Cep Telefonu
E-posta

Ege`nin Eşsiz Güzeli İzmir

...
Ege`nin Eşsiz Güzeli İzmir
EGE’NİN EŞSİZ GÜZELİ İZMİR
İZMİR TURU
5 GÜN-4 GECE
3 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA


1. Gün
Çorlu’dan Hareket
Siz değerli misafirlerimizle belirtilen noktalarda buluştuktan sonra İzmir yolculuğumuza başlıyoruz.
2. Gün
Urla-Urla Zeytin Rotası (Urla İskelesi-Klazomenai-Zeytinyağı İşliği)-Tanju Okan Heykeli ve Evi-Palmiye Arbetoryumu 
Yapacağımız keyifli yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde entel köyleri ve sakin koylarıyla ünlü Urla’ya varıyoruz. Güne harika başlamak için burada Ege’nin zengin kahvaltısını (ekstra) yapıyoruz. Kahvaltımızın ardından Urla’yı gezmeye başlıyoruz. İlk önce Urla İskelesi’nde kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Ardından Seferihisar - Karaburun hattında dünyanın bilinen ilk modern zeytinyağı işliğinin yer aldığı Klazomenai’yi, zeytinlikleri, fabrika ve işlikleri, anıt ağaçları ziyaret ediyoruz. Klozemenai, Klozemenai Arkaik Dönem Zeytinyağı İşliği (dünyanın en eski zeytinyağı işliği 2005 yılında Klozemenai kazıları ile ortaya çıkarılmıştır. M.Ö 6. yüzyıldan kalma yerde, büyük kapasiteli zeytinyağı üretimi yapılmış ve ihraç edilmiştir). Türkiye’nin Nobel ödüllü ilk Edebiyatçısı ve Şairi Yorgo Seferis, Ege Denizi’nde kuzeyden güneye doğru sıralanan Kiklad adaları ve ana kara arasında ticareti sağlayan Kiklad teknelerinin replikalarının yapıldığı atölye, Karantina adası ve Tahaffuzhane (binası ve donanımıyla dünyada ayakta kalmayı başarmış, tescilli üç karantina adasından biridir) göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında Tanju Okan Heykeli ve Evi’ni görüyoruz. İskele sahilinde kahve molası veriyoruz. Ardından Urla’ya geliyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası dünyanın en büyük palmiye plantasyonu ve Palmiye Arboteryum’larından biri olan ve çok beğeneceğinizi umduğumuz Uzbaş Çiftliği’ne şarap tadımı için gidiyoruz (Giriş ücreti ekstradır). Burada dileyen misafirlerimiz alışverişlerini yapabilirler. Geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından günün yorgunluğunu atmak ve dinlenmek için otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
KONAKLAMA: Karaca Otel
3. Gün
Şirince-St. Jean Baptist Kilisesi-Artemis Tapınağı-İsa Bey Camisi-Roma Su Kemerleri-Seferihisar-Sığacık-Sığacık Kalesi
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından meyveli şaraplarıyla ünlü Şirince’ye gidiyoruz. Köyü ziyaret ederek şarapların tadına bakıyoruz. Ayrıca burada St. Jean Baptist Kilisesi’ni, dünyanın yedinci harikasından biri olan Artemis Tapınağı’nı, İsa Bey Camisi’ni ve Roma su kemerlerini görüyoruz. Sonrasında rotamızı son dönemlerde gerek çekilen dizilerde ön plana çıkan ve oldukça fazla turist alan gerekse de Türkiye’nin ilk Citta Slow’u (Yavaş şehir) olarak bilinen Seferihisar Sığacık’a çeviriyoruz. Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Sığacık Kalesi hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz ve son derece güzel restore edilmiş kale içini ve halen yaşam sürdürülen evleri görüyoruz. Sığacık’ta doya doya gezip keyif aldıktan sonra gezimizi tamamlayıp otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
KONAKLAMA: Karaca Otel
4. Gün
Germiyan-Çeşme-Çeşme Kalesi-Çeşme Çarşısı-Haralambos Kilisesi-Alaçatı-Ildır
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ilk rotamızı slow flood olarak adlandırılan yavaş gıda hareketine ilk katılan köy olarak ünlenen, katkısız gıdalar ve geleneksel yemekleri ile ön plana çıkan Germiyan Köyü’ne çeviriyoruz. Köyün içine girdiğimizde bizi boyanmış beyaz duvarlar ve çizilmiş çiçek figürleri karşılıyor. Duvar resimlerini bu köyde yaşayan Nuran Erden yapmış. Kendisi güzel sanatlar ile uğraşıyor ve aynı zamanda köyde çiftçilik yapıyor. Köyüne çizdiği çiçek resimleri ile burası adeta bir çiçek köy olmuş. Germiyan Köyü’nü gezdikten sonra mavi bayraklı plajları, bembeyaz kumsalları ve sınırsız gece hayatı ile sadece yerli değil yabancı turistlerin de gözde tatil yeri olan Çeşme’ye gidiyoruz. Burada Çeşme Kalesi’ni, çarşısını, Haralambos Kilisesi’ni ve marinayı geziyoruz. Bu küçük şirin yarımadayı dolaşmaya devam ediyoruz ve Alaçatı’ya geçiyoruz. Alaçatı; taş evleri, rüzgar sörfü cenneti, dar sokakları, kilise camii ile görülmeye değer yerler arasında. Alaçatı’da vereceğimiz molanın ardından ‘’Fatmagül’ün Suçu Ne?, Hayat Sevince Güzel ve Kalbim Ege’de Kaldı’’ dizilerinin de çekildiği şirin bir köy olan Ildır’ı ziyaret ediyoruz. Antik adı Erythrai olan bu köy, Çeşme’nin ilk antik yerleşim yeri olarak bilinmektedir. Salaş balık restaurantları, antik tiyatrosu, Roma villaları ve hipopotam adaları ile görülmeye değer. Ildır’da geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından bugünlük gezimizi tamamlıyoruz ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
KONAKLAMA: Karaca Otel
5. Gün
Kozbeyli Köyü-Foça ve Eski Foça-Çorlu’ya Dönüş
Sabah yapacağımız kahvaltının ardından valizlerimizle birlikte otelimizden çıkış yaparak turumuza devam ediyoruz. İlk durağımız 600 yıllık tarihi, taş evleri, dibek kahvesi, muhteşem doğa ve tarihiyle Kozbeyli Köyü. Burayı gezip, zaman geçirdikten sonra masmavi deniziyle, mitolojik efsaneleri ve tarihi güzellikleriyle bilinen Foça’ya geliyoruz. Yeni ve Eski Foça olarak ikiye ayrılıyor bu güzel belde. Ege’nin en güzel tatil beldelerinden olan Foça’nın eski taş yapıları, çarşıları ve sevimli mekanları ağırlıklı olarak Eski Foça kısmında bulunuyor. Foça’da vereceğimiz serbest zaman sonrasında artık bu huzur dolu gezinin sonuna geliyoruz ve Çorlu‘ya dönüş için yola çıkıyoruz.
 
Siz değerli misafirlerimiz ile başka bir GEZİGO TURİZM organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
*Lüks Araç İle Ulaşım
*Araç İçi Paket Su İkramı
*3 Gece Karaca Otel’de Yarım Pansiyon Konaklama (Sabah Kahvaltısı + Akşam Yemeği)
*Program Dahilindeki Çevre Gezileri
*Profesyonel Rehberlik Hizmeti
*Yardımcı Asistanlık Hizmeti
*1618 Nolu Turizm Kanununa  Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*İlk Gün Sabah Kahvaltısı
*Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler
*Son Gün Akşam Yemeği
*Tüm Özel Harcamalar 
*Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
*Ekstra Belirtilen Tüm Aktiviteler
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
 
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: