Cep Telefonu
E-posta

Fener-Balat-Ayvansaray Turu

FENER BALAT AYVANSARAY TURU
02 EKİM  2022 PAZAR
GÜNÜBİRLİK
 

 

Görülecek Yerler:
AYA DİMİTRİ KİLİSESİ, BALİNO KİLİSESİ, HREŞDAGABET ERMENİ KİLİSESİ, AYA AHRİDA SİNAGOGU, SVETİ STEFAN (BULGAR KİLİSESİ), MERDİVENLİ YOKUŞ FENER KONAKLARI, YANBOL SİNAGOGUNU ETRAFINI GEZİYORUZ. ARDINDAN AGORA MEYHANESİ, SEVDA GAZOZCUSU, ÇIFIT ÇARŞISI, YILDIRIM CADDESİ, KİREMİT SOKAK, DİMİTRİ CANTEMİR KÜLTÜR EVİ, MOĞOLLARIN MERYEMİ KİLİSESİ, FENER RUM ERKEK LİSESİ (KIRMIZI MEKTEP), MESNEVİHANE, SANCAKTAR YOKUŞU, FENER RUM PATRİKHANESİ, AYA YORGİ PATRİKHANESİ
 

Sabah saatlerinde siz değerli misafirlerimizle belirtilen noktalarda buluştuktan sonra İlk olarak Pierre Loti’de sabah kahvaltısı(ekstra) için duracağız. Kahvaltı sonrası turumuzun ilk durağında Ayvansaray surları ve göreceğimiz ilk tarihi yapı  var. Dünyada pazar günü ayinini cuma günü yapan tek Hristiyan Kilisesi olan Blaherna Kilisesi’nin içerisini geziyoruz. Turumuza Aya Dimitri Kilisesi, Balino Kilisesi, Hreşdagabet Ermeni Kilisesi, Aya Ahrida Sinagogu’nu dışarıdan görerek devam ediyoruz. Sonraki durağımızda tamamen demirden yapılmış özelliği ile diğer Kiliselerden ayrılan Sveti Stefan (Bulgar) Kilisesi’nin içerisini gezeceğiz. Turumuzun devamında  Balat'ın ayakta kalmayı başaran iki antik sinagogundan biri olup, İstanbul'daki en eski tarihli sinagog süslemesine sahip Yanbol Sinagogu’nu dışarıdan göreceğiz. Sonrasında sırasıyla göreceğimiz önemli tarihi mekan ve sokaklar şöyle; İstanbul’un son yıllarda en popüler mekanlarından biri olan, Rum kaptan Asteri Dulidis tarafından Çıfıtçı Çarşı’sında açılan Agora Meyhanesi, ardından Sevda Gazozcusu. Turumuzun devamında Fener’de gezerken geçmişe gideceğiniz, tarihi dokusu ve rengarenk boyalı cumbalı evleri ve arnavut kaldırımlarıyla turistlerin ilgisini çeken Merdivenli Yokuş Konakları’nı geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz güzel kareler yakalabilirler.  Daha sonra Yıldırım Caddesi, Kiremit Sokak, Dimitri Cantemir Kültür Evi’ni göreceğiz. Ardından rehberimizin kilisenin ilginç ve hüzünlü hikayesini anlatacağı Kanlı Kilise ya da Moğollar’ın Azize Meryem Kilisesi, Fener Rum Erkek Lisesi (Kırmızı Mektep), Mesnevihane, Sancaktar Yokuşu’nu dışarıdan Fener Rum Patrikhanesi ve içerisindeki Aya Yorgi Patrikhanesi’ni içeriden görüyor ve turumuzu  tamamlayarak Çorlu’ya dönmek için yola çıkıyoruz. Siz değerli misafirlerimiz ile başka bir GEZİGO TURİZM’in organizasyonda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

Not: Bhalerna, Bulgar ve Aya Yorgi Kiliselerinin içerisine girilebilir ancak diğer kilise ve sinagoglar erken rezervasyon gerektirdiğinden ve ek ücrete tabi olduğundan dışarıdan görülecektir.

Not: Bu turumuz, kültür-şehir içi yürüyüş ve fotoğraf gezisidir. Yanınızda kulaklıklarınızı getirmenizi, rahat yürüyüş ayakkabınızı ve mevsimlik giysinizi giymenizi rica ederiz.

1. Gün
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
-Lüks Araç İle Ulaşım
-Program Dahilindeki Çevre Gezileri
-Araç İçi Paket Su İkramı
-Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
-Tüm yemekler ve içecekler
-Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
-Tüm Kişisel Harcamalar
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: