2 Ada 1 Şehir Gökçeada ve Bozcaada Turu
Güneşin En Son Battığı Yer : Gökçeada Turu
Planlanacak Turlar

Türkiye'nin en büyük adası Gökçeada, tatil severlerin ve doğa gezginlerinin ilk adresi. Sakinliğin adada vücut bulmuş hali ve yaz-kış gezilmesi gereken bir yer. Gökçeada'yı gezmek için günlerce vakit ayırmaya gerek yok. Günübirlik veya birkaç günlük tatillerinizi bu şirin adada değerlendirebilirsiniz.

Son yıllarda Gökçeada turu çokça rağbet görüyor. Hem Marmara Bölgesi'ne hem de Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Tekirdağ ve ülkemizin batısında bulunan birçok ile yakın olması; Gökçeada'nın tercih edilmesindeki nedenlerden. 

Gökçeada'ya kendi imkanlarınızla da gidip tatil yapabilirsiniz. Fakat turlar; çok daha ekonomik bir seçenek ve aynı zamanda rehber eşliğinde gerçekleştirildiğinden daha verimli bir tatil süreci sunuyor. Gökçeada turlarına katılarak adada yapılabilecek tüm aktiviteleri yapabilir, yolculuk sırasında eğlenceli anlar yaşayabilir, adada gezilecek yerleri bir uzman eşliğinde gezebilirsiniz.

Bozcaada - Gökçeada Tatil Turları

Gökçeada turları tek başına yapılabileceği gibi Bozcaada - Gökçeada olarak iki farklı adayı içeren turlara da katılmak mümkün. Her ne kadar turlar bir rehber eşliğinde ve bir program dahilinde gerçekleştiriliyor olsa da; konuklara bırakılan serbest zamanda ailenizle, arkadaşlarınızla veya sevdiklerinizle gruptan ayrılarak vakit geçirebilirsiniz. Genellikle 1 gece konaklamalı veya 2 gece konaklamalı şeklinde planlanan bu tatil turları, sessiz ve sakin turistik adaları gezip görme imkanı tanıyor. Gökçeada'nın yanında aynı tur ile Bozcaada'nın güzelliklerine de şahit  olmak için bu turları tercih edebilirsiniz. 

Assos - Bozcaada - Gökçeada Tatil Turları

Tek bir turla daha fazla gezinti yapmak ve tatilinizi doyasıya yaşamak için üç farklı destinasyonu görme imkanı bulabileceğiniz Assos - Bozcaada - Gökçeada turlarına katılabilirsiniz. Çanakkale'nin Ayvalık ilçesinin güneyinde kalan Assos'un bir diğer ismi Behramkale'dir. 

Behramkale Köyü'nde yer alan bir antik kent, bu beldeye adını vermiştir. Midilli Adası'nı buradan görmek mümkündür. Bozcaada'da yer alan Ayazma Plajı da Türkiye'nin en ünlü plajlarından ve mutlaka Bozcaada turlarında değerlendirilmesi gereken mekanlardan. 

Gökçeada Turları Neleri Kapsıyor?

Gökçeada birçok farklı destinasyona ve doğal güzelliğe sahip olan, tatil turlarında en çok tercih edilen paketlerdendir. GeziGo olarak biz de bu talebi karşılama maksadıyla Gökçeada'ya çeşitli turlar düzenlemekteyiz. Turların başlangıç noktası, tur kafilesinin toplanması ile başlar ve program dahilinde belirtilen konumda noktalanır. Gökçeada turları kapsamında yapılacak olan program ve gezilecek yerleri şu şekilde sıralamak mümkün:

 • Turlarda belirtilen kalkış noktasından otobüsler veya minibüslerle feribot yolculuğunun başlayacağı noktaya ulaşılır.
 • Otobüsle yolculuk sonrasında feribot yolculuğumuz başlar ve Gökçeada'da limana ulaşım sağlanır. 
 • Adaya geçişin ardından Gökçeada'nın tarihini gözler önüne seren Rum köylerine ziyaret edilir. 
 • Geçmişte Gökçeada'nın önemli bir merkezi olan Dereköy'e varılır. 
 • Sakız muhallebisi ve dibek kahvesi ile adından sıklıkla bahsettiren Zeytinliköy duraklarımız arasındadır. 
 • Program dahilindeki gezilerden sonra Aydıncık sahiline varılır ve dileyen misafirlerimiz burada özel vakit geçirebilir.
 • İklim şartları uygun olduğu sürece bu bölgede çamur banyosu, yüzme ve diğer aktivitelere katılım sağlayabilirsiniz. 
 • Gökçeada turlarında kafilede yer alan rehberlerimiz ile bölgenin tarihi, kültürel ve diğer önemli yapılarını görme şansı bulabiliyorsunuz.
 • Genel olarak 1 gece, 2 gece veya 3 gece otel konaklamalı turlarımızda sabah kahvaltısı açık büfe olarak sunulmaktadır. Öyle yemeğimizi yedikten sonra program dahilindeki diğer gezilecek yerlere devam edilmektedir. Akşam yemeği de kalınacak otelde verilecek olup, tur ücreti kapsamına girmektedir. 
 • Adada program bittikten sonra belirtilen konumda toplanıldıktan sonra yine limana gidilerek feribot yolculuğu yapılmaktadır. Son olarak turların geliş güzergahı takip edilerek ulaşım noktasına varılır.

Gökçeada'da Gezilecek Yerler

Gökçeada, hem tarihi yapısı hem de doğal güzellikleriyle her zaman tatil severlerin hayallerini süsleyen bir yer olmuştur. Müzeler, dokusu bozulmamış köyler, adaya hakim manzara noktaları, gölü, milli parkı, kayalıkları, tarihi mezarı, plajları ve belirli dönemlerde gerçekleştirilen aktiviteleri ile zengin bir tatil içeriği sunuyor. Gökçeada'da gezilecek yerleri listelemek gerekirse:

 • Gökçeada Kent Müzesi: Adanın sosyal yönlerine tanık olabileceğiniz Gökçeada Kent Müzesi, 2017  yılında açılmıştır. Geçmişte adanın sakin ve dinlendiricici hayatını izleme şansı bulabileceğiniz bu müze; sadelik ve naiflik anlamında bölgenin değerlerini ortaya koyuyor. Gökçeada Kent Müzesi'nde Rumların tarihte sürdürdüğü yaşam ile ilgili birçok materyal ve fotoğraflar yer alıyor. Ayrıca farklı kültürel kostümler ve eşyaları görme şansı sunuyor. 
 • Rum Köyleri: Yüzyıllar öncesine dayanan bir tarihi olan Rum köyleri, Gökçeada'yla bütünleşmiş, adanın dokusu ve hissiyatını ortaya koyan, mutlaka gezilmesi gereken yerlerden. Rum köylerinde nüfusun büyük bir bölümünü Rumlar oluşturuyor. Yalnızca Kaleköy Rumların yaşamadığı tek köy olarak ifade ediliyor. 
 • Tepeköy Çınaraltı: En sıcak yaz günlerinde dahi, serinleyebileceğiniz, manzaranın tadını çıkarabileceğiniz ve 625 yaşında bir çınar ağacını görebileceğiniz Tepeköy Çınaraltı, Gökçeada'nın gezilmesi gereken yerlerinden. Burada muhteşeme Ege Denizi'ni, Semadirek Adası'nı ve adanın doğal güzelliğini hem uzaktan hem de yakından görme şansı yakalayabilirsiniz. 
 • Tuz Gölü: Gökçeada'nın meşhur noktalarından birisi de Tuz Gölü'dür. 1 km'lik genişliğe sahip bu göl, deniz suyu ve yağmur sularını kaynak olarak kullanıyor. Kefaloz ve Aydıncık plajlarının ortasında yer alıyor. Tuz Gölü kuşlar için de bir uğrak nokta. Flamingo, suna, öcüler, yağmurcuk, ördek çeşitleri ve angıt gibi kuş türlerine ev sahipliği yapıyor. 
 • Sualtı Milli Parkı: Türkiye'nin tek sualtı milli parkı olma özelliği taşıyan Gökçeada Sualtı Milli Parkı'nın sınırları, Şelaleli Koy ile Yıldızkoy arasını kaplıyor. Milli parkta onlarca farklı deniz canlısı bulunuyor. 
 • Peynir Kayalıkları: Gökçeada denildiğinde akla ilk gelen yerlerden birisi de Kuzulimanı'nın yanında yer alan Peynir Kayalıkları'dır. Bu ismi almasının nedeni ise peynir şeklini andırmasıdır. Peynir Kayalıkları yalnızca deniz yoluyla görülebilmektedir. Kaleköy Limanı'ndan düzenlenen bot seferleri ile burayı görme şansı bulabilirsiniz.  
 • Kaya Mezarı: Gökçeada'da bulunan Kaya Mezarı; nereden geldiği belli olmayan, bölgede herhangi bir tarihi yapıya rastlanılmamış olması nedeniyle de ilginç bir konumda yer aldığı söylenen bir çift mezardan oluşuyor. Tek bir kayanın içine oyularak yapılmış çift mezar, Aydıncık Plajı - Uğurlu güzergahı üzerinde yer alıyor. 

Gökçeada Plajları

Plajlarına uğramadan yapılacak bir Gökçeada turu büyük bir eksikliktir. Tamamen doğal ve tertemiz sularıyla ünlü Gökçeada plajlarına turlarda çokça yer veriliyor. Birçok durak, bu plajlar üzerinden belirleniyor. Aydıncık Plajı, Laz Koyu, Yuvalı Plajı, Gizli Liman, Yıldızkoy, Marmaros ve Kuzulimanı Plajı Gökçeada'da denize girebileceğiniz, güneşlenebileceğiniz ve tatilin tadını doyasıya yaşayabileceğiniz plajlardan. 

Ekonomik Gökçeada Turları

Türkiye'nin dört bir tarafından düzenlenen turlara ev sahipliği yapan Gökçeada ve Bozcaada, özellikle İstanbul, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Tekirdağ, Yalova ve çevre illere yakın olması nedeniyle günübirlik ve birkaç günlük tatiller için değerlendirilebilecek turlardan. 

Bu tür tatil destinasyonlarını gezip görmek, hem doğal güzelliklere şahit olmak hem de gönlünüzce eğlenmek için iyi bir alternatif. Fiyatları da son derece uygun. Otel konaklamalı turlarda, konaklama ücreti, akşam yemeği ve bazı turlarda sabah kahvaltısı açık büfe olarak paket dahilinde sunulmaktadır. Bu da ekonomik Gökçeada turlarına rağbet gösterenler için büyük bir avantaj.

Ekonomik Gökçeada turları, GeziGo farkıyla sizlerle. Uygun fiyatlarla, kolay ve güvenli ödeme seçenekleriyle Gökçeada turlarına katılmak için erken rezervasyon indirimlerimden yararlanabilirsiniz. Rehber eşliğinde düzenlenen bu turlarda, serbest zaman da tanınmaktadır. Bu sayede, özel gezilerinizi, ziyaretlerinizi ve ailenizle/arkadaşlarınızla yapacağınız etkinliklerinizi size ayrılan zaman diliminde gerçekleştirebilirsiniz.

Otobüs, minibüs ve feribot gibi farklı türde ulaşım özelliklerini bir arada bulabileceğiniz Gökçeada turları, eğlenceli zaman geçirmeniz için iyi bir seçenek.

Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: